Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Była taka sytuacja w NBA gdzie chyba ktoś z suns brał czas celowo na przerwanie akcji bo było brak timeoutu.

 

Wybicie było zza kosza

 

Był technik ale po nim piłka była wybijana z połowy i dzięki temu dali radę wyrównać na dogrywkę rzutem za 3.

 

To bardzo oczywisty przepis i powinien być techniczny.

 

Jeżeli tłumaczymy błędy sedziowskie to rozumiem. Ale ostatnia akcja?

 

 

ladnie, ja mowie ze mowicie o przepisie ktory jest martwy (w domysle - martwy teraz, czyli plus minus teraz i pare lat wstecz) a ty mi jako kontrargument podajesz sytuacje sprzed 42 lat. Szacuneczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy sekwencje.

 

Walton poszedł do mediów ze sędziowie kkrzywdza lakers

Po analizach meczu ze spurs widać ze nie do końca a jedyny argument ze LMA nie można było dotknąć wynika z tego ze stary lis pop nakazał przy biedzie podkoszowej grać pod kosz na LMA z równoczesnym rewelacyjnym trafianiem reszty spurs za 3 ( ponad 5o proc)

LMA miał przez to dużo miejsca i słabych podkoszowych obrońców.

 

W międzyczasie ze stron o spurs wrzuciłem inne przykłady błędów na rzecz lakers a nie przeciw ale poprzez fakt ze pojawiło się słowo „we” w kontekście spurs zarzut został olany ze względu na źródło które cytowałem.

 

Aby podeprzeć tezę wykazałem ze nawet na koniec regulaminowego sędziowie PRZEoczyli technika dla lbj i nijak się to ma do tezy ze lakers byli krzywdzeni.

O and1 lbj w czterotakcie nie wspominam

 

I na deser w dyskusji o tym martwym przepisie jedyne co można dodać to mój błąd ze opisałem sytuacje ze starożytności. ( btw ten przepis jest niezmieniony od tych lat)

 

Mój punkt widzenia:

 

Sędziowie gwiżdżą obecnie bardzo słabo.

Jest typ zagrywek w ofensywnie gdzie rozdaje się bonusy typu Harden rzut ręka pod pachę i faul za 3 rzuty

Lub gorsze - zasłona. Capela wypycha obrońcę na Hardena gdzie minimalne otarcie tez się gwiżdże.

 

Star bonusy rozdawane na lewo i prawo gdzie gwiazdy są pod hurtowa obrona z równoczesnym puszczaniem kroków tym samym gwiazdom.

 

Nogę piwotowana rusza każdy.

 

Lbj robi 4 kroki od lat

Brzydko to wyglada u Hardena

Dokroczku do linii za 3 w tym przypadku nie liczę ale ma to każdy shooter

Minięcie w pierwszym kroku bez kozła to samo.

 

Ale najistotniejsze jest to ze są kluby w czubie tzw pomocy sędziowskiej od lat jak gsw ( ruchome bez faulu) Houston ( dzięki obecności pary cwaniaków) i lakers

 

Są takie co zawsze są okradane np. Denver czy kings

 

I takie które miały różne okresy ( najlepszy przykład to spurs gdzie po latach gwizdania przeciw bo klubu sędziowie nie lubili ale nastały czasy tez „ pozytywnego gwizdania” czy jazz gdzie to taka sinusoida była.

 

Dążenie gwiazd do big market moim zdaniem tez ma ciut wspólnego z tym marketingowo- sędziowskim wsparciem ekip z najwyższa oglądalnością.

 

Gwiazdy zrozumiały ze staty wyższe kręcisz tam gdzie liga ma biznes.

 

Dla ligii na nieszczęście wiele big market ekip jest w dołku i nie było to tak widoczne jak za czasów wcześniejszych ale wraca to teraz z czasem wzmocnienia.

 

To nie jest moja tyrada przeciw lakers tylko opis mechanizmów działających w NBA.

 

Nie przypominam sobie aby lakers musieli się jakoś martwić o jakość sędziowania.

Tak jest zbudowany ten świat.

