Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jest straszny polaryzm zespołów.

 

Albo wysoko albo nisko.

 

Jeżeli mam gdzieś mieć flow gry i serie zwycięstw przy wykorzystaniu sytuacji ze u nas tankuje z 10 ekip :( to będzie to T2.

 

I oczywiście zobaczysz te moje propozycje ze top zespołów przegra tylko między sobą

 

Moja propozycja jest tylko sygnałem ze chce powalczyć o HCA korzystając m in ze słabości innych.

 

Mamy doskonale zespoły które są poza zasięgiem

 

Gsw Denver Bucks Boston ale tez takie super mocne które z różnych powodów są w zasięgu bo kontuzje czy przebudowa.

 

Zbyt duża ilość tankerow sprawia ze nie mamy tabeli środka zbytnio.

 

I zobacz na T1

 

Dawałem wysokie i niskie wyniki skrajne a wymiany w ostatnim oknie tylko to pogłębiły

 

Kto miał się wzmocnić to wzmocnił ( gsw Ibaka) kto miał się osłabić to się jeszcze osłabił.

Moje propozycje były z 4 porażkami i 3 wygranymi a T2 bedxie jeszcze gorzej

A Harden ma pecha bo obok Capeli nie ma CP3 a wzmocniony Gayem klub go właśnie na pare spotkań stracił

Ale Hardena docenię

Dwa zespoły dostaną u mnie potężny bilans i moja propozycja to będzie niewinna igraszka ( dla spur)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno mocniejsi są licząc i grę i kalendarz:

 

GSW Denver Boston

 

plus parę innych ale jeszcze nie mam tego rozpisanego

 

inne ekipy dodam z resztą po opisie bo mimo że lubię NYK to czekam na wizję nowego GM

 

przecież to jest pierwsza przymiarka bez opisów innych to trudno do końca porównać

 

po prostu SPURS T2 jest dużo lepsze niż T1 z wielu powodów a tam było 16 wygranym i parę propozycji na 18


propozycja to punkt odniesiena do T1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze zmianami to trafiłem patrząc na to że uciekłem spod Dragica Hensona Lee 


W T2 jest mniej meczów niż w T1 pamiętaj, więc wygranych też będzie średnio mniej:)

 

a to mój błąd

 

zrobię edycje

 

good point


wobec kalendarza bardzo liczę, że w obliczu gry liderów mimo kontuzji niektórych graczy kręcę się w okolicach 19-20 wygranych 

 

18-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są konstruktywne uwagi wiec nie takie nieuzasadnione.

A grill jak to grill

Ktoś musi oberwać.

 

Uczę się cierpliwie tej gry i może w T3 wrzucę przed północą ;)

Nie zmienia to tez faktu ze mieliście co do LMA racje.

 

Jsk tsk klikałem te mecze T2 i mi wyszedł ten wynik LMA ponad 24,5 punktu na super procentach to aż musiałem sprawdzić.

 

Każdy widzi co robi PG 13 a to co wyprawia LMA nawet js nie zauważyłem.

 

To samo z tymi trójkami Murraya.

 

Gdyby nie ta gra bym nawet nie wiedział. ;)

Dziękuje za wskazanie drogi.

 

LMA miał słaby T1 mieliście racje

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grillowanie to pewnie dopiero będzie po bilansach, bo mnóstwo osób będzie jak zwykle niezadowolonych, a im bliżej końca sezonu tym większe ciśnienie, choć typuję, że najbardziej będą płakać Lakers i ja:)

 

Z drugiej strony chyba aż tak dużo osób nie bierze pod uwagę terminarza albo przykłada do niego mniejsze znaczenie. W 1T najłatwiejszy terminarz miał Tecu, a najtrudniejszy Alonzo i w tabeli te drużyny dzieliło 4,3 wygranej.  Podejrzewam, że na takim samym terminarzu Magic mieliby minimum 2 wygrane mniej niż 76ers, więc średnia różnica między najłatwiejszym a najtrudniejszym terminarzem dla głosujących to jest jakieś 2 wygrane różnicy, tyle co nic. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w nocy jak ładnie zagrał tańszy o 25 baniek twój niwy gracz

szkoda tylko, że tak nie doceniałeś impactu Zacha z ławeczki ;)

To jest ruch!

