Skocz do zawartości

ogorki w jeziorze, czyli lato 2008


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pierwszy sparing przedsezonowy z Utah i tak czytając potreningowe wypowieedzi trochę sie zmartwiłem. Najbardziej zaniepokoiło mnie to

“Right now (Bynum and Gasol) are very clumsy and aren’t working well together . We have a group that played together very well last year, and there are some things that we need to discuss to see how long we drag this out and how quickly we facilitate this.”

. Słowa KB24 widać szybko Phill "sprostował".Ciekawe czy to znowu taktyka Philla czy poprostu prawda. Co do meczu- nie spodziewam się s5 Fish-KB24-Lamar-Pau_Drew, ale licze ze zobaczymy Gasola i Bynuma razem na parkiecie i sami zobaczymy jak tak współpraca sie układa. Cpo do moic hoczekiwań na ten mecz to tyle-zobaczyć,czy z ta współpracą jest naprawde tak źle jak mówił Phill.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cal z mihmem sprawa wyglada tak, ze on faktycznie po raz pierwszy ma prawo byc zdrowym. byc moze jest tak, ze skonczy sie jak zwykle w ostatnich 3 latach, ale... istnieje cien szansy, ze gosc cos zagra. on byl naprawde fajnym grajkiem. robil swego czasu cos kolo 10-7. oczywiscie do takich cyferek nie wroci bankowo, ale moze cos doda od siebie. mamy go za psie pieniadze wiec czemu nie, nic nie stracimy.

 

dzis pierwszy sparing. z jazz. jestem cholernie ciekawy co i jak wyjdzie. podobno wspolpraca bynuma z gasolem nie jest idealna. brakuej im zgrania... i zobaczymy jakie s5 wyjdzie. phil slynal z tego, ze lubil zaczynac zelazna pierwsza piatka, choc na treningach ostatnio s5 wygladalo tak:

bynum-gasol-odom-bryant-ariza. z czego falszywym pg byl czasami odom. ciekawie ciekawie, jeszcze lepeij takei cos wyglada w obronie. phil slynal z tego ze lubil wysokie jedynki.

 

no i podobno przy bynumie,gasolo i odomie w strefi podkoszowej nie ma miejsca. kobe mowi ze jak rozstawiaja rece, nie ma opcji zeby sie przecisnac...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, off-season za nami, a na forum powstał w tym czasie zaledwie 3-stronicowy temat. Od razu widać, że coś się zmieniło w porównaniu do kilku poprzednich lat. Anyway, wstaje ktoś dzisiaj na mecz? Ja się chyba skuszę, mimo, że jutro trzeba na uczelnię skoczyć :]

a bedzie gdzies na sopcascie np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno wspolpraca bynuma z gasolem nie jest idealna. brakuej im zgrania...

no trudno żeby go nie brakowało jak grają ze sobą od tygodnia, do tego Bynumowi trochę zajmie pewnie powrót do meczowej formy, treningi indywidualne itd to jedno, ale granie zorganizowanej koszykówki 5na5 to co innego.

Poza tym z tego artykułu na koniec jest najważniejsze moim zdaniem: It helps the Lakers' overriding optimism that Gasol has looked downright dynamic out on the wing as a face-up player. He definitely prefers playing power forward to center, and it is inevitable that Bynum and Gasol will start together – just maybe later than sooner.

 

"Gasol has shown signs of playing the power forward pretty well," Winter said. "He has a lot of all-around skills. And when Bynum gets with it, I think it'll work itself out."

 

Jeżeli Pau jako PF sobie dobrze radzi to nie ma się co martwić bo to dla ich współpracy jest w sumie najważniejsze reszta przyjdzie z kolejnymi wspólnie spędzanymi minutami na parkiecie.

 

i zobaczymy jakie s5 wyjdzie. phil slynal z tego, ze lubil zaczynac zelazna pierwsza piatka, choc na treningach ostatnio s5 wygladalo tak:

bynum-gasol-odom-bryant-ariza. z czego falszywym pg byl czasami odom. ciekawie ciekawie, jeszcze lepeij takei cos wyglada w obronie. phil slynal z tego ze lubil wysokie jedynki.

