Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Można znaleźć nawet po 31 zl. Jeżeli średnia cena to 12-15 zł to pewnie w takiej żabce 23 zł jest osiagalne. Ale kto robi zakupy w żabce, ten nie ma serca takze sami sobie są winni za wysokie ceny.

https://www.amazon.pl/dp/B00WCDGVLA/?tag=ceneo0c-21&creative=380333&creativeASIN=B00WCDGVLA&linkCode=asn&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=52a47d5a-2f53-f9c7-a2da-d57991cae00f

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

kasza gryczana za 18 zeta też mocna

ogólnie Filip chyba z zakupów w biedrze w dwa przerzucił się na zakupy w Piotrze i Pawle zarobas

i narzeka

https://m.ceneo.pl/Kasza/Rodzaj:Kasza_gryczana.htm

Są nawet droższe. Ale wiadomo, jak ktoś podczas inflacji nie szuka tańszych zamienników to mi go nie szkoda. Ale odkąd we Wrocławiu widziałem drożdżówkę za 9 zł, to nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o ceny.

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja Ci mogę sprzedać za stówę. Zmierzasz do czegoś konkretnego? 

Tak, nie każdy układa dietę ze skórek do ziemniaków tłumacząc że to jest sposób na tańsze odżywianie się i nie powinno się narzekać na ceny.

Jak ktoś kupuje najdroższy papier to jest sam sobie winny.

Ale nie zmienia to faktu że jest skandalicznie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

https://m.ceneo.pl/Kasza/Rodzaj:Kasza_gryczana.htm

Są nawet droższe. Ale wiadomo, jak ktoś podczas inflacji nie szuka tańszych zamienników to mi go nie szkoda. Ale odkąd we Wrocławiu widziałem drożdżówkę za 9 zł, to nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o ceny.

no ale takie wrzucanie tabelek z numerkami z dupy (gdzie zapewne są różne produkty/różne sklepy) jest....z dupy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Tak, nie każdy układa dietę ze skórek do ziemniaków tłumacząc że to jest sposób na tańsze odżywianie się i nie powinno się narzekać na ceny.

Jak ktoś kupuje najdroższy papier to jest sam sobie winny.

Ale nie zmienia to faktu że jest skandalicznie drogo.

Moim zdaniem problemem jest to że TVN podaje nieprawdziwe informacje o cenach. 

Nie jest skandalicznie drogo. Skandalicznie drogo było 20 lat temu, a nie teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Moim zdaniem problemem jest to że TVN podaje nieprawdziwe informacje o cenach. 

Nie jest skandalicznie drogo. Skandalicznie drogo było 20 lat temu, a nie teraz. 

Ale to nie są nieprawdziwe ceny, bo znajdziesz nawet drożej. Nie wszyscy robią zakupy w biedronce na promocji. Sami są sobie pewnie winni bo na tym tracą(może poza jakością), ale ceny są jak najbardziej realne. Wybrane z tych droższych miejsc, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Ale to nie są nieprawdziwe ceny, bo znajdziesz nawet drożej. Nie wszyscy robią zakupy w biedronce na promocji. Sami są sobie pewnie winni bo na tym tracą(może poza jakością), ale ceny są jak najbardziej realne. Wybrane z tych droższych miejsc, ale prawdziwe.

Porównywanie cen z 2020 z innego miejsca niż z 2022 żeby pokazać wyimaginowane wzrosty cen o 400 procent to podawanie nieprawdziwych informacji. 

Powtórzę. Mogę Ci sprzedać papier toaletowy za 100 złotych, ale to nie znaczy że papier toaletowy kosztuje 100 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Porównywanie cen z 2020 z innego miejsca niż z 2022 żeby pokazać wyimaginowane wzrosty cen o 400 procent to podawanie nieprawdziwych informacji. 

Powtórzę. Mogę Ci sprzedać papier toaletowy za 100 złotych, ale to nie znaczy że papier toaletowy kosztuje 100 złotych. 

A skąd wiesz, że to było porównanie z innego miejsca? 

Nie znaczy tez, że kosztuje tyle co na promocji w biedrze.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Porównywanie cen z 2020 z innego miejsca niż z 2022 żeby pokazać wyimaginowane wzrosty cen o 400 procent to podawanie nieprawdziwych informacji. 

Powtórzę. Mogę Ci sprzedać papier toaletowy za 100 złotych, ale to nie znaczy że papier toaletowy kosztuje 100 złotych. 

Fluber prawie nigdy się z Tobą nie zgadzam ale tu akurat się zgadzam.Jeśli byłoby jasno podane z jakich sklepów są te ceny to ok, porównujemy ceny produktów z danego sklepu wcześniej i teraz a tak jest to manipulacja.Co do cen to osobiście dużo kupuje w biedrze + np. mięso, różne konkretne artykuły których tam nie ma w mniejszych sklepach i odczuwam mocno wzrost cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał:

Fluber prawie nigdy się z Tobą nie zgadzam ale tu akurat się zgadzam.Jeśli byłoby jasno podane z jakich sklepów są te ceny to ok, porównujemy ceny produktów z danego sklepu wcześniej i teraz a tak jest to manipulacja.Co do cen to osobiście dużo kupuje w biedrze + np. mięso, różne konkretne artykuły których tam nie ma w mniejszych sklepach i odczuwam mocno wzrost cen.

Jasne że jest wzrost cen. Ale jak TVN wrzuca że jest 2,5 raza drożej to litości. 

