Skocz do zawartości

Pistons pozyskują Iversona!


Jmy

Rekomendowane odpowiedzi

Iverson zostanie wytransferowany do Pistons za Billupsa i McDyessa.

 

Sytuacja jest podobna jak wtedy gdy byl wytransferowany z Philly.

 

Stephen A. Smith, oglasza na SportCenter jest wielki szum, Pistons musza jeszcze oficjalnie zatwierdzic i za kilka godzin AI jest Tklokie. AI i Sheed w jednej druzynie. Heh, fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pi****le ale jaja, właśnie przeczytałem na yahoo, ze taki właśnie transfer jest już prawie zapięty na ostatni guzik, ale Jmy mnie wyprzedził.

 

Jesli naprawdę do tego dojdzie, to według mnie transfer bardzo korzystny dla Nuggets, dostają wreszcie gościa który umie rozgrywać, podawać, umie zdobywać punkty i mimo lat, jeszcez przez kilka lat powinien grać przyzwoicie. Do tego starego, ale wciąż przydatnego McDyessa, czyli broniącego i walczącego podkoszowca, a wiadomo przecież jak jest w Nuggets ze strefa podkoszową. No i to co najważniejsze, Melo powróci do roli lidera i jestem pewien, że zrobi mu to świetnie, wystarczy sobie przypomniec jak grał w pierwszej części poprzedniego sezonu przed przyjściem Iversona, teraz powinien znowu dostać skrzydeł, bo Billups to zupełnie inny typ gracza niż AI, bardziej pasujący do Melo.

 

Teraz Pistons, tracą swój mózg, trzeba powiedzieć, że chyba lidera drużyny i pożytecznego weterana pod koszem. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że pod koszem mają wciąż Sheeda, Maxiella, Hermanna no i Kwame :wink: to nie jest źle.

Ważne jest też to jeśli chodzi o PG, że mają młodziutkich Stuckeya i Afflalo, więc jeśli odchodzi Big Shot, ci dwaj mają idealną szansę na dużo minut i rozwój.

Jest więc Sheed, Prince, Hamilton, Iverson i pewnie Johnson w pierwszej piątce.

 

Tylko jest jeden problem, jak się ma Allen i jego styl gry, do słynących z dobrej, twardej defensywy taktyki Pistons :?: :?

Może nie jest to już to co za czasów Big Bena, ale nawet po jego odejściu, Pistons to była i nadal jest ekipa zdecydowanie stawiająca na obronę.

 

No, ciekawie, bardzo ciekawie nam się już na początku sezonu zrobiło. :D

 

 

antek, na yahoo jest przecież jak Byk na głównej. :wink:

 

http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=AtFm3n6EBWylMrXVrQ6l2QO8vLYF?slug=aw-iversontraded110308&prov=yhoo&type=lgns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Nuggets ten trade wiele nie zmienia, przed wymianą 1 runda PO to ich maksimum możliwości, teraz będzie tak samo. Ot dali odejść Iversonowi w poszukiwaniu mistrzostwa, tylko dziwi mnie, że nie chcieli, aby spadło im te 21 baniek po sezonie. No właśnie, dla Pistons to jedyną szansą na ponowną walkę o mistrzostwo była zmiana i sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądać z nowym liderem, który będzie skrajnie zmobilizowany do gry o najwyższe laury. Pistons powinni być mocni, IMO będą mocniejsi niż rok temu, ale przy stracie Dice'a ich siła podkoszowa może być zbyt słaba, by wygrać z Cavs lub Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wikipedii AI już jest w Detroit :)

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że obie ekipy mogą wyjść na tym na swoje i tylko zyskać ;) Co prawda jakiś czas temu pisałem, że Billups poza Pistons będzie nikim, ale może nie będzie aż tak źle, a Carmelo będzie miał bardziej pokornego i mniej egocentrycznego partnera w drużynie ;)

Widocznie Pistons uznali, że formuła zespołu się już wyczerpała i stąd wymiana, na pewno Iverson da im coś "nowego", ale czy lepszego to jak zwykle wyjdzie w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra znalazlem wszystko. przegladalem pierwsze yahooo i nie bylo jeszcze. teraz jest faktycznie.

