Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2021 o 10:01, Kubbas napisał:

czyli co, astra nie przeszla proby czasu ani proby nowego szczepu (bo to chyba glowna szczepionka uzywana w UK?)? ale to gowno ta tabela pokazuje, bo tylko pozytywny test, a nie hospitalizacje ani smiertelnosc. otworzcie sobie raport i zobaczcie jak wygladaja hospitalizacje i smiertelnosc procentowo.

jebac pato-dziennikarzy, ignorantow:

 

tutaj hospitalizacje:

 

dla madralinskich, co sie nie chca szczepic, bo przejda albo przeszli "naturalnie", "lepiej" - generalnie mozna przyjac ze ci co sa nie vaccinated to przeszli prawie na pewno wirusa a nadal maja umieralnosc 5, 7 lub 10 krotnie wyzsza w grupach 70-79 / 60-69 / 50-59. masakra

 

 

"szczepionki nie dzialaj'o" buahahahahahahahahahaah

 

tutaj link do golego reportu:

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1016465/Vaccine_surveillance_report_-_week_36.pdf

 

cytat:

Data is also emerging which suggests high levels of protection against mortality. Studies linking community COVID-19 testing data, vaccination data and mortality data indicate that both the Pfizer-BioNTech and Oxford-AstraZeneca vaccines are around 70 to 85% effective at preventing death with COVID-19 after a single dose (3, 12). Vaccine effectiveness against mortality with 2 doses of the Pfizer vaccine is around 95 to 99% and with 2 doses of the AstraZeneca vaccine around 75 to 99% (week 26 Vaccine Surveillance Report).

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubbas napisał:

@memento1984

czyli co ten artykul co wrzucilem to dupe nim podetrzec co najwyzej?

w UK szczepia 3ma szczepionkami, ja mialem Pfizera, nie wiem jak to wyglada %

nie artykul w dupe, tylko jakis sensacyjny ton (i to naprawde zaczyna wkurwiac, szczegolnie z takiego zrodla jak "rzadowa" ITV), ze ludzie ze szczepionkami testuja positive at a higher rate - so f what? jest wiecej ludzi z pozytywnym testem (bo czuja sie zabezpieczni jak Deltus bez szczepionki?), ale w zaleznosci od ktorej grupy wiekowej jest 4 (80+) do 10-ciu (30-39 / 40-49) razy mniej zgonow, to samo z hospitalizacjami. masakra robic taki naglowek, chyba ze sie jest pol-glowkiem. biorac pod uwage ze ~98% osob ma w populacji antyciala, to oznacza tyle, ze "naturalne" przebycie choroby jest wlasnie pi-razy-oko 4-10ciu razu slabsze, nizeli szczepionka - wow!

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał:

nie artykul w dupe, tylko jakis sensacyjny ton (i to naprawde zaczyna wkurwiac, szczegolnie z takiego zrodla jak "rzadowa" ITV), ze ludzie ze szczepionkami testuja positive at a higher rate - so f what? jest wiecej ludzi z pozytywnym testem (bo czuja sie zabezpieczni jak Deltus bez szczepionki?), ale w zaleznosci od ktorej grupy wiekowej jest 4 (80+) do 10-ciu (30-39 / 40-49) razy mniej zgonow, to samo z hospitalizacjami. masakra robic taki naglowek, chyba ze sie jest pol-glowkiem. biorac pod uwage ze ~98% osob ma w populacji antyciala, to oznacza tyle, ze "naturalne" przebycie choroby jest wlasnie pi-razy-oko 4-10ciu razu slabsze, nizeli szczepionka - wow!

ITV nie jest rzadowa

to taki nie wiem, Polsat bardziej angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Ktoś teraz w ogóle się testuje? Mój syn przyniósł ostatnio wirusa z przedszkola. Żonę złapało, prawie tydzień w domu się kurowala. Mnie 2 gardle drapało jeden poranek i przeszło. Objawy "typowe" dla Delty :)

No właśnie o tym pisze ze osoby zaszczepione pójdą do lekarza i zrobią test w powyższej sytuacji a osoby niezaszczepione będą się kurowac liśćmi dębu i syropem z cebuli zagrażając przez kolejny tydzień siedemnaście kolejnych osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Deltuś napisał:

 

Ale dlaczego zaszczepieni mają robić testy skoro mają 95% pewności, że nie będą mieć covida? :)Katar, zwykle przeziębienie od lat leczyć można naturalnie. Spokojnie, nie każde kichnięcie oznacza od razu covida. Nie ma potrzeby biec od razu po watpliwy test PCR. Zalecam umiar i "nowopolskie wyje*anie na wszystko" 

Dlatego, żę są odpowiedzialni i mają świadomość, że będąc chorym możesz kogoś zarazić. Zalecam wiecej higieny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

@memento1984 ja się zastanawiam jak chętnie antyszczepionkowcy  idą do lekarza albo na test i w jakim muszą być stanie żeby się na to zgodzić bo to też mocno zaburza wyniki. 

