Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2018/19


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka zapowiedź ode mnie - z zastrzeżeniem, że brałem pod uwagę top10 graczy z każdego składu wg moich obliczeń + w tych top10 brałem sporą poprawkę na przewidywane GP graczy.

 

Po wyliczeniach wychodzi mi, że nasza liga będzie się dzielić na 3 grupy (kolejność w grupach przypadkowa):

 

 

1. Walka o mistrzostwo

  • 76ers - Szulim
  • Rockets - goozman (faworyt do mistrzostwa)
  • Warriors - Tryczekszukarek 
  • Cavs - Ledley 
  • Nuggets - evi (zapewne zrobi robotę na FA, więc top5 powinno być pewne)
  • Thunder - barcalover (jeśli dopisze zdrowie, to powinna być walka o podium)

2. Środek stawki (szeroko pojęty)

  • Raptors - Kolek23 (zależnie od Porzingisa i Haywarda może być lepiej)
  • Magic - Krzemo
  • Knicks - matek (widzę potencjał na skok wyżej)
  • Bucks - Tizz
  • Heat - Sylvinho
  • Kings - falcao
  • Lakers - Musli
  • Hawks - El-Maniaque
  • Suns - Qooniu

3. Walka o topowe picki 2019 i przejmowanie kontuzjowanych gwiazd

  • Portalnd - Vic
  • Bulls - Benon
  • Wolves - bulek
  • Mavs - obi
  • Spurs - cvbe

 

Wg mnie faworytem w tym roku tutaj jest goozman - bardzo szeroka kadra z absolutnie topowymi gwiazdami. Naturalnie reszta z grupy pierwszej też jest mocna i wcale nie uważam, że będzie to one-team-race, aczkolwiek gooz jest mocny w tym sezonie.

 

Co myślicie? Gdzieś się ostro kopnąłem? :smile:

 

​Ja to widzę nieco inaczej : 

 

Toronto - Kolek  jak byś puścił Porzyngisa za coś rozsądnego to TOP3 - a tak będzie ciężko o top5

Oklahoma -- dużo znaków zapytania - ale jak wypali to może być ciekawie :) top5 

Phoenix - Paul ??? - dla mnie max 5-7

Orlando - Krzemo musiał dość dużo zrzucić - a to nie łatwe, Top5 

New York - dla mnie mocny kandydat do top3 - warunek jak zagra Fultz

Chciago - fajny młody skład walka o top 5 draftu

Milwaukee- top5

San Antonio - top 5 draftu

Golden - ciężko było zejść  z salary, będę walczył :)

Atlanta - mają dużo assetu - dla mnie czarny koń :)

Minnesota - top10

Cleveland -  dla mnie top 5-7

Dallas - top10

Philadelphia - top5

Portland - top 5 - draftu

Houston - mocny przeciwnik - top3 :)

Miami - ciekawy skład - duża głębia składu - Martwi trochę kontuzja Bookera - top5 

Sacramento - Embiid ponoć ma niszczyć jeszcze bardziej - top 3-5 

LA Lakers - 5-8 

Denver - ciężko będzie o top 3 

 

 

to tak szybko :) jest ok 6 ekip naprawdę bardzo mocnych - jednak wszystko zależy od zdrowia zawodników, jak również od aktywności na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka krótka moja prognoza:
 
Nuggets. Drużyna dwóch prędkości. Z jednej strony liderzy, jakich każdy może pozazdrościć, Durant i Lebron, z drugiej odbija to się na reszcie składu. Shaq, który nie jest O'Nealem, White, Diop, Hartenstein - masa FA-sów, którzy prędzej czy później pójdą na FA. Zostało jednak troche $ w budżecie, można to spożytkować na fajnych FA-sów. Bryłki liczą na dalszy rozwój VanVleeta, Looneya czy rozbłysk formy w nowym teamie Andersona. Przy załataniu dziur można powalczyć, pytanie, czy tych dziur nie za dużo? Prognoza: Ubiegłoroczny mistrz spada z podium, walka o top5 niełatwa.
 
