Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Koelner napisał:

To że przekonali społeczeństwo do cudów to c*** ale jak już zaczęli sam w to wierzyć to już psycholog się kłania 

serio wklejasz twitta, który jest reuploadem filmiku z sokuzburaka sprzed 2 lat, który jest montażem wypowiedzi MM sprzed 3 lat i jeszcze starszej reakcji Muska na coś innego?

 

LEO WHY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

serio wklejasz twitta, który jest reuploadem filmiku z sokuzburaka sprzed 2 lat, który jest montażem wypowiedzi MM sprzed 3 lat i jeszcze starszej reakcji Muska na coś innego?

 

LEO WHY?

pierwszy raz widzę ten filmik, pamiętałem tylko wypowiedź o dolinie krzemowej która wciąż jest zabawna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

pierwszy raz widzę ten filmik, pamiętałem tylko wypowiedź o dolinie krzemowej która wciąż jest zabawna 

Podam Ci kontekst wypowiedzi.

Cytat

Ostatnie lata były czasem dynamicznego wzrostu eksportu baterii z naszego kraju. W 2010 roku polski eksport odpowiadał za niecałe 2% globalnego rynku baterii elektrycznych. 10 lat później, w 2020 roku udział wyniósł aż 8%. To ogromny postęp, a trzeba brać pod uwagę, że globalna produkcja także rosła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

Ja jestem słaby z ekonomii. Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym kursem euro? Kaczyński w Białymstoku powiedział, że euro nie jest obecnie warte nawet 3 złote. Czyżby kolejna mafia zawyżała nam ceny?

O to samo co z tym że jak wierzysz w Boga to jesteś za aborcją. 

Zamiast wypierdolic tych dwóch odklejonych dziadków z polityki to próbujemy znaleźć sens w ich bredniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

O to samo co z tym że jak wierzysz w Boga to jesteś za aborcją. 

Zamiast wypierdolic tych dwóch odklejonych dziadków z polityki to próbujemy znaleźć sens w ich bredniach. 

No nie wiem. Poczekam na staregofana bo on na pewno będzie wiedział o co chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jack napisał:

Czyli Niemiec za swoje euro kupi w Niemczech coś a w Polsce 1,2 tego czegoś więc jego euro jest w niej warte w Niemczech?

Chodzi o porównanie cen i zarobków.  Zestawiasz jedno z drugim i wychodzą takie tabelki. Kiedyś była taka fajna strona która porównywała ceny kilkudziesięciu podstawowych "produktów" w miastach świata. Był tam wynajem mieszkania, taksówki, komunikacja miejka, chleb, mleko, węsliny, jajka, różne owoce, ubrania itp. To było fajne bo mogłeś sobie porównać na no Cię będzie stać w danym miejscu. Na tym pułapie około 3 euro w porównaniu między Polską a Niemcami tkwimy zanim jeszcze pojawiłem się na tym forum. Bo gadałem o tym z kumplami na forum Hattricka. A to było dawno dawno temu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Chodzi o porównanie cen i zarobków. 

No właśnie raczej jak zestawisz to co możesz kupić za euro z tym ile możesz tego euro zarobić w Polsce i Niemczech te nijak mi nie pasuje, że Polscy lekarze mieliby wracać z Niemiec do Polski. A taka była teza Kaczyńskiego. Chyba, że lekarze zarabiają w Polsce aż tak dobrze w porównaniu do innych zawodów. 

10 minut temu, Sebastian napisał:

forum Hattricka

genialne forum. Do tej pory jak chcę kupić jakieś sprzęt elektroniczny to pytam tam 😁

I tak od 17 lat 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

No właśnie raczej jak zestawisz to co możesz kupić za euro z tym ile możesz tego euro zarobić w Polsce i Niemczech te nijak mi nie pasuje, że Polscy lekarze mieliby wracać z Niemiec do Polski. A taka była teza Kaczyńskiego. Chyba, że lekarze zarabiają w Polsce aż tak dobrze w porównaniu do innych zawodów. 

Ale ja do ttego fragmentu się nie odnoszę :) Tylko do tego zestawienia które daje te 3 euro czy też raczej prawidłowo patrząc 3 krotną różnicę.

Co do wyjeżdzających lekarzy - cóż ja bym im na to nie pozwalał. Zrobiłbym takie studia płatnymi - przy czym spałata jest w formie pracy w państowych szpitalach. Pracujesz w Polsce 20 lat - ok spłacone :) I nie mówię tylko o lekarzach ale i o innych kierunkach. 

I generalnie naprawdę nie ma sensu traktować serio ludzi takich jak Tusk, Kaczyński czy Morawiecki.  Dwóch pierwszych w ogóle nie wie o czym mówi a ten trzeci kłamie nawet swojej radzie ministrów, także powierzenie mu złotówki grozi a raczej jest jednoznaczne z jej utratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wartość takich samych volumenów usług/towarów/produktów zakupionych w Polsce i Niemczech. Reszta aprecjacji kursu Euro, to jak pisałem wyżej czynniki kształtujące wysokość kursów walutowych. Np stosunek popyt/podaż dla danej waluty, dług publiczny, dynamika pkb itd.

Wie, co mówi, tylko nie zawsze (może z racji wieku) jest w stanie wyartykułować to stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.