Z mojego doświadczenia wynika, że jak jestem zaszczepiony to w ogóle nie jestem testowany przy wejściach do szpitali. Osoby które nie są szczepione są testowane zawsze i to podwójnie. Dzień przed przyjęciem testem normalnym a w dniu przyjęcia 15sto minutowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Przy każdej chorobie, infekcji trzeba być "odpowiedzialnym" siedzieć w domu

Raczej tak. Statystycznie będzie to z korzyścią zarówno dla Ciebie, osób z Twojego otoczenia jak i Twojego pracodawcy.

4 minuty temu, Deltuś napisał:

z kawałkiem kiepskiej tkaniny na twarzy

 

5 minut temu, Deltuś napisał:

 

Fluber - ile dziennie zużywasz maseczek, gdzie je trzymasz? 

Można kupić lepszą tkaninę i korzystać regularnie z pralki.

5 minut temu, Deltuś napisał:

smarować non stop ręce nieznaną substancją? 

Masz na myśli mydło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Deltuś napisał:

Przy każdej chorobie, infekcji trzeba być "odpowiedzialnym" siedzieć w domu z kawałkiem kiepskiej tkaniny na twarzy, smarować non stop ręce nieznaną substancją? 

 

13 minut temu, fluber napisał:

 

Masz na myśli mydło?

 

6 minut temu, Deltuś napisał:

 

Nie mam na myśli mydła tylko wymacane przez tysiące ludzi pojemniki w sklepach z nieznanymi substancjami. :)

Mieszkasz w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Deltuś napisał:

 

Czyli masz jedną wypraną maseczkę na dzień, tydzień? i ściągasz ją kilka razy dziennie i z powrotem zakładasz? Zakładasz je jednorazowymi rękawiczkami? Czy masz kilka par własnych i je pierzesz? Gdzie  chowasz te maseczki? Do kieszeni czy masz specjalne ekstra szczelne pudełeczko? Maseczki nakładasz i ściągasz tak jak nakazuje oficjalna instrukcja? 

To zależy od tego, ile danego dnia muszę ją nosić. Ogólnie jak maseczka sie zaczyna robić wilgotna, to ją wymieniam na kolejną, a ile się zbierze do prania na koniec tygodnia, to akurat różnie. Nie chowam maseczek do kieszeni bo to bez sensu, mam w samochodzie pojemnik, w którym odkłądam używaną maseczkę brudną stroną do dołu i w domu też odkładam w ten sposób w jedno miejsce. 

Nie wiem jaka jest instrukcja nakładania maseczek, łapię za gumkę za uszami i odkładam. Chyba, ze chodzę gdzieś po mieście to nakładam na rękę i tyle. 

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Jak często się myjesz?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

To zależy od tego, ile danego dnia muszę ją nosić. Ogólnie jak maseczka sie zaczyna robić wilgotna, to ją wymieniam na kolejną, a ile się zbierze do prania na koniec tygodnia, to akurat różnie. Nie chowam maseczek do kieszeni bo to bez sensu, mam w samochodzie pojemnik, w którym odkłądam używaną maseczkę brudną stroną do dołu i w domu też odkładam w ten sposób w jedno miejsce. 

Nie wiem jaka jest instrukcja nakładania maseczek, łapię za gumkę za uszami i odkładam. Chyba, ze chodzę gdzieś po mieście to nakładam na rękę i tyle. 

Jak często się myjesz?

A czysta maseczki gdzie w samochodzie trzymasz ? A te wilgotne ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

W schowku.

W podłokietniku

A jak żona z Toba autem jedzie ? A dzieci ? :)

Bo ja mam tak, że czyste mam w schowku, bieżącą trzymam  w dziurze na  kubki a brudne wypierdzielam na podłogę po stronie pasażera. Ale ja używam jednorazowych :) Gorzej że widzę ludzi którzy mają te sama bawełniane maseczki codziennie :) Się zastanawiam jak to znoszą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.