Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

:eek-new:

 

W kontekście stawiania na równi do pary Westbrook - George Towns to żart, ale nadal jest lepszy niż Jokic ;) hehehe. Pozatym PO lekko zweryfikowały KAT poki co, a nasza dyskusja była przed PO, prawda?

 

January jedna słaba runda a ty ich przekreślasz. Nie zapominaj ze Utah mieli Snydera, a OKC maja trenera który nie potrafi zapanować nad Russellem, i wydaje mi się ze nie rozumie czego jego team potrzebuje. Odwroc coachow w tych dwóch teamach i masz bankowo 4:0 dla OKC. Wiem ze masz do George żal ze nie przyszedł do Lebrona ale daj już spokój. Pół roku temu chwaliłeś go i się nim jarales. Westbrook rok wcześniej zagrał całkiem spoko serie vs Houston, a obwinianie George za sweepa vs lebron rok wcześniej jest nie na miejscu, bo bez niego by nie było zaciętej końcówki w każdym spotkaniu.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blisko tygodniowym opóźnieniem ale w końcu się za to zabrałem i o to jest! POWER RANKING beGM według 2k19. Dziś wrzucam Wschód a jutro Zachód bo byłby to za długi post. Podzieliłem oceny na pierwsza piątkę oraz siłę ławki rezerwowych. Roster do pobrania na PS4. Mój PSN - xL0NGERx, nazwa rosteru beGM.

 

Wg 2k najlepszy Starting 5 mają... Millwauke Bucks ze średnią 86,6, dziwi kiepski wynik Pistons ale to głownie przez brak choćby jednego przyzwoitego centra.

 

1. Milwaukee Bucks 86,6

2. New York Knicks 86

3. Boston Celtics 84,8

4. Philadelphia 76ERS 84,6

4. Orlando Magic 84,6

6. Chicago Bulls 84

7. Washington Wizards 83,2

8. Clevland Cavaliers 81,6

9. Miami Heat 80,2

10. Atlanta Hawks 79,4

11. Indiana Pacers 78,4

12. Brooklyn Nets 78

13. Detroit Pistons 77,4

14. Charlotte Hornets 77

15. Toronto Raptors 76,4

 

Rezerwowi - tu może się jeszcze zmienić bo kilka ekip ma po 11 zawodników. Ciekawostka - 76ers i Magic mają silniejszą ławkę niż S5 Hornets i Raptors.

 

1. Philadelphia 76ERS 77,2

1. Orlando Magic 77,2

3. Boston Celtics 76,8

4. New York Knicks 76,2

4. Miami Heat 76,2

4. Indiana Pacers 76,2

7. Washington Wizards 75,2

8. Milwaukee Bucks 74,8

8. Chicago Bulls 74,8

8. Clevland Cavaliers 74,8

11. Atlanta Hawks 74,6

12. Toronto Raptors 74

13. Detroit Pistons 73,6

14. Charlotte Hornets 73,4

14. Brooklyn Nets 73,4

 

Po zsumowaniu S5 + Res końcowy Power Ranking Wschodu:

 

1. New York Knicks 162,2

2. Philadelphia 76ers 161,8

2. Orlando Magic 161,8

4. Boston Celtics 161,6

5. Milwaukee Bucks 161,4

6. Chicago Bulls 158,8

7. Washington Wizards 158,4

8. Clevland Cavaliers 156,4

8. Miami Heat 156,4

10. Indiana Pacers 154,6

11. Atlanta Hawks 154

12. Brooklyn Nets 151,4

13. Detroit Pistons 151

14. Charlotte Hornets 150,4

14. Toronto Raptors 150,4

 

Druga część Power Rankingu 2k19. Na Zachodzie totalne skrajności, ekipy ze świetnym S5 mają kiepskie ławki. Ciekawostka: drugi zespół Zachodu byłby na Wschodzie dopiero szóstą siłą. GSW najlepsze S5 ligi ale do rzeczy:

 

Starting 5:

 

