Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

jak na kraj o populacji ponad 1.3 mld wcale tych testow nie jest tak malo, my tez na poczatku balansowalismy  miedzy 10 a 15 tysiecy

liczba zgonow  jest chyba niezalezna od testow :   w indiach na milion mieszkancow : 19 

                                                                                           w polsce : 43

gdzie poziom opieki zdrowotnej jest u nas nieporownywalnie wyzszy.

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

jak na kraj o populacji ponad 1.3 mld wcale tych testow nie jest tak malo, my tez na poczatku balansowalismy  miedzy 10 a 15 tysiecy

liczba zgonow  jest chyba niezalezna od testow :   w indiach na milion mieszkancow : 19 

                                                                                           w polsce : 43

gdzie poziom opieki zdrowotnej jest u nas nieporownywalnie wyzszy.

 

jezeli masz 9k testow i 800 przypadkow to masz prawie 10% pozytywnych czyli robisz zdecydowanie za malo.

jest zalezna bo trudno zakwalifikowac zgon do przyczyny koronawirus jak sie nie robi testow.

liczba zgonow w indiach bedzie mniejsza niz w europie gdyz odsetek osob z grupy ryzyka ( po 60-tce, chorych na choroby cywilizacyjne) jest tam nieporownywalnie mniejszy. polowa hindusow ma mniej niz 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

nigdzie nie napisalem ze nie powinni robic wiecej testow.

liczba testow za mala,

liczba zgonow nieadekwatna. 

pozostala tylko gdybologia , ja juz sie nagdybalem w tym temacie, wiec podziekuje.

kraj A- robisz 9k testow i masz 750 chorych

kraj B - robisz ponad 50k testow i masz 1000 chorych

stwierdzenie gdzie jest wiecej chorych nie ma w tym przypadku zwiazku z gdybologia.

czynniki zwiekszajace ryzyko zgonu na koronawirusa i struktura demograficzna indii rowniez jest dobrze opisana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

najpierw stwierdziles ze indie :

a pozniej sam podwazyles dane na podstawie ktorych ten milion zostal wyliczony (liczba testow)

dane sa niedoszacowane. w jednych krajach bardziej, w innych mniej. podalem dane oficjalne bo innych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ja tez podalem oficjalne dane, rowniez niedoszacowane, dlatego napisalem ze zaczyna sie gdybologia bo nie jestesmy w stanie ocenic niedoszacowania . wieksze/mnijsze - to zbyt niedokladne zwroty 

 

 

nie potrzrbujesz dokladnie zwazyc wieloryba zeby stwierdzic ze jest ciezszy od kangura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

nie potrzrbujesz dokladnie zwazyc wieloryba zeby stwierdzic ze jest ciezszy od kangura.

zdecydowanie przesadzony przyklad, w polsce oficjalnie zbadanych jest 4% a w indiach 1%   w obu przypadkach mozna mowic o niedoszacowaniu i jednoczesnie stosunkow ciezko okreslic jest skale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fluber napisał:

 

wlasnie przebily milion potwierdzonych przypadkow. 3 miejsce na swiecie.

pandemia w skali swiatowej ciagle sie rozpedza. po cwierc miliona nowych przypadkow dziennie.

Tak, wiem i wiadomo było to juz w momencie, kiedy pisałem tamtego posta, ale ja już się wypisałem z tego tematu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

W UK od 25 lipca obowiązkowe maseczki w sklepach(swoją drogą, dziwne to wszystko, każdy kraj zareagował praktycznie inaczej, w Polsce maseczki były kiedy, w marcu? W UK nie było ich w ogóle, dopiero teraz wprowadzają.

to samo mi ktoś opowiadał parę dni temu i myślałem że coś mu się pokiełbasiło albo ktoś go wkręcał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Pewnie ani 1 ani 2. Zazwyczaj samemu się luzie dobijali.

A co masz kwarantanne ?

Na razie HO.

W pracy chciał człowiek zajmujący się sprawami 'bezpieczenstwa' numer ode mnie bo podaje go do inspekcji sanitarnej.

Miałem kontakt z osobą zarażoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.