 

Stad marudzenie waltona było śmieszne i stad ten temat

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry fluber, ale jendras ma rację, Lebron wyraźnie coś i nie wiadomo w sumie co, pokazuje i nie wiadomo do kogo, to zdjęcie tylko to potwierdza. W ogóle to nie jest żaden dowód. Powinieneś zrobić zdjęcie pod innym kątem.

 

 

Tu jest tylko pokazany cały obraz sytuacji ( tzn. czy sędziowie mogli nie zauważyć LeBrona, bo na boisku jest 10 zawodników), co pokazuje LeBron to widać na filmie, który został przecież wrzucony wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sędziowie widzą krzyczenie o TO w gąszczu rąk przy rogu boiska, a nie widzą w tej sytuacji to to jest jawne sprzyjanie Lakersom.

 

Nie kupuję relacji, że nie zwrócili uwagi na LeBrona z rękoma w górze w wiadomym ułożeniu.

 

Nie na środku boiska

Nie na LeBrona

 

Świadomie to zignorowali, świadomie nie dali technika, przecież to oczywiste nawet dla mnie jako fana LeBrona, o czym tu dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twój straszny ból dupy i jest on nawet zabawny, ale czY masz zamiar teraz przez cały sezon wpadać tutaj codziennie i wrzucać chu**we memy i komentarze? Pytam, bo to subforum przez takie gnioty stało się dramatycznie nieczytelne. Serio; żeby dotrzeć do jakiegoś merytorycznego posta trzeba przescrollować tego typu gówno.

 

 

Przypomniał mi sie ten wpis. Wczorajszy! Ja też scrolluje temat Lakers, bo przyszły 3 porażki i już leci 5 strona dyskusji o sędziach. Troche złośliwie, ale wcale mnie to nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do przepisów, ale nie jest to jasno wyjaśnione, chociaż może coś przeoczyłem:

 

"A request for a timeout by a player in the game or the head coach shall be granted only when the ball is dead or in control of a player on the team making the request. A request at any other time shall be ignored."

 

https://www.nba.com/media/dleague/1314-nba-rule-book.pdf

czyli byl technik bo pilka byla wxposiadaniu LAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli byl technik bo pilka byla wxposiadaniu LAL

 

nie nie bylo bo to martwy przepis i w NBA sie tego nie gwizdze, w zwiazku z czym cala wasza dyskusja nt czy powinien byc technik czy nie jest jedna z najglupszych dyskusji w historii tego forum. A przyznac trzeba ze lista kontrkandydatow jest liczna.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy sekwencje.

 

Walton poszedł do mediów ze sędziowie kkrzywdza lakers

Po analizach meczu ze spurs widać ze nie do końca

 

Jakich analizach? 

 

To nie jest moja tyrada przeciw lakers tylko opis mechanizmów działających w NBA.

 

Nie przypominam sobie aby lakers musieli się jakoś martwić o jakość sędziowania.

Tak jest zbudowany ten świat.

 

Skąd znasz te mechanizmy? Jakieś dowody? Czy to tylko znowu Twoje widzimisię, a jedyny argument to jak zwykle Twoja pamięć?

 

Lakers bywali krzywdzeni przez sędziów nie raz, tak jak każdy inny klub, tylko że w ich przypadku wszelkie pretensje były błyskawicznie zakrzykiwane.

 

Stad marudzenie waltona było śmieszne i stad ten temat

 

Nic nie było w tym śmiesznego. Lakers są drużyną opierającą na szybkiej grze i agresywnych wjazdach, a dostają w dwóch kolejnych meczach u siebie wyraźnie mniej osobistych. W sumie nikt poza LeBronem nie dostał jeszcze wolnych za faul przy wejściu. Josh Hart specjalizuje się we wjazdach na kontakcie - 0 osobistych w meczu ze Spurs. Waltonowi chodziło o to, że po drugiej stronie gwiżdże się jakieś touch foule z dala od kosza, podczas gdy Lakers nie dostają gwizdków przy akcjach z piłką na kontakcie. 