Magic.  Krzemo musiał zejść z salary, co odbiło się niestety na jakości składu. Talentów tu za wiele nie ma, w dużej mierze to są doświadczeni gracze, w sile wieku. To są oczywiście też pewniacy, ale tylko co po niektórzy. Tutaj też widzę mocnych kandydatów na FA, przy czym poza Portisem, nie wiem, czy ktoś moze wykonać jakiś większy skok w górę. Prognoza: Top5 pozostaje marzeniem, niestety, ale środek tabeli. Znów Krzema czeka 100 i więcej ruchów na FA.
 
Warriors. Podczas, gdy w Denver i Orlando mieli ciężkie lato, w Oakland obyło się bez istotnych zmian w składzie, a Tryczek będzie znów walczył o czołowe4 miejsca w lidze. Nie tylko trzon drużyny do tego predysponuje, ale sa też tam istotni zadaniowcy - Delon, Powell, czy Tristan, którzy mogą postarać się o to, żeby ten sezon też był dobry w wykonaniu wojowników. W dodatku GSW zadbało też o przyszłość, pozyskując pick 76-ers. Prognoza: top5 bardzo realne, walka o coś więcej.
 
76ers. W Philadelphii konsekwentnie próbują zaatakować podium i wydaje się, że nie są bez szans. Simmons ma być jeszcze lepszy niż rok temu, a jeśli robił 61, ciekawe do ilu dociągnie teraz. Ponadto cała brygada młodych gniewnych, próbujących w większej mierze zaistnieć w światku NBA - Denzel, Hart, Siakam, Harrell. Któremu z nich to się uda? Wydaje się, że Harrellowi, który rok temu pokazał swoją skuteczność w polu 3 sekund, a teraz ma szanse na większe minuty, rywalizując z Gortatem, dla którego to prawdopodobnie ostatni rok w NBA. Hart zawojował summer league, Denzel coraz bardziej odnajduje sie w rotacji Byków, Ntilikina wygryzie Mudiaya, a może i Burke'a. Kontuzja Westbrooka wcale nie musi być jakoś brzemienna w skutkach. Prognoza: Top3.
 
Cavs. W realu w Cleveland ciężkie czasy, tutaj wprost przeciwnie. Potencjał jest i to niemały. Beal, Porter, Jokic, gwiazdy o idealnym na koszykarza wieku, jeszcze z perspektywą rozwoju. Russell raczej zeszłoroczne problemy będzie miał za sobą, Allen - sky is the limit? W drafcie doszedł ciekawy prospect Holiday, ale nie wiem, czy na tu i teraz. Z gorszych wiadomości - z Marvina, Aminu i Jonesa nic więcej wycisnąć się raczej nie da, Jones może przepaść w rotacji. Dobre miejsce tej ekipy zależy od tego, kim okaże się Giles. Prognoza: Przy załataniu słabszych opcji, top5? Czemu nie!
 
Lakers. Bardzo ciekawy, wyrównany skład w Lakersach, trzeba jednak pamiętać, że rywale są równie mocni. Atutem teamu Musliego wciąż jest doświadczenie i głębia składu, co może zadecydować o czymś pozytywnym. Batum może się ogarnąć, jak zdrowie pozwoli, Brogdon z szansą na wypłynięcie, czy lekki zjazd nie czeka Inglesa? Dyspozycja Moore'a również jest niewiadomą ale dalej to solidny zadaniowiec. Gdyby Robinson wypalił, to kto wie? No i pytanie, na co stać jeszcze szeregowca Ryana... Tak czy owak, ruchy na FA powinny być niewielkie, co na początku sezonu wydaje się być atutem. Co dalej, zobaczymy. Prognoza: Szansa na top5 istnieje.
 
Raptors. Kanada, co za piękny kraj. Tyle jezior, Lacrosse i walczący o podium Kolek. Mi się udał draft NBA, może Kolek też będzie miał ten jeden sezon? - zastanawia się Anthony Bennett. Pytanie jedno  brzmi - czy zdrowie pozwoli. Zdrowie Haywarda, LaVine'a, bo Kristapsa to już nie w tym sezonie. Tak czy owak, Kolek z szansą na sukces. Drumm i George, który bez leniowatego Melo na pewno odżyje, wspomagani RHJ, Johnem Collinsem o pseudonimie "Alexis", i bardzo interesującym prospectem draftu - Porterem Jr. Czy DiVincenzo potwierdzi łatkę strzelca, jaką mu wróżą obserwatorzy NCAA, a czego nie pokazał w SL? W tym składzie Kanadyjczycy są mimo wszystko o jeden most za daleko od mistrza, czytaj - o jednego Kristapsa. Dobry trejd i może być ciekawie w Kanadzie. Prognoza: walka o mistrza.

