Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jack napisał:

Nie chce mi się czytać tych artykułów ale zakładam, że wyśmiewających tą instalację nie oskarżają o wyśmiewanie patriotyzmu. 

Widzisz @fluber? Za mało wyśmiewałeś czyli broniłeś!

a do tego nie krzywisz się na dźwięk słowa 'patriotyzm' faszysto Ty!

jprdl xD

4 minuty temu, fluber napisał:

Napisałem też, że ławka jest brzydka, projekt nieudany, a jakość kompletnie nie odpowiada cenie. Wypadałoby przeprosić mnie za to, że piszesz o tym, że bronię tych ławek, chociaż wcale tego nie robię.

bronisz!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja napisałem, że nie mam nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na cele patriotyczne, a Ty wyśmiałeś tę konkretną wypowiedź. 

Dokładnie, bo nie uważam, że w tym wypadku wydano pieniądze na cele patriotyczne a uważanie, że tak właśnie jest mnie śmieszy. 

Celem było zarobić kasę a nie krzewienie patriotyzmu. "ławka patriotyczna" poza nazwą i kolorem piało czerwonym (nawet nie do końca w tym wypadku) nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, tak samo jak patriotyczne gacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał:

Dokładnie, bo nie uważam, że w tym wypadku wydano pieniądze na cele patriotyczne a uważanie, że tak właśnie jest mnie śmieszy. 

Celem było zarobić kasę a nie krzewienie patriotyzmu. "ławka patriotyczna" poza nazwą i kolorem piało czerwonym (nawet nie do końca w tym wypadku) nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, tak samo jak patriotyczne gacie. 

Wykonanie po jednej instalacji dla kazdego wojewodztwa, która to instalacja miala nawiązywać do barw Polski i jej ksztaltu i stanowić stały element tła dla różnych organizowanych wydarzeń historycznych i patriotycznych zgodnie z zamysłem BGK finansujacym to przedsięwzięcie to jak najbardziej cel patriotyczny. 

Niestety wykonanie jest nieudane. Ławka jest bardzo droga a jednocześnie niskiej jakości, elementy patriotyczne są słabo wyeksponowane a sama konstrukcja jest zwyczajnie brzydka. Nawet jeżeli jest to przekręt( ustawiony przetarg za zawyżoną kwotę) to nadal nic nie stało na przeszkodzie żeby ławka spełniała w sposób prawidłowy funkcję patriotyczna gdyby wykonanie było odpowiednio dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

stanowić stały element tła dla różnych organizowanych wydarzeń historycznych

Nie no spoko, skoro przed tymi ławkami mają się odbywać "wydarzenia historyczne" a biorąc pod uwagę trwałość instalacji, odbywać się będą w bardzo niedalekiej przyszłości to muszę się zainteresować, gdzie w Gdańsku to cudo stoi 😹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Ogólnie nie mam nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na cele patriotyczne, ale tutaj jakość nie przystaje do ceny. 

 

5 godzin temu, jack napisał:

🤣🤣🤣

Niestety o patriotyczne gacie, po fali szydery, już ciężko ale możesz się zadowolić wydaniem pieniędzy na patriotyczne okulary

https://allegro.pl/oferta/okulary-kibica-patriota-bialo-czerwoni-fotobudka-12476896960

 

 

5 godzin temu, fluber napisał:

 

Ogólnie to trochę przykre, że patriotyzm i rozmowa o nim bawi Cię do łez.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Erystyka

Pkt.1. Uogolnienie.

Jack smieje się z nieudolnych, groteskowych pomysłów na szerzenie patriotyzmu -> Fluber, twierdzi, że patriotyzm go bawi.

Już ostatnio wdałem się tu w bezsensowną dyskusję, gdzie inny user pięknie stosował inne punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał:

 

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Erystyka

Pkt.1. Uogolnienie.

Jack smieje się z nieudolnych, groteskowych pomysłów na szerzenie patriotyzmu -> Fluber, twierdzi, że patriotyzm go bawi.

Już ostatnio wdałem się tu w bezsensowną dyskusję, gdzie inny user pięknie stosował inne punkty.

Ale kto stosuje erystyke? Bo spór nie był o to z czego śmieje się Jack tylko o to czy bronie tych drogich brzydkich ławek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ale kto stosuje erystyke? Bo spór nie był o to z czego śmieje się Jack tylko o to czy bronie tych drogich brzydkich ławek. 

W tym wypadku Ty. Twój zabieg dotyczy stwierdzenia Jacka, które wysmiewa głupie, nieudolne próby szerzenia patriotyzmu, na które odpowiadasz pytaniem, czy śmieszy go patriotyzm?

Uogolniles od określonej grupy oznak patriotyzmu do całego pojęcia patriotyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

W tym wypadku Ty. Twój zabieg dotyczy stwierdzenia Jacka, które wysmiewa głupie, nieudolne próby szerzenia patriotyzmu, na które odpowiadasz pytaniem, czy śmieszy go patriotyzm?

Uogolniles od określonej grupy oznak patriotyzmu do całego pojęcia patriotyzmu.

Nie, pytaniem tylko stwierdzeniem że śmieszy go patriotyzm i rozmowa o nim. 

A stwierdzenie moje wynikało z reakcji na moja wypowiedź. 

A moja wypowiedź nie odnosiła się wyłącznie do ławki a do ogólnego wydawania pieniędzy na cele patriotyczne. 