 

taką piątke Phil mógłby wystawiać, ale moim zdaniem tylko na jakąś ostatnią akcję kiedy muszą bronić, wtedy mogłoby to całkiem nieźle zdać egzamin, ale jakoś nie widzę Phila wystawiającego taki skład na parkiet na jakieś dłuższy czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, off-season za nami, a na forum powstał w tym czasie zaledwie 3-stronicowy temat. Od razu widać, że coś się zmieniło w porównaniu do kilku poprzednich lat. Anyway, wstaje ktoś dzisiaj na mecz? Ja się chyba skuszę, mimo, że jutro trzeba na uczelnię skoczyć :]

a bedzie gdzies na sopcascie np?

 

Ponoć ma być.

 

 

http://www.myp2pforum.eu/nba-basketball ... r-7th.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko bo nie mam czasu:)

jestesmy po 1 meczu pre.

niestety meczu nie widzialem, wiec licze na was. widzialem tylko hajlajty i box score'a.

pa plus to napewno bynum. to tylko 1 mecz i to pre, ale gosc nie tylko swietnie sie porusza, ale poprawil jump shot. 6-7 metr nie ma problemu. nie jest jeszcze rasheedem wallace'm ale jak tak dalej pojdzie to dwight bedzie mu mogl w tym wzgledzie buty czyscic.

 

powell. calkiem solidne cyferki. podobno w 6 minut zrobil 5 zbiorek w 2 kwarcie.

 

ariza z farmarem tez na plus. reszta albo przeszla obok spotkania, albo potraktowala je... treningowo.

 

wynik mnie nie martwi. martwi mnie natomiast to, ze nie widzielismy pary gasol-bynum. moze to i dobrze, ze poki co phil dal im pograc osobno. szczegolnie temu 2 pozwoli to wejsc w rytm. dopiero tydzien obozu za nami, wiec logiczne, ze nie beda zgrani. pytanie tylko kiedy to ich zgranie nastapi??

 

cieszyc moze takze wygranie zbiorki z dosc fizycznymi jazz (nawet bez booza)

 

ale in minus straty. 23?! i tutaj kazdy sie wyroznil:)

 

to tyle w sumie. czekamy na nastepne spotkanie. ale najbardziej czekam na to jak sie w koncu zaprezentuja w 3 na parkiecie bynum-gasol-odom.

 

i nei wiem jak wy. i na ile jest to sprawa slabego netu jaki mam teraz, ale bynum wygladal troche jak... mbenga. tez macie takie wrazenie? troche sie garbi?

 

tak czy siak dobrze go widziec na parkiecie a te zagrania na 5-6 metrze w wieku 20 lat pozwalaja nam miec nadzieje ze bedzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jednak nie dałem rady wstać. Ale mecz już ściągnąłem i obejrzałem.

 

 

Generalnie nie ma za bardzo o czym pisać. Pierwsze spotkanie preseason, sporo czasu dla głębokich rezerw, atmosfera wakacyjna, zero obrony. Chłopcy pobiegali, porzucali i tyle. Nie wiem, gdzie ty, bb2, widziałeś Bynuma rzucającego z 6-7 metrów :] Rasheedem nie będzie i bardzo dobrze, ma się trzymać pomalowanego. Generalnie Drew dość zardzewiały, widać sporą przerwę, zdecydowanie brakuje mu jeszcze rytmu i dynamiki. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. Poza tym występ na plus. Pokazał to, nad czym miał pracować: połdystans, lewa ręka, gra przodem do kosza. Znowu przypakował, co mnie zdziwiło, bo nie spodziewałem się, że różnica będzie widoczna.

 

Gasol wyszedł w pierwszej piątce, ale pograł tylko parę minut - dostał w twarz od Okura, trochę krwawił, na parkiet już nie wrócił. Odom wyglądał beznadziejnie, jakby właśnie wrócił z wakacji, na plus zdecydowanie Ariza, dobrze Farmar, o reszcie chyba nie ma co pisać. Powell nic specjalnego, do Turiafa to mu raczej dużo brakuje, no ale zobaczymy co pokaże w kolejnych meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało wstac,ale dopiero teraz doszedłem do siebie:)nie udało sie zobaczyć pary Gasol-Bynum,ae jeszcze będzie na to czas. A co do meczu- zdecydowanie za duzo strat i głupich nieporozumień,Kobe za bardoz się nie wysilał-z tego co pamiętam to 2pkt z gry i 2 z linii osobistych.Na plus tak jak pisaliście Bynum- 14/8 bodajże udało mu się wykrecić ale miał kilka okazji,które powinny były wpaść. Sam zresztą mówił po meczu,że musi nabrać rytm, odzyskać timing,który częściowo zatracił podczas przerwy i ogólei pograć w kosza,bo miał kilka sytuacji,których nie wykorzystał a normalnie by wpadły.