1. Golden State Warriors 87,2

2. Los Angeles Lakers 86,2

3. New Orleans Pelicans 84,8

4. Denver Nuggets 84

5. Houston Rockets 83,8

6. Portland Trail Blazers 83,6

7. Utah Jazz 83,4

8. San Antonio Spurs 82,4 

9. Oklahoma City Thunder 80,4

10. Phoenix Suns 80

11. Minnesota Timberwolves 79

12. Dallas Mavericks 77,4

13. Memphis Grizzlies 76,4

14. Sacramento Kings 76,2

15. Los Angeles Clippers 74,8

 

Rezerwa:

 

1. Denver Nuggets 77

2. Houston Rockets 76,4

3. Dallas Mavericks 76

4. Portland Trail Blazers 75,8

4. Utah Jazz 75,8

6. Phoenix Suns 75,6

7. San Antonio Spurs 75,4

8. New Orleans Pelicans 75,2

9. Oklahoma City Thunder 74,8

9. Sacramento Kings 74,8

11. Golden State Warriors 74,6 

12. Memphis Grizzlies 73,4

13. Los Angeles Lakers 72,8

14. Minnesota Timberwolves 71,6

15. Los Angeles Clippers 70,4 

 

Ogólnie bardzo niewielkie różnice. Spora natomiast między między TOP 8 a resztą. Po zsumowaniu S5 + Res:

 

1. Golden State Warriors 161,8

2. Denver Nuggets 161

3. Houston Rockets 160,2

4. New Orleans Pelicans 160

5. Portland Trail Blazers 159,4

6. Utah Jazz 159,2

7. Los Angeles Lakers 159

8. San Antonio Spurs 157,8

9. Phoenix Suns 155,6

10. Oklahoma City Thunder 155,2

11. Dallas Mavericks 153,4

12. Sacramento Kings 151

13. Minnesota Timberwolves 150,6

14. Memphis Grizzlies 149,8

15. Los Angeles Clippers 145,2

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Akurat 32 minuty na startera i 16 na zmiennika. Byłoby sprawiedliwiej niż s5 plus lawka.

 

Za duża dysproporcja, RS to kontuzje i ciągłe rotacje. Rezerwowi są ważni, nawet w PO grasz siedmioma nazwiskami powyżej 20 minut. A co dopiero w regularu.

 

No wiadomo, że staty z gry komputerowej to nie jest wyrocznia, ale problem jest widoczny. Ławka gorsza od Memphis Grizzlies...

 

Oczywiście Jasiek będzie jechał z narracją, że tu mu LeBron z Butlerem odjeżdżają z wynikiem i potem się oszczędzają, ale każdy wie, że to tak nie działa.

 

HCA nie będzie w Los Angeles. Na PO mogą być czarnym koniem z ogromnym star power, ale RS zapowiada się rozczarowujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to osłabia aż tak Lakers (brak ławki; patrz Blazers w prawdziwej lidze), moim zdaniem nie, ale faktem jest, że oczekiwania, że kiepski w OKC Patterson i kilku rookasów da głębię z ławki dla contendera, to już solidne życzeniowe myślenie. A tu np. JJ Barea, klasowy backup PG, prawie że za free...

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będzie Was Ingram zjadać żywcem ;>

Na pewno przydaloby sie zeby cos zjadl.

 

A tak serio ingram wyglada dobrze kiedy nie ma lebrona na parkiecie i zle kiedy gra razem z lebronem.

 

Choć i tak wiele zalezy od tego czy sędziowie beda gwizdac w sezonie tak jak w preseason.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ruszyłem w RL NBA to i tutaj dam swoje predykcje:

 

Wschód:

 

1. Philadelphia76ers

 

RS rządzi się swoimi prawami. Najlepszy nie zawsze jest ten z najmocniejszym składem, kluczowe są też rotacje i możliwość radzenia sobe z kontuzjami. Sixers wydają się do tego maratonu po prostu najlepiej przygotowani.

 

2. Boston Celtics

 

Dość niedoceniani. Jeśli to są Thunder z RL NBA, to z cholernie mocnym upgrade. Ich długa kadra robi wrażenie, a jeśli Westbrook i Paul George zaklikają to Eld może startować nawet z pole position na Wschodzie.

 

3. New York Knicks

 

Knicks już ostrzą sobie zęby na batalię z Warriors i mają mocne argumenty, by posłać ich na deski. Irving, Leonard i Gobert to powinny być najmocniejsze karty czołowych swoich teamów w RL NBA, co podziała na wyobraźnie. Gorzej może to wyglądać trochę w RS. Wiele nazwisk w kadrze jest niepewnego zdrowia, co może poskutkować dziwnymi rotacjami przy dość niepewnej ławce. Wciąż nie jestem przekonany do duetu Rubio-Irving.

