Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pablo81 napisał:

Elektromechanik w Niemczech pracuje za 1600 ojro?

Tyle to zarabia niewykwalifikowany pracownik fizyczny w DDR.

Fascynujące. Minimum zarobków w Niemczech 8k złotych, ceny mniejsze niż w Polsce, a 1/4 Niemców nie ma na prezenty.

Czyżby w Polsce prezenty kupowało tylko kilka procent Polaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Fascynujące. Minimum zarobków w Niemczech 8k złotych, ceny mniejsze niż w Polsce, a 1/4 Niemców nie ma na prezenty.

Czyżby w Polsce prezenty kupowało tylko kilka procent Polaków?

https://www.gfk.com/pl/prasa/purchasing-power-poland-2021

 

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Polska-spadla-w-europejskim-rankingu-sily-nabywczej-8435068

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jakbyś nie był kłamcą, byłoby jeszcze lepiej

Szkoda, że jesteś taki fałszywy, widać życie w krainie Goebbelsa na Ciebie źle wpłynęło 

Jakbyś pisał na temat, to byłoby super.

Nie masz tam rzygow po kimś do posprzatania?

Ale, że nie widzisz różnicy, że członek zespołu badawczego noblisty może podnosić prestiż placówki, a sprzątanie rzygow po nim nie podnosi twojego prestiżu, to dziwne. Jak Ty ten dyplom dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie masz tam rzygow po kimś do posprzatania?

 

Nie, obecnie na imprezach rzadko się pije jak za czasów studenckich.

14 minut temu, Pablo81 napisał:

Ale, że nie widzisz różnicy, że członek zespołu badawczego noblisty może podnosić prestiż placówki, a sprzątanie rzygow po nim nie podnosi twojego prestiżu, to dziwne. Jak Ty ten dyplom dostałeś?

Widzisz, może i moim kumplom zdarzyło się rzygać na imprezie, a mi po nich sprzątać, ale Tobie został tylko Mietek bez jednej klasy do kumplowania się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie wziąłem pod uwagę jednej okoliczności @Pablo81 może jesteś po prostu typem człowieka, który w sytuacji, kiedy ktoś, wobec kogo udajesz kolegę, jak coś odwali po pijaku, to Ty mówisz, że go nie znasz i uciekasz, umywając ręce? Dobrze opisałem Twój rodzaj zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RappaR napisał:

niby do góry ale jak w 2013 polska była na 29 miejscu (na 42 państwa), tak w 2022 nadal jest 29. poza tym u nas jest ogromne rozwarstwienie:

"The district ranking in Poland shows that there is a particularly large gap in the distribution of purchasing power. Only 82 districts have above average per capita purchasing power, while the disposable net income of 298 districts is below the national average. A comparison between the first and last-placed districts clearly highlights the purchasing power gap in Poland: while the inhabitants of the capital district of Warszawa have a per capita purchasing power of €14,900, which is 61 percent above the national average, the population of Kolnenski only has €6,179 per capita, which is more than 33 percent less spending power than the average Pole. This means that the inhabitants of the capital can spend or save more than 2.4 times as much on shopping, rent and electricity."

https://www.gfk.com/press/average-purchasing-power-of-europeans-in-2022-is-16344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Więc czemu uważasz, że to nie jest na temat? 

Mając żonę pielęgniarkę, takimi tekstami próbujesz kogoś obrazić? Serio? 

Wow. Nie znasz kontekstu to raz, dwa pielęgniarka nie sprząta rzygow. 

Napisz coś kompletna brednia i teraz jak zawsze piszesz nie na temat. Masz boś do dodania nt. parytetu nabywczego?

Jak nie, to ja podziękuję za dyskusję bycie internetowy (na real na bank nie masz czasu).