 

Jeszcze jedna rzecz,która mi sie rzuciła w oczy to Lamar i to,jak byłdzisiaj próbowany. na 3 pozycjach z tego co pamiętam. I za dobrze takie przeskakiwanie nie wyszło,co widać po statystykach.

 

Co do meczu to hcyba tyle,no trzeba odnotować w miarę dobre wsytępy Powela i Mihma. I to chyba na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jendras bazuje na tym co chlopaki na cl napisali i na 4 minutowym skrocie:)

bynuma widzialem na poldystansie, ale w slabej jakosci i moze faktycznie blizej niz 6 metra bylo do 3:) raz nawet z lini osobistych rzucil jumperka.

dzis kolejny mecz ale tez nie spodziewalbym sie fajerwerkow. dlatego spokojnie podelektuje sie wolnym czasem w gorach...

a zaczne martwic chyba kolo grudnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem pierwsza polowe meczu z clippersami i uzywajac slownictwa Dody (;-)) moge powiedziec tylko jedno: "żen".

 

to co bylo, szczegolnie w obronie to tragedia. ze luzny mecz to swoja droga ale takie podstawowe bledy jakie robili to az sie za glowe mozna bylo lapac. w ataku tez to wszystko wygladalo jak streetball, i choc wiadomo ze to dopiero pre to gdyby oceniac wedlug tego jednego meczu stan przygotowan na niecaly miesiac przed sezonem to mozna miec niemale obawy.

 

a odom to nie wiem co robil na obozie, chyba "trenowal" razem z edkiem curry ;-) jesli chodzi o kobego to wiadomo ze nie ma najmniejszego sensu oceniac bo on wrecz musi niemal lekcewazyc mecze pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem,że trzeba wstać na mecz dzisiaj.bo następny dopiero w sobotę:)

 

Tak na szybko-Kobe nadal sobie dopuszcza-i prawidłowo. Gasol z Bynumem grali na początku 1q i za dobrze im to nie wychodziło.Szczególnie Bynumowi,który zaczął lepiej w 1 kwarcie. Nadal za dużo strat- do konca trzeciej kwarty mamy ich 18,ale pierwsze zwycięstwo w preseasonie sie szykuje. Na plus jak narazie Farmar i Powell,u Farmara wreszcie widze to co chciałem zobacyzć czyl iwięcej atakuowania kosza.

 

No i jak dla mnie najważniejsze-zaangażowanie Lamara.Nie wyszedł w s5 ale jak już grał to wreszcie z duzym zaangażowaniem.Widać,że nad jumpshotem jeszcze musi trochę popracować ale już jest dobrze:) Mam nadzieje,że po tygodnu spokojnych treningów nasza gra z fcb będzie wygladała lepiej:)

 

Edit- Powell naprawdę mnie zadziwia dzisiaj:) Widać,że ma dobry jumper ktorego zresztą często używa z dobrym skutkiem. A połączenie Bynum- Powell wygląda naprawdę dobrze.A co do Bynuma-widać że powoli odzyskuje ten zagubiony timing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie w preseason wspieam sie boxami i skrotami:)

a tu nie za wiele widac. fajnie e bynum zaliczyl 3 bloki. fajnie, ze odom jako rezerwowy zrobil 9 zbiorek. kto wie, moze jako rezerwowy faktycznie wiecej da tej druzynie niz jako starter. cieszy mnie to ze mozemy tak mixowac wsrod wysokich

 

duety gasol-odom, bynum-odom, bynum-gasol, bynum-powell, gasoll- powell itd. dla kazdego cos milego.

 

na plus to faktycznie gra farmara. potrzebujemy wlasnie takiego wjezdzajaceo agresywnie rozgrywajka. 35 punktow w 3 meczach to daje 12,3 ppg jako rezewowy.

