Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Cardi napisał:

No to fakap, nie mam wiedzy w tym temacie, nigdy nie pracowałem na b2b. Jakbym dostał taką propozycję, to pewnie bym rozważył, a na pewno policzył.

jakby pracodawca chciał zatrudnić na b2b typa który idzie po exp to imho jasny sygnał dla takiego kandydata że to b2b jest głównie po to żeby móc mu łatwo i bezboleśnie podziękować :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

jakby pracodawca chciał zatrudnić na b2b typa który idzie po exp to imho jasny sygnał dla takiego kandydata że to b2b jest głównie po to żeby móc mu łatwo i bezboleśnie podziękować :) 

Nie wiem, to firma finansowa, więc takie ludki na jdg mogą sobie dodatkowo świadczyć usługi. Nie znam branży, nie wiem na ile to możliwe, szczególnie dla takich wafli zaraz po studiach. 

Zresztą co ja będę bronił, jeżeli ludzie tak pracują to albo są głupi, albo im to pasuje. Nie mi oceniać.

 

Albo mają syndrom sztokholmski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cardi napisał:

Pewnie siłą ściąga ludzi do pracy

Ściąga naiwniaków, którzy wierzą w jego mądrości bez zastanowienia. Przy takich kwotach, to oni są w plecy, biorąc pod uwagę brak urlopu, chorobowego, okresu wypowiedzenia, czy nieograniczonej odpowiedzialności finansowej, jednocześnie musząc udowadniać przy kontrolach, że " ja tu wcale nie pracuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, starYfaN napisał:

Poczekaj, może udział rosji, zostanie potwierdzony ustawą. Dopiero wtedy będzie Ci głupio.

Wiesz kiedyś bym się z tego śmiał, ale dziś.. 

10 godzin temu, Cardi napisał:

Ten Vat 0 do 26 lat tego nie obejmuje? 

Przy pierwszej działalności i jakimś młodym wieku płaci się mniejszy ZUS. Nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba 400-500 zł. A prowadząc taką firmę "w domu" wrzucasz w koszty, prąd, wodę, czynsz itp. Tak więc nie ma tak, że odprowadzasz podatek od tych 4500 zł. 

Generalne to jest oferta tylko dla wchodzących na rynek pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebastian napisał:

Przy pierwszej działalności i jakimś młodym wieku płaci się mniejszy ZUS. Nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba 400-500 zł. A prowadząc taką firmę "w domu" wrzucasz w koszty, prąd, wodę, czynsz itp. Tak więc nie ma tak, że odprowadzasz podatek od tych 4500 zł. 

Generalne to jest oferta tylko dla wchodzących na rynek pracy. 

No czyli wracając do mojej historii, gdybym miał teraz te 21-22 lat to pewnie bym się zdecydował. 

Poza tym podejrzewam, że zakładając, że jest tam jak w większości normalnych firm to po okresie próbnym stawka rośnie, tak jak i po każdych 6/12 miesiącach, podczas rozmowy z managerem o przepracowanym okresie i poszerzonych obowiązkach/kompetencjach. 

 

No i dla takiego Maćka po studiach nawet obserwowanie jak ktoś wykonuje jakieś zadania w pracy (niekoniecznie wykonując te zadania samemu) i umiejętne opowiedzenie o tym na kolejnej rozmowie o pracę (jako coś co się robiło samemu) może bardzo zaprocentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 21:07, fluber napisał:

Kancelaria premiera wzięła na siebie sporo zadań różnych ministerstw i praktycznie działa jak ministerstwo. Większość projektów dla osób z niepełnosprawnościami, w których biorę udział finansuje właśnie kancelaria premiera. 