Więc co najwyżej możesz mi zarzucić błędna interpretacje reakcji Jacka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber Zasadniczo ja się nie zgadzam z Toba ,ze z ławek da się zrobić promocje patriotyzmu. Nieważne czy drogie tanie ładne czy brzydkie. Po prostu to nie jest nośnik dla tego typu tematu

O ile ławki Szopena się w miarę udały bo masz ławki grające muzykę i możesz sobie siedzieć przy muzyce co ludzie czynią często o tyle patriotyzm w żaden sposób nie kojarzy się z ławkami. Ogólnie promocja patriotyzmu może łatwo wpaśc w patos co będzie razić młodzież ale ławeczka nie przemawia do nikogo

Można stworzyc sensowne murale. Albo apki z grami ulicznymi gdzie będziesz chodził od punktu do punktu w którym będziesz sie dowiadywał jakiś naegdotek histroycznych i to zaciekawi dzieci i jeszcze ważne by finalnie w końcowym punkcie maszyna wydawała ci pamiątkową monetę albo medal

A powiedz mi w jaki sposób ławeczka ma cię przekonać ,że warto kochac Polskę? Albo ,ze warto być  z niej dumnym? Jaki to przekaz dla młodzieży , dzieci czy nawet starszych osób

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

@fluber Zasadniczo ja się nie zgadzam z Toba ,ze z ławek da się zrobić promocje patriotyzmu. Nieważne czy drogie tanie ładne czy brzydkie. Po prostu to nie jest nośnik dla tego typu tematu

 

7 minut temu, ely3 napisał:

ławki Szopena się w miarę udały

 

mkay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

@fluber Zasadniczo ja się nie zgadzam z Toba ,ze z ławek da się zrobić promocje patriotyzmu. Nieważne czy drogie tanie ładne czy brzydkie. Po prostu to nie jest nośnik dla tego typu tematu

O ile ławki Szopena się w miarę udały bo masz ławki grające muzykę i możesz sobie siedzieć przy muzyce co ludzie czynią często o tyle patriotyzm w żaden sposób nie kojarzy się z ławkami. Ogólnie promocja patriotyzmu może łatwo wpaśc w patos co będzie razić młodzież ale ławeczka nie przemawia do nikogo

Można stworzyc sensowne murale. Albo apki z grami ulicznymi gdzie będziesz chodził od punktu do punktu w którym będziesz sie dowiadywał jakiś naegdotek histroycznych i to zaciekawi dzieci i jeszcze ważne by finalnie w końcowym punkcie maszyna wydawała ci pamiątkową monetę albo medal

A powiedz mi w jaki sposób ławeczka ma cię przekonać ,że warto kochac Polskę? Albo ,ze warto być  z niej dumnym? Jaki to przekaz dla młodzieży , dzieci czy nawet starszych osób

 

No właśnie widziałbym coś takiego w stylu tych ławek Chopina ( co zresztą moim zdaniem też są łąwki patriotyczne), gdzie mógłbyś sobie zczytać kod QR z takiej ławkim, posiedzieć i posłuchać czegoś ciekawego. To jest właśnie dobre miejsce do tego, bo możesz sobie spokojnie usiąść, a nie jak przy muralu, czy grze terenowej chodzić i być aktywnym. To sobie możesz odsłuchać przy okazji. Więc ogólnie rzeczy biorąc widzę, że coś takiego jak ławeczki patriotyczne mogłoby się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Szopen nie promuje patriotyzmu... W ten sposób promujesz samego Szopena , który jest zapomniany wśród ludzi. Tak samo jak pokazywanie tenisa nie promuje patriotyzmu a promuje tylko wielkość smej Igi

Kto ma rację

Po jednej stronie USA, ZSRR, Chiny i praktycznie każde państwo w historii, które wykorzystywało sport jako nośnik patriotyzmu

Po drugiej stronie jest on, Ely3, prawie, że nieomylny

Kto ma rację? Któż mówi dzisiaj prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Szopen nie promuje patriotyzmu... W ten sposób promujesz samego Szopena , który jest zapomniany wśród ludzi. Tak samo jak pokazywanie tenisa nie promuje patriotyzmu a promuje tylko wielkość smej Igi

czyli promowanie największych postaci w historii kraju nie promuje patriotyzmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

czyli promowanie największych postaci w historii kraju nie promuje patriotyzmu?

Promowanie wygranych bitew też nie promuje. Wszak promujesz wtedy samych żołnierzu(wszak armia to tylko zbiór indywidualnych osobowości), a nie naród czy państwo

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ely3 napisał:

Szopen nie promuje patriotyzmu... W ten sposób promujesz samego Szopena , który jest zapomniany wśród ludzi. Tak samo jak pokazywanie tenisa nie promuje patriotyzmu a promuje tylko wielkość smej Igi

To nie jest analogia.

Analogia by była gdyby zamiast Szopena była muzyka klasyczna.

@Pablo81 jak nazywa się ten typ manipulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, julekstep napisał:

 

 

mkay

Tutaj akurat stoję po stronie elyego 

Co chciałbyś puszczać z takich ławek? 

Hymn? Nie wypada wtedy siedzieć.

Bogurodzicę? Być może, choć to tylko jeden utwór, a i tak nie każdy go zna 

 

Sam pomysł promocji patriotyzmu jest bardzo spoko i podpisuję się pod tym obiema rękami. Co do ławek to już przed tą lipną farbą ludzie pukali się w głowy, bo podobnie jak fluber uważają że to zły pomysł 

Sam nie bardzo wiem co mogłoby tę ławkę patriotyczną wyróżnić 

Może jakieś glosówki z ważniejszymi wydarzeniami z historii, w kilku językach 

Ale to coś? 

Przecież to kpina z patriotyzmu, nie promocja 

 

Promocja to jest ewentualnie bylejakości i groteski, z której słynie ten rząd 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.