Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Artlan napisał:

Zużyłeś już te kasze, ryże i makarony? :) 

Chcesz mi powiedzieć że noc z soboty na niedzielę w środku sezonu urlopowego spędzasz na szukaniu moich postów sprzed półtora roku? :) wołanie o uwagę level hard;) 

A co do pytania, to przykro mi, już wszystko zjedzone, ale mogę polecić Ci niezła jadłodajnię:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deltuś wybieram zdrowy rozsądek, równowagę, stanie po środku i czerpanie informacji z różnych źródeł, wyciąganie czegoś dla siebie z jednej jak i drugiej strony barykady,  niebetonowanie się na jeden pogląd, obojętnie czy chodzi o szczepionki, czy miesiączkowanie pingwinów na Antarktydzie. Nie uważam, że temat szczepionek to albo rybki albo akwarium, albo telewizja albo internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w tle baunsuje Justyna Socha, made in Konfederacja.

 

Tymczasem hiszpański sąd odrzucił paszporty covidowe w restauracjach. Strasznie trudne są to tematy do oceny, z jednej strony straszna jest ta segregacja sanitarna, zmuszanie ludzi do kłucia się czymś tak niepewnym i niesprawdzonym mimo wszystko, no i samo to jak bardzo rządy wprowadzają te wszelkie ograniczenia W IMIE NASZEGO DOBRA już budzi słuszny sprzeciw, że drugiej ciężko jest z tym walczyć w inny sposób na ten moment, niż za pomocą szczepionek, które ewidentnie działają, a ostatnie czego potrzeba to kolejne przeciążenie służby zdrowia. Cholernie ciężki temat, co nie zmienia faktu że rządy zabierają się za to w zbyt autorytarny sposób i nie wygląda to już na walkę z tym wirusem, a bawienie sie w jakieś Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluber napisał:

Chcesz mi powiedzieć że noc z soboty na niedzielę w środku sezonu urlopowego spędzasz na szukaniu moich postów sprzed półtora roku? :)

Ale ja nie szukałem twoich postów. Po prostu przeczytałem parę wpisów z samego początku pandemii i trochę skisłem przy tym twoim wpisie o robieniu zapasów. :) 

 

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Akurat to hasło "wyłącz tv wlacz myślenie" nie jest za mądre, bo ograniczanie się wyłącznie do ściekowych przekazów z internetow jest jeszcze gorsze. Pewnie 2/3 z tych osób ma w ulubionych sok z buraka, a na hasło jeba* pis i Rydzyka reaguje orgazmem.

Przecież to hasło zazwyczaj wypowiadają ludzie o skrajnie konserwatywnych poglądach, sympatycy Grzegorza Brauna i Alexa Jonesa, użytkownicy chanów, czytelnicy niszowych prawicowych blogów i portali oraz oglądacze filmów z żółtymi napisami na Youtube. 

 

nczas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy leci z nami pilot?

 

 

Warianty można nazwać od konstelacji gwiazd, gdy skończy się alfabet grecki, mówi szefowa WHO ds. Covid.

Agencja zdrowia ONZ obawia się, że warianty mogą przewyższyć liczbę 24 liter alfabetu greckiego - powiedziała Maria Van Kerkhove dla Telegraph.

Nowe warianty koronawirusa można nazwać od konstelacji gwiazd po wyczerpaniu liter alfabetu greckiego, zasugerowała wysoka rangą urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia.

W wywiadzie dla Telegraph Maria Van Kerkhove, szefowa WHO ds. Covid-19, powiedziała, że agencja zdrowia ONZ już szuka nowych nazw mutacji w obawie, że będzie więcej niepokojących wariantów niż 24 litery alfabetu greckiego.

System ten został wprowadzony pod koniec maja i do tej pory nazwano 11 mutacji: cztery warianty budzące zastrzeżenia, w tym delta i beta; cztery interesujące warianty, takie jak eta i lambda; plus epsilon, zeta i theta, uważane za „interesujące”, lecz zdegradowane.

Ale ponieważ koronawirus nadal mutuje, możliwe jest, że będzie więcej kluczowych szczepów niż dostępnych liter.

Dr Van Kerkhove powiedziała, że konstelacje gwiazd są obecnie liderem w podążaniu za alfabetem greckim, co sugeruje, że pewnego dnia możemy zobaczyć warianty znane jako Baran, Bliźnięta lub Orion.

Kilka alternatyw zostało już odrzuconych, w tym greccy bogowie i boginie – częściowo z powodu obaw dotyczących wymowy.

Źródło: The Telegraph - link do całego artykułu w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Deltuś napisał:

Chyba czas na podsumowanie. Po Euro2020(1) nie ma masowego rozprzestrzeniania się wirusa z tak jak to podobno było ponad rok temu po meczu LM. W Bawarii kilkunastu kibiców z +testem. Choć teraz już naprawdę nikt nad przekazem nie panuje. Okazuje się, że Delta nie wywołała takiej paniki (fluber nie robi zapasów), lambde każdy olewa, a Kappa to już kojarzyć się będzie tylko ze sprzętem sportowym. Chyba temat mocno przegrzany. 

skad te dane?

bo sam sie podczas euro ciekawilem jak to bedzie pod tym wzgledem wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Deltuś napisał:

Chyba temat mocno przegrzany. 

Średnio co 5 lat pojawia się u nas jakiś głośny motyw, który potem jest grzany do granic możliwości, aż w końcu słabnie i znika z eteru. 

1990 - lustracja

1995 - przestępczość zorganizowana

2000 - bezrobocie

2003 - korupcja

2010 - Smoleńsk

2015 - Imigranci

2020 - Covid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.o2.pl/sport/smutny-koniec-sportowca-mowil-ze-jest-zbyt-fit-aby-obawiac-sie-koronawirusa-6670287306418688a

Ofiara kataru? 

W dniu 13.07.2021 o 09:31, Deltuś napisał:

 

No to łap Wietnam - 0,3% zaszczepionych, śmiertelność - 0,3%.

Wietnam miesiąc pozniej- 70 tysięcy ozdrowiencow, 3 tysiące zgonów. 

Btw kolejny dowód na to że delta nie jest bardziej zarazliwym ale łagodniejszy wariantem tylko zdecydowanie bardziej śmiertelnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jordan20 napisał:

oby Deltus szybko wrocil - zawsze to jakas przeciwwaga dla nachalnej Plandemicznej narracji uskutecznianej tu przez wiele osob

Czasami jak widzę ilość postów w tym temacie to mam wrażenie, że ten topic na e-NBA jest miejscem starcia trolli opłaconych na pełny etat przez obie strony. 

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andy13 napisał:

Czasami jak widzę ilość postów w tym temacie to mam wrażenie, że ten topic na e-NBA jest miejscem starcia trolli opłaconych na pełny etat przez obie strony. 

Założyłem jeden z popularniejszych tematów w historii forum, yaaay!

 

ale masz racje, właśnie kilka dni temu chciałem kliknąć usuń :D bo nie da się tego czasami już czytać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.