Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

źródła do niemieckiego blokowania szukacie a proszę bardzo to samo w Polsce też już mamy: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25810407,koronawirus-maski-przeznaczone-dla-rzymu-i-lacjum-zablokowane.html#s=BoxMMt

brzydko to wygląda ale procedura jest procedurą, pewnie to zaraz puszcza decyzja odgórną. za to komentarze podnartykulem to jakiś dramat, ile agresji i chamstwa przy jednoczesnym braku myślenia i wyciągania wniosków tkwi w ludziach schowanych za klawiaturami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RappaR napisał:

Taka Norwegia wykonała 8 razy więcej testów na osobę od Czech, ma tylko 4 razy więcej przypadków na osobę i 7 zgonów, czyli Czesi powinni mieć przynajmniej 4 przy założeniu że mają równie dobrą opiekę zdrowowtną.

I z tych danych Ty wywnioskowałeś, że Norwedzy też nie robią wystarczającoco 

Po pierwsze nie mów mi co ja sobie wywnioskowałem, a co nie, bo nie masz o tym pojęcia.

Sęk w tym, że nikt na świecie nie robi wystarczającej liczby testów, bo nie da się zrobić ich wystarczająco dużo (bo wystarczająco to taka ilość, która wykaże wszystkich lub prawie wszystkich zarażonych). Żadna służba zdrowia czy miejscowe sanepidy nie są na to przygotowane. Co z tego, że u nas robią testy jak się gorzej poczujesz, skoro większość przypadków jest bezobjawowa i ludzie zarażają nie mając o tym pojęcia? Testy służą w sumie tylko po to, żeby odpowiednio zdiagnozować człowieka z objawami i ewentualnie wyłapać ludzi z którymi miał kontakt, ale same w sobie tylko w niewielkim stopniu przyczyniają się do tego, że wirus się słabiej rozprzestrzenia. 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Me Myself and I napisał:

źródła do niemieckiego blokowania szukacie a proszę bardzo to samo w Polsce też już mamy: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25810407,koronawirus-maski-przeznaczone-dla-rzymu-i-lacjum-zablokowane.html#s=BoxMMt

brzydko to wygląda ale procedura jest procedurą, pewnie to zaraz puszcza decyzja odgórną. za to komentarze podnartykulem to jakiś dramat, ile agresji i chamstwa przy jednoczesnym braku myślenia i wyciągania wniosków tkwi w ludziach schowanych za klawiaturami

Kiedy zakupili? Cóż wiele organizacji w Polsce szukało masek na rynku a tu - ot tak ktoś znalazł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

"Późną nocą w Czechach wylądował z chińską pomocą w walce z koronawirusem. Na pokładzie maszyny znalazło się  7 milionów maseczek,  200 tys. szybkich testów na obecność koronawirusa, 120 tys. ubrań ochronnych oraz 80 tys. okularów. Cały sprzęt ważył ponad 100 ton. "

czechy.jpg

 

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

Po pierwsze nie mów mi co ja sobie wywnioskowałem, a co nie, bo nie masz o tym pojęcia.

Sęk w tym, że nikt na świecie nie robi wystarczającej liczby testów, bo nie da się zrobić ich wystarczająco dużo (bo wystarczająco to taka ilość, która wykaże wszystkich lub prawie wszystkich zarażonych). Żadna służba zdrowia czy miejscowe sanepidy nie są na to przygotowane. Co z tego, że u nas robią testy jak się gorzej poczujesz, skoro większość przypadków jest bezobjawowa i ludzie zarażają nie mając o tym pojęcia? Testy służą w sumie tylko po to, żeby odpowiednio zdiagnozować człowieka z objawami i ewentualnie wyłapać ludzi z którymi miał kontakt, ale same w sobie tylko w niewielkim stopniu przyczyniają się do tego, że wirus się słabiej rozprzestrzenia. 

Ale ja Ciebie cytuję. Podstaw tylko Norwegów pod Szwedów i tyle, wnioski te same na tych samych założeniach.

