Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, josephnba napisał:

Wina Tuska tuxnie działa bo z wykresu wynika że potencjalni wyborcy wszystkich partii opozycyjnych, łącznie (co było dla mnie największym szokiem) z tymi od debili, w zdecydowanej większości są za  

 

Nawet ja jestem przeciwko przerywaniu ciąży na życzenie 

Druga sprawa pytanie jest postawione mocno jednotorowo 

Ktoś tak je sformułował żeby wynik był mocno spolaryzowany i pokazywał z góry założony 

Ktoś kto jest za całkowitą aborcją odpowie zdodnie ze swoimi poglądami ale ktoś, kto no dopuszcza poprzedni kompromis nie powie "nie" bo są ah takiej osoby syruacje które powinny dawać kobiecie taką opcję 

Sondaże sprzed wypowiedzi Tuska nie pokazywały że za aborcja na życzenie jest 97 razy więcej wyborców niż przeciwko. Przed wypowiedzią Tuska było 5 razy więcej:

https://oko.press/az-53-proc-za-aborcja-na-zadanie-do-12-tygodnia-blizej-europy-dalej-od-kosciola-sondaz-oko-press/

A Platforma wtedy miała jakieś 2 razy niższe poparcie niż teraz. 

Jakby Tusk kazał swoim wyborcom jeść gówno to by robili to na wyścigi 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Niby człowiek wiedział że wyborcy Platformy nie mają własnego zdania i będą skakać w rytm melodii słów Donalda Tuska, ale poziom tego fanatyzmu zaskoczył nawet mnie

 

8 minut temu, fluber napisał:

A Platforma wtedy miała jakieś 2 razy niższe poparcie niż teraz.

Platforma ma 2 razy wyższe poparcie a poparcie ich wyborców do przerywania ciąży do 12 tygodnia wzrosło 2 krotnie (z 53% do 97%). Czego nie rozumiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fluber napisał:

Sondaże sprzed wypowiedzi Tuska nie pokazywały że za aborcja na życzenie jest 97 razy więcej wyborców niż przeciwko. Przed wypowiedzią Tuska było 5 razy więcej:

https://oko.press/az-53-proc-za-aborcja-na-zadanie-do-12-tygodnia-blizej-europy-dalej-od-kosciola-sondaz-oko-press/

A Platforma wtedy miała jakieś 2 razy niższe poparcie niż teraz. 

Jakby Tusk kazał swoim wyborcom jeść gówno to by robili to na wyścigi 

Gówna nie próbowałem kiedy głosowałem na po, ty pewnie też nie jadłeś  

Wiadomo że tym chwytem o aborcji Tusk przyciągnął ludzi, ale nie biorę tego "postulatu" na poważnie, bo nawet jak po dojdzie do władzy to max wg mnie przywrócą poprzedni kompromis, jeśli są myślącym ugrupowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

Gówna nie próbowałem kiedy głosowałem na po, ty pewnie też nie jadłeś  

Wiadomo że tym chwytem o aborcji Tusk przyciągnął ludzi, ale nie biorę tego "postulatu" na poważnie, bo nawet jak po dojdzie do władzy to max wg mnie przywrócą poprzedni kompromis, jeśli są myślącym ugrupowaniem 

Głosowałem na po bo mam poglądy gowinowe. To nie moja wina że partia chadecka zrobiła się nowa partia razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Hołownia chce referendum aborcyjnego czyli de facto jest za mimo, że jeszcze w 2013 był przeciwny. Gowin tam pasuje ale nie wiem czemu Ty oszukujesz siebie albo raczej nas. 

Hołownia jest przeciwny, jeżeli będzie za to na niego nie zagłosuję.

Referendum to dobry pomysł. Jeżeli przy frekwencji powyżej 50 procent większość będzie za, to będziemy mieć informacje jak ważny jest to dla ludzi temat i czy jest wola większości by coś z nim zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulek napisał:

Nagła zmiana upodobań politycznych? 