Zach ma 4 (3) lata a to długo

W Mistrzostwie by nie pomógł raczej

Zapytaj GSW

Grasz w innej lidze niż zach

Joseph ma demencję

Nie czytaj go

Na tle Zacha to Otto mvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Ty zacząłeś i o nim wspomniałeś. ;)

 

Ja analogicznie Clarksona dla poważnej gry w PO odpuściłem

Jest czasem taki gracz który Denver czy spurs nie przystoi

Pop na takich nawet nie patrzy

I mu się to opłacało 20 lat.

 

Raz spojrzał i zobacz co teraz mamy w spurs z DDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Ty zacząłeś i o nim wspomniałeś. ;)

 

Ja analogicznie Clarksona dla poważnej gry w PO odpuściłem

Jest czasem taki gracz który Denver czy spurs nie przystoi

Pop na takich nawet nie patrzy

I mu się to opłacało 20 lat.

 

Raz spojrzał i zobacz co teraz mamy w spurs z DDR

 

to jak sie do ma do twoich teorii rose 6thman of the year?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Ty zacząłeś i o nim wspomniałeś. ;)

 

dokładnie wspomniałem, ale to nie było zaproszenie do tego byś zaraz wylatywał z tą Twoją teorią z którą się od samego początku nie zgadzałem

Jak pytałem czy ktoś chce Zacha każdy mnie opluwał

 

na pewno nie każdy, bo sam miałem oferty z trzech klubów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grillowanie to pewnie dopiero będzie po bilansach, bo mnóstwo osób będzie jak zwykle niezadowolonych, a im bliżej końca sezonu tym większe ciśnienie, choć typuję, że najbardziej będą płakać Lakers i ja:)

 

Z drugiej strony chyba aż tak dużo osób nie bierze pod uwagę terminarza albo przykłada do niego mniejsze znaczenie. W 1T najłatwiejszy terminarz miał Tecu, a najtrudniejszy Alonzo i w tabeli te drużyny dzieliło 4,3 wygranej.  Podejrzewam, że na takim samym terminarzu Magic mieliby minimum 2 wygrane mniej niż 76ers, więc średnia różnica między najłatwiejszym a najtrudniejszym terminarzem dla głosujących to jest jakieś 2 wygrane różnicy, tyle co nic. 

Ale Ty bierzesz pod uwagę sam terminarz, a dochodzą jeszcze inne czynniki - siła drużyny, głębia składu, kontuzje lub ich brak itp.

Początek sezonu to również wiele nieprzewidywalnych wyników. 

 

Ja nie czuję że mam gorszą drużynę w sezonie regularnym od aktualnie prowadzącej 4 na Wschodzie. W playoffs - OK, gracze bardziej doświadczeni, ale w sezonie regularnym ja nie widzę tej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto według Ciebie problemem jest to, że ktokolwiek z zabawy robi coś takiego...

Hmm, no to problem, bo spoza gry raczej nikomu by się nie chciało - w RL NBA tego problemu (+-30 ludzi ledwie znających się na grze) nie ma...

Ja wiedziałem, że grając w dywizji z 3 ekipami z bottom10 będę raczej korzystać na terminarzu na przestrzeni sezonu (o czym pisałem z kilkoma userami przed sezonem) i owszem podkreślam to szerzej, bo jak coś kiedyś napisałem o terminarzu łatwym rok wcześniej jedynie w swym opisie to było od razu "pff, inni pewnie mają łatwiejszy" - więc zadałem sobie trochę trudu.

 

Co do Pels, hmm - akurat dziś z Cambym wymienialiśmy  PMy, iż nie licząc terminarza wychodzi nam, że uznajemy się za równych w tym trymestrze ;)

Myślę, iż gubisz absencje Davisa i dwóch Jonesów w Pels.

 

To była jedna z rzeczy, którą poruszyłem a na więcej po prostu nie mam czasu bo robię nadgodziny, śpię i tak w koło. I nie odpowiedziałeś całkowicie na moje zarzuty zdanie na ten temat. Problemem jest to że gdybyś wiedział że na takim zabiegu nie zyskasz to nie wykonałbyś tej pracy. Jak myślisz, gdyby podobną rzecz wykonał jeszcze ignazz oraz ja to którą by się wzorowano? 

