Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, fluber napisał:

https://www.rp.pl/ekonomia/art8655241-co-kusi-inwestora-czyli-bitwa-o-dzialki

Tak jeszcze w temacie szokującej ceny działki sprzedanej przez morawiecką

 

Wiadomo, że jak się wie gdzie będzie coś ważnego budowane wcześniej niż inni to można tanio kupić by później drogo sprzedać. Morawieccy z tego skorzystali, nie musisz nam tego uświadamiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Wiadomo, że jak się wie gdzie będzie coś ważnego budowane wcześniej niż inni to można tanio kupić by później drogo sprzedać. Morawieccy z tego skorzystali, nie musisz nam tego uświadamiać. 

Szczególnie jak dostajesz cynk z 20-letnim wyprzedzeniem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Szczególnie jak dostajesz cynk z 20-letnim wyprzedzeniem:) 

Ale co w tym dziwnego ? Osobiście znam kilka takich osób, które kupiło działki pod A2 koło Skierniewic jak jeszcze o niej nie było nic słychać. 

Inwestycje Fluber zazwyczaj są długofalowe. 2000% zwrotu - można poczekać te 20 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, josephnba napisał:

W życiu 

Każdy ma inne poczucie humoru, mnie bawią te odpowiedzi zaczynające się od "czcigodny"(przypomina mi się od razu odc. Miodowych Lat gdzie Karol, Norek oraz Kurski zgrywali inteligentów przed ciotką Krawczyka) i następujące później samozaoranie albo szybka zmiana tematu.

Choć czasem trzeba mu oddać bywa mocno męczący i też trzeba sobie przerwy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

Szczególnie jak dostajesz cynk z 20-letnim wyprzedzeniem:) 

Z całej tej "afery" tylko jedna rzecz jest dziwna. Kościół raczej nie sprzedaje takich działek bo po pierwsze nie musi, stać go by je trzymać i dzierżawić do czasu aż wartość będzie faktycznie kusząca. Tu pewnie pomogły znajomości starego Morawieckiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

kanalia pasiona publiczną mamoną dała głos

telewizja amerykańska, czyli agenturalna, bo antypisowska :

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27931265,w-wiadomosciach-tvp-ani-slowa-o-protestach-ws-lex-tvn.html#s=BoxOpImg5

nie zapomnę PIS  i jego przytupasom zmuszania mnie do podpisywania w kucki petycji protestacyjnych w obronie telewizji tak jawnie obrażającej dobry gust i lansującej pożyczony glamour z metką na kołnierzu z nutrii

Jak już sobie zrobisz tą wojskową rewoltę na modłę kubańską,  to będziesz w "kucki" stał po chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 16:30, quevas napisał:

mnie bardziej zadziwia jak można szanować wojsko, które gapi się na buraczaną, bolszewicką władzę chamskim okrakiem siedzącą ponad prawem, a do akcji nie wkracza, by porządek demokratyczny przywrócić i ochronić

 

Z ciekawości jaki przypadek z historii znasz, kiedy wojsko przywróciło porządek demokratyczny? Bo ja jakoś żadnego nie kojarzę :)

Oczywiście nie licząc Franco w 1936 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jack napisał:

Z całej tej "afery" tylko jedna rzecz jest dziwna. Kościół raczej nie sprzedaje takich działek bo po pierwsze nie musi, stać go by je trzymać i dzierżawić do czasu aż wartość będzie faktycznie kusząca. Tu pewnie pomogły znajomości starego Morawieckiego. 

Afera troszkę na sile moim zdaniem bo znam szczegóły trochę mocniej. Nigdy nie byłem zwolennikiem tej opcji politycznej ale historie działki znam dosyć dobrze bo podchodziłem aby ja kupić ( zawodowo nie prywatnie) już w złotych latach nieruchomości 2005-2008. Tam było sporo problemów z wadliwym planem miejscowym włącznie stad temat moim zdaniem ( mimo innych poglądów politycznych) wyolbrzymiony. Robi się w mediach smutno bo mimo niechęci ( potężnej do TVP) zauważam potężna tendencyjność po stronie „ kocham TVN”. 
najwieksza tragedia jest ten bezrefleksyjny obraz babeczek z logo TVN i akcent na to ze Discovery to największa inwestycja amerykańska w Polsce. Wałkują to tvny non stop. A to ( powtórzę ) przykre ze tak perspektywicznym kraju najwiecej zainwestowano w sumie w bezproduktywny sektor bez innowacji i zysku dla społeczeństwa. 
 

nie kupuje ani przekazu TVP ani TVN. 
 