Moje poglądy polityczne są cały czas te same 

To jest deklaracja założycielska Platformy:

Platforma Obywatelska zrodziła się z protestu przeciwko złej polityce. Dobra polityka pozostaje w służbie człowieka, nie zaś jakiejkolwiek doktryny lub interesu. Polityka łączy się z moralnością tylko tam, gdzie pielęgnowane są cnoty obywatelskie. Gdzie patriotyzm stawiany jest ponad walkę o partyjne interesy

Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych

zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne. Zadaniem polityki jest ciągłe wytyczanie granic, których przekroczenie przez człowieka lub grupę ludzi wystawia całą wspólnotę na niebezpieczeństwo. Ale także granic władzy publicznej, których przekroczenie narusza autonomię jednostki. 

Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Fluber, ale sprawy światopoglądowe to jedna kwestia, a teraz chyba najważniejsza jest gospodarka.

Ale co do deklaracji, to obrona praw religii i rodziny nie stoi w zadnej sprzeczności z piętnowaniem pedofilii i ich obrońców (a nawet przeciwnie - bo religia przecież mówi o ochronie osób słabszych!), czy tolerancji in vitro, czego sprzeciw jest tylko przejawem prywatnego uprzedzenia ze strony świata kościelnego, nie poparty niczym innym. 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bulek napisał:

Ok, Fluber, ale sprawy światopoglądowe to jedna kwestia, a teraz chyba najważniejsza jest gospodarka.

Żadna partia w 100% nie będzie pasowała do nikogo poglądami, jeżeli ktoś nie jest fanatykiem. Dla mnie gospodarka jest istotna, ale na pewno nie jest na 1 miejscu.

8 minut temu, bulek napisał:

 

Ale co do deklaracji, to obrona praw religii i rodziny nie stoi w zadnej sprzeczności z piętnowaniem pedofilii i ich obrońców (a nawet przeciwnie - bo religia przecież mówi o ochronie osób słabszych!), czy tolerancji in vitro, czego sprzeciw jest tylko przejawem prywatnego uprzedzenia ze strony świata kościelnego, nie poparty niczym innym. 

No nie stoi, ale nie wiem, co to ma wspólnego z tym o czym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

Wina Tuska tuxnie działa bo z wykresu wynika że potencjalni wyborcy wszystkich partii opozycyjnych, łącznie (co było dla mnie największym szokiem) z tymi od debili, w zdecydowanej większości są za  

To, że wyborcy Polski 2015 będą za to było wiadomo, ale czemu wyzywasz ich od debili to nie wiem.

 

13 minut temu, RappaR napisał:

Jest istotna. 
populistyczne rozwiązania PO czy Konfy się nigdy i nigdzie nie sprawdziły 

A to jak sprawdziły się rozwiązanie PiSu to widzimy teraz.. i widzieliśmy przez te kilkadziesiąt lat Kraju RAD.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

Jest istotna. 
populistyczne rozwiązania PO czy Konfy się nigdy i nigdzie nie sprawdziły 

A w jakim aspekcie spełniły się swiatopoglądowe poglądy pisu? Układy ze skrajnie narodowym Bąkiewiczem czy z prolife Godek, skutkujący podzieleniem Polski, Ty nazywasz sprawdzonymi rozwiązaniami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

 

A to jak sprawdziły się rozwiązanie PiSu to widzimy teraz.. i widzieliśmy przez te kilkadziesiąt lat Kraju RAD.

Na razie to ciągle nie widzimy, bo ciągle bezrobocie jest na historycznym minimum, realne zarobki na historycznym maksimum i jedynie perspektywy na ten moment wyglądają słabo. Zobaczymy czy się przewidywania sprawdzą, czy nie. 

5 minut temu, bulek napisał:

A w jakim aspekcie spełniły się swiatopoglądowe poglądy pisu? 

Mimo, że nie jestem fanem tego sojuszu, to w historii Europy sojusz władzy z Kościołem miał się całkiem dobrze przez wiele lat i dawał niezłe efekty.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.