 

A to, że MC nie docenia swojej ekipy to inna para kaloszy. Dałem do porównania Rockets (nic personalnego @Regis), którzy prócz Hardena mają zawodników, notujących słabszy sezon (wyjątek to Harrell i Capela ale oni grają na tej samej pozycji). Upraszczając, serio chcesz mnie przekonać że heroball Harden > trio Davis, Griffin & Hield? 

 

Ale 2 najgorsze drużyny w lidze to jednocześnie 2 drużyny, które mają najgorszą skuteczność z dystansu, więc może jednak coś w tym jest? Takich graczy jak Simmons w lidze już prawie nie ma, ale jeżeli ktoś rzuca 32% za 3 to po prostu jego efektywność ofensywna jest dużo niższa niż takiego co rzuca 37%, częściej jest odpuszczany itd. itd. 

 

Zresztą pamiętasz pewnie jeszcze z poprzedniego sezonu jak ogromną wagę przykładam do tego, żeby mieć w zespole graczy, którzy rzucają na dobrych procentach z dystansu ( odsyłam do moich playoffowych opisów).

 

36% Rozier, 38% McCollum, 48% (!!!) Collison, 39% Scott, 43% Warren, 37% Bazemore, 35% Osman, 45% House. To są wszystko skuteczności z dystansu moich graczy w 2T. 8 ludzi w regularnej rotacji rypie za 3 na poziomie ligowej średniej i powyżej (aktualnie średnia ligowa to 35%). 

 

Bledsoe 32%, Hayward 34%, Brown 32%, Siakam 34%, Lowry 34%, Ariza 32%, Hardaway 34% nawet Okogie 26% jesteś w stanie dać im więcej przestrzeni bo robią słabe procenty czyli słaby spacing, mimo że istnieje taka możliwość że każdy z nich może mieć hot dzień (dużo większe prawdopodobieństwo) i cię ukarać za takie dobranie taktyki? Każdy z nich jest ci w stanie wrypać 4/5 trójek. Wg twoich wypowiedzi to część z nich odpuścisz bo przecież słabo rzucają.

 

Zestawienie zespołów pod względem kontuzji. Jako, że właśnie skończyłem czytać o migrenach Amira Johnsona i problemach z gardłem Jarrela Martina postanowiłem, że wykorzystam tę niewdzięczną pracę do zaprezentowania tabeli, która pokaże problemy zdrowotne poszczególnych ekip. 

 

No i nie będę ściemniał, moja ekipa należy do najzdrowszych, a moi główni rywale nie, więc w moim interesie leży, żeby to podkreślić :smile:

 

Na cały trymestr wypadli: Porzingis ( Nuggets), Murray ( Jazz), LeVert ( Nets), Porter, Fultz, Mozgov ( Grizzlies), Jones ( Warriors), Love ( Bulls), Howard ( Pistons) i Dragić ( Timberwolves). Nie są oni brani pod uwagę przy wyliczeniach w tabeli. 

 

Podzieliłem tableę na 3 kolory. 

Pierwsza - do 13 absencji w s5 - czyli przez większość trymestru gra podstawowa piątka

Druga - od 14 do 26 absencji - czyli przez większość trymestru podstawowa piątka nie gra

Trzecia - od 27 absencji w górę  - czyli pierwsza piątka występuje tylko na papierze, bo w rzeczywistości absencji jest tyle, że średnio i tak nigdy nie ma szans zagrać w tym zestawieniu.

 

Thunder 1

Bucks 5

Warriors 6

Cavaliers 7

Blazers 11

Clippers 11

Nets 11

Wizards 12

Magic 13

 

Rockets 14

Wolves 14

Heat 14

Raptors 15

Grizzlies 16

Mavericks 16

Nuggets 18

Kings 20

Knicks 22

Sixers 22

Celtics 22

Bulls 22

Jazz 24

 

Suns 29

Lakers 29

Pacers 29

Spurs 31

Pistons 31

Hornets 35

Pelicans 38

Hawks 46

 

Najciekawsze co się rzuca w oczy to fakt, że Celtics, Sixers i Knicks mają dokładnie tyle samo absencji w pierwszej piątce w 2 trymestrze:)

 

Dobra robota, szkoda że wykluczyłeś LeVerta, który jakby nie patrzeć jest graczem s5.

