Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, RappaR napisał:

No nie. Dlatego nie wiem czemu oczekujesz by kościół w XIII wieku dokonywał zmian epoki industrialnej

Nie oczekuje tylko stwierdzam, że kościół nie dokonał tego w XIII wieku, w epoce industrialnej i nawet w 2023 w swojej ostatniej enklawie zwanej Watykanem czy strukturach kościoła. Mam nadzieję, że w końcu rozumiesz.

Mam nadal bekę jak biedne zakonnice odśnieżają lub porządkują teren z liści wokół kościoła a obok przechodzą księża dyskutując.

8 minut temu, RappaR napisał:

Nie tak jak Ty w wymienianiu uczonych przedchrześcijańskich :D

zdarza się ale przyznanie się do błędu to cecha i cnota ludzi o większej wiedzy oraz inteligencji czego Ty nigdy nie zaznasz niestety.

 

9 minut temu, RappaR napisał:

Ale oczekiwałem właśnie tego po Tobie, nie rozczarowałeś

Czekam na coś więcej niż 3 wklejki z wiki ponieważ oprócz osobistych wycieczek, zadawania pytań i wklejania efektu "Dunna-Korvera" , którego jesteś najlepszym przykładem nie masz nic nam do zaoferowania na tym forum. Niestety.

giphy.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Faktem jest to, że kościół w średniowieczczneh Polsce był największym nauczycielem i najbardziej pomógł w rozwoju nauki i kultury polskiej tego okresu 

Z drugiej strony, po schyłku epoki, chciał spalić Mikołaja K, a wcześniej przeklął/wyklął naszego niekwestionowanego mistrza świata w szermierce (bez podziału na kategorie wagowe).

Z tą nauką i kulturą, to bym się mocno nie rozpędzał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, starYfaN napisał:

Z drugiej strony, po schyłku epoki, chciał spalić Mikołaja K, a wcześniej przeklął/wyklął naszego niekwestionowanego mistrza świata w szermierce (bez podziału na kategorie wagowe).

Z tą nauką i kulturą, to bym się mocno nie rozpędzał :) 

Przecież Mikołaja zmuszono aby odwołał swoje udowodnione tezy. 

Z reszta ciągnęło się to jeszcze za czasów indexu zakazanych i rozprawy Galileusza

Tego samego roku "De revolutionibus orbium coelestium" trafiło na listę ksiąg zakazanych z dopiskiem, że nie powinno być czytane, dopóki nie zostanie ocenzurowane. Kilka lat później spisano kwestie, które należy poprawić. Eksperci - niemający odpowiedniego wykształcenia ścisłego - stwierdzili, że dzieło Kopernika zaprzecza licznym ustępom z Pisma Świętego.

 Zrozumienie dzieła Kopernika nawet dziś jest niezmiernie trudne. Posługuje się on językiem matematyki. Wyobrażam sobie, że w tamtych czasach tylko nieliczni mogli pojąć, w jaki sposób Kopernik dowodzi swojej tezy – mówił profesor Andrzej Kus w rozmowie z Hanną Marią Gizą podczas audycji "Naukowy heretyk. Dzieło Kopernika »O obrotach sfer niebieskich«".

Fachowość decydentów jak u nas w sejmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Z drugiej strony, po schyłku epoki, chciał spalić Mikołaja K, 

Mówisz o tym Mikołaju K, który był ich pracownikiem i którego sam wydawał dzieła?

43 minuty temu, ignazz napisał:

Przecież Mikołaja zmuszono aby odwołał swoje udowodnione tezy. 

 

Ale to jak? Za pomocą seansu spirystycznego czy ożywiali ala nekromanci?

2 godziny temu, Koelner napisał:

zdarza się ale przyznanie się do błędu to cecha i cnota ludzi o większej wiedzy oraz inteligencji czego Ty nigdy nie zaznasz niestety.

 

Ale Ty się nie przyznajesz do błędów

2 godziny temu, Koelner napisał:

Nie oczekuje tylko stwierdzam, że kościół nie dokonał tego w XIII wieku,

Dokładnie. Podobnie jak nie dokonały tego ruchy robotnicze.

2 godziny temu, Koelner napisał:

Czekam na coś więcej niż 3 wklejki z wiki ponieważ oprócz osobistych wycieczek, zadawania pytań i wklejania efektu "Dunna-Korvera" , którego jesteś najlepszym przykładem nie masz nic nam do zaoferowania na tym forum.

