Skocz do zawartości

Utah Jazz 2018/19


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

bardziej by mnie ciekawiło point scored + created per play, bo w porównaniu z Embiidem to mogłoby ciekawie wyglądać. 

spokojnie, on nie ma rzutu, nie może egzystować będzie jak mantra powtarzane

 

 

rozumiem ze wyolbrzymianie kazdego slowa jest fajne ale nikt nigdzie nie pisal ze nie moze egzystowac, bez rzutu bedzie ultrrolesem 

czegu tu nie rozumiec nikt go przeciez nie wysyla do plk,  jest to bardzo niepokojace ze 21 latek nie zrobil zadnego progesu rzutowego malo tego stal sie bardziej pasywny

 

bede wdziczny jesli dasz dane o ile poprawil skutecznosc w grze post wzgledem poprzednigo roku ,  chodzi mi o skutecznosc wyrazona %?

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie robił 0.690 PPP więc poprawa spora

 

swoją drogą

 

Embiid TS bez Simmons 17-18 = 53.9 %

Embiid TS z Simmons 17-18 = 58.4 %

 

Embiid TS bez Simmons 18-19 = 53.5 %

Embiid TS z Simmons 18-19 = 58.7 %

 

Więc może to jednak nie jest tylko Ben korzysta na obecności drugiego

 

nie wiem jak to wygląda w procentach bo do tego typu statów typu iso/postups etc PPP się używa

 

ale pewnie coś w stylu 35 - 46 procent z gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i nadal nic to nie zmienia ze gdy graja razem z joelem to ben zabiera mu miejsce  grajac w post

 

 

nie zabiera, bo Embiid od początku kariery sporo grał daleko od kosza. bardzo dużo operował nawet w okolicach 3p i jest to poniekąd jego znak firmowy. poza tym dane są też tutaj bezlitosne, bo Joel gra lepiej z Benem niż bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabiera, bo Embiid od początku kariery sporo grał daleko od kosza. bardzo dużo operował nawet w okolicach 3p i jest to poniekąd jego znak firmowy. poza tym dane są też tutaj bezlitosne, bo Joel gra lepiej z Benem niż bez niego.

jesli simmons wchodzi czesciej w post niz w tamtym sezonie , a w tym samy czasie embiid tworzy mu spacing stojac na 3, to imo iest lekko patologiczna sytuacja , joel gdy gral w kansas bardzo rzadko gral jakies midrange, ten znak firmowy zaczal sie w nba co ma zwiazek z fizycznoscia (po co sie pchac wpomalowane jak mozna sobie rzucic J.), a simmons zwiekszajac ilosc swoich akcji postup wypycha go jeszcze bardziej na obwod, to chyba nie jest dobra sytuacja gdy center o takich warunkach fizycznych  lubiacy sobie pojumperowac  jest dodatkowo wypychany na obwod? 

przeciez to oczywiste ze joel lepiej gra z sommonsem overall ,  nikt tego nie neguje, ben ma zbyt duzo elitarnych skili ktorymi nadrabia to ze nie potrafi kozlowac (tfu rzucac:)).

pisalem o tych postupach w kontrze do wypowiedzi polischhamma69 , ktory wspomnia jak to ben sie rozwina w grze post

co przy joelu jest imo smieszne , simmons ma masterowac inne skile , zdecydowanie bardziej mu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy on jest rzeczywiście dodatkowo wypychany, czy też odbywa się to w ramach dobrze zbalansowanej ofensywy? zobacz jaki % rzutów Joel oddaje z każdej lokacji - w tym sezonie niewiele się zmieniło w porównaniu do dwóch poprzednich: https://www.basketball-reference.com/players/e/embiijo01.html#shooting::none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabiera, bo Embiid od początku kariery sporo grał daleko od kosza. bardzo dużo operował nawet w okolicach 3p i jest to poniekąd jego znak firmowy. poza tym dane są też tutaj bezlitosne, bo Joel gra lepiej z Benem niż bez niego.
w której części parkietu embiid jest najskuteczniejszy?

 

Zreszta embiida treningowym numerem jeden w trakcie tego offseason było „low-post dominance”.