 

na plus ariza. po raz klejny widze go gdy przerywa akcje przeciwnikow fajnym przechwytem, po czym jedzie na kosz i konczy dunkiem nad przeciwnikiem. jezeli ktos mysli ze ariza z finalow z celtics to ten prawdziwy ariza to sie dziwi w tym sezonie. po kontuzji nei widac sladu, chlop pije mleko wiec moze nie bedzie juz tak lamal, a co najwazniejsze jest agresywny. w obronie i w ataku. smiem twierdzic, ze jest obecnie najagresywniej grajacym jeziorowcem w obronie. z atakiemsie wstrzymam bo za malo widzialem. poki co zalicza 9,7 ppg 2,3 spg 3,3 rpg

 

8 gosci rzuca minimum 8 punktow. brakuje mi sashy. bazo mi go brakuje. wkurza ta kontuzja kostki, ale jak wroci to nie bedzie to mialo wplywu na jego rzut. zatem bedzie to 9 gosc ktorego bedzie stac na rzucnie 10 punktow w wmeczu.

 

a sa w obwodzie jeszcze walton, ktory na treningu wygladal fizycznie podobno swietnie oraz mihm, czy sun czy crawford.

 

w sumie tyle. teraz 5 dni treningow. 10 treningow.czyli 1/4 calego okresu i mam nadzieje, ze wlasnie w tym okresie wspolpraca gasola z bynumem poprawi sie najbardziej.

 

zatem poki co to tylko pre. ale mam nadzieje, ze ta gra arizy i farmara utrzyma sie w sezonie. ciezko bedzie pogodzic 9 gosci, ktorzy beda w stanie rzucac po plus 8ppg ale mam nadzieje, ze minimum 2 z tej 8 czy 9 z sasha bedzie mialo dzien w danym meczu i to oni prowadzic beda nas do kolejnych zwyciestw w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego z tych meczów preseason nie oglądałem, chyba się starzeję bo jakoś chodzenie później cały dzień nie wyspany po to by obejrzeć mecz nie mający w sumie znaczenia jakoś już nie brzmi dla mnie zbyt kusząco :)

 

też przeglądam jedynie statsy i oglądam highlighty i czytam opinie tych, ktorzy te mecze oglądali. Phil sporo eksperymentuje z wystawianymi składami kto wie czy faktycznie Odom nie wyląduje ostatecznie na ławie :? Najważniejsze z tego wszystkiego to dla mnie to, że Gasol czuje się komfortowo dalej od kosza, trafia te swoje jumperki czyli tak jak podejrzewaliśmy rola PF w trójkątach jest dla niego idealna. Pozostaje kwestia zgrania z Bynumem, ale to wszystko z czasem się poprawi.

 

Farmar faktycznie na tych skrótach jakie widziałem widać, że sporo atakuje kosz w zeszłym sezonie odnosiłem wrażenie, że za mało wykorzystuje tą swoją szybkość i umiejętność kończenia z pomalowanego, a za bardzo spodobała mu się rola spot up shootera. Ariza aktywny chociaż nie wiem czy wstawiałbym go do S5 gdyby Lamar miał tam nie grać może i faktycznie lepszą opcją jest Radman tak na rezerwie mielibyśmy nieźle wybieganą i pełną energii ekipę z Farmarem, Vujacicem i Odomem z Arizą na skrzydłach, u Radmana zwykle szybko widać czy zagra dobry mecz czy nie, jak ma dzień będzie do rozciągania defensywy pożyteczny, a jak nie posadzi się go na ławie.

 

Ja się nie zdziwię jak Phila eksperymenty ze składem przeciągną się na sezon i będzie zmieniał go w zależności od rywala czy innych czynników, rotacja oczywiście będzie skrócona, te wszystkie pionki z końca ławki nie będą grać za wiele, ale obsada SF podejrzewam, że może się często zmieniać będzie rywal z klasowym SF to starterem będzie Lamar lub Ariza, a jak nie wtedy Jax może się zdecydować na zaczynanie meczów Radmanem. Najlepsze jest to, że każdy się musi starać bo w kolejce po minuty czeka już jeden albo i dwóch innych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van o ile pod pierwszymi 2 akapitami twojego textu podpisuje sie obiema lapami o tyle co do 3 juz nie.