 

Mavericks. Cuban cudów nie zrobił, nie zrobi i Obi. Jeden lider Aldridge i masa weteranów. Mimo wysokiego budżetu, nie widać tu prognoz ani na ten sezon, ani raczej na następny. Ciężka przebudowa przez GM Dallas, bo Rondo, Cov, Valanciunas co najwyżej pomogą w tym, by pick nie był tak wysoki, jaki powinien być. Najgorsze, że nie ma na kim oprzeć drużynę w przyszłości, a jedynego młodego - Zubaca - objeżdżał Hrycaniuk. Prognoza: walka o jak najwyższy pick, ale trzeba coś zrobić z weretanami... Pytanie tylko brzmi - co?

 

Heat. Lato w Heat pod nazwą idzie młodość. Potrafimy dobrze bronić, tego co tworzymy dziś, to idzie młodość, młodość, młodość - śpiewa Sylvinho. Aż żar idzie z nieba - wtórują mu w Heat. I w istocie, Miami może nie jest na dziś kandydatem na contendera, ale w oparciu o niestarego przecież Blake'a, młode gwiazdy - Capelę, Bookera, kandydatów na gwiazdy - Markkanena, Harrisa, Smitha, czy intrygującego prospceta - Brooksa, można spokojnie czekać na rozwój Josha Okogie czy przełamanie w nowych Cavs Hooda. Prognoza. Na dziś spokojne zadomowienie w top10, w przyszłym sezonie - bardzo istotny contender. To się musi udać!

 

Kings. Mieszanka młodości z doświadczeniem. Młode gwiazdy - Embiid i Mitchell wspomagani podstarzałymi - Klay i Gasol czy już dawno spadającymi. Spadająca gwiazda spełnia sny - twierdzi zespół Akcent. My już nie spełniamy żadnych - odpowiadają im Carmelo i Thomas. A Falcao się zastanawia - Murray to bardzo intrygujący prospect, ale na co stać Oubre i Dienga? Czy na coś dużo więcej? Prognoza - miejsca 7-8.

 

c.d.n. :smile: To są tylko moje prognozy, prosiłbym traktować to z przymrużeniem oka i niezbyt dosłownie ;)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, idziem za ciosem.
 
Timberwolves. Lato pod znakiem pożegnań. Nie ma już w drużynie gwiazdy o typowo amerykańskim imieniu - Hassan, stacja FOX nadaje już w innym stanie, za to przyszedł przyszły rekonwalescent - Cousins. Robin jest, ale gdzie Hood?  - zastanawiają się w Minnesocie. Niestety Hooda nie ma i długo pewno nie będzie. A więc pytanie, kto jest księciem złodziei, Robin czy Hood, pozostaje nierozstrzygnięte. Nie ma co ukrywać, odejście z Hassanem wiązało się z tym, że w Minnesocie mają inne plany niż bycie contenderem. Celem jest oczekiwanie na powrót Kuzyna i rozwój Bamby. Walka o pick? Dalszy byt w tej drużynie Evansa czy Lou raczej jednak się kłóci z planem odbudowy. Cóż, widocznie, Minneapolis miastem paradoksów. Prognoza. top10.
 
Bucks. Podwaliny, by uniknąć przeciętności, są. Warunkiem jest jednak to, żeby Wall i Millsap zagrali dużo więcej meczy niż rok temu. Millsap jest w contract year, będzie mu zależało, żeby walczyć o swój ostatni kontrakt w NBA. Jest weteran Howard, młodzi, rozwijajacy się WCS i Sabonis. Na środku widać więc moc. Jeśli by Monk odpalił, a Memphis w Marshona uwierzyło, nic nie jest niemożliwe. Miejsce w salary jest, teamu Tizza nie można lekceważyć. Co na to Tizz? Stern musi odejść. I wygląda na to, że dopiął swego, bo w FBX#2 zmiana warty. Prognoza. Top10, a może i więcej?