12 godzin temu, karpik napisał:

No to znaczy, że Szwedzi też nie robią wystarczająco testów. Z krajów ościennych tylko Ukraina, Białoruś i Rosja mają mniej oficjalnych przypadków na ilość mieszkańców i bliżej nam w tej liczbie do takiej Białorusi niż do Słowacji choćby. To mówi samo za siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, karpik napisał:

Zmierzasz do czegoś konkretnego @RappaR? Czy tak se klikasz z nudów? 

Tak. Do tego, że jeśli Czesi zrobili tyle testów co my, a mają dwa razy więcej zachorowań, to znaczy, że mają więcej przypadków niż my.

Jeśli oni mają 0 zgonów przy tysiącu przypadków, a Skandynawia ma przy ~5000 ich koło ~50 to uważam, że stosują kreatywną księgowość przy wypisywaniu aktów zgonów.

Chętnie posłucham argumentów przeciw wobec tez 1 i 2 innych niż to klikanie z nudów za mało testów

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Kolejne zgony u nas 37latka i 43 latek. 

Wczoraj 45latek nie doczekał w domu testów na kwarantannie. Więc nie ma go w statystykach. 

Jesli dobrze kojarzę we Włoszech nie zmarła żadna kobieta poniżej 40 na COVID. U nas już tak... 

 

Ciekawi mnie bardzo skąd ten rozrzut w Polsce. Mamy strasznie młode ofiary i brak starych. A na razie nie słyszałem o tym, by masowo umierali po domach starcy, co jednak jest ciężkie do ukrycia. Generalnie anomalia straszna i o ile mamy gorszą ochronę zdrowia niż Włochy czy Niemcy, to nie jest to taka przepaść. Czekam na więcej danych i na analizy czyjeś. 

Gdyby przyjąć, że rząd publikuje tylko śmierć młodych, to stosując proporcje do Włoch czy Hiszpanii, powinniśmy mieć już lajtowo z 2000 zgonów w grupie wiekowej 70+. 

Odpowiadając na pytanie - czemu tak jest i czy wszystkie dane z Polski są rzetelne - nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Samolot Airbus A319 Sił Powietrznych Republiki Czeskiej wylądował na lotnisku Praga-Kbely z transportem 150 tys. szybkich testów do wykrywania koronawirusa z Chin. W najbliższych dniach planowane są kolejne dostawy potrzebnych środków ochronnych i sprzętu medycznego, w tym 30 mln maseczek chirurgicznych i 6 mln masek N95."
www.defence24.pl/czeski-most-powietrzny-100-ton-transportowcem-nato

"Do Pragi przyleciał samolot China Eastern z transportem 7 milionów maseczek. W Pardubicach wylądowała jedna z największych maszyn transportowych świata, ukraiński Rusłan AN-124 ze 106 tonami ładunku. Z Chin przywiózł m.in. 2 mln filtrów niższych klas i 5 mln. maseczek, które będą rozdysponowane między samorządy oraz szpitale podlegające ministerstwu zdrowia. Na pokładzie ukraińskiej maszyny sprowadzono także 200 tys. szybkich testów na obecność koronawirusa, 120 tys. ubrań ochronnych oraz 80 tys. okularów.
www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/czechy-dotarla-chinska-pomoc-do-walki-z-koronawirusem,381145.html

Gdybyśmy mieli chiny za sojusznika to pewnie dziś każdy z przeziębieniem mógłby sobie zrobic szybki test a wszyscy Polacy mieliby maseczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

patrzac na wiek pierwszych kilka ofiar w Pl, dalej uważacie, ze lockdown zrobi więcej krzywdy? 