 

znasz phila. wiesz jak on kocha experymenty. od zawsze chocby nie wiem co sie dzialo gosc gral standardami. czyli, bez wzgledu na przeciwnika, gral swoje. i tak mielismy odoma zaczynajacego 2 kwarte prowadzacego 2nd unit. sasha konczyl mecze. jak nie dawal komus pograc to konsekwentnie nie dawal.

 

mysle, ze do konca sezonu juz bedzie wszystko wiadome. prawdopodobnie bynum-gasol-radmanovic-bryant-fisher. w polowie kwarty wchodzi lamar np za bynuma, przesuwamy gasola na c. pozniej ariza za radmanovica, farmar i sasha. 2 kwarta i reszta to juz inna bajka.

 

ale moim zdaniem phil jeszcze zanim oboz sie zaczal rozwazal danie odoma na rezerwe i to jest naprawde dobre rozwiazanie. iloc minut specjalnie jakos nie zostanie mu ograniczona. jako 1 rezerwowy zrobi spokojnie te 30-35 minut na mecz w zaleznosci od przeciwnika i postrawy radmanovica.

 

ale nie spodziewalbym sie by phil wystawial nowe piatki w zaleznosci od przeciwnika. jak odom zacznie wychodzic jako rezerwowy to tak bedzie przez caly sezon. chyba ze beda jakies kontuzje....

 

radmanovic znany jest z tego ze swietnie zaczyna. bylo wiele spotkan chocby w po gdzie rzucalw 1 kwarcie 10 punktow. i konczyl mecz z tymi 10 punktami wlasnie.

 

zatem niech zaczyna radman. przy gasolu i bynumie i reszcie idealnie pasuje do rozciagania obrony.

pozniej wchodzi odom, na obrone wychodzaca wyzej. w miedzyczasie moze poprawi swoj rzut. ariza przy odomie tez bardziej mi odpowiada, fo tego dodajmy sashe, i farmara. pozostaje piaty. prawdopodbnie... powell jako falszywy rezerwowy C badz mihm/mbenga. czyli dosc szybki sklad gdzie nie ma problemu ze zbiorkami, a mozna pokusic sie o przycisniecie w obronie. do tego nie powinno byc problemow z punktami przy sashy.

 

do teo odom grajacy swoje to przy dobrych wynikach jeziorowcow murowany kandydat do 6thman award.

 

to chyba tyle. troche namieszalem. ale generalnie chodzi mi o to, ze phil grajac bullsami 96-98 rzadko grywal kukocem w s5. chyba ze byly kontuzje. ale gdy ich nie bylo, chocby nie wiem w jakiej byl formie wychodzil z rezerwy. i jezeli phil widzi odoma jako szostego to... tak bedzie bez wzgledu na przeciwnika.

 

phil wychodzi z zalozenia, ze to inni maja sie dostosywac do nas. i tak bylo za czasow kwame, cooka i smusha. tak bylo za o'neala, horry'ego i foxa, tak bylo za jordana, rodmana i pippena i tak bedzie teraz:)

 

chyba ze nei znamy phila:D

 

zastanawia mnie tylko czy aby nie zapomnieli o obronie. fish mowi ze duzo lepiej bronia w pelnym skladzie. ale jak bedzie w sezonei to sie okaze. ale licze na postep w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil grał Kukocem z ławki, bo w pierwszej piące miał Pippena z Rodmanem. Przed przyjściem Dennisa to właśnie Chorwat był starterem. Sytuacja Odoma jest inna i jego przesunięcie na ławkę wynika z tych samych wątpliwości, o których pisałem przy każdej dyskusji na jego temat - że na sf z Gasolem i Bynumem to on nie bardzo, za to znacznie bardziej na czwórce, przy szybszej grze i przestrzeni pod koszem. Myślę jednak, że Phil da jeszcze szansę naszej wysokiej trójce pograć razem. Jakby Lamar się latem nie obijał, to może oglądalibyśmy taką konfigurację częściej w dotychczasowych meczach.