 

Dużo racji ma kolega mistrzBeatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy on jest rzeczywiście dodatkowo wypychany, czy też odbywa się to w ramach dobrze zbalansowanej ofensywy? zobacz jaki % rzutów Joel oddaje z każdej lokacji - w tym sezonie niewiele się zmieniło w porównaniu do dwóch poprzednich: https://www.basketball-reference.com/players/e/embiijo01.html#shooting::none

postupy simmonsa stanowia maly % ataku , wiec nie sa zadnym problemem w ofensywie sixers. ile simmons gra postupow ?? 3-4pg. 

mala proba majaca maly wplyw  na joela  Genjeralnie biorac pod uwage jak malo tych postupow gra simmons nie stanowia one zadnego problemu.

jedynym powodem dla ktorego o nich wspomnialem bylo:

 

ja: simmons nic sie nie poprwawil a nawet stal sie bardziej pasywny

user x: no jak to przeciez lepiej gra postupy

ja. ale te postupy to joel powinien chyba grac anie robic spacing dla simmonsa ktory z braku rangeu zabiera miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę, że mistrzBeatka to ta sama osoba, która pisała, że cancer Butler ogranicza rozwój Wigginsa itd.? 

 

Simmons rok temu miał 3.2 akcji na post upie i 0.9 FG na 30%FG, a w tym roku 3.7 akcji na post upie i 1.3 FG na 46%FG, bądźcie poważni. Simmons jest lepszy na post upie (i to bardziej playmaking, a nie, że teraz ma 46%, a rok temu 30%), ale przede wszystkim lepiej zajmuje miejsce pod koszem względem niższych rywali, to jest liczone jako paint touches na nba.com, ale to dalej 3 FGs na mecz, a połowa pewnie bez Embiida, so... Nie ma to wpływu na Embiida, to jest mały usage.

 

Simmons od listopada robi 16-9-8 na 63%TS, po przyjściu Butlera chyba nawet trochę efektywniej, to już bardzo dobry wynik mając obok dwóch allstarów i robiącego 19ppg Redicka. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już te postupy to Simmons przecież lepiej gra 1v1

 

Jeśli chodzi o playmaking też ponoć wygląda lepiej niż rok temu

 

gołym okiem widoczne ze jest lepszy jeśli chodzi o scoring

 

No więc jednak stwierdzenie że się rozwija nie jest tutaj naciągane

 

A dyskusja zaczęła się od tego ze Mitchell gra rozczarowujący sezon :P

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postupy simmonsa stanowia maly % ataku , wiec nie sa zadnym problemem w ofensywie sixers. ile simmons gra postupow ?? 3-4pg. 

mala proba majaca maly wplyw  na joela  Genjeralnie biorac pod uwage jak malo tych postupow gra simmons nie stanowia one zadnego problemu.

jedynym powodem dla ktorego o nich wspomnialem bylo:

 

ja: simmons nic sie nie poprwawil a nawet stal sie bardziej pasywny

user x: no jak to przeciez lepiej gra postupy

ja. ale te postupy to joel powinien chyba grac anie robic spacing dla simmonsa ktory z braku rangeu zabiera miejsce

 

to nie jest takie proste, że zabierzemy X i damy Y, więc będzie lepiej. skoro ofensywa 76ers funkcjonuje dobrze z nimi dwoma na parkiecie przy takim rozłożeniu akcentów w ataku, to musiałbyś mieć jakiś argument, że przy innej dystrybucji rzutów ortg byłby jeszcze wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste, że zabierzemy X i damy Y, więc będzie lepiej. skoro ofensywa 76ers funkcjonuje dobrze z nimi dwoma na parkiecie przy takim rozłożeniu akcentów w ataku, to musiałbyś mieć jakiś argument, że przy innej dystrybucji rzutów ortg byłby jeszcze wyższy.
akurat na to odpowiedz jest prosta. A znajdziesz ja w skuteczności Embiida na poście.

 

A bardziej abstrakcyjna odpowiedz to taka ze wyobraź sobie ze z embiidem gra ktoś kto rzuca z półdystansu i za trzy.

 

Przecież phila z takim embiidem i niby tak super simmonsem ma dopiero 12 ofensywę w lidze. Już nie wspominam o butlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat na to odpowiedz jest prosta. A znajdziesz ja w skuteczności Embiida na poście.

 

wcale nie taka prosta. gdyby Embiid grał więcej na poscie, to pewnie byłby mniej efektywny, bo łatwiej byłoby go bronić (większa przewidywalność).

