Skocz do zawartości

ogorki w jeziorze, czyli lato 2008


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Już powoli zaczynają się obozy przedsezonowe, kilka drużyn uczestniczyło już nawet w media day, Lakers niestety jeszcze nie, ale ja nie o tym.

Tak naprawdę to w żadnej konkretnej, ważnej sprawie. Po prostu natknąłem się na zdjęcia Jaxa z wczorajszej konferencji prasowej z El Segundo i w pierwszym momencie go nie poznałem. :D

 

http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20080926/capt.87f18a9cadb74da0bd688d26c3f827d4.lakers_jackson_basketball_cadd102.jpg

 

http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20080926/capt.f12a146585624a27a1aab75d2b223852.lakers_jackson_basketball_cadd101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczyna się training camp i coraz bliżej do rozpoczecia sezonu. Mam tutaj ciekawy akrytkuł z LA Times'a o Bynum'ie- takei jakby podsumowanie tego jak wybieralismy go itd. Myśle,ze warto przeczytać:)

 

http://www.latimes.com/sports/la-sp-bynum28-2008sep28,0,3220280.story

 

http://www.latimes.com/sports/la-sp-bynum29-2008sep29,0,4006714.story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada dziwnie

Dołączona grafika

mnie tam przypomina tego pana

Dołączona grafika

 

co do bynuma to faktycznie wyglada ostro.

przypominm, ze 20-letni shaq wygladal tak

Dołączona grafika

 

ale jesli mam byc szczery to zaczynam sie martwic. bynum ma dopiero 20 lat. dzis jest inne zarcie do tego okres, w ktorym bedzie tyl najbardziej ma jeszcze przed soba. wazy obecnie jakies 120kg moze nawet wiecej. mam nadzieje, ze trenerzy dobiora mu taki trening, ze nie rozrosnie nam sie za bardzo. to co ma teraz spokojnie wystarczy by miec przewage. wystarcz spojrzec na shaqa...

 

edit:

sory. bynum 129 wazyl rok temu. teraz moze spokojnie 135. a to jest chyba max. teraz odpowiednie zarcie, odpowiedni treng i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

sory. bynum 129 wazyl rok temu. teraz moze spokojnie 135. a to jest chyba max. teraz odpowiednie zarcie, odpowiedni treng i wystarczy.

nie Bynum teraz waży tyle samo ile ważył rok temu tylko procent tłuszczu w organizmie mu się zmniejszył, a przybyło masy mięśniowej

 

Dobrze, że rok w rok widać u niego efekty solidnie przepracowanego lata, po każdym kolejnym media day wszyscy się zachwycają tym jak przybywa mu mięśni, rok temu mieliśmy dokładnie takie same dyskusje, porównania zdjęć itd

 

Jak tak patrzę na to zdjęcie tej trójki to nie mogę się już doczekać by zobaczyć jak bezradna w starciach z nimi będzie reszta ligi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge odciagnac oczu od bynuma:D

gosc wyglada swietnie.

van kojarzysz moze ile on dokladnie teraz wazy? o ile dobrze kojarze mial 9% tkanki tluszczowej jakis miesiac temu co podobno tak wysokiego goscia jest swietnym wynikiem. zeby bylo zabawniej w szkole sredniej wazyl w okolicach 300funtow... w miedzyczasie schudl do 250.... 3 funty to ok kilograma?

 

ok niewazne. tak czy siak wygladaja swietnie. jedyna niewiadoma to sprawa odoma. podobno na spotkaniu jakis czas temu nie bylo problemu gdyby mial wychodzic z lawki. wczoraj do mediow wyciekl wywiad z odomem, w ktorym mowi ze phil chyba uderzyl sie w glowe. ze on nie wyobraza sobie grania jako rezerwowy. jakby nie bylo walczy o kontrakt...

 

w sumie dobrze, ze mamy takie a nie inne problemy. mysle, ze odom jako sf wypali jednak.

 

duzo bardziej ciekawi mnie jak wypadna w tym sezonie ariza i farmar. jaki beda mieli wplyw na wyniki zespolu oraz jak pokaze sie mlodziez i nowi. zastanawia mni co zagra powell i jak zastapi turiafa plus rookies. naprawde fajni ci rookies. crawford i mitchell wygladaja naprawde fajnie.

 

a i jakos niespecjalnie martwi mnie przeciagajaca sie rehabilitacja waltona.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie 1,5 dnia obvozu za nami:D

jest pierwsze lekkie skrecenie. vujacic sie sizgnal na stopie mbengi:( naszczescxie to nic powaznego. day2day...

