Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Cardi napisał:

Sieć ujawniła, jak kształtuje się siatka płac pracowników Biedronki od stycznia 2022 roku. Osoba zaczynająca pracę w Biedronce może liczyć na pensję nie mniejsza niż 3 460 zł brutto. W zależności od lokalizacji sklepu początkujący pracownik Biedronki może zarobić nawet do 3 800 zł.

Pracownicy zatrudnieni na stanowisku sprzedawca-kasjer ze stażem przekraczającym 3 lata po podwyżce zarabiają od 3 600 zł do 4050 zł.

 

Tak wymagasz od wszystkich dowodów i przykładów to k**** sam coś sprawdź. Cokolwiek.

Czyli w biedronce płacą lepiej. 

3 minuty temu, Koelner napisał:

 zmień pracę

No przecież dokładnie to się dzieje. A przez to jakość pracy sektora publicznego spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli w biedronce płacą lepiej. 

Jak się tak pięknie rozjechałeś z pensją z biedry to i to 3300 w Urzędzie Wojewódzkim proponuję sprawdzić.

Ogólnie jak powiesz, że w nocy jest ciemno to też warto to wygooglować.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

No przecież dokładnie to się dzieje. A przez to jakość pracy sektora publicznego spada

ojej.

to polecam outsourcing albo zmniejszyć zatrudnienie i płacić więcej tym którzy zostali. a nie zapomniałem to państwówka i trzeba robotę załatwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Nasuwa się proste pytanie.

Dlaczego nie idą do jakiegokolwiek CSu w korpo za prawie 2x tyle, skoro jest tak źle?

No właśnie idą. Zostają tylko ci którzy się do niczego nie nadają i ci którym już nie zależy na tyle na kasie żeby wychodzić ze strefy komfortu. 

1 minutę temu, Koelner napisał:

ojej.

to polecam outsourcing albo zmniejszyć zatrudnienie i płacić więcej tym którzy zostali. 

Albo dać premie tym którzy dobrze pracują. 

A nie, wtedy Koelnery podniosą lament. 

3 minuty temu, Koelner napisał:

a nie zapomniałem to państwówka i trzeba robotę załatwić :P

Poczytaj sobie wyniki ostatnich naborow na urzędników w swoim mieście:

https://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/praca/Wyniki-naboru-w-Urzedzie-Miejskim-w-Gdansku,a,658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No właśnie idą. Zostają tylko ci którzy się do niczego nie nadają i ci którym już nie zależy na tyle na kasie żeby wychodzić ze strefy komfortu. 

Masz jakieś dane na potwierdzenie tej tezy, czy jak zwykle nie? :) 

5 minut temu, fluber napisał:

Albo dać premie tym którzy dobrze pracują. 

Czekaj

6 minut temu, fluber napisał:

Zostają tylko ci którzy się do niczego nie nadają

To nie nadają się czy dobrze pracują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Masz jakieś dane na potwierdzenie tej tezy, czy jak zwykle nie? :) 

Czekaj

To nie nadają się czy dobrze pracują?

Tzn. mam jedynie dane że w zeszłym roku z pracy w urzędzie zrezygnowala rekordowa liczba 9 procent urzędników a od kilku lat tendencja jest wzrostową. 

Teza że ci co odchodzą do przemysłu się do czegoś nadają to akurat moja własną teza. 

Co do dalszej części twojej odpowiedzi, to przecież zrozumiałeś co napisałem więc po co udajesz że nie i ucinasz moja wypowiedź gdy wymieniam również inne przykłady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Albo dać premie tym którzy dobrze pracują. 

A nie, wtedy Koelnery podniosą lament. 

zostawić pasożyty i dawać premie pozostałym :) to jest gospodarność :)

19 minut temu, fluber napisał:

Poczytaj sobie wyniki ostatnich naborow na urzędników w swoim mieście:

https://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/praca/Wyniki-naboru-w-Urzedzie-Miejskim-w-Gdansku,a,658

nie musisz nas chwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Co do dalszej części twojej odpowiedzi, to przecież zrozumiałeś co napisałem więc po co udajesz że nie i ucinasz moja wypowiedź gdy wymieniam również inne przykłady. 

No tak, inne przykłady.

Chcesz dawać premię tym co dobrze pracują, mimo że wg tezy

  • zostają ci co się do niczego nie nadają (czyli dobrze nie pracują)
  • zostają ci co im nie zależy na pieniądzach (czyli premia nie ma żadnej wartości)

Coś kulawa ta teza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

zostawić pasożyty i dawać premie pozostałym :) to jest gospodarność :)

nie musisz nas chwalić :)

Urzędy nie są wstanie uzupełniać braków na stanowiskach już teraz pustych i mają zwalniać dalej? Czego oni mogą wymagać od pracowników przy takich wyplatach? 

Wszędzie tak jest. Byłeś na tym stażu w um 15-20 lat temu i powtarzasz tezy dawno już nieaktualne

2 minuty temu, Cardi napisał:

No tak, inne przykłady.

Chcesz dawać premię tym co dobrze pracują, mimo że wg tezy

  • zostają ci co się do niczego nie nadają (czyli dobrze nie pracują)
  • zostają ci co im nie zależy na pieniądzach (czyli premia nie ma żadnej wartości)

Coś kulawa ta teza.

Znowu uciales moja wypowiedź i przedstawiasz coś czego nie napisałem. Po co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fluber napisał:

Zostają tylko ci którzy się do niczego nie nadają i ci którym już nie zależy na tyle na kasie żeby wychodzić ze strefy komfortu. 

 

25 minut temu, fluber napisał:

Albo dać premie tym którzy dobrze pracują. 

Proszę, uciąłem tylko uwagę do Koelnera. Analiza zostaje ta sama - komu chcesz dać premię z pierwszego cytatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Urzędy nie są wstanie uzupełniać braków na stanowiskach już teraz pustych i mają zwalniać dalej? Czego oni mogą wymagać od pracowników przy takich wyplatach? 

Wszędzie tak jest. Byłeś na tym stażu w um 15-20 lat temu i powtarzasz tezy dawno już nieaktualne 

nie , bo jak spojrzysz na statystyki to nie ubywa etatów a 10 lat temu lekka ręka można było 50% wyjebac . Nie mówiąc o przepisach które generują prace przerzucania kamieni z jednej kupki na druga . wiec wracamy do clue robią kupę i sami ja sprzątają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

nie , bo jak spojrzysz na statystyki to nie ubywa etatów a 10 lat temu lekka ręka można było 50% wyjebac . Nie mówiąc o przepisach które generują prace przerzucania kamieni z jednej kupki na druga . wiec wracamy do clue robią kupę i sami ja sprzątają 

Klasyka, dzwonisz pod numer "momencik, przełączę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

nie , bo jak spojrzysz na statystyki to nie ubywa etatów a 10 lat temu lekka ręka można było 50% wyjebac . Nie mówiąc o przepisach które generują prace przerzucania kamieni z jednej kupki na druga . wiec wracamy do clue robią kupę i sami ja sprzątają 

Nie jest winą urzędników, że przepisy są takie a nie inne i liczba obowiązków wzrosła. 

5 minut temu, Cardi napisał:

 

Proszę, uciąłem tylko uwagę do Koelnera. Analiza zostaje ta sama - komu chcesz dać premię z pierwszego cytatu?

Tym którzy dobrze pracują. 

@Cardi @Koelner tak z czystej ciekawości. Czy dzisiaj pracujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.