Skocz do zawartości

Lakers '20


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Od kontuzji Bradley'a spada obrona i coraz mniej przekonujące są te wygrane. Chyba do piątku posiedzi, a potem badania.

 

Swoją drogą ciekawa sytuacja z Andre I. Nie ma go w składzie, kompletna cisza. 1/5 sezonu minęła. Przecież to strata dla każdej ze stron, bo zawodnik jest jeszcze/był produktywny.

Darren Collison publikuje jakieś wrzutki z LAL i LAC. Myślę, że zarówno AI jak i DC są świadomi, że ich rola w LAC byłaby znikoma. 

 

Regret.com - chociaż nie istnieje, to taki znak naszych czasów w nowomowie, wszystko w sumie to samo tylko w angielskim slangu. Złotousty Wojtek jest tutaj niedoścignionym mistrzem w opracowywaniu nowalijek, kreując nowe trendy w polskiej nomenklaturze NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers są w stanie w końcu wygrywać mecze atakiem, dlatego spada obrona, to nie jest na razie roster w regularze na 60-kilka wygranych, żeby wymiatali po obu stronach parkietu. Jeżeli Clippers będą dawać regularnie wolne Kawhiemu i George'owi, może uda się zdobyć pierwszy seed, dlatego fajnie byłoby zacząć od jakiegoś 17/18-2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BMF napisał:

Lakers są w stanie w końcu wygrywać mecze atakiem, dlatego spada obrona, to nie jest na razie roster w regularze na 60-kilka wygranych

Ja tam widziałem mecze wygrywane blokiem AD, 3 i wolnymi AD itd. To że AD i kacap zaczęli trafiać otwarte 3 to fakt, KCP już nie toczy nierównej walki sam na sam z koszem, też fakt.

Ale setów granych powtarzalnie, jak nie było, tak nie ma.

 

Tak czy inaczej, wolałem wersję z obroną, bo ta wersja nie powinna dawać d..y w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kore napisał:

Ile jeszcze będziemy patrzeć na tego lamusa Kuzmę? Dzisiaj po wejściu Moranta w ostatniej akcji to myslałem, że Green mu za*ebie w ten pusty, lansiarski czerep... Gość jest takim nieużytkiem rolnym, że... no nie wiem... za moich czasów pisało się żal.pl, nie wiem co tam teraz Wy młodzi macie za nowe powiedzonka ;)

Green miał pretensje do sędziego, bo był trzymany za rękę przez Andersona.

2 godziny temu, BMF napisał:

Lakers są w stanie w końcu wygrywać mecze atakiem, dlatego spada obrona, to nie jest na razie roster w regularze na 60-kilka wygranych, żeby wymiatali po obu stronach parkietu. Jeżeli Clippers będą dawać regularnie wolne Kawhiemu i George'owi, może uda się zdobyć pierwszy seed, dlatego fajnie byłoby zacząć od jakiegoś 17/18-2. 

Czemu nie mogą grać dobrze po obu stronach parkietu jednocześnie?

Spadła trochę intensywność w defensywie po kilku wygranych z rzędu i przy słabszych rywalach na rozkładzie - to jest normalna sprawa. Jak przycisną w defensywie to rywale nadal nie wiedzą co się dzieje. 

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Ale setów granych powtarzalnie, jak nie było, tak nie ma.

Są. Choćby ten z Bradley'em/KCP wychodzącym po kilku zasłonach - bardzo fajnie to funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jendras napisał:

Są. Choćby ten z Bradley'em/KCP wychodzącym po kilku zasłonach - bardzo fajnie to funkcjonuje.

Jasne. Miałem na myśli nieco inną skalę powtarzalności. Taką która np. obniży % post-u AD (których gra dużo, 24%posiadań) robiąc coś z 0,9 ppp, na rzecz p'n'r (13%) z czego wpada 1,25 ppp (lub coś koło tego), czyli coś co będzie realnie miało wpływ na O.

Vogel podobno zna sprawę, pracuje nad tym .... i pracuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, wykorzystanie Davisa jest kwestią, która wymaga jeszcze pracy, niemniej nie mam zamiaru narzekać, dopóki widzę stały progres w ataku, a ten póki co jest widoczny - Lakersów po tej stronie parkietu dużo lepiej się ogląda, niż w pierwszych meczach. Na ten moment mają już siódmą ofensywę.

Natomiast Vogel ostatnio stara się skłaniać Davisa do rzucania 5 trójek w każdym meczu i przynosi to dobre efekty.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dapunk20 napisał:

Słabsza obrona Lakers to raczej bardziej kwestia powrotu Rondo niż nieobecności Bradleya 

Jeżeli rozbierzemy logicznie to zdanie, to zamiana Bradley'a na Rondo powinna obniżyć obronę w każdych warunkach.

15 godzin temu, Jendras napisał:

Raczej ani jedno ani drugie.

