Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Artlan napisał:

Wczoraj byłem w Biedronce po pracy. Duże miasto. 

Zauważyłem, że im większe miasto tym więcej masek. Im mniejsza miejscowość tym większe przekonanie, że ich ten problem nie dotyczy. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

pisalem o tym przy pierwszych przypadkach argumentowania 'a szwecja!'?

Pamiętam, przy dyskusji o karności społeczeństw. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Była o tym dyskusja, jeszcze mi się chyba przy okazji tez dostało od Artlana i Matrixa przy okazji. Haha.

Jestem i byłem za zakazami, ale:

1/ adekwatnymi i racjonalnymi

2/ wprowadzanymi zgodnie z prawem, 

3/ przestrzeganymi również przez rządzących

Nie jestem za traktowaniem ludzi jak jakieś bydło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artlan napisał:

Jestem i byłem za zakazami, ale:

1/ adekwatnymi i racjonalnymi

2/ wprowadzanymi zgodnie z prawem, 

3/ przestrzeganymi również przez rządzących

Nie jestem za traktowaniem ludzi jak jakieś bydło. 

o o! tutaj cała różnica między Skandynawami a PolCwaniakami

W Danii Duńczyk dostanie zalecenie -> stosuje się

W PL PolCwaniak dostanie nakaz ->

1) sprawdzi czy wg niego jest to adekwatne i racjonalne

2) przewertuje podstawę prawną (niezależnie czy ma jakiekolwiek wykształcenie w tym kierunku)

3) popatrzy na somsiada -> jak somsiad się nie zastosuje to on nie będzie frajer (pozdro Vice!)

 

* ofc punkty 1 i 2 to tak na niby sam zrobi -> oprze się na przekazie w który aktualnie wierzy (byle nie był to przekaz rządowy -> bo przecie wiadomo, że tam złodzieje, którym zależy żeby obywatelom było jak najgorzej, bo w jakiś magiczny sposób rządzącym będzie wtedy lepiej) :)

 

Wszystkie wady Polaków (jako społeczeństwa) w pigułce.

Dzięki Artczi za doskonały przykład -> jak zwykle można na Ciebie liczyć.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, julekstep napisał:

o o! tutaj cała różnica między Skandynawami a PolCwaniakami

W Danii Duńczyk dostanie zalecenie -> stosuje się

W PL PolCwaniak dostanie nakaz ->

1) sprawdzi czy wg niego jest to adekwatne i racjonalne

2) przewertuje podstawę prawną (niezależnie czy ma jakiekolwiek wykształcenie w tym kierunku)

3) popatrzy na somsiada -> jak somsiad się nie zastosuje to on nie będzie frajer (pozdro Vice!)

 

* ofc punkty 1 i 2 to tak na niby sam zrobi -> oprze się na przekazie w który aktualnie wierzy :)

 

Wszystkie wady Polaków (jako społeczeństwa) w pigułce.

Dzięki Artczi za doskonały przykład -> jak zwykle można na Ciebie liczyć.

Tyle tylko, że w Danii:

1/ praworządność jest wartością nie tylko dla obywateli, ale również dla rządu - czyli rząd działa w granicach prawa, istnieją instytucje kontrole itp. 

2/ rząd nie ściga samotnych przechodniów, kierowców, rowerzystów i klientów budy z rybami 

3/ znani politycy nie łażą po cmentarzach i nie robią wieców politycznych zabraniając jednocześnie tego innym

4/ rząd nie wysyła policji z pałkami do rozganiania protestów przedsiębiorców

 

Wyjaśnij mi zresztą jedno - dlaczego ludzie mieliby przestrzegać zaleceń akurat Szumowskiego? Przecież zalecenia epidemiologów są różne, od restrykcyjnych po bardziej liberalne. Jest wielu epidemiologów, którzy uważają, że np. zamykanie lasów czy noszenie maseczek podczas spaceru nie miało żadnego sensu. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Artlan napisał:

Tyle tylko, że w Danii:

1/ praworządność jest wartością nie tylko dla obywateli, ale również dla rządu - czyli rząd działa w granicach prawa, istnieją instytucje kontrole itp. 

