Skocz do zawartości

Lakers '20


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień do otwarcia FA, plotek ogrom. Myślę, że to dobry moment na otwarcie kolejnego sezonu ulubionego tematu wszystkich forumowiczów. Liczcie strony, ale nie wypisujcie tego co tydzień w temacie :)

O ostatnim sezonie nie mam zamiaru pisać, szkoda k**** gadać, szkoda strzępić ryja, naprawdę. Na szczęście, nieodpowiednie jednostki zostały usunięte, a w ich miejsce przyszła na ten moment jedna bardzo wartościowa, tj. AD, ale czekam na więcej. 

Anthony Davis. 

W końcu, po dramie w lutym, w końcu udało się go dostać. Cena była duża, ale moim zdaniem całkowicie do zaakceptowania. Oczywiście, szkoda że jakieś assety nie zostały, ale z drugiej strony bardzo ładnie wyczyścili płace pod kolejne ruchy. Lepiej dać więcej, niż znowu obejść się smakiem. Zdecydowanie gorsze byłoby oglądanie Davisa w innym zespole, niż właśnie oddanie całej tej połamanej młodzieży i kolejne miesiące w rozkroku - wymieniać, czy trzymać... Chłopcom życzę wszystkiego dobrego w Nowym Orleanie. Dla formalności - polecieli Ingram, Ball, Hart i masa picków. 

Zwolniono Waltona, a w jego miejsce przyszedł już Vogel, którego zawsze bardzo lubiłem i daję mu duży kredyt zaufania. Wydaje się, że Pelinka chce go ciekawie obudować asystentami, może być całkiem spoko sztab. 

Tutaj sytuacja kontraktowa z hoopshype: https://hoopshype.com/salaries/los_angeles_lakers/, ale słabo aktualna, może niedługo to zaktualizują. Ogólnie widać, komu kończą się umowy, skład jest w tej chwili pusty, ale fundamenty konkretne. 

Z naboru z 46 numerkiem do LAL trafił Talen Horton-Tucker, SG lub SF, zależy od źródła, nic o niem nie wiem - podobno nie jest źle, jak na ten numer draftu. Nie ma się czym podniecać na zapas, asset też pewnie żaden na ten moment. 

FA, to w tej chwili najważniejsze. Lista nazwisk mających dołączyć do Lakers wydaje się nie kończyć, tak samo jak ilość wpisów z wyliczaniem tego, ile jeszcze kasy mają mieć do wydania. Tutaj jest różnie, od ~23 do ~33 mln, zależnie od scenariusza i autora opowiadań. 

Z mojej strony powinni iść w guarda w pierwszej kolejności. Raczej planem A jest dodanie trzeciej gwiazdy lub gwiazdy, a jeśli to się nie uda, to mocnych role-playerów. Uważam, że nie warto pakować dużej kasy w skrzydłowego, taki ktoś się znajdzie zawsze, a przy LeBronie i AD nie powinien być to priorytet. A, no i przy Kuzmie, który powinien grać na skrzydle z ławy. Tak, na skrzydłach jest to solidnie obsadzone i wystarczą uzupełnienia. 

Irving, Kemba, Russell - takie nazwiska chyba pojawiają się najczęściej. Dwaj pierwsi musieliby pójść na ustępstwa kontraktowe, żeby dojść do LeBrona, Russell zmieści się nawet na maksymalnej umowie i chyba w niego celowałbym na start. Pod kątem koszykarskim i głowy wolałbym na najbliższe dwa sezony Kembę, ale jego może być ciężko namówić i zmieścić, więc ten Russell wydaje się spoko opcją, chyba najlepszą biorąc pod uwagę różnie kryteria. Przede wszystkim umowa, ale tutaj trzeba liczyć na odpuszczenie go przez Nets, bo w innym wypadku wyrównają ofertę. Poza tym wiekowo wydaje się idealnie wpasowywać w późniejsze przeniesienie ciężaru z LeBron-Davis na Davis-Russell. Taki układ pozwoliłby moim zdaniem na spokojniej myśleć o życiu drużyny po LBJ.

Poza rozegraniem tym dziur jest dużo. Center, drugi guard, ławka. Dużo, trzeba liczyć, że solidni gracze zechcą zaczepić się za półdarmo na plecach Jamesa i Davisa w drodze po pierścień. Na pierwszy plan wysuwa mi się tutaj przedłużenie KCP, który znowu miał konkretną końcówkę, a pasuje bardzo do grania z liderami. Warunek jest jeden - musi bardzo mocno zjechać z kasą. Liczę, że może ostatnia umowa była skonstruowana właśnie pod to, żeby na rok pograł taniej, a w 2020 znowu dostał mocną wypłatę za zasługi. Heh, taka chyba jedyna nadzieja dot. nowych kontraktów. Poza tym czekam po prostu na rozwój sytuacji. Nie podniecam się za mocno, nie mam wymagań. Obserwuję, komentuję, coś tam wymyślą. 