Polsat jako alternatywa z Ibiszem i tymi przekopiowanymi gorszego sortu programami tez średnia opcja. Choć tu chociaż ciut łatwiej oglądać programy info. 
 

parszywe czasy. 

Nie ma co oglądać. 

Resume: największa inwestycja w media to tylko i wyłącznie atak w światopogląd równie bezpardonowy jak piąta kolumna Kurskiego. 

I tu i tu narzucana jest narracja moim zdaniem totalnie odjechana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kolejny dzień i kolejne świetne dane.
Tym razem aktywnośc zawodowa i stopa zatrudnienia na historycznych szczytach. Jako, ze mamy tam wciąż jeszcze spore rezerwy, to całkiem niezłe perspektywy na zaś. Pięknie tez jest demolowana opinia, ze 500+ rozleniwia.

Produkcja przemysłowa tez wystrzeliła w kosmos, tu oczywiście są 2 strony medalu, bo to wróci do nas bokiem w przyszłym roku, ale lepiej mieć takie problemy niż w druga stronę :) 

Takze to by było na tyle, jeśli chodzi o słaby wzrost, dwucyfrowe spadki pkb itd itd. Zobaczymy teraz jak nbpowi wyjdzie chłodzenie tego silnika. Ryzyk sporo.

 

30 minut temu, ignazz napisał:

Afera troszkę na sile moim zdaniem bo znam szczegóły trochę mocniej. Nigdy nie byłem zwolennikiem tej opcji politycznej ale historie działki znam dosyć dobrze bo podchodziłem aby ja kupić ( zawodowo nie prywatnie) już w złotych latach nieruchomości 2005-2008. Tam było sporo problemów z wadliwym planem miejscowym włącznie stad temat moim zdaniem ( mimo innych poglądów politycznych) wyolbrzymiony. Robi się w mediach smutno bo mimo niechęci ( potężnej do TVP) zauważam potężna tendencyjność po stronie „ kocham TVN”. 
najwieksza tragedia jest ten bezrefleksyjny obraz babeczek z logo TVN i akcent na to ze Discovery to największa inwestycja amerykańska w Polsce. Wałkują to tvny non stop. A to ( powtórzę ) przykre ze tak perspektywicznym kraju najwiecej zainwestowano w sumie w bezproduktywny sektor bez innowacji i zysku dla społeczeństwa. 
 

nie kupuje ani przekazu TVP ani TVN. 
 

Polsat jako alternatywa z Ibiszem i tymi przekopiowanymi gorszego sortu programami tez średnia opcja. Choć tu chociaż ciut łatwiej oglądać programy info. 
 

parszywe czasy. 

Nie ma co oglądać. 

Resume: największa inwestycja w media to tylko i wyłącznie atak w światopogląd równie bezpardonowy jak piąta kolumna Kurskiego. 

I tu i tu narzucana jest narracja moim zdaniem totalnie odjechana. 

Mnie totalnie rozwala narracja o największej inwestycji USA, pomysł zmian jest co najmniej kiepski, bo o wolności mediów mam takie zdanie, a nie inne. Ale narracja, ze kasując TVN popsujemy sobie relacje pańszczyźniane jest totalnie z dupy. Można to było pokazać na 100 innych sposobów i szanse do przekonania nieprzekonanych byłyby o wiele większe.

No i znowu opozycja łyknęła, a Tusk się nadział na kolejnego pisowskiego bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Z ciekawości jaki przypadek z historii znasz, kiedy wojsko przywróciło porządek demokratyczny? Bo ja jakoś żadnego nie kojarzę :)

Oczywiście nie licząc Franco w 1936 :)

i Jaruzela w 1989

13 minut temu, polskignom napisał:

No i znowu opozycja łyknęła, a Tusk się nadział na kolejnego pisowskiego bata.

tym bardziej ,że UE nawet siedzi cicho bo sami u siebie tak samo zarządzają.

Kaczor potrafi ładnie uderzyć , mnie tylko szkoda ,że przy tej perfidnej i ohydnej działalności TVP to TVN był źródłem informacji gdzie można było się dowiedzieć o drugiej twarzy władzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.