2/ rząd nie ściga samotnych przechodniów, kierowców, rowerzystów i klientów budy z rybami 

3/ znani politycy nie łażą po cmentarzach i nie robią wieców politycznych zabraniając jednocześnie tego innym

4/ rząd nie wysyła policji z pałkami do rozganiania protestów przedsiębiorców

 

Wyjaśnij mi zresztą jedno - dlaczego ludzie mieliby przestrzegać zaleceń akurat Szumowskiego? Przecież zalecenia epidemiologów są różne, od restrykcyjnych po bardziej liberalne. Jest wielu epidemiologów, którzy uważają, że np. zamykanie lasów czy noszenie maseczek podczas spaceru nie miało żadnego sensu. 

1) rzad tworza obywatele -> u nas od malego uczy sie cwaniakowania (co jest bardzo smutne)

2) przeciez nawet wrzucalem tu filmik z Danii -> policyjne interwencje 'z dupy' sa wszedzie. Generalnie w kazdej branzy w kazdym kraju zdarzaja sie fakapy -> sek w tym ze policyjne fakapy sa bardziej spektakularne (a w kraju cwaniakow to juz w ogole woda na mlyn)

3) patrz 1

4) patrz 2 (ogolnie za pisu policja w PL jest meeeega lagodna)

 

Czmu sluchac Szumowskiego - bo jest ministrem zdrowia w tym kraju

i zeby nie bylo ze tych dunczykow tak zachwalam bo ofc maja tez c***owe cechy (sa np straaaasznie emo), ale:

- praworzadnosci/karnosci

- stosunku do flagi

im zazdroszcze :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StaryFan napisał:

Więcej jest tych, którzy patrząc na czubek własnego nosa, koniec, końców, sami robią sobie krzywdę.

O ile wirus nie dotknie wszystkich, to recesja już tak.

W jaki sposób zdrowy człowiek, bezobjawowy nie nosząc maski pogłębia recesję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

1) rzad tworza obywatele -> u nas od malego uczy sie cwaniakowania (co jest bardzo smutne)

2) przeciez nawet wrzucalem tu filmik z Danii -> policyjne interwencje 'z dupy' sa wszedzie. Generalnie w kazdej branzy w kazdym kraju zdarzaja sie fakapy -> sek w tym ze policyjne fakapy sa bardziej spektakularne (a w kraju cwaniakow to juz w ogole woda na mlyn)

3) patrz 1

4) patrz 2 (ogolnie za pisu policja w PL jest meeeega lagodna)


Ale sęk w tym, że wy bronicie cwaniakowania rządu (albo w najgorszym razie wam to nie przeszkadza) i jednocześnie prowadzicie nagonkę  na obywateli niezgadzającymi się z najgłupszymi zakazami. Zero konsekwencji. 

Jak mam się odnieść do filmiku z Danii, skoro sam pisałeś, że nie wiesz o co chodziło w tamtej interwencji? Może to było zatrzymanie jakiegoś agresywnego Sebiksona? 

Cytat

Czmu sluchac Szumowskiego - bo jest ministrem zdrowia w tym kraju

Ale nie ma uprawnień do zakazywania obywatelom np. wychodzenia z domu. Tego typu zakaz mógł być traktowany wyłącznie jako zalecenie a nie zakaz sensu stricto. Jeżeli zatem obywatel zrobił sobie research i znalazł zalecenia jakichś epidemiologów z których wynikało, że z domu można sobie spokojnie wychodzić (byle tylko za bardzo się nie gromadzić) i wolał zaufać tym epidemiologom to gdzie właściwie widzisz problem? Przecież w sensie prawnym zalecenia Szumowskiego i jakiegoś profesora Iksińskiego dotyczące przemieszczania się znaczyły dokładnie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Artlan napisał:

Ale sęk w tym, że wy bronicie cwaniakowania rządu (albo w najgorszym razie wam to nie przeszkadza) i jednocześnie prowadzicie nagonkę  na obywateli niezgadzającymi się z najgłupszymi zakazami. Zero konsekwencji. 

