Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Camelus napisał:

A fakt, już też sprawdziłem - thx.

No jakoś też przewiduję rozpierdol. Ciekawe jak się sytuacja będzie rozwijać przez wakacje, może będą chcieli zmieniać decyzję?

Nie wiem, ale w cywilizowanym świecie to wygląda tak:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-20/studenci-prestizowego-uniwersytetu-nie-wroca-na-wyklady-do-konca-przyszlego-roku-akademickiego/

Jeszcze szkoły rozumiem, że chcą wysłać rodziców do pracy. Ale uczelnie? To jest szaleństwo. 90% zajęć ze studentami można bez żadnego uszczerbku prowadzić zdalnie. Na niektórych uczelniach nawet i 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, memento1984 napisał:

Mlodzi, zdolni, atrakcyjni w trzech paskach w centrum miasta oczywiscie zero dostosowania i zero wymagalnosci w miejscu takim jak sklepy.

 

To nie jest problem dresów, młodych szczyli, czy nie-wiadomo-kogo. Problem jest większy. Powyżej tylko jeden przykład, tak samo zapewne wygląda to na wszystkich innych wiecach.

 

38 minut temu, fluber napisał:

ale bedzie rozpierdol na jesieni...

Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja" 

Wystarczy mniej testować i będzie wygasać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polskignom napisał:

Takie pytanko mam, może głupie, ale popatrzyłeś na legendę tych diagramów i przeczytałeś te arty zanim wygłosiłeś ta ostatnia tezę?

Tak patrzałem na dane z Czerwca wg. których w UK jest 46 tys. excessive mortality, z czego 26 tys. jest non-Covid related. Dwa wykresy, które dodałem są z Kwietnia jak w UK miałeś peak i wtedy większość ~70% EM to była Korona. Ale teraz doczytałem, że to są cyferki z Marca/Kwietnia też, a ta większość dotyczy domów i domów opieki tylko, więc obecnie masz rację skoro nie ma dokładnych info z późniejszego okresu. Ten okres jednak będzie istotny, bo po Kwietniu było już dużo mniej zgonów z powodu Covid i więcej Non-Covid, więc sprawa może się odwrócić. 

Ale głównie to dodałem je tylko do wskazania wzrostu non-related Covid deaths, które się pojawiły wraz z wprowadzeniem lockdownu, bo wg. niektórych kwarantanna nie prowadzi do żadnych dodatkowych zejść, a jak widać lecą tysiącami w samym UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kosi napisał:

Pytanie do ludzi bardziej w temacie. Skoro wykrywają w Polsce więcej przypadków wirusa, to co szpitale są już przepełnione? Te jednoimienne jeszcze działają? Czy po prostu robimy więcej badań i tyle ?

liczba aktywnych przypadkow maleje bo duza czesc chorych juz wyzdrowiala lub umarla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ischgl (Majorka Alp) w Austrii przebadano 80% mieszkańców.

42.4% badanych ma przeciwciała i wśród tych osób tylko 15% miało postawioną diagnozę, że są zarażeni, a 85% osób przeszło bezobjawowo nawet nie wiedząc, że są zarażeni.

https://www.bild.de/ratgeber/2020/ratgeber/ischgl-corona-hammer-42-4-prozent-der-bevoelkerung-haben-antikoerper-71487804.bild.html

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roger napisał:

W Ischgl (Majorka Alp) w Austrii przebadano 80% mieszkańców.

42.4% badanych ma przeciwciała i wśród tych osób tylko 15% miało postawioną diagnozę, że są zarażeni, a 85% osób przeszło bezobjawowo nawet nie wiedząc, że są zarażeni.

https://www.bild.de/ratgeber/2020/ratgeber/ischgl-corona-hammer-42-4-prozent-der-bevoelkerung-haben-antikoerper-71487804.bild.html

zgadzaloby sie idealnie z szacowana smiertelnoscia covida 0.6%. bo jakby w austrii liczyc tylko potwierdzone to wychodzi 4.1%. zakladajac ze zdiagnozowano 1/7 to wszystko by sie zgadzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosi napisał:

Pytanie do ludzi bardziej w temacie. Skoro wykrywają w Polsce więcej przypadków wirusa, to co szpitale są już przepełnione? Te jednoimienne jeszcze działają? Czy po prostu robimy więcej badań i tyle ?

U mnie w mieście szpital jednoimienny pełen, ale:

1) MZ świetnie za to płaci i prezes specjalnie trzyma go w tej postaci jak najdłużej się da

2) to jednak Śląsk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Roger napisał:

W Ischgl (Majorka Alp) w Austrii przebadano 80% mieszkańców.

42.4% badanych ma przeciwciała i wśród tych osób tylko 15% miało postawioną diagnozę, że są zarażeni, a 85% osób przeszło bezobjawowo nawet nie wiedząc, że są zarażeni.

https://www.bild.de/ratgeber/2020/ratgeber/ischgl-corona-hammer-42-4-prozent-der-bevoelkerung-haben-antikoerper-71487804.bild.html

wiadomo ile tam osób zmarło z powodu wirusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Rzuciłeś tezy, na które nie masz zadnych danych i próbujesz inwektywami przekonać do swoich racji. Baw się sam :) Najpierw musisz czekać na dane za kilka miesięcy dot samobójstw,  teraz się okazuje, ze mam racje dot. Covid related i musisz czekać na kolejne miesiące, ale już teraz widać, ze liczba zgonów wraca do lat poprzednich, co z reszta Lorak już tez przytaczał. Wiec teraz będziesz się gimanstykowal, ze zgony w lipcu są zgonami non-covid related ale lockdown related. Kilka miesięcy po lockdownie. Good luck with that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.