Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem już w grudniu będziesz sobie pluł w brodę, że go podpisałeś i

myślał jak uwolnić się od kontraktu.

 

No ale to tylko moje prognozy ;)

 

w twojej trudnej sytuacji to był kiepski ruch, ale wyjdzie w praniu.

Rajona chciało 8 teamów. Wszak w IV turze but still. Sam January który twierdzi, że będzie on jego 50 celem transferowym w zimie dał mu trzecią najlepszą ofertę. Poszedł by za 4,5, dostał 5,1. Wystarczy że jakiś PO team straci rozgrywajka a u mnie on wyląduje na trade blocku ( nie twierdzę że tak będzie ) i zawsze jakiś dodatek do układanki będzie.

 

Poza tym do finalnego rozliczenia finansów mamy dwa okna jeszcze. Gimme some time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych przyczyn chciałem kogoś podpisać za room (w sensie wolałem niż za minimum) ;>

Cenię go niżej od McDermotta i Paytona, co powinno Ci pokazać pewne błędy w Twoim rozumowaniu.

Bo w IV turze już nie było na rynku, nie wiem ilu - 100-150 najlepszych obwodowych chyba :)

Kibic Lakers...ehhh ja to i w Noela staram się trochę wierzyć.

 

Przyszłość pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ESPN top100 się ruszyło.

 

http://www.espn.com/nba/story/_/id/24651811/nbarank-2018-19-100-51-best-players-season

 

Camby jak zobaczy Doncicia na #63 pewnie zje kapcie.

 

Ja niemal zjadłem przy Wigginsie (70), vanVleecie (74), Dinwiddim (76). 

Ingram (54), Olynyk (88) i Favors (83) za nisko, to je circus i skandaloza. I DLO w top100 nie dali :(

Dla porównania lista Sports Ilustrated wygląda tak: https://www.si.com/nba/2018/09/10/top-100-nba-players-2019-lebron-james-stephen-curry-dirk-nowitzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWER RANKING według MJ1, cz. I (Wschód)

 

Tak, jak zapowiadałem wczoraj przy opisie offseason Jazz okiem GM-a (tekst w Media Roomie), wypowiem się w tym temacie i stworzę Power Ranking według MJ1 ;)

 

Nie ma to na celu deprecjonować czy obśmiać żadnej ekipy, a tym bardziej GM-ów (każdy z nas zrobił nie zawsze robi udane deale ;)) i wyrażam swoją opinię na temat rosterów starając się wytypować wyniki (jestem przekonany, że i tak nie trafię w 100% z typami ;P).

 

Wiele rzeczy w tym temacie się już wiele działo i przed swoim PR chciałem się odnieść do rankingów januarego, a w zasadzie do tego, co uważam za mocno kontrowersyjne. Chociaż oczywiście super idea i dzięki za poświęcony czas, to nie ukrywam, że z kilkoma rzeczami się nie zgadzam ;)

 

 

Primary Frountcourt : J.Tatum (MIN), Horford (POR), C.Capela (HOU), S.Adams (OKC) > Hayward (UTA), Love (CHI), M.Gasol (WAS)
 
Primary Guard: J.Brown (OKC) > M.Conley (MEM), McCollum (CLE), DeRozan (CHI), Booker (PHX)

Secondary Frountcourt: Ingram (LAL) > Middleton (MIL), P.Millsap (SAS), B.Griffin (NOP), Drummond (POR), T.Harris (UTA)
 
Seconary Guard: Russell (LAL), Ball (CHI), Rozier (CLE) > A.Bradley (HOU), Schroeder (ATL)

 

D.Wright (DAL) > D.Murray (UTA)
 
Tertiary Frountcourt: R.Lopez (CHA), Oubre (ORL), Bamba (SAC), Bjelica (BRK) > Ayton (UTA)
 
res F: G.Robinson (NOP) > C.Anthony (HOU), D.Brooks (UTA)

 

 

Teraz przechodzę do opisu każdej ekipy ze Wschodu:

 

- Atlanta - mało się o nich mówi, a skład mają naprawdę niezły. Przy bardzo optymistycznym podejściu play-offy są w zasięgu, a tak naprawdę będzie zacięta walka o miejsce w top20 ligi i 110% SC zysku. Tanku się nie spodziewam i dobrze to świadczy o eMesie.