 

 

Poprawa obrony oczywiście będzie, bo mamy zwyczajnie więcej defensywnego talentu. I raczej tylko dlatego. Co roku Phil mówi, jak to będą pracował nad defensywą itp. i co roku wychodzi to samo, powinniście się już przyzwyczaić. :)

 

 

A Radmanovic mam nadzieję będzie grał jak najmniej. Z tym jego rozciąganiem obrony to bywa bardzo różnie. Jak trafia, to rozciąga, ale trafia tylko czasem :) Świetnie gra Ariza i to jemu dałbym możliwie najwięcej minut.

 

 

Martwi mnie trochę Bynum. Stracił gdzieś tę swoją dynamikę i szybkość. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, że musi trochę pograć i wszystko wróci do normy. Oby to nie był trwały efekt kontuzji.

 

 

W dzisiejszym meczu dobrze spisał się krytykowany przeze mnie wcześniej Powell. Wkurzał mnie rzucający ile się da Fisher i Coby Karl, który przez cały poprzedni sezon cegłował z dystansu i z jakiegoś powodu ciągle próbuje rzucać trójki. Z graczy walczących o miejsce w składzie generalnie nikt nie zaimponował. Kobe wcale nie odpuszcza - kiedy jest na parkiecie, gra normalnie, tyle że forma nie ta, a i Salmons dzisiaj sprawiał mu mnóstwo problemów.

 

 

Generalnie przydałby się tutaj pewny strzelec na sf, a najlepiej, jakby jeszcze potrafił bronić. Przydałby się też gracz z umiejętnościami pg, który należycie obsługiwałby Bynuma. Po artykule Emplaya dochodzę jednak do wniosku, że najbardziej prawdopodobne jest to, że Odom dogra po prostu do końca kontraktu i odejdzie. Transfer wydaje się mniej prawdopodobny, a extension to już w ogóle abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jendras co roku phil mowil o tej pracy nad defensywa, ale jak sie ma coockow i smushow to cieezko raczej:)

choc z 2 strony faktycznie mam wrazenie, ze za malo pracy posiwecaja defensywie. tymbardziej ze mamy jednbostki jak bryant, ariza i bynum, ktore potrafia przycisnac. a zeby ylo zabawniej podobno pau wiecej uwagi poswieca defensywie a i farmar ciut lepszy jest w obronie. wiec wypadaloby stworzyc jakis plan obronny. wczesniej cyz pozniej brak czegos takiego moze nam wyjsc. choc fish powiedzial po meczu z kings, ze niewazne kto jest na boisku graja lepiej w defensywie i to mu sie podoba.

 

w sumie w tej defensywie brakuej nam takich niuansow. moze faktycznie wystarczy obecnosc bynuma i tak grajacego w defensywie arizy jak moglisy zobaczyc w kilku meczach pre.

 

phil da im oczywiscie szanse, ale mysle ze objawi sie to w sezonei poprostu wieksza iloscia minut a nie miejscem w s5. chyba ze przez ten tydzien dotra sie nieco. i w ostatnich meczach pre beda sie juz niezle prezentowali. wtedy bedziemy mieli nasz wymarzony froncourt. ale czy tak bedzie to cholera wie.

 

ale sprawa wyglada tak, ze phil swoje juz powiedzial. potwierdzenie mamy w treningach, gdzie odom gra z ariza i farmarem w jednym skladzie. zeby bylo zabawniej ogrywaja 1st unit. ale ma wrazenie, ze skoro slyszelismy juz przed pre plotki o odomie na lawce itd, to mysle, ze sprawa jest oczywisa.

 

zobaczymy co z tego wyjdzie. jest przeciez jeszcze czas na poukladanie tego.

 

jendras pg podawajacy do bynuma nam nie potrzebny. mamy gosci potrafiacych podawac. z podawaniem problemow nie mamy. inaczej to wyglada w pre a inaczej w sezonie. tu nie szukalbym problemu. poprostu bynumowi obecnie posiwecaja wiecej uwagi. rok temu byl odpuszczany i dostawal mase alleyow. teraz bedzie o to ciezej. ale otwiera sie mozliwosc podawania przez gasola...

 

o co ci chodzi z tym kartlem. chlopak zapieprza. w nbdl notowal solidne wystepy i chlopak ma miare. za malo gral w tej lidze by wjezdzac ot tak. niech rzuca. imo to jest talent rzutowy na miare sashy. i gosc naprawde zapieprza.