 

Dobra to tak nuggs wracaja z dalekiej podrozy. nuggets beda w po w tym sezonie to jest pewniak. wroca czasy ze nie bedzie sie uwazac karla za nieudacznika. w koncu gral on juz w finalach nba. w koncu potrafil pogodzic big trio w bucks swego czasu. w koncu zmieni sie zdanie na temat tego coacha przez 14 latkow, ktorzy siegaja pamiecia tylko do czaso kiedy karl pracuje w nuggs.

 

Kurcze nuggs sie robia naprawde ciekawi. big shot, bedzie idealny dla melo, bedzie idealny dla k=marta :!: Po prostu nikt lepszy im sie nie mogl trafic. JR tez bedzie mial sporo miejsca po odejsciu AI i bedzie mogl potwierdzic swoj niewatpliwy talent strzelecki w czasie dluzszym niz 20 min w meczu.

 

Dyess jako dodatek, fajny dodatek dla nuggs. ich obecna rotacja podkoszowa bedzie wygladac calkiem calkiem: nene/k-mart/mcdyess/birdman.

 

To oplusy, minusy ze nuggs dalej graja na zachodzie i chocby by wykrecili podobne wynik jak w porzednim rokuto 7-8 miejsce to bedzie ich high.

 

Opcji detroit nie rozpatrzam, bo po prostu nie wierze cosie stalo. gdzie jak gdzie, ale ai w pistons? Musze to przemyslec i wogole zobaczyc jakis mecz pistons z tego sezonu by zobaczy w ktora strone poszli/pujda pod dowodztwem curry'ego. Choc w koncu po 150 latach ich zelazna czworka rozbita. czyli beda zmuszeni grac inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wymiana, która jakoś specjalnie nie zmienia układu sił mimo, że dwie gwiazdy zmieniają kluby. Iverson jak nie było trudno przewidzieć nic w Denver nie wygrał tak jak w Sixers i nic z Pistons również nie wygra. Nuggets wychodzą na tej wymianie jednak lepiej, nie na tyle by jakoś nagle wiele zacząć znaczyć, ale jednak powinni być lepsi bardziej poukładani, lepsi defensywnie. Pistons z wygasającym kontraktem Iversona chyba powoli w kierunku przebudowy pójdą, nie wiem dlaczego Kily coś o jakimś mistrzostwie i byciu lepszym niż rok temu pisze dla mnie się osłabili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego Kily coś o jakimś mistrzostwie i byciu lepszym niż rok temu pisze dla mnie się osłabili.

Nie coś, tylko dokładnie szukanie przez Iversona sukcesu ponownie w nowym klubie. Napisałem jednak podobnie jak ty, że to mu się moim zdaniem nie uda, z tym, że Pistons powinni być groźniejsi (tutaj już się różnimy). Pistons wyglądali w ostatnich latach ofensywnie różnie, raz im siedziało, innym razem nie, ale na pewno brakowało im kogoś tak dobrze grającego 1 na 1. Odpowiednio wykorzystany AI może wprowadzić sporo dobrego do ich ataku i sprawić, że będą trudniejsi do powstrzymania niż przed rokiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Nuggets wygrali ta wymiane. Billups zapełnia dziure na PG a Dyess sprowadzony na miejsce Camby'ego. AI nie spelnial sie w Nuggs i tak jak napisal Van nie sadze zeby spelnil sie w Pistons. Watpie ze wpasuje sie w inny styl gry, zawsze gral w skladach ofensywnych a do takich Pistons z pewnoscia nie naleza. Mimo wszystko ciekawy i niespodziewany trade :).