 

a ofensywa 76ers za cały sezon jest "tylko" dobra, bo to koszt próby wdrożenia Fultza oraz niestety tragicznego Sarica (nie wiem czy to kwestia reprezentacji, czy czego, ale kompletnie mu rzut nie siedział). w czasie, gdy ci dwaj nie byli na boisku, phila miała 116,1 ortg - czyli właściwie poziom GSW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie taka prosta. gdyby Embiid grał więcej na poscie, to pewnie byłby mniej efektywny, bo łatwiej byłoby go bronić (większa przewidywalność).

To chciałem przeczytać.

 

Większa przewidywalność.

 

#bensimmons

 

 

a ofensywa 76ers za cały sezon jest "tylko" dobra, bo to koszt próby wdrożenia Fultza oraz niestety tragicznego Sarica (nie wiem czy to kwestia reprezentacji, czy czego, ale kompletnie mu rzut nie siedział). w czasie, gdy ci dwaj nie byli na boisku, phila miała 116,1 ortg - czyli właściwie poziom GSW.

 

Spokojnie, GSW tez ma swoich fultzow i sariciow. Ogólnie powinieneś tutaj przedstawiać tabele ligowa po usunięciu dwóch „najgorszych” zawodników z każdej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałem przeczytać.

 

Większa przewidywalność.

 

#bensimmons

nie rozumiesz.

 

 

Spokojnie, GSW tez ma swoich fultzow i sariciow. Ogólnie powinieneś tutaj przedstawiać tabele ligowa po usunięciu dwóch „najgorszych” zawodników z każdej drużyny.

powinienem, gdybym chciał pokazać coś innego, niż chciałem.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest moderator? Wypadałoby temat do Philly przenieść.

 

nie zmienia to faktu że 333' to już nie najgorsza próbka,

też tak myślę, tym bardziej -4,8 NetRtg daje do myślenia.

 

bo koło 13' - 15' per match

niecałe 12, ale tu bardziej samo ustawienie, a nie ilość rzutów w post ma znaczenie.

A ja uważam, że mimo bardzo poprawnych politycznie deklaracji Jimmiego, Embiida bardziej boli to, że Butler "you cannot win without me" zaczął decydować o obliczu ekipy, a brak gry w post, oznacza mniejszą efektywność u niego - co powoduje frustrację.

Tym bardziej, że wcześniej to on trzymał tę ekipę w grze - więc teraz, żeby nie robić afery równie dyplomatycznie się wypowiada ;)

 

Mam jeszcze uwagę w kontekście wzmocnień: z jednej strony dobrze, że Philla się nie robi pochopnych ruchów, bo może dzięki temu ma dziś Butlera. Z drugiej strony musimy pamiętać, że choć po trade deadline można pozyskać graczy po buyoutach,to raczej to będą gracze 7-10 w rotacji.

Natomiast problemem 76ers (jeśli chcą oczywiście liczyć się w PO) jest potrzeba wzmocnień graczy 4-5 w rotacji (jeśli Redick to 6th man), a nie 7-10, którą rolę spokojnie mogą pełnić Amir, TJ, Shamet czy Chandler.

Generalnie taki Pope/Ariza to super ruch byłby, bo mając ich na boisku z Simmonsem, Butlerem i Embiidem na boisku defensywa byłaby zapewniona, a wtedy nawet mogliby Melo połasić.

Chyba już czas pozbyć się paru picków... i zgrać się przed PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz.

wiadomo.

 

Wracajac jeszcze do ortg philly i twojej wzmiance o tym, ze to przez to sarica i fultza, to zauwaz, ze ich impact (min + usg) jest rownoznaczny z impactem takiego cj milesa czy franka masona na swoje druzyny. 

 

dodatkowo zauwaz, ze nie biore pod uwage butlera, ktory rozegral tyle samo minut co saric a nie dosc ze offsetuje sarica to jeszcze dodatkowo phily jest in plus. 

 

Podsumowujac Philly majac Embiida i jeszcze lepszego Simmonsa i jeszcze do tego Butlera od kilkunastu spotkań powinna byc wyzej niz na 12 miejscu.

 

Co do Simmonsa samego, to pytanie uprzejmie zadaje (do wyzej wypowiadajacych sie w temacie):

 

Czy zamienilbys jego tegoroczny progres w post-up, 1vs1 czy cokolwiek tam widzisz na rownoznaczny progress ale w postaci poldystansu albo trojki (juz nawet nie mowie o obu naraz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.