 

Co z tego, że LeBron miał 4 akcje 2+1, skoro faulowany był przy więcej razy? Miałeś w meczu sytuacje z powtórkami, na których ewidentnie widać było faul, po takie akcji zresztą Walton dostał technika. Tego pewnie też sobie nie przypominasz.  

czyli byl technik bo pilka byla wxposiadaniu LAL

 

To jeszcze zdefiniuj "request for a timeout", bo ja widzę LeBrona pokazującego gest timeoutu przez ułamek sekundy w kierunku Josha Harta, który ma piłkę. Po lewej obok ma sędziego, czemu do niego nie zawołał?

 

W dodatku sędzia będący najbliżej akurat nie patrzył na Jamesa. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co z tego, że LeBron miał 4 akcje 2+1, skoro faulowany był przy więcej razy? Miałeś w meczu sytuacje z powtórkami, na których ewidentnie widać było faul, po takie akcji zresztą Walton dostał technika. Tego pewnie też sobie nie przypominasz.  

 

Jeśli chodzi o te akcje an kontakcie to moim zdaniem wszyscy zawodnicy wjeżdżający pod kosz tracą przy obecnej interpretacji. Po prostu Harden rozwalił system swoimi umiejętnymi wejściami na kontakcie. tak jak kiedyś pisałem wcale w  obecnej lidze zawodnik z piłka nie jest chroniony w kontakcie a nadużywane są raczej gwizdki offence. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jeszcze zdefiniuj "request for a timeout", bo ja widzę LeBrona pokazującego gest timeoutu przez ułamek sekundy w kierunku Josha Harta, który ma piłkę. Po lewej obok ma sędziego, czemu do niego nie zawołał?

 

 

 

pewnie chciał sprawedzić czy sędziowie w końcu kiedyś odgwiżdżą ten błąd, ale trochę się krępował i bał się spojrzeć sędziemu w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny typ z tego Waltona.Powinien stanąć przed lustrem i przyjrzeć się lepiej swojemu brakowi kompetencji zamiast na siłę szukać winy sędziów.,Zresztą to nie jest wyłącznie wina Waltona, cały management Lakers spierdolił ten offseason, gdyż zamiast świętować sukces jakim było podpisanie LeBrona powinni podwinąć rękawy i zapierdalać żeby dołożyć do LeBrona jakichś wartościowych graczy.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te akcje an kontakcie to moim zdaniem wszyscy zawodnicy wjeżdżający pod kosz tracą przy obecnej interpretacji. Po prostu Harden rozwalił system swoimi umiejętnymi wejściami na kontakcie. tak jak kiedyś pisałem wcale w  obecnej lidze zawodnik z piłka nie jest chroniony w kontakcie a nadużywane są raczej gwizdki offence. 

 

Masz na myśli gwizdki off the ball? Tak, w tym sezonie jest na to nacisk, a że w HCO Lakers póki co za wiele się nie dzieje, nie ma za wiele ruchu to i mniej tego typu fauli dostają, a do tego dochodzi fakt, że mają dużo młodych graczy, więc przy wjazdach sędziowie też częściej połykają gwizdki, jak to mają w zwyczaju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam czasem obejrzeć jakąś inną drużynę, bo chyba wrażenie krzywdzenia Lakers z tego właśnie wynika. Aktualnie są 3 drużyny w NBA, które grają mniej wjazdów per posiadanie od Lakers. Akurat jeśli chodzi o liczbę drives to Lakers w tym sezonie wcale nie przodują. Nawet uwzględniając niesamowity pace, który generuje większą liczbę posiadań, to i tak jeśli chodzi o liczbę wjazdów są w ogonie ligi.

 

W tym momencie Lakers w rankingach wyglądają następująco:

Wjazdy per game - 24 miejsce w lidze

Rzuty wolne po wjazdach per game - 24 miejsce w lidze

 

Nie widać ani żadnego faworyzowania, ani żadnego gnębienia.

 

To tacy Magic powinni mieć najwięcej pretensji. W liczbie wjazdów są na 7 miejscu w lidze, a w liczbie wolnych z wjazdów na 27.

 

 

 

We wjazdach na kontakcie to się specjalizuje Harden, a nie Josh Hart. Hart zagrał 63 mecze w zeszłym sezonie i odgwizdano na nim 6 fauli podczas wjazdu. 6. W całym sezonie. Specjaliści od wjazdów na kontakcie dostawali takich gwizdków w sezonie ponad 100.

 

 

OOOH.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.