 

4. Orlando Magic

 

Właściwie to mogą skoczyć nawet wyżej. Kadra jest szeroka, a rzesza graczy może być nawet lepsza, bo ma spory upside. Nie wiem kto będzie kontynuował ten projekt, ale Magic są w świetnej sytuacji, jeśli nie spartolą finansów.

 

5. Milwaukee Bucks

 

Wielcy przegrani FA, ale cholernie groźni dla każdego podczas PO. Ławka trochę lepsza niż w zeszłym sezonie, ale wciąż bez rewelacji.

 

6. Chicago Bulls

 

Sporo talentu i pytanie tylko czy MMM2121 jest w stanie ułożyć z tego sensowny gameplan. Czekam z niecierpliwością na DeRozana w Spurs i odbudowę formy oraz reputacji Hassana.

 

7. Washington Wizards

 

Specyficzny zespół. Wizards są ewidentnie krok przed jakąś większą przebudową. Ośmiu podkoszowych, brak sensownego kreatora na obwodzie, choćby z ławki. Marc Gasol na misji...Ale talentu na tyle dużo, że w PO ich nie może zabraknąć.

 

8. Miami Heat

 

Psim swędem i bez przekonania. Po prostu Oladipo dobrze się sprzedaje, a ławka na ten moment wygląda sensowniej niż u głównego konkurenta.

 

9. Cleveland Cavaliers

 

Trochę za bardzo ławka w stylu Lakers Januarego, a liderem tylko McCollum. Trochę zabraknie, mimo setek stron analiz i pochwał flubera.

 

10. Indiana Pacers

 

Batum wchodzi na swoją ulubioną pozycje w RL NBA w Hornets i to bardzo dobrze zapowiada sezon dla Niego i klubu. Fultz wciąż wydaje się być jednak problemem niż odpowiedzią. Stawiam hipotezę, że wzięcie Bartona kosztem Lavine to będzie jedna z najgorszych decyzji w wykonaniu RonnieArtesticsa, a miał już ich niestety sporo. Przy sprzyjających okolicznościach mogą włączyć się do walki o PO.

 

11. Atlanta Hawks

 

Teraz to już loteria trochę, ale ze względu na sensowną rotacje i słabość do Valanciunasa i KCP stawiam na Hawks.

 

12. Brooklyn Nets

 

Reggie Jackson zdrowy fajnie wyglądał, a Pistons wróżę dobry sezon, więc rozgrywający Tłoków powinien mieć siłą rzeczy dobry sezon. Sporo miłości mam dla Leverta, a strefa podkoszowa Ibaka-Howard wciąż daje radę. Podobnie jednak jak w zeszłym sezonie mogą ich położyć kontuzje. Rotacja dość wąska, a kadra podatna na urazy.

 

13. Detroit Pistons

 

Sam nie wiem. Nie mam przekonania do tego teamu. Właściwie to tylko zapowiadane sensowne minuty dla Hooda i może nawet rola pierwszej opcji mnie przekonują do tego, by nie dać ich niżej.

 

14. Charlotte Hornets

 

To musi być ciężkie dla nowego GMa Hornets, kiedy patrzesz na roster i nawet nie masz w kim pokładać nadziei. Ten klub nie ma po prostu czym zaskoczyć. Czeka ich długi marazm, oby Agnelllowi starczyło cierpliwości.

 

15. Toronto Raptors

 

Haniebny tank w wykonaniu Longera, jeszcze gorszy niż ten Qcina. Spójrzmy gdzie są w RL NBA Raptors, a gdzie u Nas. Ponoć kibice wygwizdują GMa Raptors przy każdej okazji. Longer pewnie marzy o historii taka jak Bob Myers, wygwizdywanego po oddaniu Monty Ellisa. Fox, Kanter i grupa rezerwowych. Nie prędko Raptors wrócą tam gdzie jeszcze byli rok temu.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Chicago Bulls

 

Sporo talentu i pytanie tylko czy MMM2121 jest w stanie ułożyć z tego sensowny gameplan. Czekam z niecierpliwością na DeRozana w Spurs i odbudowę formy oraz reputacji Hassana.