3 minuty temu, Reikai napisał:

A skąd wiesz, że to było porównanie z innego miejsca? 

Nie znaczy tez, że kosztuje tyle co na promocji w biedrze.

Queen 10 rolek 2 lata temu w biedronce 11,99 przecenione z 14,99

https://www.promoceny.pl/detail/biedronka-papier-toaletowy-queen-187168-20201207/

Queen 16 rolek wczoraj w Biedronce 17,99 przecenione z 19,99

https://www.gazetki.pl/sklepy/biedronka/oferty/papier-toaletowy-biayy-queen-promocja-17530338/

Tabelka z TVN podaje że jest ponad 3 razy drożej względem 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

Jasne że jest wzrost cen. Ale jak TVN wrzuca że jest 2,5 raza drożej to litości. 

Queen 10 rolek 2 lata temu w biedronce 11,99 przecenione z 14,99

https://www.promoceny.pl/detail/biedronka-papier-toaletowy-queen-187168-20201207/

Queen 16 rolek wczoraj w Biedronce 17,99 przecenione z 19,99

https://www.gazetki.pl/sklepy/biedronka/oferty/papier-toaletowy-biayy-queen-promocja-17530338/

Tabelka z TVN podaje że jest ponad 3 razy drożej względem 2020.

Porównaj może ten sam papier czyli https://www.biedronka.pl/pl/product,id,313155,name,papier-toaletowy-queen-cotton-premium-10-rolek obecnie 10 rolek za 19,99, nie wiem jak na promocji. Ty robisz porównanie ceny lepszego papieru sprzed dwóch lat do ceny gorszego obecnie. Ja mam generalnie na co dzien wyjebane ile kosztuje papier, ale manipulujesz tak samo jak ten dziennikarz tvn

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SlaKB napisał:

Porównaj może ten sam papier czyli https://www.biedronka.pl/pl/product,id,313155,name,papier-toaletowy-queen-cotton-premium-10-rolek obecnie 10 rolek za 19,99, nie wiem jak na promocji. Ty robisz porównanie ceny lepszego papieru sprzed dwóch lat do ceny gorszego obecnie. Ja mam generalnie na co dzien wyjebane ile kosztuje papier, ale manipulujesz tak samo jak ten dziennikarz tvn

Po prostu nie mogłem znaleźć tamtego. Dzięki za linka. Nie jestem aż takim ekspertem w papierach toaletowych żeby świadomie manipulować jakością jak jest ta sama nazwa firmy i jeszcze ten sam zwierzaczek na opakowaniu. 

No to mamy 14,99 regularna cenę w 2020 i 19,99 regularna cenę w 2022. ( 33 procent przy problemach z papierem że względu na wojnę w Ukrainie jest jak najbardziej normalne) 

Dziennikarz TVN wrzucił 7,49 w 2020 i 22,99 w 2022.

Wnioski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Po prostu nie mogłem znaleźć tamtego. Dzięki za linka. Nie jestem aż takim ekspertem w papierach toaletowych żeby świadomie manipulować jakością jak jest ta sama nazwa firmy i jeszcze ten sam zwierzaczek na opakowaniu. 

No to mamy 14,99 regularna cenę w 2020 i 19,99 regularna cenę w 2022. ( 33 procent przy problemach z papierem że względu na wojnę w Ukrainie jest jak najbardziej normalne) 

Dziennikarz TVN wrzucił 7,49 w 2020 i 22,99 w 2022.

Wnioski? 

No tak, bo gdzie znaleźć linka do papieru z biedronki jak nie na stronie Biedronki 😂 

Porownalbys prawidłowe papiery tak jak mogłeś zrobić i i tak wyszło by na Twoje, że dziennikarz tvn leci w c***a (normalna sprawa od zawsze) to lepiej było pokazać, że przeliczając na rolkę papieru to jest teraz nawet taniej, może ktoś uwierzy.. 

Nie rozumiem tej manipulacji i po co to robisz, ale z mojej strony eot bo pisanie w tym temacie jest generalnie bez sensu 

PS. jeśli naprawdę było jak piszesz (w co ciężko uwierzyć) to zwracam honor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve napisał:

No aż sprawdziłem ten link, promocja w dniach 16-18.12 czyli już nieaktualna ta twoja promocja.

PS polecam mycie dupy po sraniu.

Oczywiście. Chińczycy maja nawet do dziś pewna niechęć do Europejczyków. Oni dbali o higienę 500 lat szybciej i gdy spotykali wyperfumowanego  pięknisia który się nie mył mieli kłopot kulturowy. Do dziś są w szoku tak samo jak kraje arabskie. 
Tam każdy się myje woda i mydłem a papierem się osuszają. My tymczasem dalej roZmazujemy dupe papierem. Chińczyków to mierzi i uważają ze śmierdzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Oczywiście. Chińczycy maja nawet do dziś pewna niechęć do Europejczyków. Oni dbali o higienę 500 lat szybciej i gdy spotykali wyperfumowanego  pięknisia który się nie mył mieli kłopot kulturowy. Do dziś są w szoku tak samo jak kraje arabskie. 
Tam każdy się myje woda i mydłem a papierem się osuszają. My tymczasem dalej roZmazujemy dupe papierem. Chińczyków to mierzi i uważają ze śmierdzimy. 

papier toaletowy przejęliśmy akurat od Arabów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.