Sęk w tym, że właśnie Ty nie wiesz. Piszesz pierdoły o jakichś uczonych w starożytności, kiedy to starożytna Grecja to okres największej w historii dyskryminacji kobiet. Serio, nawet w za najgorszych lat w Islamie kobiety posiadały więcej praw, niż w Atenach. Używam wstawek z wiki, bo to wygodne, nie zmienia to faktu, że o o tym, że IX wiecznej Francji Dhouda była osobą wszechstronnie wykształconą, posługującą się bardzo dobrą łaciną, zdolną do pisania w swojej książce licznych porówań z dzieł starożytnych i współczesnych pisarzy ja wiedziałem bez wikipedii. Ty zaś przekopiowałeś z wikipedii postać fikcyjną jako uczoną. 

Generalnie mamy dwa założenia:

albo biała rasa jest inherentnie lepsza

albo kościół katolicki i jego wpływ sprawił, że cywilizacja łacińska w VIII wieku ograniczająca się do małego skrawka Europy(Francja, Niderlandy, część Włochów i Wielkiej Brytanii), która miała na tyle kiepskie warunki geograficzne, że nie rozwinęły nigdy żadnej cywilizacji w starożytności, zdecydowanie zacofane ekonomicznie i technologicznie do ówczesnych centrów świata, w ciągu 1000 lat całkowicie przykryły osiągnięcia całej reszty świata

 

Albo to, albo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RappaR napisał:

Albo to, albo to.

jim-halpert.gif

 

27 minut temu, RappaR napisał:

Dokładnie. Podobnie jak nie dokonały tego ruchy robotnicze.

35d0b1e6be2fa20107c8a1f75297ec7a.gif

 

Oczywiście, że tak. Socjalizm oraz ruch robotniczy przyczynił się do emancypacji kobiet w momencie gdzie kościół przyglądał się i chciał pozostawienia patriarchatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Koelner napisał:

Oczywiście, że tak. Socjalizm oraz ruch robotniczy przyczynił się do emancypacji kobiet w momencie gdzie kościół przyglądał się i chciał pozostawienia patriarchatu.

 

A w jaki sposób przyczynił się socjalizm i ruch robotniczy do rewolucji naukowej?

Kościół i odłamy reformatorskie w największym stopniu i bez ich pozytywnego wpływu nie byłaby możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

 

Kościół i odłamy reformatorskie w największym stopniu i bez ich pozytywnego wpływu nie byłaby możliwa.

Wiadomo, Portugalczycy zmuszeni biedą zmodyfikowali arabską łódź Dau w karawele bo byli biali i natchnieni geniuszem cywilizacji łacińskiej. Bogusław Wolniewicz reprezent

 

2 minuty temu, RappaR napisał:

A w jaki sposób przyczynił się socjalizm i ruch robotniczy do rewolucji naukowej?

Kościół i odłamy reformatorskie w największym stopniu i bez ich pozytywnego wpływu nie byłaby możliwa.

 Sięgnij w końcu do podręczników XIX w historii powszechnej bo jesteś męczący. Jest weekend i masz czas nadrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koelner napisał:

Wiadomo, Portugalczycy zmuszeni biedą zmodyfikowali arabską łódź Dau w karawele bo byli biali i natchnieni geniuszem cywilizacji łacińskiej. Bogusław Wolniewicz reprezent

W tym okresie Europa już była wiodącą technologicznie cywilizacją, kolejne przełomy były oczywiste. Dlatego oni dokonali ich, a nie Marokanczycy czy Japończycy czy Chińczycy, czy Hindusi. 

 

17 minut temu, Koelner napisał:

Sięgnij w końcu do podręczników XIX w historii powszechnej bo jesteś męczący. Jest weekend i masz czas nadrobić!

Ale ja je znam. Dlatego wiem właśnie, że by istniały ruchy socjalistyczne, musi zaistnieć istotny nadmiar produkcji, który bez Kościoła by nie mógł zaistnieć.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

W tym okresie Europa już była wiodącą technologicznie cywilizacją, kolejne przełomy były oczywiste. Dlatego oni dokonali ich, a nie Marokanczycy czy Japończycy czy Chińczycy, czy Hindusi. 

Dokładnie, że aż do XVII musieli pływać na około i byli obsrani Turkami pod Wiedniem.

 

7 minut temu, RappaR napisał:

Ale ja je znam. Dlatego wiem właśnie, że by istniały ruchy socjalistyczne, musi zaistnieć istotny nadmiar produkcji, który bez Kościoła by nie mógł zaistnieć.