 

 

Generalnie ba ten moment rozważam przesunięcie Bryn Forbes do pierwszego składu(podoba mi sie jego gra preseason) i sparowanie go z Lonzo by poprawić spacing drużyny. Coś na wzór Knicks, tylko że Lonzo moim zdaniem trochę lepiej pasuje na 2 z racji warunków fizycznych.

 

Demar zyskiwał by bardzo dużo miejsca bo Forbes,Lonzo i Love (nawet Hassan pokazał jakiss rzuty za 3 w preseason) za łuku potrafią nieźle rzucić :)

 

Dodatkowo w takim wypadku Wiggins byłby moim liderem lawki co zapewne dobrze by mu posłużyło bo miałby dużo piłki w rękach oraz przeciw rezerwowym byłby jeszcze efektywniejszy.

 

No ale to zobaczymy jeszcze, DJ Augustin też może mieć dobry sezon w Orlando więc żadnej opcji nie wykluczam.

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to akurat ma do rzeczy? Bo nie rozumiem^

Ważne jak będą grać, a nie czy ich teamy w RL do PO wejdą.

 

Tyle, że oni grają w kiepskich drużynach. O to mi chodzi. No i dziwie się Tobie, że nazywasz się wielkim contenderem, a "nie jest ważne że drużyny w których grają nie załapią się do po". Sorry, to jest ważne. Przynajmniej dla mnie. Performance poszczególnych zawodników playoffs rl będzie miał przełożenie na performance tutaj.

 

To nie są gracze pokroju Oladipo co by całą drużynę podnieśli poziom wyżej, a zwykli rolesi, z dalekiej ławki, a ich ocena jak będą grać 12 mpg będzie określana głównie przez pryzmat wyników w RS, a nie przez to że z pośród +450 zawodników w lidze ktoś będzie obserwował jak gra 7-8 gracz w rotacji Hawks. No bo jak inaczej oceniać skoro ich dobra gra nie będzie się nijak przekładać na wyniki teamu?

 

Olynyk "jeden z wielu" w Heat, Patterson najsłabsze ogniwo w OKC, Zizic za TT i Nance w Cavs w rotacji a i Frye pewnie będzie grał minuty na C, Huerter Atlanta więc nawet bym nie liczył że ktoś go będzie oglądał. Jedynie Doug wydaje się tutaj świetnym rolesem który w Pacers może się naprawdę odnaleźć. O reszcie to mi się nawet nie chce pisać.

 

Samo s5 też masz mocno ryzykowne. Ok, obiecałem sobie że przyjrzę się patyczakowi i powoli zaczynam coś w nim dostrzegać. Co by nie mówić, długaśny jest, ale nie widzę u niego żadnej elitarnej rzeczy poza oddawaniem rzutów z wysokości 4 piętra. LBJ no disscus. Butler - tu się różnie może skończyć. Od transferu w ciągu najbliższych 15 minut, po zawieszenie za odmowę gry na cały sezon. DLO, w preseason wygląda Ci lepiej, ale to pre i już bym dawał na Twoim miejscu na ofiarę w intencji jego kolan. 

 

Jeśli sytuacja z Butlerem się nie wyjaśni, DLO się połamie to tylko fakt, że nie ma mocnej drużyny u nas z 9 seedu sprawia że tak czy siak o PO możesz być spokojny. 7-8 seed, tak Ci wróżę i sam tak osobiście bym NA TEN MOMENT głosował bo Twoja ławka to kaszaloty ( nazwa kasztany już zarezerwowana ), a i s5 wzbudza lekki niepokój póki się sytuacja z Butlerem nie wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni grają w kiepskich drużynach. O to mi chodzi.

Nawet bardziej chodzi o to, że oni nigdy jakoś nie mieli okazji się specjalnie wykazać, bo głównie to są bardzo młodzi gracze, którzy dopiero będą walczyć po 10-12 minut w jakichś teamach z końcówki ligi. Ba, pewnie w końcówce regulara będą nawet nabijać minuty, kiedy tank pójdzie na całego i być może w jakimś meczu nabiją trochę statsów ( na co pewnie january będzie się w play-offs powoływał), ale to będą przypadki takie jak rok temu np. Moreland 16-17 i +24 w ostatnim meczu sezonu. 