1-B4-CD3-E3-F699-4-FBF-B43-A-283-DB0-DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Koelner napisał:

1-B4-CD3-E3-F699-4-FBF-B43-A-283-DB0-DDD

Tu jest lepszy link:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tajny-zakupy-za-200-mln-zlotych-Rzadowy-sprzet-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-8457957.html

Czyli albo fałszywy zakup i będzie to sprzęt dla służb albo Mateusz - jak każdy porządny manager - postanowił zdywersyfikować źródła dochodów i ustawił zakup pod znajomego, który mu odpali działkę - może nawet - nomen omen - uzyska za to kolejną atrakcyjną działkę "za bezcen" Może pod przyszłą elektrownią  ? Jak Obajtek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Tu jest lepszy link:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tajny-zakupy-za-200-mln-zlotych-Rzadowy-sprzet-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-8457957.html

Czyli albo fałszywy zakup i będzie to sprzęt dla służb albo Mateusz - jak każdy porządny manager - postanowił zdywersyfikować źródła dochodów i ustawił zakup pod znajomego, który mu odpali działkę - może nawet - nomen omen - uzyska za to kolejną atrakcyjną działkę "za bezcen" Może pod przyszłą elektrownią  ? Jak Obajtek ? 

Patrząc na Aferę Rywina czy nawet Hazardową to była jakaś piaskownica do tego co PiS odpierdala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Patrząc na Aferę Rywina czy nawet Hazardową to była jakaś piaskownica do tego co PiS odpierdala. 

Zgadza się. To za co poleciał Nowak z rządu Tuska to w ogóle były błahostki przy tym co się teraz dzieje. Ale pisałem już, że PiS pod względem sk****syństwa i złodziejstwa dawno już przebił PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam fajny artykuł, przypominam, że do tej pory nie udało się zidentyfikować osób lub osoby, która stworzyła takie zapisy "kamieni milowych" Poszukiwania trwają - jak zwykle pełen profesjonalizm. 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/kamienie-milowe-w-kpo-zobacz-na-co-zgodzil-sie-rzad-w-zamian-za-pieniadze/s4c898q?utm_source=tw_bi&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

A prowadząc taką firmę "w domu" wrzucasz w koszty, prąd, wodę, czynsz itp. . 

Niekoniecznie możesz wykazać takie koszty.

3 godziny temu, Sebastian napisał:

 Ale pisałem już, że PiS pod względem sk****syństwa i złodziejstwa dawno już przebił PO. 

Bo zapomniałeś jak było wcześniej.

tier nr 1 - PSL i bezpartyjny PSL:

długo nic

tier nr 2 - PIS, PO i cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, starYfaN napisał:

Niekoniecznie możesz wykazać takie koszty.

Oczywiście, że możesz. 

13 minut temu, starYfaN napisał:

Bo zapomniałeś jak było wcześniej.

Nie

PSL to zwyczajne świnie które przyczepią się do każdego byleby tylko coś dla siebie uzyskać, ale nie mieli tego poziomu bezczelności jak obecnie panująca nam władza. 

I dobrze wiesz, że te większe rzeczy dopiero zaczną wypływać jak PiS straci władzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Oczywiście, że możesz. 

Jak masz wydzieloną przestrzeń, za którą płacisz inną stawkę zgodnie z uchwałą prawa miejscowego, i odrębne liczniki. Mi US zakwestionował stawkę (za wydzieloną przestrzeń ze stawką x 20), którą wyliczyła Gmina w nakazie podatkowym (nie mieszkam w bloku). Tak więc wstawiając czynsz, wodę, prąd bez odrębnego olicznikowania (i stawek przemysłowych), polegniesz na miejscu.

16 minut temu, Sebastian napisał:

PSL to zwyczajne świnie które przyczepią się do każdego byleby tylko coś dla siebie uzyskać, ale nie mieli tego poziomu bezczelności jak obecnie panująca nam władza. 

Pozwolę się nie zgodzić z poziomem bezczelności.

Ruscy się śmieją, że Pawlak w nowym biurowcu gaspromu, ma dwa prywatne piętra  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Zgadza się. To za co poleciał Nowak z rządu Tuska to w ogóle były błahostki przy tym co się teraz dzieje. Ale pisałem już, że PiS pod względem sk****syństwa i złodziejstwa dawno już przebił PO. 

Z ciekawości za co poleciał Nowak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sebastian napisał:

Nowak za "zegarek" a tak naprawdę za spotkania towarzyskie z ludźmi, którzy później jakimś cudem wygrywali kontrakty.

Ładnie TVN sprał ludzi skoro Nowak się kojarzy z zegarkiem. Naprawdę ładnie sprał, że ujawnienie jego przewałów z dowodami większymi od czegokolwiek co zrobił PiS jest uznane za "zegarek"

Jak widać manipulacja antypisem jest banalnie prosta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.