Boniek się boi, zaden to autorytet ale ciekawy punkt widzenia:

"- Musimy walczyć, aby nie doprowadzić do zagłady gospodarki. Ja na przykład boję się fali samobójstw, bo jeśli - odpukać - ekonomicznie byłoby bardzo źle, to samobójstw może być więcej niż bezpośrednich ofiar koronawirusa - mówi w rozmowie z Super Expressem Zbigniew Boniek, prezes PZPN."

https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25799670,zbigniew-boniek-boje-sie-fali-samobojstw-ofiar-moze-byc-wiecej.html

Też bym wolał zdecydowanie by nakupic milionów testów i masek za kazda cene i utrzymać stan obecny czyli działalnosc firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

wiem wiem, ze pewnie mieli coś dodatkowego

Jak prawie każdy... Ciężko znaleźć osoby, które nie mają nadciśnienia, nie mają cukrzycy, nie cierpią na inne choroby serca, nie mają problemów z astmami czy alergiami, nie palą, nie piją i mają zdrowy układ oddechowy. Dlatego to pieprzenie o "chorobach współistniejących" to jak już umrę to mi też przypiszą. 29 lat i nadciśnienie od 10 lat, czyli wtedy kiedy zrobiłem badania po raz pierwszy. Co z tego, że reszta jest ok? Wrzucą mnie i tak do wora "choroby współistniejące" 😆 Jak i połowę ludzi przed 50-tką, którzy po prostu się nie badali i nie leczyli w żadnym kierunku, a lekarze zobaczą, że od czasu przyjęcia do szpitala ciśnienie im szalało i będzie wymówka🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prezydent Radomia Radosław Witkowski informuje, że w tamtejszym szpitalu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia na razie nie wydało komunikatu w tej sprawie. Jeśli informacja się potwierdzi, byłaby to siódma ofiara koronawirusa w Polsce. " To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do naszego szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19" -napisał Witkowski.

 

Cytat

Ministerstwo Zdrowia informuje, że "zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia". "Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia.

to miała choroby współistniejące wcześniej czy się pojawiły w następstwie, bo jak była zdrowa i się pojawiły to bardzo nieciekawie brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Boniek się boi, zaden to autorytet ale ciekawy punkt widzenia:

"- Musimy walczyć, aby nie doprowadzić do zagłady gospodarki. Ja na przykład boję się fali samobójstw, bo jeśli - odpukać - ekonomicznie byłoby bardzo źle, to samobójstw może być więcej niż bezpośrednich ofiar koronawirusa - mówi w rozmowie z Super Expressem Zbigniew Boniek, prezes PZPN."

https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25799670,zbigniew-boniek-boje-sie-fali-samobojstw-ofiar-moze-byc-wiecej.html

Też bym wolał zdecydowanie by nakupic milionów testów i masek za kazda cene i utrzymać stan obecny czyli działalnosc firm

Niezbyt ciekawy. Nudny. Który miałby racje bytu jakby wszyscy wokół robili coś innego niż my. Wszyscy będą równie poharatani i jak będą samobójstwa to nie przez lockdown i jego efekty tylko dlatego, ze cały świat się cofnął o x lat..

1 minutę temu, Me Myself and I napisał:

 

to miała choroby współistniejące wcześniej czy się pojawiły w następstwie, bo jak była zdrowa i się pojawiły to bardzo nieciekawie brzmi

Wyglada to na już drugie zakażenie...po korona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

"- Musimy walczyć, aby nie doprowadzić do zagłady gospodarki. Ja na przykład boję się fali samobójstw, bo jeśli - odpukać - ekonomicznie byłoby bardzo źle, to samobójstw może być więcej niż bezpośrednich ofiar koronawirusa - mówi w rozmowie z Super Expressem Zbigniew Boniek, prezes PZPN."

Tak. Bo samobójstw nie będzie jak komuś umrze matka, ojciec, żona czy dziecko. Bo samobójstwa to tylko są z przyczyn ekonomicznych... Boniek to baran. Nie warto go cytować i komentować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa tabela https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_testing

szczególnie kolumna positive/1k tests wydaje się sporo mówić. moim zdaniem jeśli ten współczynnik jest zbliżony do wyniku koreańskiego (oraz robionych jest chociaż 1k testów dziennie), to nie ma się czym martwić, bo wskazuje na w miarę opanowaną sytuację (być może ten nasz lockdown jednak zadziałał mimo swoich wad, w sumie różnicę widać na ulicach). przekroczenie 50 oznaczałoby rozkręcanie się epidemii, a 100 bycie w ogromnych tarapatach. tempo wzrostu w USA przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.