 

ale sa i pozytywy.

bynum czuje sie swietnie. 100%, zero bolu. mowi ze czuje sie duzo lepi niz rok temu i celuje w 20-10. milo

 

z pozytywow to jumpshot arizy. phil powiedzial, ze jest pod wrazeniem poprawy w tym elemencie gry u trevora. nie jest to jeszcze jego najwieksza bron ale jest podobno niezle.

 

i josh powell. w ostatniej chwili pozyskany fa z clippers. gosc zrobil pozytywne wrazenie na philu. nie tylko niezle odnajduje sie w ataku ale i walczy na biorkach. phil okeslil go mianem tygrysa. walczy z bynumem i gasolem o kazda zbiorke. nawet calkiem soro wygrywa, i wyglada tak jakby kazdy trening byl jego ostatim treningiem.

 

reasumuac. bedac w takiej sytuacji jak my lepiej trzymac gosci walczaych o kontrakty i miejsce w lidze. powella mamy podpisanego za marne pieniadze i prawdopodobnie z powodzeniem zastapi turiafa. ariza walczy o kontrakt i bynum tez walczy.

 

zeby jeszcze walton byl w stanie walczyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniales o najwazniejszym walczacym czyli Odomie. fakt faktem sezon sie nawet nie rozpoczal ale hcyba juz powoli mozemy zaczac sie martwic ze go w przyszlym offseasonie stracimy. NA pewno ktos mu rzuci ok. 10 mio za sezon czego nie wyrownamy ani tym bardziej nie przebijemy, dlatego nie wiem czy dobrym pomyslem nie byloby opchniecie go teraz za asolidnego SF z dluzszym kontraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniales o najwazniejszym walczacym czyli Odomie. fakt faktem sezon sie nawet nie rozpoczal ale hcyba juz powoli mozemy zaczac sie martwic ze go w przyszlym offseasonie stracimy. NA pewno ktos mu rzuci ok. 10 mio za sezon czego nie wyrownamy ani tym bardziej nie przebijemy, dlatego nie wiem czy dobrym pomyslem nie byloby opchniecie go teraz za asolidnego SF z dluzszym kontraktem.

Ja bym się tam bardzie martwił o jego zachowanie. Nie wiem na ile to prawda z tym stwierdzeniem, ze niby Jackson się w głowe uderzył czy coś tam takiego palnął, no ale sami wiecie: kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Odom nie może sobie pozwolić, żeby grac mniej, bo mu spadną notowania przed ostatnim tłustym kontraktem. Mogą być z tego problemy, czego serdecznie wam życze ;-).

 

A tak na serio, to kłopot bogactwa jest czasami gorszy od niesdostatku. Pamiętam jak kiedyś osbiście na tym forum albo jeszcze za czasów xcomu kłociłem się bodajże z Keyem, że po powrocie Webbera po kontuzji Kings będa mocniejsi, bo logicznie na to by wychodziło. Tym czasem nie byli. Więc do póki nie zobaczycie, jak bedzie wyglądała współpraca Bynum - Gasol, nie cieszcie się za bardzo ;-). Ten pierwszy celuje w 20-10? No może mu troszke nie wyjść. Nie są to gracze samolubni, bo przecież w Lakers tylko Kobe taki jest ( ;-) ), ale swoje piłki też chcą dostać. No i plus ten Odom, ale srał go pies, on nie jest najwazniejszy w tym wszystkim.

 

EDIT: A może już po problemie. Jackson stwierdził, ze Bynum nie będzie robił 20-10 i chodziło mu bardziej o te punkty (w sumie mi też w poprzednim akapicie). W takim razie życze, aby Bynumowi odbiła palma i zaczął się stawiać ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to kłopot bogactwa jest czasami gorszy od niesdostatku. Pamiętam jak kiedyś osbiście na tym forum albo jeszcze za czasów xcomu kłociłem się bodajże z Keyem, że po powrocie Webbera po kontuzji Kings będa mocniejsi, bo logicznie na to by wychodziło. Tym czasem nie byli.

inna sytuacja tam był powrót w trakcie sezonu Webbera do tego było po nim ewidentnie widać skutki kontuzji

 

Więc do póki nie zobaczycie, jak bedzie wyglądała współpraca Bynum - Gasol, nie cieszcie się za bardzo ;-). Ten pierwszy celuje w 20-10? No może mu troszke nie wyjść.

o 20PPG Bynum może raczej zapomnieć chociaż myślę, że obydwaj z Gasolem mogą się zakręcić w okolicach 16-17PPG. Wydaje mi się, że jak co mecz Lakers będą mieli od tej dwójki 30-35 punktów, ok 20 zbiórek, 4-5 bloków, 5-6 asyst to będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just a little housekeeping matter to report here. Lamar Odom's contract is frequently reported to be for $14.1 million this season. Apparently that's incorrect. $14.1 million is his salary cap hold. His actual salary is $11.4 million, according to a team spokesman. Odom received a significant amount of money from of a ``trade kicker'' clause in his contract after he was dealt from Miami, but that money was paid in a lump sum up-front. for salary cap purposes, it is parcelled out each year, but he is actually only being paid $11.4 million this season.

