Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, jack napisał:

Wiemy tyle, że Komendant Główny Policji przyniósł do biura granatnik. To właściwie wystarczy. A on go jeszcze najwyraźniej, sądząc po skutkach, odpalił.  

Może myślał, że to wyrzutnia konfetti 🎊

Nie przyjmuj żadnych podarunków od tych ze wschodu. Proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał:

Czekaj, czekaj czyli on przyjął wyrzutnię w prezencie po czym ona sama bez jego wiedzy poszła za nim do jego biura i się sama odpaliła. Trzyma się kupy 🙆

Oficjalna wersja będzie taka, że to Putin próbuje nas skłócić, a facet chyba powinien mieć prokuratorskie zarzuty za narażenie życia innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

jakby siłą ściągał to by nie było takie śmieszne/smutne :) 

Czy ja wiem, za te 4k na UoP to nie mogą pracować specjaliści, raczej jacyś juniorzy po studiach, więc robią sobie jakiś wpis do CV, uczą się czegoś, a zarabiają więcej niż koledzy kosztem braku urlopu.

Ja się uczyłem na UoP w gównospedycji za 1300zł netto, potem na dyspozytorce za 1600zł netto ale tylko drugie i trzecie zmiany.

Czego się nauczyłem? Reguł czasu pracy kierowców, używałem angielskiego z klientem, ogarnąłem działanie giełdy transportowej, zasad przewozu towarów, mapy kodów pocztowych w krajach europejskich. Pierwszy raz po 3 latach studiowania widziałem druk CMR (na studiach nie raczyli pokazać).

Chociażby możliwość używania angielskiego codziennie po X godzin dziennie dało mi bardzo dużo, na tyle dużo, że zaczynając w gównospedycji wracałem do chaty spanikowany, bo nie rozumiałem co ludzie do mnie mówią w języku, który ponoć (po szerokiej maturze) umiałem. A 1,5 roku później pracowałem w firmie, gdzie komunikowałem się tylko z Niemcami, po angielsku, bo niemieckiego nie umiem.

Wolałbym się wtedy uczyć za 2200~ na B2B niż za 1600 na UoP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Ten Vat 0 do 26 lat tego nie obejmuje? 

W 2022 r. obowiązuje zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń osób do ukończenia 26 r.ż. Zasady korzystania z zerowego PIT dla młodych osób są korzystne dla zatrudnionych na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

W 2022 r. obowiązuje zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń osób do ukończenia 26 r.ż. Zasady korzystania z zerowego PIT dla młodych osób są korzystne dla zatrudnionych na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie.

No to fakap, nie mam wiedzy w tym temacie, nigdy nie pracowałem na b2b. Jakbym dostał taką propozycję, to pewnie bym rozważył, a na pewno policzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.