Skocz do zawartości

Pistons pozyskują Iversona!


Jmy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem mistrz moze byc tylko jeden. A tak na powaznie to moge chyba wrazic opinie ze dla Detroit na razie pierwsza runda to max. Nie wiem jak bede grali za miesiac, dwa trzy. Ale nie ma zadnych symptomow do poprawy. Granie takim a nie innym small ballem to wyraznie przegrana zbiorka. Aha noi Tay Prince musi bronic pfów, moze z atlanta jeszzce az tak odczuwalne nie bylo, bo josh smith nie jest akims super strzelcem. Ale mimo jego slabej skutecznosci to pchal sie na poczatku pod kosz i silowo po prostu przepychał Taya.

 

Ja już wspominałem o niedzielach wcześniej, jak i o wyciąganiu wniosków na podstawie akurat tych spotkań. Nie wiem co się dzieje, Pistons po prostu nie wygrywają w niedziele dosłownie z nikim, a mało tego grają straszną padakę.

 

Co do grania Pricem to zgoda, ale taki wybór trenera. Ja na niego psioczył tu nie będe, bo będzie że master zwala na trenera, ale rotacje ma co najmniej dziwna i nie jestem w tym pogladzie odosobniony, mało tego pisza tak fani Pistons (nie Iversona, Pistons). Gośc nie ma wielkiego doświadczenia jeżeli chodzi o trenerkę, więc pewne przyzwolenie na błędy ma, ale czasami wygląda to dziwnie i już. Jeżeli ktoś miałby rzucać ostatnią trójkę, to bardziej Sheed aniżeli Prince. Jeżeli ktoś ma odrobić straty, to bardziej Iverson niż Afflalo. Niegranie Kwame to żadna strata, ale czemu nie gra energizer Maxiell? I dlaczego przy tak rozbudowanym rosterze, gdzie jest pole wyboru, podstawowi gracze grają tyle minut? Można rotować, raz Iversonem, innym razem Hamiltonem, może rozgrywać Stuckey bądź Bynum, pod koszem jest już spora i to mocna obsada. Więc dlaczego wygląda to tak marnie? I dlaczego akurat w niedziele, gdy jest najlepsza pora na oglądanie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master ja nie wyciagam wnioskow tylko po meczach niedzielnych (ktorych swoja droga wszystkich nie ogladalem), ale ogolnie wyciagam wnioski po tej 1/4 sezonu. Ogladam ten wschod doslownie w kołko, nie pamietam jakiegos meczu druzyny z zachodu (chyba ze grajacej na wschodnim wybrzezu) i oceniam Pistons na poziomie Heat i Net, czyli zespolow nieprzywidywalnych, mogacych wygrac z kazdym (chocby rewelacyjna wygrna w staples center) ale tez mogaca przegrac kilka meczy z rzedu. Czyli dla mnie pistons to 5-7 sila wschodu co patrzac na coroczne "splaszczenie" wsachodu to wcale nie jest pewne miejsce, bo tak naprawde na wschdzie nie podzielila sie konfertencja na typowo tnkujacych i walczacych o po, tu kazdy walczy o po, i praktycznie kazdy (po za wizz) nie ma jakiejs olbrzymiej straty do S8 jak i ma tez chceci, papiery, sklad pzwalajacy na walke o te po (chocby indy, skitelsowsi buxi, phily czy nie co zapomniani, ale bedacy obecnie w kryzysie raptors).

 

Byl otatnio taki okres ze zwalniany coachow na potege, niektore decyzje wydawaly sie sluszne niektore mniej (szczegolnie bronie Theusa), ale imo to wlasnie Pistons powinni sie zastanowic nad zmiana coacha. Ale tylko pod warunkiem ze beda mieli go kim zastapic, bo ekperymenty z innymi zoltodziobami czy jakimis asystentami to chyba nie bedzie dobry pomysl. Wlasnie POMYSL, cos mi sie wydaje ze Curry zupelnie nie ma pomyslu na Detroit, nie mowiac juz o pomysle na AI. U Curry'ego zdecydowanie inaczej gra Hamilton, rotacja wsrod wysokich jest zalosna. Jak taki Maxiell czy Amir maja sie rozijac jak raz graja 20 min by pozniej nie grac wogole. Small ball moze i byłby fajny, ale nie z Tayem Princem na pfie i Sheedzie pod koszem jako obrotowy bo to sie rowna z problemem w zebraniu 30 pilek w meczu.

 

Gdyby nie blyskaiwczny rozwoj Stuckeya to mogloby byc naprawde tragicznie, bo sam niewiem kto by w tedy startowal jako jedynka w pistons. bo nie psize ze bylby rozgrywajacym bo stuckey to jednak combo, ktory bardzo lubi penetracje, choc czasami gra jak jezdziec bez glowy. Ciekaw jestem ile juz dostal czap w tym sezonie. Ale potwierdza ze to on jest nadziejea na przyszlosc i ich przyszlym all-starem.

 

A i od razu pisze, ze wcale nie pisze tego ze wzgledu na niechęć do Detroit (ktorzy sa mi calkowicie obojetni), ale po prostu staram sie trzezwo ocenic obecna sytuacje pistons i ich perspektywy. Choc w sumie Dumars i tak znawet jak wtopi sportowo z tradem AI to za rok zostanie z wielkimi erpektywami. Aha i bym zapomnial, ze z taka grajacym duetem Cavs/Celts czy z Billupsem, Mutombo i Theo Ratliffem by i tak nie dali by rade powalczyc o wygranie wschodu w po, a to tak naprawde dla tego zespolu sie tylko liczy, czyli ponowny wystep w finalach. Szans wiekszych nie bylo (a bym powiedzial ze byly one iluzoryczne) wiec chociaz udalo sie Dumarsowi zobic od wzgledem finanswym swietny trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu meczu Pistons-Jazz z minionego piątku, to kompletnie nie rozuniem zrzucania prawie calej winy na AI, nie wiem moze gdybym widzial wiecej meczów Detroit to bym mial lepszy obraz sutuacji, ale wydaje mi sie ze i tak się troche orientuje. Iverson jaki jest kazdy wie, ale mowienie ze on rozwala druzyne to jest absurd totalny, mozna goscia nie lubic ale nie mozna mu odmowic serca do gry i umiejetnosci. A w wyżej wymienionym spotkaniu, to naprawde do kogo jak do kogo ale do niego sie przyczepic nie mozna. Za to do Price ktory jest naprawde mieki i gra bardzo nierowno nawet na przestrzeni meczu, czy Sheed ktory nie odrywa sie od ziemi, i jedyna rzecza jaka sie popisuje sa te trojki, to juz co innego. Wogóle Wallace tragicznie obnizyl loty, az dziwi ze ciagle tyle gra. Hamilton niby staty ma dobre i rzut całyczas niezly, ale to tez nie jest koles na ciezkie czasy. Jak tak przejzeć kadrową sytuacje Pistons to naprawde nie wyglada to różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.