 

Nie znam niestety angielskiego, ale wygląda że LAL renegocjowali kontrakt Lamara i zamiast 14.1 mln.$ zarobi on w ostatnim sezonie 11.4 mln.$. Miłoby było jakby ktoś przetłumaczył podaną powyżej informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadek ja ci nie pomoge:)

faktycznie sytuacja w jeziorowcach jest dosc skomplikowana.

klopot bogactwa to raz. ale jezeli ktos ma to ulozyc to tylko jackson. tak, nie wyszlo mu w 04 ale imo tylko przez kontuzje mailmana...

 

czy bynum zrobi 20-10? nie jest to takie niemozliwe. gasol pokazal, ze nie musi byc 1 czy 2 opcja. on moze sie usunac w cien, co nie oznacza ze nie bedzie pozyteczny na boisku. poprostu sa dni kiedy mu siedzi i robi 30 pts, a sa dni kiedy zrobi 10-7. nie walczy o kontrakt, jest prozespolowym grajkiem. raczej bym sie nie martwil.

 

a co do bynuma. raz ze walczy o kontrakt, a dwa. uwazam, iz istnieje realna szanse, ze bedzie 2 opcja w ataku w tym sezonie. duzo latwiej gra sie wokol centra niz wokol skrzydlowego. gasol jest goscem ktory moze grac w cieniu gasola i zyskamy na tym duzo wiecej. ktos gdziestam liczyl ze lakers musieliby rzucac po 120ppg. nie. po 1 fishowi spadna punkty. po 2 kobemu spadna punkty. reszcie tez sie obniza punkty.

najwazniejsze jednak by zbierali. gasol jest slabw tym elemencie. to nie jest kg. dlatego wazne bedzie to jak bedzie zbieral bynum i odom, badz ariza.

 

a jest jeszcze powell, ktory wyrasta na treningach na maszynke do zbiorek. jest podobno strasznym fajterem mozemy miec z niego duzo pozytku.

 

kobemu phil ograniczy czas. spadna mu punkty. nie bedzie 30. max jaki wyciagnie to 26ppg. nareszcie jest sezon, gdzie bedzie mogl odpoczac w ataku. duzo czesciej zdarza sie mecze, w ktorych kobe zaliczy mecza na pozomie 10 punktow i 8-10 asyst. i to wcale nie bedzie nowy kobe. to bedzie ten sam kobe, ktory gdy trzeba bedzie wezmie pilke w 4 kwarcie i zagra solowke gdy trzeba, ale nareszcie ma wokol siebie gosci, ktorzy go odciaza.

 

odom. tu jest problem. podobno nie w formie wg phila. do tego nie wiadomo jak ie odnajdzie jako sf, bo wypchniecie na obwod moze spowodowacspadek % z gry. spowoduje napewno. ale pytanie brzmi czy nie dojdzie tu do jakiegos wiekszego konfliktu. jezeli nei pokloci sie z philem to bedzie ok. a mysle ze sie nie pokloci. swoje przegrali i chca cos wkoncu wygrac.

 

wspolpraca na lini gasol-bynum nie powinna przyniesc problemow. od pol roku tex tworzyl juz poprawki do trojkatow, dzieki ktorym beda grali lepiej. obaj potrafia podawac. nie przewiduje tu problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just a little housekeeping matter to report here. Lamar Odom's contract is frequently reported to be for $14.1 million this season. Apparently that's incorrect. $14.1 million is his salary cap hold. His actual salary is $11.4 million, according to a team spokesman. Odom received a significant amount of money from of a ``trade kicker'' clause in his contract after he was dealt from Miami, but that money was paid in a lump sum up-front. for salary cap purposes, it is parcelled out each year, but he is actually only being paid $11.4 million this season.

