Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Eld napisał:

Przywrócił bym Ci kilka postów pisane tuż po północy i dzisiaj rano to byś zrozumiał co mam na myśli. 

Temat polityki przesiąka tematem o coronavirusie ale niestety niektórzy nie potrafią się powstrzymać i rozwijają niepotrzebnie temat co zaczyna naprawdę przypominać to co się działo w scenie politycznej. Sprawy sobie nie zdajesz ile offtopów w 95% związanymi z tym co napisałem wyleciało. Gdyby to zostało pozostawione samo sobie to byś w pewnym momencie mało co przeczytał o coronavirusie. 

Ja rozumiem, ale siłą rzeczy Twój post  ( usuwane posty, stali bywalcy wątku o polityce - oba o mnie) rozumiem, jako ostrzeżenie, że grozi mi ban, dlatego informuję, że trudno jest nie nawiązywać do polityki i jednak proszę o wyrozumiałość. Staram się przecież cały czas dyskutować kulturalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja rozumiem, ale siłą rzeczy Twój post  ( usuwane posty, stali bywalcy wątku o polityce - oba o mnie) rozumiem, jako ostrzeżenie, że grozi mi ban, dlatego informuję, że trudno jest nie nawiązywać do polityki i jednak proszę o wyrozumiałość. Staram się przecież cały czas dyskutować kulturalnie:)

Ty akurat jeszcze trzymasz fason, mimo że jesteś w grupie ryzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

 

Jestem wstanie ale wybacz, nie zamierzam tego robić. Nie chcę niepotrzebnie zaogniać sytuacji. Wszyscy z nas żyją w mniejszej lub większej niepewności więc po co sobie dowalać?

Usuwanie postów, a potem odmawianie podania przyczyny zaognia sytuacje, bo od razu sugeruje, że post został usunięty niesłusznie, ale jako moderatorzy trzymacie się razem i nie przyznajecie do błędów. Jeżeli usunięcie tamtego posta było słuszne, to warto napisać, co było tego przyczyną, żebyśmy potem unikali pisania rzeczy, za które grozi ban. 

Dla mnie tamten post był akurat wartościowy i ciekawy.

20 minut temu, darkonza napisał:

Aż tak źle tonie będzie, jak to było "rząd się wyżywi".

Kupi sobie u chińczyków wszystko co trzeba jak lokalsi sie zbuntują.

p.s. Chyba wystarczy, bo bliskie tego ze świat zamieni się zombie

To jest trochę myślenie sprzed rewolucji francuskiej. Zbuntowanie się może wcale nie przejść bezboleśnie.  I jak napisał @RappaR konsekwencje i skutki na czymś, co można nazwać zbiorową tożsamością narodu mogą być trudne do oszacowania.

Tak naprawdę jesteśmy w historycznym punkcie 21 wieku i jeszcze nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. To co się teraz dzieje można porównać chyba jedynie z atakiem na WTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Usuwanie postów, a potem odmawianie podania przyczyny zaognia sytuacje, bo od razu sugeruje, że post został usunięty niesłusznie, ale jako moderatorzy trzymacie się razem i nie przyznajecie do błędów. Jeżeli usunięcie tamtego posta było słuszne, to warto napisać, co było tego przyczyną, żebyśmy potem unikali pisania rzeczy, za które grozi ban. 

Dla mnie tamten post był akurat wartościowy i ciekawy.

Akurat tamten post nie został usunięty przeze mnie, więc obawiam się, że po wyjaśnienia musisz udać się do kogoś innego. Ja nawet nie wiem co tam było napisane. Mógł bym się dowiedzieć poprzez przywrócenie, ale po prostu nie chcę i nie mam takiej potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ale jeżeli tak to wyglada, to na pewno będą efekty za dwa trzy tygodnie. I wtedy polska się podniesie a inne kraje eu będą płakać. 

Najblizsze 2 tygodnie i tak bedzie rosla liczba potwierdzonych. Potem sie okaze czy sa efekty jesli zacznie spadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ale jeżeli tak to wyglada, to na pewno będą efekty za dwa trzy tygodnie. I wtedy polska się podniesie a inne kraje eu będą płakać. 

Tak to wygląda. Powiem więcej, z okna widzę kościół i parking pod nim. Zgadnij ile aut naliczyłem od rana na w sumie trzech mszach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Najblizsze 2 tygodnie i tak bedzie rosla liczba potwierdzonych. Potem sie okaze czy sa efekty jesli zacznie spadac

Rośnie, ale nie ma takich zwyżek skokowych jak w innych krajach. 7 przypadków dzisiaj potwierdzonych i wszystkie siedem ze znanych już ognisk. Propsy dla jakiś młodych ludzi którzy wrócili z Norwegii. Mieli kontakt z kimś kto się okazał chory o czym dowiedzieli się w drodze i pierwsze co zrobili po powrocie to powiadomili służby. Efekt? Obydwoje wynik pozytywny. Nie mylili się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdzich napisał:

na drodze? Europa przez kolejne zaniedbania już przekroczyła Chiny... Te krzywe zachorowalności i zgonów już przekraczają te z najgorszego okresu w Chinach i to znacznie, a już teraz wiadomo, że brakuje testów.