Socjalizm powstał z powodu nierówności społecznych, które kościół utrwalał. Sięgnij do podręczników i wtedy możemy wrócić do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

Dokładnie, że aż do XVII musieli pływać na około i byli obsrani Turkami pod Wiedniem.

Francuzi ich sponsorujacy aż tak się bali? 

 

 

Ale ogółem bawi mnie jak się kompromitujesz na swoim gruncie. W XVII wieku Turcy już byli słabi, jedynie atakowali Austriaków od tyłu jak Ci byli zajęci wojnami z Francją, co najwyżej mogli wygrać z będąca w ruinie Polską po potopie

Na około czego?

13 minut temu, Koelner napisał:

Socjalizm powstał z powodu nierówności społecznych, które kościół utrwalał. Sięgnij do podręczników i wtedy możemy wrócić do dyskusji. 

W Indiach w XV wieku nie było nierówności społecznych?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał:

Francuzi ich sponsorujacy aż tak się bali? 

 

 

Ale ogółem bawi mnie jak się kompromitujesz na swoim gruncie. W XVII wieku Turcy już byli słabi, jedynie atakowali Austriaków od tyłu jak Ci byli zajęci wojnami z Francją, co najwyżej mogli wygrać z będąca w ruinie Polską po potopie

 

Tak i dlatego wypchnięto ich z Bałkanów 200 lat później. Sięgnij do tych podręczników - marnujesz mój czas. Posłuchaj i skorzystaj z dobrej rady -> zacznij od podręczników tam masz bibliografię do źródeł polecam 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał:

Tak i dlatego wypchnięto ich z Bałkanów 200 lat później. Sięgnij do tych podręczników - marnujesz mój czas. Posłuchaj i skorzystaj z dobrej rady -> zacznij od podręczników tam masz bibliografię do źródeł polecam 

Serio, nie wiesz nic o historii. Jakieś bajki, że XVII wieczni Francuzi bali się Turków, podawanie fikcyjnych postaci z mitów, twierdzenie, że edukacja kobiet w VIII wiecznej Francji była lepsza niż w antycznych Atenach. 

Serio żałosne. Ale to studia historyczne w Polsce mają opinie jednych z najgorszych, to nie dziwi mnie, że nic z nich nie wyniosłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Serio, nie wiesz nic o historii. Jakieś bajki, że XVII wieczni Francuzi bali się Turków, podawanie fikcyjnych postaci z mitów, twierdzenie, że edukacja kobiet w VIII wiecznej Francji była lepsza niż w antycznych Atenach. 

Serio żałosne. Ale to studia historyczne w Polsce mają opinie jednych z najgorszych, to nie dziwi mnie, że nic z nich nie wyniosłeś

Zacznij od Saint Simona i ogólnie wpływu rewolucji amerykańskiej na przemiany w Europie następnie wpływ socjalizmu na demokratyzację społeczeństwa  dzięki którym stopniowo rozwijał się egitalittryzm i wróć. Za bardzo się podniecasz a ja tylko piszę o oczywistych rzeczach. Naprawdę weź to do siebie to może coś się zmieni w Twoim skrzywionym światopoglądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebastian napisał:

Morderca i zdaje się lubił dymać dzieci. Prawdziwy autorytet.

Co Ty bredzisz? Jakieś źródła? Morderca? Zabijał na wojnie. Reszta zarzutów to w większości różne bajki prawicowych propagandzistów.

Zaznaczę, że Che nie jest moim autorytetem. A warto powiedzieć przy okazji, że na lewicy jest pewna fajna zdolność do rewizji poglądów i autorytetów. I np. w Polsce na demonstracjach nie masz sierpa i  młota. Natomiast na marszu Niepodległości obecni są faszyści z symbolami faszystowskimi nawiązującymi do Hitleryzmu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koelner napisał:

Zacznij od Saint Simona i ogólnie wpływu rewolucji amerykańskiej na przemiany w Europie następnie wpływ socjalizmu na demokratyzację społeczeństwa  dzięki którym stopniowo rozwijał się egitalittryzm i wróć. Za bardzo się podniecasz a ja tylko piszę o oczywistych rzeczach. Naprawdę weź to do siebie to może coś się zmieni w Twoim skrzywionym światopoglądzie. 

Ja pierdolę, ale Ty niedouczony.

Rewolucja amerykańska to lata 1775-1781. Zależnie od przyjętych kryteriów koniec średniowiecza następuje między końcem XIV, a najpóźniejszą datą zwykle jest 1527.