 

Nie znam niestety angielskiego, ale wygląda że LAL renegocjowali kontrakt Lamara i zamiast 14.1 mln.$ zarobi on w ostatnim sezonie 11.4 mln.$. Miłoby było jakby ktoś przetłumaczył podaną powyżej informację

 

Nie ma takiej opcji, żeby renegocjowali kontrakt. Chodzi o to, że Odom wg. kontraktu podpsianego z Miami miał zarabiać nieco mniej - w tym sezonie właśnie wspomniane 11,4 miliona. Miał jednak w umowie tzw. trade kicker, który oznaczał, że przy ewentualnej wymianie do innego klubu zarobki zapisane w kontrakcie automatycznie rosną o założoną sumę. Tyle że - o ile dobrze zrozumiałem - Odom całą tę dodatkową kasę dostał od razu, więc w praktyce Lakers będą mu płacić tyle ile miał zarobić pierwotnie (11,4), tyle że do salary cap wliczana będzie suma 14,1 miliona. Bezpośrednich konsekwencji nie ma, ale w przypadku LA powoduje to, że klub musi płacić wyższy podatek od luksusu. Mam nadzieję, że w miarę przejrzyście to wyjaśniłem.

 

 

klopot bogactwa to raz. ale jezeli ktos ma to ulozyc to tylko jackson. tak, nie wyszlo mu w 04 ale imo tylko przez kontuzje mailmana...

 

oj powodów to było jednak troszkę więcej. A Bynum raczej nie będzie musiał walczyć o kontrakt, jeśli potwierdzą się informacje o podpisaniu extension do końca października. Czy będzie rzucał 20 punktów, wątpię. Jednak w LA jest sporo dzieci do wykarmienia, Bynum imo nie będzie dostawał aż tylu piłek. Ale on na swoje punkty sam zapracuje, jeśli nie będą na niego grali, to po pudłach kolegów po prostu zbierze sobie piłkę i dobije z góry ;]

 

 

Odom na sf oraz jego kontrakt to poważne znaki zapytania i jeśli się nie sprawdzi, to być może odejdzie przed deadline. A nawet jeśli nie, to ciężko go będzie zatrzymać latem.

 

 

A o współpracę Gasola z Bynumem szczególnie się nie martwię. Obaj dobrze się uzupełniają i nie powinni szczególnie wchodzić sobie w drogę.

 

 

 

Cieszy informacja, że wreszcie zdrowy jest Mihm, może w kwestii zmienników pod koszem nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jendars dosc dobrze to wyjasniles:)

 

apropos kontraktu odoma. po jego zakonczeniu bedzie zastrzezonym agentem? czy ta opcja zarezerwowana jest tylko dla zawodnikow grajacych wciaz w 1 klubie?

 

choc mysle, ze nawet przy szansie wyrownania jego kontraktu bedziemy musieli liczyc sie z jego utrata....

dojdzie tez ariza... oj o ile to lato bylo dosc spokojne, to przyszloroczne lato moze duzo pozmieniac... ale zanim nadejdzie przyszloroczne lato czeka nas mily sezon;)

 

ubiegles mnie z tym mihmem. gosc mowi ze jest po raz pierwszy od dluzszego czasu i ze moze grac to co gral 3 lat temu. brzmi ciekawie, baczymy co z tego wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednich konsekwencji nie ma, ale w przypadku LA powoduje to, że klub musi płacić wyższy podatek od luksusu.

Beda jeszcze problemy przy ewentualnej wymianie. Nie wiem, czy nie bedzie jak z BYC, czyli oddajemy 14mln, ale przyjac mozemy tylko 11.

 

apropos kontraktu odoma. po jego zakonczeniu bedzie zastrzezonym agentem? czy ta opcja zarezerwowana jest tylko dla zawodnikow grajacych wciaz w 1 klubie?

 

Tacy to tylko po rookie contract sa. Oni moga podpisac nowy kontrakt z dotychczasowym klubem, z innym, ale z prawem matchowania przez obecny klub lub przyjac oferte kwalifikowana (patrz Gordon). Moga tez zwiac do Europy, ale jak beda chcieli wrocic do NBA, to ich status sie nie zmienia i wciaz sa RFA.

 

Cieszy informacja, że wreszcie zdrowy jest Mihm, może w kwestii zmienników pod koszem nie będzie tak źle.

Ile to juz razy Mihm byl zdrowy - przez jakies 2-3 tygodnie. Ja o wysokich sie nie martwie tak bardzo, bo majac trojke Odom-Gasol-Bynum i Powella z Mbenga na lawce jest wypas i bez Mihma. A gdzie tam jeszcze Radman czajacy sie na swoja szanse (bo na SF to on nie ma co liczyc).

 

W tym sezonie intryguja mnie 3 rzeczy:

 

- jak zagra Sun Yue - cholernie mnie koles interesi. Tyka na PG. Milo by bylo, gdyby sie sprawdzil. Bylby to kolejny dobry pick po Vujacicu (mimo wszystko), Gasolu, czy Farmarze.

- czy nasz "rolnik" zrobi wreszcie ten krok ostateczny do przejecia paleczki w s5 po Dereku.

- no i co pokaze bestia pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.