Zapraszam do dyskusji na offseason, a później cały sezon. Cel jest jeden w obecnej sytuacji na zachodzie - finał i mistrzostwo, raczej nikt nie będzie ukrywał, że jest inaczej. Okienko otworzyło się mocno, ale chętnych na wykorzystanie tych okoliczności też trochę będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, badboys2 napisał:

jendras skad te info? obaj byliby swietnymi uzupelnieniami...

jakby sie to potoczylo bardziej w tym kierunku, to bylbym spokojny o nich...

 btw. lethal shooter wczoraj wrzucil posta na tt, prawdopodobnie dolaczy do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera,

czekamy tez na info dot. rona adamsa. dostali pozwolenie od warriors na rozmowy co w 99% oznacza deal. dodajemy te 2 i chyba mamy 1 z najfajniejszych sztabow szkoleniowych w lidze, right?

Morris jest spoko, ale Lakers potrzebują przede wszystkim guardów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, badboys2 napisał:

czekamy tez na info dot. rona adamsa. dostali pozwolenie od warriors na rozmowy co w 99% oznacza deal. dodajemy te 2 i chyba mamy 1 z najfajniejszych sztabow szkoleniowych w lidze, right?

 

Sztab sztabem, tylko koszykarzy brak.

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że january ma rację i jak masz prawa Birda po nie-rookie kontrakcie poniżej średniej salary, to na prawach Birda możesz dostać 190% poprzedniej umowy? Czy to cap hold i może ile chce?

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jendras napisał:

Nie potrzebują jego cap holda, żeby zatrzymać go za minimum. 

Ale rezygnacja z jego cap holda oznacza rezygnacja z jego praw Birda więc nowa umowa na minimum oznacza ,że Lakers by nie mieli praw Birda za rok tylko dokładnie takie same prawa z jakich zrezygnowali

 

3 godziny temu, january napisał:

Zaraz, zaraz czyli według Ciebie ta podwyżka gruba to ma być to, że za rok dadzą mu 190% obecnego minimum? No faktycznie na bogato, KCP zastanawiać się nie będzie i weźmie ;>.

To jest tylko cap hold. Mając w ręku pełne prawa Birda czy Early możesz z nim podpisać zgodnie z warunkami odpowiednimi dla danego wyjątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

Ciekawe czy Lakers mają kogoś dogadanego - czy AD zrezygnował z kickera, bo LeBron mu zrobił gest i oddał mu 23. :)

Zrezygnować by i tak zrezygnował, źle by pod względem wizerunkowym wypadł na wstępie. 

Jedno jednak drugiego nie wyklucza i gdybym miał strzelać to typowalbym tu Butlera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości. Popatrzcie na tego Kembę - jak będzie miał do wyboru Celtics (~50W, bycie pierwszą-drugą opcją, ASG na Wschodzie, druga runda na Wschodzie), a Lakers (contender, bycie trzecią opcją, 18ppg i spora szansa, że ASG obejrzy w telewizji, a o All-NBA team może pomarzyć) za tę samą kasę, to ja nie wiem czy granie o tytuł go przekona. Z big3 było łatwiej, bo się kumplowali, a Bosh w ofensywie sam lubił znikać w playoffać - Durant idąc do Warriors chciał rings za wszelką cenę. Nie mówię, że nie ma szans na Kembę, ale oni nie są oczywistym wyborem dla żadnego FA.

Dla mnie Butler nie jest jakimś dobrym fitem, ale to też dla mnie najbardziej realne nazwisko. Na Irvinga kompletnie bym nie liczył. Ogólnie gwiazda >>> rolesi, ale jakoś się nie nastawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Ja coś ogolnie czuje Leonarda w Lakers, mark my words.Chociaz wolalbym nie, bo to tragedia dla ligi.

Leonard to mimo wszystko wobec kontuzji Duranta chyba jedyne nazwisko tego lata co do, którego absolutnie nikt maxa by nie kwestionował w najmniejszym stopniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TripylDabyl napisał:

Mógłbyś to jakoś poprzeć nwm jakimś argumentem czy tak po prostu czujesz?

Chodzi mi to po głowie, tak jak Lebron rok temu.

Ostatnie co słyszeliśmy z obozu Leonarda przed tradem do Raptors, to info ze Kawhi chce do Lakers.No i Lebron jakos mu nie przeszkadza, skoro umowil sie z nimi na spotkanie, tak jak i z Clippers i Raptors.

 

Poza tym wchodzisz do pokoju z Lebronem i Davisem.Ciezko jest odmówić...Clippers musieliby najpierw kogos podpisać konkretnego, zeby Kawhi ich rozważył.Jak dla mnie Lakers lub Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zmienił(a) tytuł na Kobe nie żyje
  • Eld podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.