10 minut temu, RappaR napisał:

Chociaż nie wziąłem pod uwagę jednej okoliczności @Pablo81 może jesteś po prostu typem człowieka, który w sytuacji, kiedy ktoś, wobec kogo udajesz kolegę, jak coś odwali po pijaku, to Ty mówisz, że go nie znasz i uciekasz, umywając ręce? Dobrze opisałem Twój rodzaj zachowania?

Ale dziwię się, że Ciebie tak nobilituje. No ale kolega ma wszystkie nagrody więc ok.

Nie chce mi się dalej pisać. Bo kompletnie nie na temat. Niemcy mają wielokrotnie większy SPN, więc nie stać ich na prezenty i jedzą tynk że ścian. 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pablo81 napisał:

Wow. Nie znasz kontekstu to raz, dwa pielęgniarka nie sprząta rzygow. 

 

Jak nie sprząta? :D 

 

48 minut temu, Pablo81 napisał:

Ale dziwię się, że Ciebie tak nobilituje. No ale kolega ma wszystkie nagrody więc ok.

 

Czyli dobrze opisałem zachowanie takiej fałszywej osoby jak Ty

51 minut temu, Pablo81 napisał:

Niemcy mają wielokrotnie większy SPN, więc nie stać ich na prezenty i jedzą tynk że ścian. 

Myślisz, że ja jestem odpowiedzialny za tą ankietę?

Mnie jakby co stać na prezenty dla rodziny na święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jak nie sprząta? :D 

Tak :)

Od tego są Helferzy - odpowiednik polskiej stalowej :)

Dobra kończę leczyć twoje frustracje. Myślałeś, że będzie jak na "Ostrym dyżurze" albo przynajmniej w Leśnej Górze. A tu brak spełnienia zawodowego (widać twoja niechęć, z jaką piszesz o pacjentach), tytuł Lek. med. też sam nie rozwiązuje problemów prywatnych. Potem trzeba jebać 400 godzin miesięcznie, żeby nadać swojemu życiu sens (jak nie mozna w innym, to chociaż w sensie finansowym), co powoduje jeszcze większą niechęć do pacjentów i zawodu, przez co stajesz się jeszcze bardziej toksyczny i napięcie trzeba rozładować na forum. Wyższość nad innymi czujesz tylko ze względu na wykonywany zawód i jego pochodne, czyli pieniądze i elitarne towarzystwo (pewnie burmistrz i trzech poslow) i na tym polu obrazasz innych ludzi i pokazujesz swoją wyższość. W ten sposób sobie nie pomożesz. Idź może do flubera, czy do kościoła. Albo nie rób cały czas tego samego oczekując na inny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Tak :)

Od tego są Helferzy - odpowiednik polskiej stalowej :)

Mało wiesz, już chociażby to, że helfer nie odpowiednikiem stalowej, czy nawet salowej.

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Dobra kończę leczyć twoje frustracje. Myślałeś, że będzie jak na "Ostrym dyżurze" albo przynajmniej w Leśnej Górze. A tu brak spełnienia zawodowego (widać twoja niechęć, z jaką piszesz o pacjentach), tytuł Lek. med. też sam nie rozwiązuje problemów prywatnych. Potem trzeba jebać 400 godzin miesięcznie, żeby nadać swojemu życiu sens (jak nie mozna w innym, to chociaż w sensie finansowym), co powoduje jeszcze większą niechęć do pacjentów i zawodu, przez co stajesz się jeszcze bardziej toksyczny i napięcie trzeba rozładować na forum. Wyższość nad innymi czujesz tylko ze względu na wykonywany zawód i jego pochodne, czyli pieniądze i elitarne towarzystwo (pewnie burmistrz i trzech poslow) i na tym polu obrazasz innych ludzi i pokazujesz swoją wyższość. W ten sposób sobie nie pomożesz. Idź może do flubera, czy do kościoła. Albo nie rób cały czas tego samego oczekując na inny wynik.

Zabolało, jak Ci powiedziałem, że po wyjeździe do Niemiec Mietek jest Twoim jedynym kolegą, oj zabolało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.