 

Rockets. Houston mamy problem - twierdzi NASA. Czyżby? Ja nie mam żadnego problemu - odpowiada Gooz. I chyba faktycznie, bo po zeszłym nieudaneym sezonie pozostanie wspomnienie. Zdrowi Irving i Leonard dają podstawy by myśleć o czymś istotnym, do tego solidna druga linia - Harris, Nance, rookas Young, Schroder... Ale, ale, czy na pewno Schroder? Bez Westbrooka tak, ale z nim? Sezon może być ciekawy, ale dużo niewiadomych - Walker, Anunoby, Melton. Jeśli Gooz zdecyduje sie w nich inwestować, top5 pozostanie mimo wszystko mrzonką... W życiu trzeba wybrać którąś z dróg... którą wybierze Goozman? Prognoza. W tym składzie poniżej top5, ale podwaliny pod konkretne ruchy są.

 

Trail Blazers.  Trudno mieszkając w tym kraju nie znać Dziadów, otaczają nas zewsząd - to cytat z filmu "Volta". Nie wiem, co autor miał na myśli (bo chyba nie utwór Mickiewicza :)) ale może Redicka i Gordona w drużynie Vica? Vic ma atuty - Vucevicia, młodego Tatuma, świetnego rookasa - Doncicia, ale Lin, często odwiedzający lekarskie gabinety, czy wspomniani weterani pomogą jedynie w tym, by sezon nie był spisany na straty. Ale ponieważ ich 30+ zbytnio picku nie podciągnie, to może ich warto trzymać, a nóż ktoś się w trakcie sezonu po nich skusi? Prognoza: Walka o top pick.

 

Suns. Niebo zaświeci nad Phoenix, ale jeszcze nie w tym sezonie. Liderzy są, fajna młodzież też, głębia składu - czemu nie? Ale... czegoś mi tu brakuje. Chyba tego, że Paul i Butler mogą nie mieć tego solidnego wsparcia. OK, jest Conley, fajnie zapowiadający się Bagley, ale to może być mało. Levert, Hield, Marcus, Crabbe, Kaminsky - to fajne uzupełnienie składu, ale...żaden z nich może znacząco nie odpalić - choć cała nadzieja w LeVert-cie. No i Gallinari, który całego sezonu na pewno nie dogra. Prognoza. Spokojne top10.

 

C.d. na pewno będzie :smile:

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i last, but not least...

 

Bulls. Dużo wody w Wiśle upłynie nim zespół zafunkcjonuje.  Chyba więcej niż ja wypiłem - zastanawia się Zbigniew Kręcina. Benon wyraźnie bowiem postawił na budowanie składu walczącego o top1 picku. Sporo tutaj większych talentów - Jackson, Knox, Dunn, Wiggins. Sporo też talentów mniejszych - Payton, Kennard, Zizic, Jackson. Jak i tych niezmierzonych - Osman, Musa, niczym stepy akermańskie. Ale jedno jest pewne - Benon ma swój cel, ma swoją taktykę i wszystko niej podporządkowuje. Za rok tych talentów większych będzie więcej, mniejszym mniej. A Len? Będzie występował głównie w basenie Morza Śródziemnego - otwarcie zapowiada Benon. Prognoza. Top2 draftu rookiech.

 

Hawks. Niedawno o składzie Hawks mówiono: Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić. Janusz Wójcik jak zawsze uczynny. Hawks przez lata walczyli bowiem o top pick, bez większych nadziei na cokolwiek. Ale to się w Atlancie zmieniło. El-Maniaque zapragnął być, jak już wspomniano, czarnym koniem tego sezonu - i to trochę większym niż Polska na mundialu. I mamy tutaj prawdziwych dominatorów podkoszowych - Goberta, Whiteside'a, których kupiono za - odpowiednio - Dunna i pick w drafcie rookiech. Postawiłem na właściwego konia - chwali się El-Maniaque. I chyba w istocie, bo na obwodzie również nie jest źle i również młodo - Ball, Rozier, wspomagani doświadczonym, niestety kontuzjogennym Bevem. Rotacja na skrzydłach oparta już tylko na Jabarim, ale sezon jest długi. Jastrzębie jeszcze mogą polecieć wysoko, ale czy do top5 i czy już w tym sezonie? Łatwo nie będzie. Prognoza. Pewne miejsce w "ósemce".