 

Pistons wyglądali w ostatnich latach ofensywnie różnie, raz im siedziało, innym razem nie

to troche jak z AI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podobno Antonio ma być od razu wykupiony przez Denver i wróci za jakiś czas do Pistons... (ala Barry do Spurs). Ciężko wskazać zwycięzce tej wymiany ale na sąsiednim forum wyczytałem, że Pistons w następnym roku będą mieli salary na poziomie 34 baniek.... to daję dużo do myślenia :wink: Z drugiej strony RIP i Iver w S5? Nie wiem jak to pogodzić, tym bardziej, że Hamilton potrzebuję dobrego PG aby być skutecznym. Na dzień dzisiejszy Nuggets na pewno na tym zyskali ale z ostatecznymi wnioskami należy poczekać jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wymiana na remis. niby obecnie Billups daje drużynie summa summarum tyle samo co Iverson więc MCDyess mógłby robić różnicę, ale on już jest stary, raczej nie będzie faktorem i kto wie, czy po następnym sezonie nie zakończy kariery tak jak ostatnio Abdur-Rahim

 

ważne jednak, że wg mnie oba zespoły wyraźnie zyskały - Billups da Denver wspomniane już przez Was poukładanie, zaś Iverson da Detroit trochę instant offense i nieszablonowości. ewidentnie w Detroit stwierdzili, że koncept się wyczerpał i czas na przebudowę, o której wspomniał Van. Iverson to raczej jednoroczna przygoda, po sezonie spadną kontakty jego i Wallace'a i Pistons będą mogli być grubymi graczami na bogatym rynku FA 2009

 

PS:

Iverson jak nie było trudno przewidzieć nic w Denver nie wygrał tak jak w Sixers i nic z Pistons również nie wygra.

po co Van piszesz tak o Iverze w Philly? MVP, czterokrotny król strzelców, finalista ligi to mało? uważam osobiście, że naprawdę wiele zrobił dla tego klubu i takie pisanie jest niepotrzebne, to czyste szukanie zaczepki, tak jakby napisać, że Bryant nic nie zrobił bez Shaqa dla Lakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby napisać, że Bryant nic nie zrobił bez Shaqa dla Lakers

Bo nie zrobil jeszcze :) Wygrywanie w NBA to zdobywanie mistrzostw. Nic innego tak naprawde sie nie liczy. Tytuly krola strzelcow mozna sobie ... wsadzic ;-)

 

O tradzie juz wsyzstko napisaliscie. IMO wymiana dajaca i jednym i drugim. Wiadomo - Nuggets zaczna bronic, Pistons dostaja znaczacy impuls do swojej ofensywy. Do tego pieknie im schodza grube miliony po sezonie a wiec natychmiastowy rebuild. Naprawde na dluzsza mete i jednym i drugim sie to oplacilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:

Iverson jak nie było trudno przewidzieć nic w Denver nie wygrał tak jak w Sixers i nic z Pistons również nie wygra.

po co Van piszesz tak o Iverze w Philly? MVP, czterokrotny król strzelców, finalista ligi to mało? uważam osobiście, że naprawdę wiele zrobił dla tego klubu i takie pisanie jest niepotrzebne, to czyste szukanie zaczepki, tak jakby napisać, że Bryant nic nie zrobił bez Shaqa dla Lakers
czytaj uważnie Greg bo zaraz jakiś kibic Iversona podchwyci i afera gotowa :) nie napisałem, że nic nie zrobił tylko, że nic nie wygrał jeżeli już koniecznie oddzielać granie Bryanta z Shaqiem od grania bez niego to tak bez niego póki co też nic nie wygrał.

