Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

Urzędnik po kawusi też zaczyna pracę. Ja nie mówię o nieorobieniu zupełnie niczego, a o tym, że można na luzie przez pół dnia udawać, że się pracuje. 

Jakby nie było można to byście tych postów dziś nie nawalali, bo byście nie mieli na to czasu.

Zdradzę ci kolejny sekret.

Niektóre kraje dzisiaj mają wolne. Więc choćbym na c***u stawał to i tak mi nie odpiszą, dlatego część pracy z dzisiaj musiałem zrobić wczoraj. Więc wybacz, że wczoraj nie brałem udziału w dyskusji :)

Niektóre kraje mają już piątkowe wieczorne imprezowanie, niektóre nawet wyobraź sobie jeszcze śpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To po co piszesz o tym:

skoro nie wpływa to na czas twojej pracy?

Bo próbujesz mnie ewidencjonować z tego co robię w pracy. Co już samo w sobie jest pojebane. Ale chyba bardziej pojebane jest to, że nie uciąłem tej dyskusji :) 

Więc uprzejmie wyjaśniam, że jak poznasz inne formy zatrudnienia niż umowa o pracę i JDG, to wszystko się nagle rozjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Bo próbujesz mnie ewidencjonować z tego co robię w pracy. Co już samo w sobie jest pojebane. Ale chyba bardziej pojebane jest to, że nie uciąłem tej dyskusji :) 

Więc uprzejmie wyjaśniam, że jak poznasz inne formy zatrudnienia niż umowa o pracę i JDG, to wszystko się nagle rozjaśni

Sam pisałeś o pracy 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Inaczej bym nie zaczynał tematu.

Najbardziej pojebane jest to, że twoja praca polega na wymienianiu wiadomości służbowych z ludźmi, którzy dzisiaj nie pracują, a mimo to trzecią godzinę dyskutujemy o patologii w budżetówce, że ludzie dostają pensję za niepotrzebną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no chyba ze ewidencjonuje sie sektor publiczny

wtedy to jest spoko!

powtarzam - nieroby i hipokryci

W obu przypadkach ktoś się zrzuca na pensję. W sektorze prywatnych nabywający usługę/produkt. W publicznym jest jednak trochę inaczej. Ale cieszę się, że to odkryłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

W obu przypadkach ktoś się zrzuca na pensję. W sektorze prywatnych nabywający usługę/produkt. W publicznym jest jednak trochę inaczej. Ale cieszę się, że to odkryłeś.

A jak produkt nabywa państwo, to co wtedy? 

Dla pracującego to nie ma znaczenia. Zaraz poczytam, że budżetówka nie może się opierdalać, bo pracuje dla dobra wspólnego i wszyscy im płacimy więc tak jak prywaciarz musi zadowolić klienta, który mu płaci tak pracownik budżetówki musi zadowolić wszystkich.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Sam pisałeś o pracy 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Inaczej bym nie zaczynał tematu.

Przeciętnie 8h dziennie i przeciętnie 40h tygodniowo w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy w okresie rozliczeniowym.

Chyba tak to idzie na umowie, nie pamiętam, ani nie jestem ekspertem. Ale widzę że ty też nie.

Więc wziąłem sobie usługę ekspertki, która ze mną podpisywała umowę, a ty dalej próbujesz zgrywać eksperta i dociekać prawdy jak Antoni.

1 minutę temu, fluber napisał:

A jak produkt nabywa państwo, to co wtedy? 

To jeżeli mu się nie podoba jakość produktu, to zmienia dostawcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RappaR napisał:

Płaci właśnie państwo :) 

jakby się w prywacie nie opierdalali ludzie, tylko uczcziwie pracowali, państwo byłoby bogatsze i miały wyższy poziom usług :) 

to zobacz jakbyśmy byli bogaci jakby w państwowce pracowali! no albo jakby inne kraje na nas robiły to dopiero !

 

18 minut temu, fluber napisał:

Jakie to ma znaczenie kto ci nie płaci?

problem jest kto Ci płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Czy jesteś pod wpływem środków psychoaktywnych, czy po prostu nie udało się przeczytać ze zrozumieniem?

Możesz specjalnie dla mnie zinterpretować, co oznacza, że

pracuję chyba przeciętnie 8 godzin dziennie, przeciętnie 5 dni, przeciętnie 40 godzin, nie pamiętam

Ale interpretacja jest dla mnie dość prosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

https://tvn24.pl/polska/studenci-politechniki-poznanskiej-zbudowali-rakiete-zbieraja-na-wyjazd-na-konkurs-do-usa-5675846

 

Ale debile, wystarczyłoby zeby nazwali ją narodową rakietą im JP2 i Czarnek by ich sam tam w samolot wsadził. Niby tacy mądrzy ludzie, a tak glupi.

i jakby rakieta się rozjebała to dostaliby premie a szef najwyżej odprawę !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

To jeżeli mu się nie podoba jakość produktu, to zmienia dostawcę. 

To tak samo w sektorze publicznym :) 

3 minuty temu, Koelner napisał:

to zobacz jakbyśmy byli bogaci jakby w państwowce pracowali! no albo jakby inne kraje na nas robiły to dopiero !

 

No, ale na razie opierdalanie się ludzi w sektorze prywatnym ciągnie nas w dół najbardziej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Możesz specjalnie dla mnie zinterpretować, co oznacza, że

pracuję chyba przeciętnie 8 godzin dziennie, przeciętnie 5 dni, przeciętnie 40 godzin, nie pamiętam

Ale interpretacja jest dla mnie dość prosta. 

Nie napisałem tak.

Ale już wyjaśniam, przytoczyłem ci z pamięci zapis na umowie, który analizowaliśmy z wynajętą ekspertką przed podpisaniem umowy. Wybacz, że nie pamiętam słowo w słowo jak to brzmi na umowie w języku prawniczym.

A że pierwszy raz zmieniałem formę pracy na obecną, to wolałem zapłacić komuś, kto ją przeczytał i mi wyjaśnił "z polskiego na nasze" niż samemu się w tej kwestii edukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.