To co podajesz to jest nieprawda. Europejskie kraje idą podobną drogą co Chiny ale są poniżej jej krzywej wzrostu. Możesz podać źródło swoich informacji że przekroczyła bo dziś już rano wrzuciłem wykresy które przeczą Twojej tezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Eld napisał:

Słuchajcie.

To jest temat o coronavirusie a niektórzy, stali bywalcy starej sceny politycznej próbują tu regularnie przemycać poglądy, czy podśmiec***ki z innych. Tylko dziś wyleciało kilkanaście postów i poleciał jeden ban ( nie ode mnie, żeby nie było - spałem wtedy jeszcze ). 

Po rozmowie z jednym supermodów: jakiekolwiek posty nawiązujące do partii rządzącej, opozycji, ich twittery, nabijanie się z panującej sytuacji, pisanie o TVP i ich paskach, o TVN i onet i ich krytyce będzie się wiązało już nie tyle co z masowym usuwaniem postów, co będzie skutkowało odpoczynkiem od pisania na 24h.

Totalny bezsens.

Lepiej zeby takie randomy jak my udawaly politologow niz epidemiologow lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

To co podajesz to jest nieprawda. Europejskie kraje idą podobną drogą co Chiny ale są poniżej jej krzywej wzrostu. Możesz podać źródło swoich informacji że przekroczyła bo dziś już rano wrzuciłem wykresy które przeczą Twojej tezie

Szły, ale zaniedbania dopiero zaczną wychodzic...poza tym Chiny miały skokowy wzrost jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

To co podajesz to jest nieprawda. Europejskie kraje idą podobną drogą co Chiny ale są poniżej jej krzywej wzrostu. Możesz podać źródło swoich informacji że przekroczyła bo dziś już rano wrzuciłem wykresy które przeczą Twojej tezie

Chodzi chyba o to ze europa ma wiecej zachorowan dziennie niz chiny w peaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał:

To co podajesz to jest nieprawda. Europejskie kraje idą podobną drogą co Chiny ale są poniżej jej krzywej wzrostu. Możesz podać źródło swoich informacji że przekroczyła bo dziś już rano wrzuciłem wykresy które przeczą Twojej tezie

Hubei wielkości 3/4 wielkiej Brytanii i ludność wielkiej Brytanii - zamknięty na amen gdy było 100 nowych przypadków na dzień oficjalnie, wszyscy siedzieli w domach od tego czasu i tylko szli po zakupy, w maskach, które były obowiązkowe. Dopiero przez kolejne 12 dni zaczęło dziennie rosnąć na wielka skale, bo wiadomo ze objawy a zwłaszcza komplikacje wychodzą później. A w Wielkiej Brytanii, czy Holandii jest po 200+ dziennie i ludzie cykają sobie selfie na placu w Amsterdamie. Nie wypieraj faktów. Sytuacja jest już gorsza, wyjdzie to za 10 dni dopiero. 

 

I powiedz mi w którym dniu w Chinach było +10k nowych przypadkow, jak jest teraz w Europie, plus nie zapominaj ze w Europie w wielu krajach testują tylko ciężkie symptomy a reszcie każą siedziec w domach.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

To co podajesz to jest nieprawda. Europejskie kraje idą podobną drogą co Chiny ale są poniżej jej krzywej wzrostu. Możesz podać źródło swoich informacji że przekroczyła bo dziś już rano wrzuciłem wykresy które przeczą Twojej tezie

Na czerwono mniej więcej zaznaczyłem peak chiński, a na zielono dopiero co rozpoczynający się peak europejski. Dodając do tego, że źródła epidemii pojawiły się dosłownie wszędzie, to nawet nie można wykluczyć, że i w Chinach pojawi się pandemia wtórna. Ale liczba chory i przebadanych drastycznie rośnie, a nawet nie wiadomo ilu jest chorych, którzy nadal nie są zbadani. W Chinach opanowali to o tyle, że każdy siedział w domu do granic możliwości, więc nawet jak miał to nie roznosił za bardzo.

korona.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RonnieArtestics

Czy Ty w końcu możesz przestać narzucać wszystkim swoją histerię jako jedyny słuszny punkt widzenia.

Ja tylko napisałem że kraje europejskie są poniżej krzywej dla Chin a Ty że zaprzeczam faktom. To jakie są fakty? W tym momencie europejskie kraje są powyżej czy poniżej?

Poza tym Chiny na początku epidemii mieli dużo śmierci z powodu zapalenia płuc z nieznanych przyczyn bo tak klasyfikowani każdego komu nie zrobili testu. Z epidemia najlepiej sobie radzi Korea i Japonia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.