 

mozecie mi przedstawic scenariusze zatrzymania odoma?

nie wiem czy dobrze kojarze, ale mozemu mu zaproponowac extension przed zakonczeniem sezonu. i czy to extension musi byc z podwyzkami przewidzianymi przez lige, cz ymoze byc na poziomie np. 70% obecnych jego zarobkow?

jezeli to nie wjdzie to

czy mozemu mu zaproponowac jakas wysoka kase po sezonie? czy nie mamy na to szans bo on bedzie fa, a my ponad salary?

najpierw niech zdobeda misia. pozniej bedziemy sie matwic. ale mam wrazenie, ze lakers z takim skladem widzimy tylko 1 sezon......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wstałem i meczyk obejrzałem. Jakie wrażenia ?

 

Największe zaskoczenie na plus - ARIZA - grał fenomenalnie, agresywny w obronie, szybki w ataku, ładnie znajdował sobie pozycje za boisku, jeżeli Odom ma być naszym 6-menem, to właśnie Ariza powinien wychodzić w S5 na SF, a do tego spokojnie dopóki nie ma Sashki może grać jako zmiennik Kobiego.

 

Bardzo ładnie POWELL , dziwię się że LAC go tak łatwo puścili, duzo lepszy w tym meczu niż Turiaf w zeszłym sezonie, trafiał prawie wszystko i z każdej pozycji, do tego powalczył w obronie - Turiaf o ile był ok w def. to prawie nie istniał w off. - Powell o klasę lepszy, za tą kasę naprawdę dobry nabytek.

 

FARMAR - Nie wiem czy nie pora na zmianę warty i pomału wpuszczanie go w S5 kosztem Fishera, dynamiczny, ładny ciąg na kosz, dziś nie siedziała mu wybitnie "3", ale innym razem...

 

ODOM - Świetny mecz z ławki, tradycyjnie waleczny w obronie , biegał , zbierał , podwajał , często przy jego dynamicznych wyjściach w górę zawodnicy Sacto pudłowali rzuty , z Bynumem w obronie ciężka para do przejścia, mogą prawie każdy zespół zdominować na naszej desce.

Maleje niestety jego rola w ataku, coraz mniej rzuca, więcej zaś asystuje, moim zdaniem tak nie musi być, powinien tylko bardziej wchodzić na kosz, potrafi to. Oczywiście z głową, bo już od play off widać że często daje się złapać na proste ofensy, w tym meczu też raz się władował na orońcę. Dziś za dużo biegał po obwodzie, a przez to był bezproduktywny.

Jeśli na być SF w S5 - na dzień dzisiejszy faktycznie to nie jest dobry pomysł, za długo przez ostanie lata grał jako PF i teraz nie bardzo się odnajduje na pozycji SF, nie wiem może z czasem...

Ale chyba lepsze rozwiązanie to gra nim jako 6-menem na PF do pary z Bynumem lub Gasolem na C, lub nieco czasu z nimi dwoma na SF, szczególnie z Arizą na SG.

 

Generalnie odbiegając od oceny meczu i zawodników ja bym rotację widział tak :

S5 - Fish lub Farmar na PG, Kobie SG, Ariza SF, Gasol PF, Bynum C

zmiany - Odom na PF z Gasolem lub Bynumem

Odom na SF z Gasolem i Bynumem lub Powellem

Ariza na SG + Odom / Gasol / Bynum / Powell - przy kontuzji Vujacica

Fisher z Farmarem zamiennie na PG,

Kobie / Vujacic / Ariza na SG

 

Także spokojnie mamy 9 zawodników do rotacji, a na ogony po 2-3 min w meczu mozna skorzystać z kogoś z pary Mihm / Mbenga.

 

Dlaczego nie ma tutaj Radmanovica ? Otórz wiele osób spekuluje odejście Odoma, ja natomiast jestem za trejdem Radmana, to typowy zawodnik zadaniowy , w zasadzie do "3" . Poszukałbym klubu który potrzebuja bardzo niezłego SF z dobrym rzutem z półdystansu i wymieniłbym nawet za drewno do rotacji na pozycji 15 w drużynie, byłe był to spadający po sezonie kontakt - 6 min byłoby zaoszczędzone.

