Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, josephnba napisał:

Przecież trąbią o tym od kilku tygodni

 

wszystkie zmiany, poza tą ostatnią są do przełknięcia, choć bedę musiał mieć sie na baczności ruszając po podniesieniu szlabanu

Ostania zmiana jak wspomniał autor, jest obszerna i niesprecyzowana

 

Z tym niepełnosprawnym to juz Seba przeginasz

jak widzisz kooś na przejściu musisz mu tak czy inaczej ustąpić

 

przez pona 20 lar jazdy autem przepuszczać niepełnosprawną osobę zdarzyło i sie dosłowanie kilkanaście razy

Ale przecież to nie dotyczy przejścia dla pieszych Joseph i tu jest cały myk. I nie musisz być niepełnosprawny, wystarczy, że powiesz, że miałeś w tym momencie ograniczoną sprawność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoty i punkty absurdalne w niektórych przypadkach. Szczególnie martwi cześć wykroczeń które będą mocno uznaniowe. To dawanie max kar przy sytuacji z pieszymi w 80% słuszne bo nie znam głupszego manewru kogoś kto na pasach dalej jedzie drugim pasem gdy inny samochód przepuszcza pieszego. Tu jest prawidłowe karanie. Ale już cześć mocno dwuznacznych do interpretacji zachowań na linii pieszy kierowca gdy ludzie stoją na papierosie obok drogi karane max to tragedia. W dalszym ciągu to przede wszystkim łapanka na grupę społeczna mająca przychody. Dlaczego nie idzie za tym równorzędne zaostrzanie innych przepisów w tym szczególnie tych zakłócających porządek nie wiem. 
 

mamy sporo dróg ekspresowych które są nudne i dlatego czasem z nudów wybieram alternatywę krótsza ale przez miasteczka. Czas skończyć z tymi alternatywami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

jedzie drugim pasem gdy inny samochód przepuszcza pieszego

Najlepsze jest, gdy masz drogę z 3 pasami w jedną stronę nabitą na każdym pasie samochód za samochodem i przejście dla pieszych bez sygnalizatora. Wystarczy podwiesić drona nad pasy i podłączyć drukarnię mandatów dla "wyprzedzających" na pasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Ktoś się pomyli i wjedzie pod prąd i dostanie 15 punktów. To niebezpieczne ale to jest pomyłka - żadne celowe i nieodpowiedzialne działanie.  

Że co? Za jazdę pod prąd powinni zabierać prawo jazdy dożywotnio bo przy takim stopniu upośledzenia nie powinno się siadać za kółko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Najlepsze jest, gdy masz drogę z 3 pasami w jedną stronę nabitą na każdym pasie samochód za samochodem i przejście dla pieszych bez sygnalizatora. Wystarczy podwiesić drona nad pasy i podłączyć drukarnię mandatów dla "wyprzedzających" na pasach. 

A gdzie trzypasmowe drogi mają przejścia bez świateł? 

 

8 minut temu, fluber napisał:

Że co? Za jazdę pod prąd powinni zabierać prawo jazdy dożywotnio bo przy takim stopniu upośledzenia nie powinno się siadać za kółko 

Dokładnie, 

Można się w nowym mieście zakręcić szukając adresu i próbować skręcić za wcześnie, ale każdy myślący kierowca od razu się zreflektuje i nie dokończy manewru, ale jak ktoś wpierdzieli się pod prąd i jedzie sobie paręset metrów czy km do najblizszego rozjazdu to jest debilem u powinien nawet po chodniku poruszać się z eskortą 

Nie wiem na ile to powtarzalne, ale jeśli już się o tym słyszy to najczęściej są to kierowcy w zaawansowanym wieku a takich wg mnie powinno się rokrocznie badać pod kątem ich możliwości kierowania pojazdami 

Mój 78letni dziadek wciąż siada za kółko, choć już kilkanaście lat temu nie powinien 

Wpływu na niego nie ma żadnego, tym bardziej ja, bo nie utrzymuję z nim kontaktu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:


 

mamy sporo dróg ekspresowych które są nudne i dlatego czasem z nudów wybieram alternatywę krótsza ale przez miasteczka. Czas skończyć z tymi alternatywami. 