 

- Boston - rewolucja według Elda, czyli kompletnie odmieniony roster, który będzie porównywany do Thunder w rl NBA. Celem jest co najmniej 2.runda PO (jak najbardziej realne) i... ograniczenie wydatków.

 

- Brooklyn - raczej czas na przebudowę, ale już z własnym pickiem, zatem cierpliwie poczekajmy i przyglądajmy się, czy Nets nas już niedługo nie zaskoczą.

 

- Charlotte - przebudowa... bez picku, czyli próba osiągnięcia jak najlepszego wyniku i rozwój młodych. Niełatwo jest być kibicem Hornets, ale może już wkrótce nadejdą lepsze czasy.

 

- Chicago - all you need is Love - takie hasło pojawiło się na bilboardach w Chicago w trakcie offseason i zostało wzięte dosłownie przez GM-a Bulls. Celem są play-offy i wydaje się, że 7. miejsce jest do zgarnięcia.

 

- Cavs - po LeBronie ten klub nie tonie, czyli wiele fajnych ruchów Flubera to dla fanów z Ohio nadzieja. Play-offy to cel główny, a przynajmniej top20 ligi i 110% SC zarobku.

 

- Detroit - czas na młodzież, czyli nowa epoka w Detroit. Może już wkrótce Pistons znowu wrócą na poziom walki o play-offy? W tym sezonie na to się nie zanosi, ale nigdy nie można skreślać młodych gniewnych.

 

- Indiana - dużo się działo... po rozczarowującym minionym sezonie wydaje się, że będzie lepiej dla Pacers. Nie ma takiej presji i mogą być czarnym koniem w wyścigu o ósemkę.

 

- Miami - koniec tankowania, czas na nowe wyzwania. Dipo, Doncic, Redick i Wade na walkę o ósemkę szykują się. Według mnie niedoceniana drużyna, która powinna zameldować się w play-offach i z którą nie chciałbym się tam spotkać.

 

- Milwaukee - Giannis i pełno strzelców dookoła, czyli kolejny raz oczekiwania na coś więcej niż 1.runda PO, jednak nie będzie o to łatwo. Ale może właśnie to ten rok, w którym Bucks odpalą?

 

- NYK - gwiazdy, gwiazdy dookoła - gdzie tu miejsce dla Pau Gasola? Zdrowia graczy tu potrzeba, reszta sama przyjdzie, proszę się nie bać.

 

- Orlando - ekipa z wielkim potencjałem, młodzi gracze rozwijają się stale. Czas na kolejny krok do przodu - niech ich entuzjazm niesie, bo są oczekiwane play-offów mecze.

 

- Philly - szeroka rotacja dobrych graczy, co to w ogóle znaczy? Powtórka wyniku z sezonu minionego to wariant sezonu dobrego, a przy świetnej dyspozycji zagrożone jest coś większego.

 

- Toronto - salary pięknie wyczyszczone, GM sobie odpoczywa, czas na nową ikonę, gwiazdo NCAA przybywaj.

 

- Washington - Holiday, Beal i Porter dają nadzieję na wyniki dobre. Play-offy są do zrobienia, cel Wizards się nie zmienia.

 

Podział na tiery:

 

1) Contenders - 76ers, Knicks

 

2) Semi-contenders - Bucks, Celtics, Magic

 

3) Walka o play-offy - Wizards, Bulls, Heat, Cavs, Pacers

 

4) Inni ;)

 

 

Przewidywana tabela Wschodu:

1 NYK

2 PHI

3 MIL

4 BOS

5 ORL

6 MIA

7 CHI

8 WAS

---------

9 CLE

10 IND

11 ATL

12 DET

13 CHA

14 BKN

15 TOR

 

Z tym, że podejrzewam, że przy moim podziale na tiery może być tam bardzo blisko (coś jak w Zachodzie w minionym sezonie) i będą małe różnice.

 

Może uda mi się zrobić Zachód jeszcze dziś ;) stay tuned :)

 

Chętnie wysłucham opinii, nawet tych krytycznych ;P tylko proszę o spokojną, kulturalną dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN top100 się ruszyło.

 

http://www.espn.com/nba/story/_/id/24651811/nbarank-2018-19-100-51-best-players-season

 

Camby jak zobaczy Doncicia na #63 pewnie zje kapcie.