 

Dodałem do arkusza podsumowanie wszystkich urazów z rotacji. Nie rozpiszę Wam tak ładnie jak Fluber, sprawdźcie sobie :tongue:  ale zdecydowanie liderują Warriors i Blazers. Na drugim końcu Grizzlies, Pelicans i Atlanta.

 

Warriors - 11 (6 z s5) opuszczonych spotkań wśród rotacji

Blazers - 12  (11)

Thunder 21(1)  i Wizards 21 (12)

 

-------------

 

Grizzlies 74 (16) 

Hawks 72 (46)

Pelicans 72 (38)

 

Przecież nikt tak nie napisał.

Po co się rzucasz jak LBS na bebzon Joka? :tongue: A potem piszesz, że trzeba wprowadzać spokojną atmosferę :grin:

 

Także dobra robota. Szkoda że tak samo nie uwzględniłeś LeVerta, który opuścił 42 mecze. Nie mówiąc o Pattonie który nie gra cały sezon. Skoro w Minny uwzględniasz Dragicia to konsekwentnie trzeba działać wszędzie tworząc takie analizy.

 

Tak w ogóle to komu się tak nudziło by uzupełnić wszystkie rotacje nie mając pojęcia jak niektórzy zamierzają grać? To już kolejny raz tak się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczając, serio chcesz mnie przekonać że heroball Harden > trio Davis, Griffin & Hield? 

 

 

Z drugiej strony, czy heroball Harden > trio Davis, Holiday & Randle?:)

 

 

 

Bledsoe 32%, Hayward 34%, Brown 32%, Siakam 34%, Lowry 34%, Ariza 32%, Hardaway 34% nawet Okogie 26% jesteś w stanie dać im więcej przestrzeni bo robią słabe procenty czyli słaby spacing, mimo że istnieje taka możliwość że każdy z nich może mieć hot dzień (dużo większe prawdopodobieństwo) i cię ukarać za takie dobranie taktyki? Każdy z nich jest ci w stanie wrypać 4/5 trójek. Wg twoich wypowiedzi to część z nich odpuścisz bo przecież słabo rzucają.

 

Ja nie piszę o tym, że ja kogoś odpuszczam, bądź nie, tylko piszę o tym, że w NBA istnieje korelacja pomiędzy skutecznością z dystansu, a bronieniem gracza. Im lepiej ktoś rzuca, tym bardziej ciasno go kryjesz na dystansie. Pojęcie "gravity" w przypadku Curry'ego, Korvera i Redicka nie wzięło się przecież z powietrza. 

 

Poza tym im ktoś na gorszej skuteczności rzuca z dystansu, tym gorzej i na potwierdzenie tego podałem fakt, że dwie rzucające na najgorszych procentach z dystansu drużyny są też najgorsze w lidze. To mocny dowód.

 

 

 

Dobra robota, szkoda że wykluczyłeś LeVerta, który jakby nie patrzeć jest graczem s5.

 

Wykluczyłem wszystkich graczy, którzy opuścili cały trymestr z obliczeń. Poza tym nawet jakbym nie wykluczył LeVerta to i tak bym go nie policzył jako s5, bo...

 

 

 

Tak w ogóle to komu się tak nudziło by uzupełnić wszystkie rotacje nie mając pojęcia jak niektórzy zamierzają grać? To już kolejny raz tak się dzieje. 

...przecież w znaczącej większości przypadków wpisałem graczy z wpisanej przez GM-ów rotacji w arkuszu Excel. Poza tym jak miałbym uzupełnić informacje o kontuzjach nie wpisując graczy?:)

 

 

 

Także dobra robota. Szkoda że tak samo nie uwzględniłeś LeVerta, który opuścił 42 mecze. 

 

42 z 27?:) Przecież podsumowanie jest z 2 trymestru tylko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.