 

Jako rolesi z ławki w play-offs wartośc tych graczy Januarego z pozycji od 7 w góre w rotacji będzie tak naprawdę zerowa.

 

A i postrzeganie zawodników przez ekspertów mocno się różni od tego co wciska January ( ranking ESPN - Butler poza TOP 10, Ingram poza TOP 50, Russell poza TOP 100, Olynyk i Favors są w tym rankingu za moim Rozierem, a gdybym się ośmielił powiedzieć, że Rozier jest od Olynyka i Favorsa lepszy to pewnie dostałbym ignora, gdyby nie to, że już go mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chyba załapałeś zamysł gry, skoro dla Ciebie podstawą dla oceny poszczególnych graczy ma być wynik ich teamu w RL NBA...

 

Ależ oczywiście że załapałem. Logicznym jest, że jeśli koleś ( nie ważne który ) zanotuje MIP sezon a do PO nie wejdzie to masz mój głos w jego sprawie, tylko powiedz mi proszę, oświeć, jak mam interpretować Twoich zawodników w następującym przypadku. 

 

Zawodnik gra w Hawks, nie wyróżnia się niczym szczególnym, raczej na plus niż minus w pierwszym roku, ale do team rookie nie ma szans, dostaje te ~20 mpg, ale wchodząc z ławki właśnie w słabych Hawks. Hawks kończą jako najgorsza drużyna ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretujesz jak ten zawodnik grałby przez X minut w rotacji Lakers w określonej roli.

Czyli patrzysz na X rzeczy : jak gra bez piłki w ataku (rzut, jak ma mieć rolę spotup, to rzecz jasna głównie patrzysz na spotup, c&s), jak z piłką (jeśli ma taką rolę w ataku w beGM), jak broni (i tu też size może być np ważny) indywidualnie czy zespołowo.

 

Rolą przedstawiającego zespół (w tym przypadku moją) będzie podanie odpowiednich statystyk, informacji etc.

 

Tyle, że jak nie będę miał odpowiedniej próbki jak ten zawodnik jest wstanie grać, bo nie będzie dostawał minut w rl a i o playoffs może pomarzyć to jak go sobie mam wyobrazić jak by grał bez piłki obok Ingrama i LBJ? Douga sobie spokojnie wyobrażam i chwalę ten Twój ruch bo on się naprawdę świetnie fituje z Twoją s5, Olynyk też, ale chce Ci pokazać, że Ty się lepiej módl aby "próbka" umiejętności była odpowiednia bo ja konfabulował na pewno nie będę w oparciu o 12 mpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretujesz jak ten zawodnik grałby przez X minut w rotacji Lakers w określonej roli.

Czyli patrzysz na X rzeczy : jak gra bez piłki w ataku (rzut, jak ma mieć rolę spotup, to rzecz jasna głównie patrzysz na spotup, c&s), jak z piłką (jeśli ma taką rolę w ataku w beGM), jak broni (i tu też size może być np ważny) indywidualnie czy zespołowo.

 

Rolą przedstawiającego zespół (w tym przypadku moją) będzie podanie odpowiednich statystyk, informacji etc.

W tym przypadku rolą Januarego będzie przekonanie, że gra bez piłki w ataku, z piłką oraz w obronie w garbage time w tankujących Hawks będzie miała odzwierciedlenie w grze bez piłki w ataku, z piłką oraz w obronie w play-offs w Lakers:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie nie przesądzam, ale widzę opcję, że od 8 i 9 gracza w rotacji będę potrzebował właśnie jedynie po 12 mpg (np Patterson + Baldwin/Hutchison/Robinson)

 

Dodam tyle, że brakuje Ci jednego fajnego nazwiska na ławkę i będzie "w miarę". Wierz mi też, że na Pattersonie to mnie bardziej zależy niż Tobie aby w końcu zaczął coś grać, lecz mimo tego Doug, Patterson, Olynyk to wciąż deczko mało, szczególnie patrząc na rozegranie!

 

Ale ja już widzę oczyma wyobraźni, jak zgłaszasz się po Rondo w Grudniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.