 

Ja niemal zjadłem przy Wigginsie (70), vanVleecie (74), Dinwiddim (76). 

Ingram (54), Olynyk (88) i Favors (83) za nisko, to je circus i skandaloza. I DLO w top100 nie dali :(

Nie opluje, bo pamiętam gdzie rok temu był Dennis Smith.

 

to chyba ranking jakiś fanbase Lakers, no cholera serio Kuzma?! Wszyscy Lakersi zawyżeni z wyjątkiem KCP, ale on to wiadomo w mokrych snach fanów Lakers blokuje kolejnego wielkiego talenta czyli Harta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba bardzo mocno wierzy w Heat.

Doncic moim zdaniem to chyba z miejsca musiałby być allstarem żeby Heat przeskoczyli Bulls.

 

Moim zdaniem Heat u nas mają gorsza też drużynę pod względem defensywnym niż Indiana w real nba.

 

Doncic czy Redick raczej w następnym sezonie nie będą dobrymi obrońcami. A strzec obręczy będą tacy zawodnicy jak Boban czy McGee.

 

Na dodatek Gallinari okazem zdrowia nie jest spokojnie może wylecieć na 20-30 spotkań, kto wtedy będzie krył niskich skrzydłowych rywali?

 

Aż ciężko uwierzyć że Heat stawia się przed Wizards, Bulls czy nawet Cavs, chociaż oczywiście mogę się mylić Doncic od razu będzie kozakiem i potem będzie mi głupio że się tak myliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba bardzo mocno wierzy w Heat.

Doncic moim zdaniem to chyba z miejsca musiałby być allstarem żeby Heat przeskoczyli Bulls.

 

Moim zdaniem Heat u nas mają gorsza też drużynę pod względem defensywnym niż Indiana w real nba.

 

Doncic czy Redick raczej w następnym sezonie nie będą dobrymi obrońcami. A strzec obręczy będą tacy zawodnicy jak Boban czy McGee.

 

Na dodatek Gallinari okazem zdrowia nie jest spokojnie może wylecieć na 20-30 spotkań, kto wtedy będzie krył niskich skrzydłowych rywali?

 

Aż ciężko uwierzyć że Heat stawia się przed Wizards, Bulls czy nawet Cavs, chociaż oczywiście mogę się mylić Doncic od razu będzie kozakiem i potem będzie mi głupio że się tak myliłem :grin:

 

Stawiam Heat w tierze walki o play-offy i nie jestem pewny ich awansu ;) właśnie dlatego, tak jak pisałem, to Power Ranking według mnie i jestem wręcz przekonany, że się gdzieś pomylę ;) a 6.miejsce dla Heat to może ryzykowny typ, ale wierzę w nich.

 

Osobiście uważam, że Doncic jest bardzo utalentowany i będzie od razu widać jego wpływ na grę Mavs w rl. Może All-Starem nie będzie, ale myślę, że pokaże się z dobrej strony. Sam bym go wybrał z #2 u nas, gdyby był dostępny, chociaż C potrzebowałem bardziej...

 

Może defensywnie nie wyglądają jako potentat, ale ich atak jest świetny. Właśnie McGee to niezły obrońca obręczy i mi się podoba jego podpisanie, ale zgadzam się, że tu jest trochę dziura. W zasadzie jednak każda drużyna ma słabsze punkty, u Heat to właśnie PF/C (Tadek Young to solidna opcja, ale na C nie pogra).

 

W przewidywaniach nie brałem pod uwagę kontuzji, choć liczę, że Gallo wreszcie z połowę sezonu chociaż zagra.

 

Stawiam ich w tym samym tierze ;) jednak jakoś mam wrażenie, że naprawdę Heat z tym składem są mocni i mogą zaskoczyć chociaż tak, jak typuję. Jednak też mogę się tu mylić ;)

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tangiers ma widzę szeroką grupę PR-owców. No jak nie zachwyty nad Harklessem to teraz McGee dobry obrońca.

 

No ostatni raz takie rzeczy czytałem jak jeszcze w Wizards grał.

 

Jeśli chodzi o mnie, to Harkless mnie nie zachwyca, a o McGee napisałem "niezły obrońca obręczy", co chyba nie jest przesadzone? :P

 

Oczywiście przypominam, że to moje subiektywne przewidywania - sezon to wszystko zweryfikuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.