Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, fluber napisał:

czy przyklad lombardii jest za slaby???

Nie wiem skąd ten przykład poniżej, nie wiem jaki region:

Weekly-all-cause-and-influenza-attributa

Jednego roku coś zabija innego nie (oprócz zimna co zabija zawsze).

Najczesciej zwala się na grypę, ale niekoniecznie to zawsze jest grypa. Pewnie jakby wyizolować z tego "picku" 2014/2015 albo 2016/2017 jakiś najgorszy region moglibyśmy dostać jeszcze bardziej niepokojący wykres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci naukowcy z przytoczonej przez Rappara wypowiedzi (która pochodzi z linku wstawionego przeze mnie) to nie są pracownicy Barcelońskiego uniwerku a inni z reszty świata, którzy są sceptyczni co do badań. To tak w gwoli doprecyzowywania, ponieważ poczytałem też sobie zagraniczne newsy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

 

Najczesciej zwala się na grypę, ale niekoniecznie to zawsze jest grypa. Pewnie jakby wyizolować z tego "picku" 2014/2015 albo 2016/2017 jakiś najgorszy region moglibyśmy dostać jeszcze bardziej niepokojący wykres.

 

mysle ze gdyby w unii europejskiej masowo nie przyjmowano smiertelnie chorych ludzi do szpitala bo nie ma miejsc to bym pewnie o tym uslyszal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

mysle ze gdyby w unii europejskiej masowo nie przyjmowano smiertelnie chorych ludzi do szpitala bo nie ma miejsc to bym pewnie o tym uslyszal:)

Dużo róznych rzeczy słyszeliśmy, na mnie trupy walające sie po ulicach zrobiły znacznie większe wrażenie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Dużo róznych rzeczy słyszeliśmy, na mnie trupy walające sie po ulicach zrobiły znacznie większe wrażenie

jakkolwiek. w lombardii dwa tygodnie z rzedu byl 800% wzrost liczby zgonow. u Ciebie jest w porywach 50% i to w wyselekcjonowanej grupie wiekowej. nie ma o czym gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

jakkolwiek. w lombardii dwa tygodnie z rzedu byl 800% wzrost liczby zgonow. u Ciebie jest w porywach 50% i to w wyselekcjonowanej grupie wiekowej. nie ma o czym gadac

No ale używasz regionu który Ci odpowiada, okresu czasu który Ci odpowiada. To są tak dobrane dane by wyszło jak najbardziej "szokująco".

Wydłużmy jednak czas do jednego roku, a region wybierz sam, ale niech będzie wielkosci ameryki pólnocnej, chin, Indii czy Europy.

 

p.s. Sprawdziłem, to co wkleiłem wcześniej dotyczy całej Europy zachodniej, a więć jest uśrednione z gdzieś tam pół miliarda ludzi.. Z pewnością znalazłbym region i jakieś dwa tygodnie w tym regionie gdzie byłoby to o wiele wiecej niż 50%, bo ludzie na pewno w całej Europie "równo" nie umierali.

Można by powiedziec ja dałem srednią z całej kariery Jabbara, a Ty znalazłeś mecz KB w którym rzucił 81pkt

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest obecnie z podróżowaniem i spotykaniem się z osobami, z którymi się nie mieszka? Przeczytałem rozporządzenie z 29 maja i rozumiem, że np. jadąc samochodem z dziewczyną, z którą nie mieszkam, oboje musimy mieć maseczki. To rozumiem. A co z pobytem na miejscu? Czy możemy razem wynająć pokój w hotelu? Oczywiście mowa tylko o 2 osobach, a nie o jakiejś grupce znajomych. W sumie pod to pytanie chciałbym też podpiąć jak to wygląda z odwiedzaniem znajomych, tj. spotkania 2 osób, nie więcej. Orientuje się ktoś? Może @fluber albo @RappaR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek9248 napisał:

Jak to jest obecnie z podróżowaniem i spotykaniem się z osobami, z którymi się nie mieszka? Przeczytałem rozporządzenie z 29 maja i rozumiem, że np. jadąc samochodem z dziewczyną, z którą nie mieszkam, oboje musimy mieć maseczki. To rozumiem. A co z pobytem na miejscu? Czy możemy razem wynająć pokój w hotelu? Oczywiście mowa tylko o 2 osobach, a nie o jakiejś grupce znajomych. W sumie pod to pytanie chciałbym też podpiąć jak to wygląda z odwiedzaniem znajomych, tj. spotkania 2 osób, nie więcej. Orientuje się ktoś? Może @fluber albo @RappaR?

 

Myślę, że możecie bez problemu wynając razem hotel. Ja bym po prostu zadzwonił do hotelu wcześniej, żeby się upewnić, ale w podstawowych wytycznych nie ma wzmianki o takim ograniczeniu.

Jeśli chodzi o spotkania ze znajomymi, to do 150 osób możecie się spotykać.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 12:36, barcalover napisał:

Myślę, że możecie bez problemu wynając razem hotel. Ja bym po prostu zadzwonił do hotelu wcześniej, żeby się upewnić, ale w podstawowych wytycznych nie ma wzmianki o takim ograniczeniu.

Jeśli chodzi o spotkania ze znajomymi, to do 150 osób możecie się spotykać.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Polska to teraz jakis ostatni europejski bastion bohatersko walczacy z wirusem restrykcjami w samochodzie i hotelach dla dwoch obcych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 15:08, polskignom napisał:

jak tam Indie? ;) 

 

W dniu 31.05.2020 o 15:58, lorak napisał:

stabilnie ; ] 

wlasnie przebily milion potwierdzonych przypadkow. 3 miejsce na swiecie.

pandemia w skali swiatowej ciagle sie rozpedza. po cwierc miliona nowych przypadkow dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.