Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, TheMatrix napisał:

Niby czemu, już dość dawno było mówione, że wirus nie jest tak zaraźliwy jak początkowo zakładano

akurat zaraźliwy to zdaje się być całkiem mocno (choć nie wiem co rozumiesz jako 'początkowo zakładano'). No ale śmiertelność i w ogóle ilość ciężkich przypadków poza wspominanymi  grupami ryzyka faktycznie zdaje się być bardzo niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, Artlan napisał:

To może coś przegapiłem. Jakiś TL;DR? 

Tak. Widocznie cały wątek.

 

Cytat

Mam więc propozycję, jeżeli pewne osoby mają ochotę robić to co robią, niech robią to tutaj oznaczając cytaty. Reszta będzie wolna od wirusa złośliwości, pogardy itd itp.

Podajecie przykład tematu o CV. Ponieważ akurat w tym temacie udzielałem się najwięcej, mogę napisać, że tak wygląda temat po moderacji.

W ujęciu na żywo, non stop pojawiała się cała masa prowokacji i postów znikających w tempie ekspresowym. Tylko dlatego dyskusja była merytoryczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, Artlan napisał:

To w końcu ,,kilkadziesiąt postów" czy ,,cały wątek"? 

Ta druga opcja zresztą odpada, bo w miarę regularnie go śledzę (chociaż nie dosłownie cały i nie codziennie). 

Regularnie to przynosisz tutaj politykę i to, co parę postów wyżej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, Artlan napisał:

To nawet nie było nawiązanie stricte do polityki. 

A jeżeli nawet uznamy, że było, to wcześniej do tej polityki nawiązał mój przedmówca. 

Skorzystaj z mojej propozycji, dobrze Wam tam idzie.

Cytat

Takich jak ty by mogli zamknąć w chałupie na trzy miesiące pod groźbą aresztu i nawet byś nie pisnął. :) Mentalność chłopa pańszczyźnianego. 

Wiesz, akurat ja widzę ogromną różnicę w tym co pisze @polskignom i w tym co Ty napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

To nawet nie było nawiązanie stricte do polityki. 

A jeżeli nawet uznamy, że było, to wcześniej do tej polityki nawiązał mój przedmówca. 

Artlan, z szacunku dla nazwy własnej jak i z szacunku do poprawnej polszczyzny rozpoczynam zdanie wielką literą. Nie do ciebie. Pragnę, abyś wiedział jedno. Albo może i wiele. Na NIKOGO nie ma tylu raportów, nikt tak nie rozwala innych tematów ja ty, poglądy - każdy ma prawo do swoich ale twoje są zawsze twojsze i wierz mi, gdybym mógł mieć możliwość techniczną dania Ci odpoczynku na miesiąc od forum to bym to zrobił bez wahania choć by mnie kosztowało to dokładnie tyle samo. 

Pierwszy raz wchodzę z Tobą w dyskusję ale jak masz choć odrobinkę inteligencji - zastanów się dlaczego? A) Nudzi mi się? B ) Przeginasz?

Mamy tez wyjście C) - zejdź z tonu albo średni czas trwania Twoich prowokacyjnych postów będzie wynosił jakieś 45 sekund. Tyle potrzebuję, by go znaleźć i wypi*****ić na gnój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

no właśnie jakoś nikt nie analizuje Mumbaju. Ani Karaczi. Ani Delhi.  Ani Manilii. Ani Jakarty. To mnie trochę dziwi. 

Brazylia jest pod wielkim obstrzałem, to czy może są jakieś wiarygodne (na tyle ile to możliwe) dane dotyczące Rio czy Sao Paulo?

Na tyle, na ile danych mamy, to:

- wirus albo rozprzestrzenia się tam wolniej i przyszedł tam sporo później -> o tym, by świadczyły dane z Indii, Pakistanu czy Bangladeszu stabilnie rosnace;

- społeczeństwa są młode i stad mało przypadków wykrytych i stosunkowo mało zgonów;

- dane są niewiarygodne (bieda itp. itd. powodują, ze korona jest czymstam przy okazji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Na tyle, na ile danych mamy, to:

- wirus albo rozprzestrzenia się tam wolniej i przyszedł tam sporo później -> o tym, by świadczyły dane z Indii, Pakistanu czy Bangladeszu stabilnie rosnace;

- społeczeństwa są młode i stad mało przypadków wykrytych i stosunkowo mało zgonów;

- dane są niewiarygodne (bieda itp. itd. powodują, ze korona jest czymstam przy okazji).

odpowiedz b wydaje sie byc glowna przyczyna.

to tak jak wyszlo gdzies badanie ze palacze rzadziej umieraja na covid a potem sie okazalo ze w grupie wiekowej 80 plus ich prawie nie ma bo nie dozyli. wiek jest bardzo waznym czynnikiem jesli chodzi o smiertelnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eld napisał:

Artlan, z szacunku dla nazwy własnej jak i z szacunku do poprawnej polszczyzny rozpoczynam zdanie wielką literą. Nie do ciebie. Pragnę, abyś wiedział jedno. Albo może i wiele. Na NIKOGO nie ma tylu raportów, nikt tak nie rozwala innych tematów ja ty, poglądy - każdy ma prawo do swoich ale twoje są zawsze twojsze i wierz mi, gdybym mógł mieć możliwość techniczną dania Ci odpoczynku na miesiąc od forum to bym to zrobił bez wahania choć by mnie kosztowało to dokładnie tyle samo. 