 

A jeszcze - tutaj to już marzenie - trafic jelenia na Waltona i mamy 10,4 bańki po sezonie , tyle co planujemy zaoszczędzić na Lamarze ? Mamy a Odom zostaje... wiem , wiem czysta spekulacja...

Dlaczego te kwoty- za Hoopshype - Odom 11,4mln, Radman 6,05mln + Walton 4,42mln = 1mln różnicy!

 

Wracając do RADMANA - też zagrał ładny mecz, widoczny po obu stonach boiska, pożyteczny w obronie, ale znając go nie wierzę że jest w stanie tak grać mecz po meczu po 20-kilka minut w każdym.

A przy, odpukać, jakiejś kontuzji kogoś z dwójki Gasol / Bynum - Odom spokojnie zastąpi ich na PF, Radman wątpię dlatego z dwojga zlego wolę się pozbyć tego drugiego.

 

BYNUM - piękne bloki, jak wystawiał te swoje długie łapy to robiło wrażenie, ale jeszcze widać tą przerwę jaką miał w grze, myślę że się jednak szybko dotrze, no i muszą się zgrać z Gasolem.

 

GASOL - świetnie a ataku , dobra gra tyłem do kosza , sporo punktów, jak zwykle pasywniejszy trochę w obronie, ale mając koło siebie Arizą, Odoma, Bynuma i Powella - spokojnie moze skupić się na ataku.

 

KOBE - swoje, chociaż celownik bardzo rozregulowany, ale to tylko "pre" poczekajmy na "regular"

 

FISH - jakoś mi w tym meczu nie rzucał się w oczy, mógłby się przyłozyć bardziej do obrony na obwodzie

 

MIHM / MBENGA - nic ciekawego nie pokazali, chyba będziemy grali Gasolem lub Powellem jako zmiennikami Bynuma na C

 

No i jedna wielka pomyłka - KARL - kolejne białe gówno, po Waltonie, ślizgające się po parkiecie, miotał się niemiłosiernie , ceglił beznadziejnie, w ogóle nie widział partnerów, ja bym go nawet nie podpisał do zgłaszanej ligowej 15

 

Co do tego czy JAX będzie eksperymentował - raczej na to też nie liczę, Odom pewnie będzie grał z ławki, minut dostanie pewnie sporo. Gorzej że Radman będzie w S5 , a jak pamiętam jego mecze z zeszłego sezonu, to lepiej się prezentował z ławki, tu więc obstawiał bym na Arizę w pierwszej piątce.

 

Mecz ogólnie taki sobie , ale przeciwnik raczej nie najwyższych lotów, zobaczymy jak będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie trochę Bynum. Stracił gdzieś tę swoją dynamikę i szybkość. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, że musi trochę pograć i wszystko wróci do normy. Oby to nie był trwały efekt kontuzji.

czy ja wiem czy stracił myślę, że tutaj brak jakiegoś efektownego dunka ma wpływ na postrzeganie jego dynamiki, manewry podkoszowe niezłe w tempo, porusza się też jakoś normalnie, malo gry ponad obręczą, ale to raczej kwestia psychiki nie jakiś braków fizycznych jakiś mało zdecydowany się wydaje. Jak pisałem meczów nie oglądałem całych więc może się mylę, ale czy były w ogóle jakieś próby grania z nim picka and rolla, które w zeszłym sezonie tak często kończyły się efektownymi alleyami ?

 

o co ci chodzi z tym kartlem. chlopak zapieprza. w nbdl notowal solidne wystepy i chlopak ma miare. za malo gral w tej lidze by wjezdzac ot tak. niech rzuca. imo to jest talent rzutowy na miare sashy. i gosc naprawde zapieprza.

 

powiedz badboys, ale na ch.. nam tak naprawdę ten Karl :? przecież w najlepszym wypadku może rozwinąć się w drugiego Sashę dla mnie gość jest zbędny, jest teraz słaby, upside też nie najlepszy już jak muszą kogoś na to 15 miejsce zatrzymać to niech to będzie ten Giles przynajmniej ma jakiś tam potencjał, czy ktoś kto w przyszłości może będzie jako PG mógł trochę pograć, a nie trzymać nie wiadomo po co Karla jak płaci się po ponad 5mln za sezon Waltonowi, Radmanovi i Vujacicowi to po co ktoś kto jest po prostu słabszą krzyżówką tych graczy :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.