Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, BMF napisał:

Niewątpliwie, tylko lewica ocenia postaci historyczne na bazie wiedzy zgromadzonej także po śmierci tej osoby. 

Ale rzeczywiście szkoda z tym Joao Paulo Segundo, typ skończy +- na tierze Lecha Wałęsy (kolejny autorytet zniszczony przez lewicę), ot co superstar swoich czasów, a jednak był upside na dużo więcej, kiepski decision-making zrobił swoje, za dużo lojalności względem pato-organizacji. Oczywiście propaganda po śmierci, delikatnie ujmując, także nie pomogła.

Ja myślę że dostosowalby swój styl gry do dzisiejszych standardów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RappaR napisał:

No na przykład Jan Paweł II.
Każdy dotychczasowy autorytet jest absolutnie, całkowicie niszczony.

Typowe, bo chodzi o negację jakichkolwiek wartości, lewica neguje jakiekolwiek wartości

W sumie z tymi autorytetami w PL to overall jest kiepsko. Dla kogoś nie interesującego się religią były papież nie wnosi żadnej wartości i oprócz sięgnięcia po najwyższą pozycję w instytucji jaką jest KK nie sądzę by w jakiejkolwiek sprawie mógł być autorytetem.


Niemniej patrząc tak trochę krytycznie na tę ustawę, to nazwanie JPII najwybitniejszym Polakiem mi nie pasuje. Tak na sam początek przychodzi mi na myśl Maria Skłodowska, która chyba na to miano bardziej zasługuje - podwójna noblistka i to w autentycznych naukowych dziedzinach z realnymi zasługami.
Z ciekawości kogo byście wrzucili jako GOAT Polaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BMF napisał:

za dużo lojalności względem pato-organizacji.

jakby nie był lojalny to by nie doszedł tam gdzie doszedł, więc w sumie i tak wywindował maxymalnie swoje legacy.

6 minut temu, P_M napisał:

Z ciekawości kogo byście wrzucili jako GOAT Polaka?

ciężko o jednoznacznie obiektywne kryteria, ale myślę, że jakichby nie przyjąć, to ciężko, żeby Kopernik nie wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Ja myślę że dostosowalby swój styl gry do dzisiejszych standardów 

No nie wiem, typo idealnie wstrzelił się ze swoją narodowością w bias draftu 1978 + śmierć 1st picku po paru tygodniach mocno ułatwiła zadanie. 

6 minut temu, P_M napisał:

JPII najwybitniejszym Polakiem mi nie pasuje.

Jasne, jak wyżej - gwiazda pokolenia, która nabiła statsy (popularności) dzięki niespotykanemu w jego dyscyplinie longevity - nie ma za bardzo startu do ponadczasowego peaku alltimerów pokroju Skłodowskiej czy innego Kopernika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_M napisał:

W sumie z tymi autorytetami w PL to overall jest kiepsko. Dla kogoś nie interesującego się religią były papież nie wnosi żadnej wartości i oprócz sięgnięcia po najwyższą pozycję w instytucji jaką jest KK nie sądzę by w jakiejkolwiek sprawie mógł być autorytetem.


Niemniej patrząc tak trochę krytycznie na tę ustawę, to nazwanie JPII najwybitniejszym Polakiem mi nie pasuje. Tak na sam początek przychodzi mi na myśl Maria Skłodowska, która chyba na to miano bardziej zasługuje - podwójna noblistka i to w autentycznych naukowych dziedzinach z realnymi zasługami.
Z ciekawości kogo byście wrzucili jako GOAT Polaka?

To nie kwestia Polski, na świecie każdy autorytet jest negowany

 

 

24 minuty temu, jack napisał:

To i tak lepiej niż prawica, która dla obrony swoich wartości oddaje dzieci pedofilom

Lewica też ma długą historię oddawania dzieci pedofilom w imię wartości i też to ukrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

No nie wiem, typo idealnie wstrzelił się ze swoją narodowością w bias draftu 1978 + śmierć 1st picku po paru tygodniach mocno ułatwiła zadanie. 

Jasne, jak wyżej - gwiazda pokolenia, która nabiła statsy (popularności) dzięki niespotykanemu w jego dyscyplinie longevity - nie ma za bardzo startu do ponadczasowego peaku alltimerów pokroju Skłodowskiej czy innego Kopernika. 

Mimo wszystko w tamtych czasach miał duży impakt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Trzeba przemyśleć zasady. To niezły pomysł 

żeby utrudnić i żeby wyszło progresywnie to w każdym składzie musi być przynajmniej 1 murzyn

(tym sposobem Olisadebe idzie w 1st round! xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.