Pierwszy raz wchodzę z Tobą w dyskusję ale jak masz choć odrobinkę inteligencji - zastanów się dlaczego? A) Nudzi mi się? B ) Przeginasz?

Mamy tez wyjście C) - zejdź z tonu albo średni czas trwania Twoich prowokacyjnych postów będzie wynosił jakieś 45 sekund. Tyle potrzebuję, by go znaleźć i wypi*****ić na gnój.

Zrobiłeś cokolwiek z wypowiedziami bezbeka i rapara na mój temat? Wycięcie, ostrzeżenia, bany?

Przecież ta dwójka niemal non stop stosuje chamskie odzywki i głupie prowokacje. 

Z normalnego merytorycznego postu bezbek wycina dwa słowa ,,myślę, że" i rozbawiony pisze  ,hyhyhy artlan myśli, lol". To jest normalna dyskusja? Przecież ten człowiek  nie potrafi sklecić dwóch normalnych zdań, ciągle tylko jakieś bezbekowe wstawki. 

Rapar obraża mnie dosłownie w każdym wpisie jak jakiś prymityw i prostak. 

Jeżeli wówczas nie reagowałeś to daruj sobie ten pouczający ton i weź się do roboty albo oddaj moda komuś, komu się będzie chciało.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ja ze swojej strony proponuję olewać (raportowanie jest dla kiepszczaków)

znudzi się i tyle (ile razy można pisać te same posty?)

Ile razy ku*wa można czytać te same raporty?

Ty, Julek? I tego nie kumasz.

Dzień zaczyna się tak, kawa, włączam kompa, e-nba, zgłoszenie na Artlana. Dzień jak co dzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rw30 napisał:

czy gdzieś są podane ilości przypadków / zgonów CoVid per kraj z podziałem na grupy wiekowe?  na world-o-meters tego nie widzę

Nie mam dokładnych danych, ale np. Stany czy Indie wyróżniają się niższym wiekiem ofiar (Stany były dość łatwe w ocenie od początku - nadwaga, gowniana szama, dostęp do służby zdrowia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Ile razy ku*wa można czytać te same raporty?

Ty, Julek? I tego nie kumasz.

Dzień zaczyna się tak, kawa, włączam kompa, e-nba, zgłoszenie na Artlana. Dzień jak co dzień!

Miałem na myśli żeby raportujący olewali posty Artlana zamiast raportować xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Tam zmarli z najniższych warstw idą na stos i do rzeki, nikt tego nie rejestruje.

To jest jakieś wytłumaczenie, ale znudziło mi się czytanie o tym jak to mnie tv przekabacila i jestem frajerem peniajacym przed polgrypa, wiec skoro nie mam na to dowodów, to staram się nie stosować tego typu argumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artlan napisał:

Zrobiłeś cokolwiek z wypowiedziami bezbeka i rapara na mój temat? Wycięcie, ostrzeżenia, bany?

Przecież ta dwójka niemal no stop stosuje chamskie odzywki i głupie prowokacje. 

Z normalnego merytorycznego postu bezbek wycina dwa słowa ,,myślę, że" i rozbawiony pisze  ,hyhyhy artlan myśli, lol". To jest normalna dyskusja? Przecież ten człowiek  nie potrafi sklecić dwóch normalnych zdań, ciągle tylko jakieś bezbekowe wstawki. 

Rapar obraża mnie dosłownie w każdym wpisie.

Jeżeli wówczas nie reagowałeś to daruj sobie ten pouczający ton i weź się do roboty albo oddaj moda komuś, komu będzie się chciało.

Ad.1. Nie, nic. Zostawiłem specjalnie. Guess what.

Ad.2. Uważasz się za lepszego - to do jasnej pi*dy nie równaj z ich poziomem. Znasz przysłowie z kim się zadajesz, taki się stajesz?

Ad.3. Ile masz lat? Jesteś dorosły? Bądź ponad to. Po co Ci to? Dla przekonań? A czy Ty myślisz, że kogoś one obchodzą. Zdradzę Ci sekret: NIE.

Ad.4. Rappar to gatunek endemiczny na naszym forum. Pozwól mu przetrwać. 

Ad. 5 - mam zaległości, ale obiecuję je naprawić.

 

Peace Bro!

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

Z normalnego merytorycznego postu bezbek wycina dwa słowa ,,myślę, że" i rozbawiony pisze  ,hyhyhy artlan myśli, lol".

aha 

W dniu 30.05.2020 o 12:36, julekstep napisał:

Wszystkie posty Artlana w dwoch slowach.

Serio ktos z tym jeszcze dyskutuje? xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.