 

Knicks. Znając matka, półśrodki u niego nie istnieją. Albo tankowanie, albo walka o podium. A ponieważ na tankowanie się nie zanosi, w grę wchodzi tylko drugie rozwiązanie. Lider Davis i zawodnicy, mogący zanotować krok w przód - Murray, Ingram, Fultz. Nie brakuje też istotnych pewniaków - Collison, Ibaka i rookasów na czele z obiecującym Carterem. Ten skład jednak nie gwarantuje podium, więc już teraz matek zapowiada ruchy kadrowe w oparciu o zdolnych - Fultza i Adebayo. Coś mi mówi, że chętnych nie zabraknie... 150 tysięcy trójek Fultza może się okazać wystarczającym magnesem. Prognoza. Tu będą ruchy w teamie duże, top5 prawdopodobne.

 

Spurs. Cóż, ten team to kopia Benona, niemniej śmiem twierdzić, iż lepsza, bo w składzie są zawodnicy, mogący niedługo być gwiazdami nba - Ayton, Sexton, Brown, czy tez istotnymi tej ligi postaciami - Josh, SGA, Huerter, Hutchison. Swoją drogą aż sześciu rookasów składzie cvbe to chyba jakiś swoisty ewenement. Ruchy w trakcie sezonu w drużynie będą pewnie kosmetyczne, polegające na pozyskiwaniu prospectów. Prognoza. Walka z Benonem o 1 nr draftu.

 

Thunder. Słyszalne były grzmoty nad Oklahomą, bowiem nowy GM od razu po przenosinach z Bostonu postanowił zbudować skład tak, by walczyć o najwyższe trofea. Lider Greek Freak o to skutecznie zadba, a druga linia nie dość, że mocna, to jeszcze mocno perspektywiczna - Fox, Kuzma, Josh, Prince,z  których jedynie dorobek Kuzmy po przyjściu Lebrona jest niewiadomy. Poza tym Randle, Gay, Augustin również, a nawet powinni, zanotować lepszy sezon. DJ wykona single'a w Orlando - zapowiada Barcalover, i tak może być, gdyż o miejsce rywalizuje tylko z Jerianem Grantem. Widac tutaj aż 10 pewniaków do 30+ , co tylko ułatwia rotację trzema ostatnimi slotami. Prognoza. Walka o mistrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań z mojej strony, konkretne miejsca należy traktować orientacyjnie, skupiłem się na wytypowaniu pewnych grup, które powalczą o podobne cele (lub moim zdaniem powinny to zrobić np. przebudowy), poszczególne grupy częściowo się przenikają.  

 

1.   Denver Nuggets - Evitacre
Ubiegłoroczny mistrz i automatycznie tegoroczny faworyt. Love powinien dac spory upside, Adams swoje wykręci, druga linia IMO ze znakami zapytania (Anderson, Olynyk, VanVleet), ale jest cap space I zakładam, że tutaj będzie się sporo działo.

 

Typ: Top 3, walka o mistrza.

 

2.  Houston Rockets - Goozman
Silna ekipa, wraca Kawhi, jest kilku kandydatów do uspdieu, największym problemem jest chyba pensja Schroedera, bo 45 nie wykręci, trejdowałbym za weterana pewniaka, jeśli się uda to można spokojnie wlaczyć o mistrza.

Typ: Top 3, walka o mistrza.

 

3. Miami Heat - Sylvinho
Jest troche cap-space, a więc i możliwość łowów na Fa. Jeżeli Griffina będą omijały kontuzje, a Booker, Markanen, Smith będą sie rozwijac, do tego Capela, Hood i Brooks dadzą upside to powinno być meijsce w top 5.  

 

Typ: top 5 / walka o top 3.