jeśli jedne cwaniaki walczą z drugimi to faktycznie mnie to niespecjalnie rusza (przecież cała afera z takim choćby TK zaczęła się od tego że to cwaniaki z PO chciały przycwaniakować)

ja nie prowadzę żadnych nagonek -> śmieję się tylko z argumentów używanych bez znajomości kontekstu

46 minut temu, Artlan napisał:

Jak mam się odnieść do filmiku z Danii, skoro sam pisałeś, że nie wiesz o co chodziło w tamtej interwencji? Może to było zatrzymanie jakiegoś agresywnego Sebiksona? 

przecież pisałem, że w komentarzach tam było to co i u nas (jedni 100% JP i ACAB, inni że nie ma początku nagrania - klasyk) 

47 minut temu, Artlan napisał:

Ale nie ma uprawnień do zakazywania obywatelom np. wychodzenia z domu. Tego typu zakaz mógł być traktowany wyłącznie jako zalecenie a nie zakaz sensu stricto. Jeżeli zatem obywatel zrobił sobie research i znalazł zalecenia jakichś epidemiologów z których wynikało, że z domu można sobie spokojnie wychodzić (byle tylko za bardzo się nie gromadzić) i wolał zaufać tym epidemiologom to gdzie właściwie widzisz problem? Przecież w sensie prawnym zalecenia Szumowskiego i jakiegoś profesora Iksińskiego dotyczące przemieszczania się znaczyły dokładnie tyle samo.

Przecież 'ograniczenie wychodzenia z domu' i 'social distancing' były promowane (zalecane / nakazywane) praktycznie wszędzie. To nie maseczki -> gdzie jeden Rabin mówi tak a drugi inaczej (Szumowski tutaj szedł najbezpieczniej jak mógł -> czyli robił w zasadzie shadowing WHO*)

* czy to dobrze czy źle można się zastanawiać -> po zastosowaniu się do wytycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, polskignom napisał:

Artlan, to jest fajny temat, paru rzeczy można się tu dowiedzieć. Weź proszę swoje polityczne zabawki zostaw w temacie obok. Dzięki!

Na poprzedniej stronie sam zalajkowałeś post o górnikach (który nie ma wiele wspólnego z tematem tego wątku), a mnie się czepiasz o niewinny żart o partii rządzącej w mniejszych miejscowościach? :) 

52 minuty temu, julekstep napisał:

jeśli jedne cwaniaki walczą z drugimi to faktycznie mnie to niespecjalnie rusza (przecież cała afera z takim choćby TK zaczęła się od tego że to cwaniaki z PO chciały przycwaniakować)

ja nie prowadzę żadnych nagonek -> śmieję się tylko z argumentów używanych bez znajomości kontekstu

Faktycznie bardzo zabawne, że ktoś dostaje karę za wypad rowerem nad rzekę tego samego dnia, w którym Naczelnik odwiedza z ekipą kilkanaście grobów na zamkniętym cmentarzu. 

Cytat

przecież pisałem, że w komentarzach tam było to co i u nas (jedni 100% JP i ACAB, inni że nie ma początku nagrania - klasyk) 

Na wielu nagraniach z Polski można było dostrzec cały kontekst danej sytuacji. Na tym z Danii nie. 

Cytat

 

Przecież 'ograniczenie wychodzenia z domu' i 'social distancing' były promowane (zalecane / nakazywane) praktycznie wszędzie. To nie maseczki -> gdzie jeden Rabin mówi tak a drugi inaczej (Szumowski tutaj szedł najbezpieczniej jak mógł -> czyli robił w zasadzie shadowing WHO*)

 

Bzdura. Było wiele różnych opinii, że nie ma nic złego w samotnych spacerach i wypadach rowerowych a czepianie się jazdy samochodem do innego miasta to przesada. Podobnie z zakazem wstępu do lasów i parków. 

Nie było absolutnie żadnego powodu żeby w sprawie przemieszczania się respektować zalecenia Szumowskiego a nie np. niektórych speców od epidemii i chorób zakaźnych. A tym bardziej nie było powodu żeby za złamanie tych zaleceń stosować jakieś represje finansowe. 

Nic dziwnego, że w Polsce nie wykształciło się społeczeństwo obywatelskie, skoro aż tylu ludzi lubi być trzymanych pod butem. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.