 

Nie da się zbudować drużyny mistrzowskiego formatu kiedy tak ważną rolę w niej odgrywa zawodnik o warunkach fizycznych rozgrywającego w rzeczywistości rozgrywającym nie będący i mówię to bez żadnej złośliwości, tak to po prostu wygląda, kiedy trzeba kombinować, chować go w obronie szukać mu do pomocy kogoś kto umie prowadzić drużynę w ataku i jednocześnie ma warunki fizyczne do bronienia za niego przeciwko SG rywali. To co jest i było największym atutem Iversona jego warunki fizyczne i styl gry jest równocześnie jego największym przekleństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i dobry dla obu stron trade :) Tak jak kore napisał, Pistons wzmocnią się w ataku i może niejako wyjdą z tej stagnacji w jakiej trwają (z lekką tendencją spadkową) od paru lat, zaś Nuggets z zespołu stricte ofensywnego w końcu może chociaż jakąś szczątkową obronę będą mieli. I jedni i drudzy zyskają i choć nie są to ruchy, które momentalnie robią z nich głównych faworytów do tytułu, to z pewnością jakieś wzmocnienia to są i to na takich płaszczyznach, które najbardziej podreperować trzeba było. Będzie ciekawe napewno, zwłaszcza zastanawiające jest to jak coach Detroit pogodzi Hamiltona i Iversona w s5 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i NBA oficjalnie potwierdza:

 

Pistons acquire Iverson for Billups, McDyess, Samb

 

The Denver Nuggets have agreed to a deal that would send Allen Iverson to the Pistons in exchange for Chauncey Billups, Antonio McDyess and Cheikh Samb, the two teams announced Monday.

 

"We are pleased to welcome Allen Iverson to the Pistons organization," said Joe Dumars, Pistons President of Basketball Operations. "Allen has proven he is one of the elite players in the league and we like what he adds to our roster at the guard position. We appreciate everything that Chauncey Billups, Antonio McDyess and Cheikh Samb brought to the organization during their time here in Detroit and we certainly wish them all the best."

 

There is one sticking point to the deal, though. TNT analyst David Aldridge reports that McDyess does not want to go to Denver, and a source close to him says "he will not put on a Nuggets uniform" and may opt to retire.

 

Because of McDyess's objection, the Nuggets may waive the mandatory physical each player in a trade must take in order for the league to approve any deal. McDyess may be seeking a buyout of the remainder of his contract (two years, $13.6 million).

 

A source with knowledge of the trade discussions says that the Nuggets would be willing to discuss a buyout with McDyess, but only if he agrees to a "significant" amount less than the $13.6 million he's due through the end of the 2009-10 season.

 

According to the source, McDyess would have to give up about 50 percent of his salary, meaning he'd have to agree to take about $6.8 million of the $13.6 million he's due in any potential buyout if he wants to play elsewhere. Otherwise, the Nuggets will keep him on their roster regardless of whether he decides to report or not.

 

The Nuggets are extremely close to the luxury tax number of $71.1 million. Teams that spend more than that on player salaries have to pay a dollar for dollar penalty if they exceed the amount; every dollar spent above $71.1 million thus costs a team $2 in tax.

 

In three games with the Nuggets this season, Iverson is averaging 18.7 points and 6.7 assists.

 

In the Pistons' two wins this season Chauncey Billups is averaging 12.5 points, 5.0 rebounds and 7.5 assists, while Antonio McDyess is averaging 7.0 points and 4.0 rebounds in 19 minutes per game.

 

The blockbuster deal comes two games into the season for Detroit. The Pistons have been a model of consistency in recent years, but they were determined to change their core following a third straight exit from the Eastern Conference finals last summer.

 

The Pistons play at Charlotte Monday night. The Bobcats are coached by Larry Brown, who led Billups and the Pistons to the 2004 NBA title and also guided the Iverson-led Philadelphia 76ers to a spot in the finals in 2001.

 

Billups returns to familiar surroundings -- he was born in Denver and played in college at Colorado. McDyess also will be enjoying a homecoming of sorts, having been a Nugget from 1995-97 and 1998-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.