Możliwe, że jestem nieobiektywny bo znudziły mi się gwałty na LAL w typie JJ Barea style. Ale Avery to jedyna odpowiedź LAL na mikrusów szukających gry 1v1/szybkiego p'n'r na szczycie. Nie uważam go za zbawcę, ale dobrze, że jest/był/będzie.

 

Ps. Z MG LBJ rzucał 16 razy spod kosza i zaliczył 0 FT. Spiseq

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 16:41, Jendras napisał:

Czemu nie mogą grać dobrze po obu stronach parkietu jednocześnie?

Mogą, ale nie spodziewam się tego na dystansie całego regulara, a odnosiłem się do "dlaczego Lakers nie bronią robiąc ~118 ORTG w czasie winning streaku". Chyba tylko Bucks typowałbym szanse na +60W sezon, ale oni mają Giannisa, który w regularze niszczy po obu stronach parkietu, no i grają na Wschodzie. 

Mała dawka, ale chyba dobrze wyglądają na razie te minuty Rondo i LeBrona.

ps

Playoffy to oczywiście inna bajka z tą pierwszą uwagą.

ps2

Przez te 91min, LeBron i Rondo mają 122,9 ORTG i 93.7DRTG, ciekawe jak to będzie wyglądać przy większej dawce i przede wszystkim - z lepszymi rywalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 17:39, StaryFan napisał:

Jasne. Miałem na myśli nieco inną skalę powtarzalności. Taką która np. obniży % post-u AD (których gra dużo, 24%posiadań) robiąc coś z 0,9 ppp, na rzecz p'n'r (13%) z czego wpada 1,25 ppp (lub coś koło tego), czyli coś co będzie realnie miało wpływ na O.

Vogel podobno zna sprawę, pracuje nad tym .... i pracuje dalej.

Mi najbardziej brakuje zasłony robionej przez ballhandlera przed zagraniem pick and rolla (coś takiego jak alley lebrona do davisa pod koniec meczu w chicago). W takiej sytuacji obronca ballhandlera jest zawsze o ułamek sekundy spóźniony. W tej chwili w lal lebron czeka na górze aż ktoś przybiegnie na zasłone i widać to z kosmosu...

Edytowane przez KB81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avery Bradley (leg) will not play on the Lakers' upcoming four-game road trip.

He's going to miss at least another week of action, but he'll be re-evaluated when the team returns from their road trip on Thanksgiving. In the meantime, Kentavious Caldwell-Pope will start and there will be additional minutes available for Alex Caruso and Quinn Cook.

 

4 wyjazdy na pewno out 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dave86 napisał:

Powiem szczerze, że Lebron w tym roku to najlepsza wersja LBJ jaką miałem okazję kiedykolwiek oglądać. Myślałem, że w jego wieku będą większe ograniczenia, ale widać że te miliony które wydaje na zdrowie daje mega efekty. 

LeBron gra na razie typowy regular w okresie post-Heat, takie ~top3-top5 ligi w RS, zobaczymy czy będzie w stanie tak jak w 16-18 podnieść poziom gry w playoffach, bo na razie ma 67% pod obręczą, co dla niego jest słabym wynikiem i trochę to martwi. 

Gdzieś mi mignęło, że Lakers chcą oficjalnie ponarzekać na to jak sędziowie traktują LeBrona, śmiesznie się to zmienia jak człowiek sobie przypomni, że fani Lakers byli swego czasu głównym bastionem hejterów LeBrona. I słusznie, LeBron rzuca spod obręczy tyle samo rzutów co średnia z kariery, ale oddaje najmniej osobistych w karierze na tą chwilę.

W następnym meczu chyba 33k punktów padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, memento1984 napisał:

zobaczymy jak sobie druzyna poradzi ze slynnym slumpem Lebrona na przelomie stycznia/lutego


Możesz szerzej ? Skoro to tak słynny slump, że nikt nigdy o tym nie słyszał i nie widać tego ani w statsach ani usage ? Liczę, że Windhorst e-nba wyjaśni co i jak skoro coś takiego istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heat swego czasu zrobili od połowy stycznia bilans 42-4, więc różnie z tym slumpem bywało. :)

Ale tamci Heat to dobry przykład czasów przed load management - Wade grał po 36 minut na mecz, Heat wygrali 27 meczów z rzędu i ... Wade w playoffach to były zwłoki przez te problemy z kolanem z końcówki regulara, 15ppg, 49%TS, cudem ugrany tytuł, pomimo tego, że pod względem potencjału Miami miało zdecydowanie najlepszy team w lidze. 

Więc spoko jak jednak AD i LeBron nie będą grać po 35 minut wszystkiego od deski do deski, ale raczej typuję walkę o 1. seed z Clippers do samego końca jak dobrze się to ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zmienił(a) tytuł na Kobe nie żyje
  • Eld podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.