 

4.  Sacramento Kings - Falcao - ban na FA do 17.10
Dużo będzie zależało od zdrowia liderów. Upside Emibda, czy Mitchella, jest oczywisty, IT powinien odrzyć w Denver, może Faried zaliczy skok, na pewo ciekawa ekipa

 

Typ: Top. 5

 

5. Cleveland Cavaliers - Ledley
Silna ekipa, z potencjałem do walki o top 3. Silne top 6, z obawami o zdrowie u Rubio i Beala. I trochę bieda niżej. Ok Aminu to spoko średniak, a Allen dorby prospect, ale Marvin to FA, pozycje 10-13 (10 Tyus Jones 11 Zach Collins 12 Harry Giles 13 Aaron Holiday) też szału nie robią I moga mieć problem z załapaniem się do rotacji w swoich klubach. Trzeba będzie powlaczyć na Fa.

 

Typ: Top 5.

 

6. New York Knicks - Matek
Mieszanina młodości i doświadczenia,  jest kilku kandydatów na upside, ale jest sporo znaków zapytania J … czy Ingram poprawi produkcję fp przy Lebronie, jak odnajdzie się DeRozan u Popa, co będzie z Fultzem, jak IT wpłynie na pordukcję Murraya, aktywność GM na FA .

Typ: Walka o top 5.

 

7.  Golden State Warriors - Tryczekszukarek
Mocny gracz, dobre nazwiska, póki co IMO trochę mało upsideu I są wątpliwości w drugą stronę, czy Dinwiddie I THJ zarobią na swoje pensje?  Czy Favors się nie połamie … na pewno kandydat do top 5, a przy dorbych wiatrach do walki o top 3.

 

Typ: Walka o Top 5.  

 

8.  Orlando Magic - Krzemo
Sporo kosztowała mnie walka o jak najwyższe miejsce w poprzednim sezonie, dużo trejdowałem, jeszcze więcej działałem na FA. Do mniej więcej stycznia wierzyłem, że jest szansa na złapanie kontaktu z Denver. Ale omijały ich kontuzje (a mnie nie) i ostatecznie okazali się być poza zasięgiem. Nie ma Lova, nie ma Conleya nie ma Gordona.  Było 2 miejsce.

Spektakularnych trejdów w OS nie było, choć negocjacji nie brakowało. Na Fa wymieniłem Carrolla na Gibsona (brakowało mi C). Żeby zyskać trochę cap space wywaliłem Jamesa Johnsona za Teodosicia, LAC będą pewnie trejdować Beverley non stop pojawia się w plotkach.   

Zakładaem, że moje obecne top 5 zrobi cuzamen nie mniej niż w ubiegłym sezonie. Przy sprzyjającyh okolicznościach może pojawić się uspide u Lamba i Teodosica, liczę też że Paterson (15fp) wróci do rotacji w okolicach 23-25 fp. Ktoś z dwójki Hernangomez/Craig powinien przebić się do rotacji Nuggets i dawać coś pozytywnego. Portis i Lyles to największe znaki zapytania, to dobre prospecty, ale w tym sezonie może zabraknąc minut na upside. Może gdzieś ich spakuję.

 

Typ: Na pewno będę łowił na FA, mam troche cap space, jeśli się uda kogoś przyzwoitego wyszarpać to powalczę o top 3, jesli moje przewidywania nie wypalą mogę skończyć ma miejscach 6-10.   

 

9.  Philadelphia 76ers - Szulim
Wes i Simmons, Kanter też będzie nabijał staty Sarić swoje dołoży, ale dalej nieco gorzej, Przewiduję że Mirotić parę fp poleci w dół, Valentine jeszcze bardziej, dalej totalna loteria. IMO duży ruch na FA mógłby sprawić że weszliby do walki w top 5.   

 

Typ: miejsca 6-10.

 

10. Milwaukee Bucks - Tizz
Sytuacja podobna do mojej w Orlando, tylko liderzy odrobinę starsi i nieco bardziej łamilwi. Przede wszystkim Warrena bym pakował i wysałał w świat do tankerów, bo sporo waży a IMO nie zarobi na swoją pensję. Tizz musi liczyć na zdrowie liderów I dobre łowy z FA.

 

Typ. Miejsca 6-10.

 

11.  Atlanta Hawks - El-Maniaque
Oladipo i Gobert zawze spoko. Nie wiadomo co z Hassanem, Rozier tyle już nie wykręci, Justin Holidey też nie, Gortat też już po drugiej stronie rzeki,  red light Jabari Parker, Cody Zeller też okazem zdrowia nie jest, nie mam przekonania do tej ekipy.