Rewolucja amerykańska nie miała żadnego wpływu na przemiany w średniowiecznej Europie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

😀 Masz biegunkę we łbie i nie wiadomo już do czego się odnosić. Sięgnij do literatury którą Ci doradzałem i może znajdziesz autorytety „lewicy”. 

Historia jest rozległą dziedziną i nie da się ją poznać całkowicie, a jedynie w drobnych skrawkach. Szczególnie, że nie interesuję się nią zawodowo, a jedynie hobbystycznie.

Dlatego mam kilka swoich koników w niej - logistyka na przestrzeni dziejów, antyczny Rzym i Grecja(z tego pisałem na olimpiady historyczne w liceum), przemiany gospodarcze i militarne w średniowieczu, rola kościoła w średniowieczu, dyplomacja światowa w przededniu II Wojny Światowej i w jej trakcie wobec Polski, balans potęg na przestrzeni dziejów. 

Na ten temat czytam sobie książki i artykuły hobbystycznie. Nie jestem fanem historii Indii, nawet imperiów poszczególnych nie rozróżniam. Nie obchodzi mnie moda na przestrzeni lat(bez ironii, bogaty i ważny temat), o dziejach I RP wiem mniej więcej tyle z podręczników. Dlatego wypowiadam się na tematy, o którym wiem. 

W średniowiecznej Europie dostęp do edukacji kobiet był o lata świetlne większy niż w antyku. Twoja teza oznacza kompletne dyletanctwo. Wypowiadasz się na temat o którym wiesz mniej niż 0. 

Na temat historii socjalizmu posiadam oględne pojęcie, wiem i znam ogólne przemiany jakie się dokonały w XIX wieku, ale nie wchodzę w dyskusję węższą, bo znam ten temat dość oględnie, bo nie jest w kręgu moich zainteresowań. 

10 minut temu, Koelner napisał:

może znajdziesz autorytety „lewicy”. 

To z chęcią się dowiem, czyje nazwiska obecni Polscy lewicowcy uznają za swoje autorytety. 

Przecież czytając Portrety Królów Polskich nie dowiem się, kogo uważasz za najgorszego z królów. 

Serio tak przerasta Ciebie logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Historia jest rozległą dziedziną i nie da się ją poznać całkowicie, a jedynie w drobnych skrawkach. Szczególnie, że nie interesuję się nią zawodowo, a jedynie hobbystycznie.

Dlatego mam kilka swoich koników w niej - logistyka na przestrzeni dziejów, antyczny Rzym i Grecja(z tego pisałem na olimpiady historyczne w liceum), przemiany gospodarcze i militarne w średniowieczu, rola kościoła w średniowieczu, dyplomacja światowa w przededniu II Wojny Światowej i w jej trakcie wobec Polski, balans potęg na przestrzeni dziejów. 

Na ten temat czytam sobie książki i artykuły hobbystycznie. Nie jestem fanem historii Indii, nawet imperiów poszczególnych nie rozróżniam. Nie obchodzi mnie moda na przestrzeni lat(bez ironii, bogaty i ważny temat), o dziejach I RP wiem mniej więcej tyle z podręczników. Dlatego wypowiadam się na tematy, o którym wiem. 

W średniowiecznej Europie dostęp do edukacji kobiet był o lata świetlne większy niż w antyku. Twoja teza oznacza kompletne dyletanctwo. Wypowiadasz się na temat o którym wiesz mniej niż 0. 

Na temat historii socjalizmu posiadam oględne pojęcie, wiem i znam ogólne przemiany jakie się dokonały w XIX wieku, ale nie wchodzę w dyskusję węższą, bo znam ten temat dość oględnie, bo nie jest w kręgu moich zainteresowań. 

To z chęcią się dowiem, czyje nazwiska obecni Polscy lewicowcy uznają za swoje autorytety. 

 

Rozumiem. Interesujesz się wszystkim to wiesz wszystko jak Mietek z pod sklepu. 😀

1 minutę temu, RappaR napisał:


 

Serio tak przerasta Ciebie logika?

Twój brak z pewnością, dlatego wróć po przeczytaniu chociaż jakiś źródeł a nie wiadomości z wiki. Jak zobaczę, że poczyniłeś postępy i warto marnować czas na dyskusje z Tobą to z przyjemnością wrócę a tak mam do czynienia z Twoją biegunką umysłową i przerzucaniem z tematu na temat przez Twoje pytania ( Twój konik ) . Adios!

Aaaaa polecam zaznajomić się z aparatem krytycznym wtedy lepiej to wpłynie na dyskusje i jej przede wszystkim porządek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.