A czego ty oczekujesz po ekspresowkach? Żeby filmy wyswietlali? 

Większość prowadzi przez nie zbudowane tereny, w zdecydowanej większości okolone polami uprawnymi 

 

Po to nazywają się ekspresowkami żeby się szybko przemieścić a nie szukać wrażeń 

 

3 minuty temu, jack napisał:

Np tu: 54.349243,18.678982

 

 

Mi to wygląda na dwupasmówkę  

Choć i tak powinna być tam sygnalizacja 

Być może jest tam tak mały ruch pieszych że nie to nie kalkuluje. Nie znam tego miejsca 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jack napisał:

To policz do 3, jeden pas się kończy ale jest pasem ruchu. Zjazdu na lewo nie liczę choć chyba też powinienem skoro przechodzień musi pokonać 4 pasy ruchu na tym jednoetapowym przejściu bez sygnalizacji

No prawie autostrada 

Zdjęcia drogi przed i za przejściem jednoznacznie określają drogę jako dwupasmową 

 

Screenshot_2022-09-17-14-06-14-544_com.google.android.apps.maps.jpg

Screenshot_2022-09-17-14-16-01-553_com.google.android.apps.maps.jpg

Oczywiście skoro znalazłeś tak ruchliwą niebezpieczną drogę możesz zgłosić to swojemu radnemu, który napisze interpelację w tej sprawie zamiast sprzeczać się z jakimś baranem na forum o koszykówce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Że co? Za jazdę pod prąd powinni zabierać prawo jazdy dożywotnio bo przy takim stopniu upośledzenia nie powinno się siadać za kółko 

Tym bardziej ze to nie mandat za jazdę pod prąd

To mandat za jazdę pod prąd na AUTOSTRADZIE

 

zly PiS znowu prześladuje bogatych !!!!111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał:

Tym bardziej ze to nie mandat za jazdę pod prąd

To mandat za jazdę pod prąd na AUTOSTRADZIE

 

zly PiS znowu prześladuje bogatych !!!!111

Kiedyś mieliśmy taki przypadek że koleś wjechał (jak to zrobił nie wiem) na S8. Przejechał cały most grota w kierunku wschodnim i wpieprzyl się we wjeżdżający na S8 z wiaduktu samochód 

Dziadek był w takim szoku, że zamiast go karać policja musiała szybko torować drogę karetce bo bóle w klatce zaczął odczuwać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Kiedyś mieliśmy taki przypadek że koleś wjechał (jak to zrobił nie wiem) na S8. Przejechał cały most grota w kierunku wschodnim i wpieprzyl się we wjeżdżający na S8 z wiaduktu samochód 

Dziadek był w takim szoku, że zamiast go karać policja musiała szybko torować drogę karetce bo bóle w klatce zaczął odczuwać 

 

I dobrze, dziadek się pomylił bez złej woli, a Ty go karać chcesz jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian napisał:

czasem nie da się nie złamać tego przepisu, dla przykładu co gdy komunalna kosiarka będzie akurat robić pobocze w miejscu gdzie taki zakaz obowiązuje przez 2-3 km ? Co w Polsce zdarza się często. Ma się stworzyć jakiś zajebisty korek ?

Przecież w tej lub podobnej sytuacji można legalnie wyprzedzać nawet na ciągłej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fluber napisał:

Niby człowiek wiedział że wyborcy Platformy nie mają własnego zdania i będą skakać w rytm melodii słów Donalda Tuska, ale poziom tego fanatyzmu zaskoczył nawet mnie

 

Wina Tuska tuxnie działa bo z wykresu wynika że potencjalni wyborcy wszystkich partii opozycyjnych, łącznie (co było dla mnie największym szokiem) z tymi od debili, w zdecydowanej większości są za  

 

Nawet ja jestem przeciwko przerywaniu ciąży na życzenie 

Druga sprawa pytanie jest postawione mocno jednotorowo 

Ktoś tak je sformułował żeby wynik był mocno spolaryzowany i pokazywał z góry założony 

Ktoś kto jest za całkowitą aborcją odpowie zdodnie ze swoimi poglądami ale ktoś, kto no dopuszcza poprzedni kompromis nie powie "nie" bo są ah takiej osoby syruacje które powinny dawać kobiecie taką opcję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.