Typ: Miejsca 11-15.

 

12. Toronto Raptors - Kolek23
Na papierze kilka fajnych nazwisk, ale na moje oko sezon na przeczekanie, mimo że jest kilku zawodników którzy powinni mieć większy (Collins, Heoznja),  lub mniejszy (George, Lavine) upside. No chyba, że Kolek zdecydowałby się wymienić Porzingisa i zagrac agresywnie, ale nie wiem czy jest sens. IMO trzeba poobserowac jak po kontuzjach wrócą Hayward i Lavine, co będzie z MPj.

 

Typ: Miejsca 11-15.

 

13. Dallas Mavericks - Obi
Napompowane salary, weterani I zawodnicy ze wskazaniem do niższej produkcji (Rondo, Randoplph, Henson, Caovington, Ariza) nie widze tego. Moim zdaniem ostatni dzwonek, żeby wejść w przebudowę i sprzedać korzystnie kiku zawodników.

 

Typ: Miejsca 11-15.

14. Phoenix Suns - Qooniu
Qooniu musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co dalej? Czterech liderów ze średnią wieku niemal 31 lat, w tym trzech z nich ze skłonnością do kontuzji, a czwarty skonfliktowany w klubie. Kilku młodszych średniaków, ale bez widoków na jakiś konkretny upside. Bagley jako perełka. Jeżeli na początku sezonu nie będzie kontuzji, to przewiduję walkę o top 10. Natomiast ja osobiście poszedłbym w przebudowę.  

 

Typ: Miejsca 11-15.

 

15. Los Angeles Lakers - Musli
Sporo solidniaków, ale mało miejsca na upside. Nie wiem czy Musli nie powienien rozważyć, przymiarki do przebudowy.

 

Typ. Miejsca 11-15.

 

16. Oklahoma City Thunder - Barcalover

Trwa przebudowa, Na miejscu barcalover chciałbym jak najkorzystniej sprzedać w trakcie sezonu weteranów, Horford, Bladsoe, Augustin, za połamasów/prospektów/picki I czekałbym na rozwój młodziezy.

 

Typ. Top 5 draftu.

 

17. Minnesota Timberwolves - Bulek
Na miejscu bulka zostawiłbym połąmanego DMC, Turnera, Bambe a reszte sprzedał za picki, złamasów i talenty, bo z połamanym DMC i tak nie ma o co walczyć. Z drugiej strony to I ta sprzedaż może być trudna Lu czy Tyreke mają wysokie pensje, I mogą wykręcić sporo fp mmniej, ten drugi jest w dodatku łamliwy, natomiast za Fourniera i Bartona można kogoś przyzwoitego już wyciągnąć.

 

Typ: Top 5 draftu.

 

18.   Portland Trail Blazers - Vic

Doncić, Tatum, Winslow, Bridges, do tego Vucević i kilku 30 latków, trzeba kontunowac przebudowę, skupowac picki, prospectów.  

 

Typ. Top 5 draftu.

 

19.  Chicago Bulls - Benon
Nie ma tu się co rozwodzić, w Chicago trwa przebudowa, więc tzreba walczyć o jak najwyższe misjce w drafcie.  

 

Typ: top 3 draftu.

20. San Antonio Spurs - Cvbe
Podobnie jak w przypadku Chicago, gromadzenie talentów, tank i top draftu.

 

Typ:  No1 draftu 2019.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, zwłaszcza jak się w każdej jest na 20 miejscu :D

Obejrzyj sobie co rj barret zrobił stanom zjednoczonym i poczujesz sie lepiej :)

 

Chociaż to Kanadyjczyk a picki nr 1 z tego kierunku są raczej średnie ;) Na pocieszenie za niewielka opłata Szulim podeśle Ci manual „Jak wymienić Wiggo na Westbrooka w 5 krokach” i wtedy tez bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym Wiggo miał moment kiedy w niego mocno wierzyłem i nadal jest młody i perspektywiczny - jeszcze jak Butler odejdzie to produkcja wzrośnie ;)

 

Pamiętam jak oddałem Wigginsa za Jokica w Roto Dynasty i gratulowałeś kradzieży Falcao ;)

Edytowane przez Ledley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.