Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem sobie trochę ligi letniej, żeby zobaczyć pierwszy raz Briscoe i Bambę i powiem, że w oczy rzuciła mi się gra... Isaac'a. Kurczę, możemy mieć z niego dużo pożytku w tym sezonie. Chłopak biega, skacze, a te jego jumpshoty są naprawdę niezłe. Wiem, że to tylko liga letnia, niemniej widać umiejętności. Chłopak jest szybki i jest w stanie grać wymiennie na pozycjach 3 i 4.

 

Jeśli chodzi o Briscoe, to rzuciła mi się w oczy jego gra 1 na 1. Potrafi minąć przeciwnika, ma niezłe wjazdy pod kosz. Wielkiej kreacji gry drużyny jednak bym się nie spodziewał. Gra nieco pod siebie.

 

No i Bamba... Na razie się wstrzymam, ale można zauważyć, że ma rzut. Brakowało mi nieco agresywności na desce, po obu stronach parkietu. Może dlatego, że mnóstwo roboty robił Isaac, niemniej chciałbym, aby Bamba był nieco innym centrem niż np. Vuk. Chciałbym takiego połączenia Vuka i Bizza (gdy ten w ogóle grał), tj. z rzutem i agresywnego na deskach. Nie wiem, czy takie będzie Bamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że development Isaaca idzie w stronę gracza uniwersalnego, czyli bardziej szykują go do gry jako nominalnego SFa. Momentami nawet fajnie to wygląda. Ładnie rzuca po koźle, ale za mało się jeszcze dostaje pod kosz. Nad tym niewątpliwie będzie musiał sporo pracować. Na razie większość punktów zdobywa z mid-range (który jak wiemy jest najmniej efektywny), ale samego sposobu w jaki te rzuty oddaje się nie czepiam, bo je sobie sam kreuje. Ale i tak najważniejszą rzeczą u Isaaca jest obrona. Będzie (a może już jest?) w niej świetny. Będzie bronił wszystko i wszystkich (nawet guardów na switchach). Jest to fundament, na którym można zbudować naprawdę topową defensywę.

 

A jeśli chodzi o Bambę, to brakuje jeszcze fizyczności, trochę za słaby tzw. "motor", no i fundamentals w obronie też nie powalają. Wygląda w defensywie na trochę zagubionego, nie zawsze dobrze się ustawia, ale oczywiście nadrabia często zasięgiem. Jeśli miałby takie fundamentals jak Isaac, to byłaby masakra. Oby do tego doszedł. A w ataku jest nawet nieźle. Trochę dunków z dobitek, trochę z lobów, czasem jakaś trójeczka. Nie jest czarną dziurą i można go jakoś wykorzystać. Powinien w przyszłości dać nam trochę radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na riojadirecta masz linki do spotkan live, sporo zaczyna sie o 21-22 naszego czasu

 

zeby mnie tylko nikt nie podejrzewal o ogladanie summer league!!!! - widzialem te linki tylko dlatego, ze nieraz mecze MS stamtąd odpalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się lato w Orlando. Isaac-Gordon-Bamba może nie do końca do siebie pasuję ze względu na spacing, ale Bamba coś tam trafia, Gordon robi stałe postępy (jego kontrakt kapitalny, szanuję), a Isaac z tego co widziałem na skrótach z SL próbuje rzucać po koźle, choć to na razie tylko mid range. No i oni nie muszą grać ze sobą przecież cały czas na parkiecie, a momenty z ustawieniem 4-5 Isaac-Bamba powinny być niezwykle fun w obronie. 

 

Oby za rok jakiegoś guarda ogarnęli (Kemba?) i atakowali playoffy, bo Bamba to chyba obok Zhaire i Luki mój ulubiony rookie z tego draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zakończyliśmy dodawanie wolnych agentów do składu tego lata, a Thomas już nie śledzi Magic na Twitterze. Dodatkowo nie wykupujemy kontraktu Mozgova.

 

No to jeśli się nic nie zmieni, wystartujemy bez sensownego pg, niby z trzema, ale co do żadnego nie można powiedzieć, aby mógł pociągnąć Magic. Do tego na centrze mamy lekki tłok, przy czym nic nie słychać, aby Vuk był na wylocie. Czyżbyśmy mieli startować tym składem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobrze. Sezon będzie przeznaczony na rozwój i się zobaczy co wyjdzie. Na tym etapie weterani na jednorocznych kontraktach są zbędni. A branie czegoś na dłuższą metę powoduje, że mamy mniej miejsca w salary w przyszłym roku. Jak tak sobie wstępnie policzyłem (może być nie do końca dokładnie), to gwarantowanych kontraktów będziemy mieli coś koło 75 mln, wliczając stretch Watsona i Macka i gwarantowany 1 mln dla Simmonsa. Nie wchodzą w to kontrakty Bircha, Purvisa, Iwundu i Briscoe. Stretch Mózga daje nam dodatkowe 11 baniek. Wiadomo, że picki z przyszłorocznego draftu trochę to obniżą i nie warto pozbywać się wszystkich młodych z drugiego szeregu, ale jak dobrze się to uda rozegrać, to 30 mln wolnej kasy da się wyciągnąć. A wtedy już tylko pozostaje ją mądrze wydać, a jak się nie uda złowić zawodników z topu, to nie popełnić błędu poprzedników i zostawić ją na kolejne lato.

 

Mam jednak wrażenie, że Weltman o tym wie i obecna pasywność Magic na rynku jest celowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, chyba nie zależało Orlando na Thomasie, skoro ten wylądował na rok w Denver za 2 mln. Nie twierdzę, czy to dobrze, czy źle, pewnie w Orlando myślą, niemniej chodziło mi o to, że nie wiem, czy znajdziemy lepszego zawodnika na pozycję nr 1. Przez draft, bo że takiego wyciągniemy przez transfery, to niezbyt wierzę. Faktem jest, że Thomas po kontuzji to cień zawodnika, ale kto wie, czy koszt nie byłby niski. Nie dowiemy się :rapture: .

 

W tym momencie jedyny zawodnik do transferu to Vucevic. Zobaczymy jaka jest jego wartość, bo raczej do końca sezonu nim nie dogramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.