Skocz do zawartości

Utah Jazz 2018/19


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w sumie czytam cały czas w tym temacie jak to Exum świetnie wjeżdza,broni i ogółem super grajek

 

a on w tym sezonie robi 7ppg na 49.6%TS a za 3 nadal nie potafi rzucać, w RPM jest w bottom 50 ligi a w PIPM tylko 2 graczy jest od niego gorszych

 

a oni mu 33/3 jeszcze dali i ktoś próbówał tutaj bronić że to nic złego

Po1 początkiemy dyskusji była Twoja niedorzeczna teza jakoby Smart był bardziej efektywny w ataku. I nawet ten słaby TS Exuma jest poza zasięgiem Smarta

 

Po2 Exum nie ma umowy33/3 bo ma gwarantowane tylko 9,1 na sezon. Reszta to premie z czego 1,5 jest nieosiągalne. 400tys może

 

Ogólnie Exum gra źle jak całe Jazz. Niby w obronie daje rade nawet dziś ale w ataku fatalnie kończy pod koszem. Mimo że jest szybki to pod koszem ma marne52%

 

Ale całe Jazz gra koszmarnie za 3 od dobrych dwóch tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Raptors mają więcej. Czymś trzeba się pocieszyć.

Bardziej mnie cieszy fakt, że w końcu Snader poszedł po rozum i wstawił Crowdera do wyjściowej piątki. Favors dzięki temu miał więcej energii w 3 kwarcie bo często Jazz przewalało mecz na przełomie 3 i 4...zobaczymy jak to dziś z Pacers wyjdzie ale są z Crowderem zamiast Fava to najlepsza piątka Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tę wymianę. Korver to nadal ponad 40% za 3. Lineupy z Inglesem i Korverem mogą tworzyć dużo przestrzeni wokół Mitchella. Pomalowane już nie będzie tak zapakowane jak w ostatnich meczach

 

A że oddaje Burksa , którego nie lubię i który ma w każdym meczu mnóstwo głupich akcji to tylko lepiej

 

Korver wg T.Jonesa ma już być gotowy na mecz z Charlotte- Jestem ciekaw jego powrotu do Jazz 

 

To systemowy gracz. Jazz dużo kreuje czystych pozycji tylko ,że nikt z nich nie trafia

 

Donovan rok temu miał 40% z czystych teraz ma 29%

Crowder większość kariery 35% teraz też tylko 30%

 

Nawet Ingles z czystych pozycji trafia gorzej niż jak jest dobrze broniony

 

Dziś też miał z 2-3 rzuty kiedy nikogo przy nim nie było i wszystkie spudłował

 

Jazz w ataku nadal robi dziwaczne rzeczy. Pudłuje , popełnia takie straty że nie wiem co powiedzieć

Dziś Crowder w kontrze po prostu wybiegł z piłką poza linię końcową. Potem Exum po przechwycie kiedy Jazz wychodziło 3 na 1 podał do Rubio takim lobem że nawet Gobert by tego nie sięgnął. Mitchell też w kontrze zgubił piłkę

 

To jest jakaś chora maniera że JAzz w pierwszej kwarcie ma 6-7 strat niewymuszonych kompletnie przez rywala

 

Na szczęście dziś jak wspomniał January Gobert w obronie był sobą. Był aktywny , wychodził do każdego na mid range, na floatery

Mitchell zagrał 4 kwartę niczym zeszłoroczny Mitchell

15 pkt na 6-11, 3 zb, 2 przechwyty 0 strat i +15... Ba Donovan zdobył więcej pkt niż całe Nets 

 

 

Ogólnie Jazz miewało w tym meczu długie okresy dobrej obrony. Royce O'Neale, Rubio w końcu przebijali się prawidłowo na zasłonach. 

 

Tylko że Jazz w tym sezonie już miewało dobre mecze w obronie jak np w Memphis czy Bostonie by potem zagrać koszmarnie słaby mecz

 

 

To wprawdzie nie jest żadne tłumaczenie ale Jazz ma dziwaczny terminarz. OD dłuższego czasu wpada do Salt Lake na jeden tylko mecz i znowu jedzie w trase. 14 meczów każdy w innym mieście i Jazz non stop kursuje od Wschodniego do Zachodniego wybrzeża

 

Co i tak nie tłumaczy dlaczego zaliczyli najgorszą porażkę w historii ( ta z Mavs) i najgorszą domową ( ta z Pacers , choć tu pewny na 100% nie jestem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się podoba ta wymiana chociaż świetna bym ja jak january nie nazwał. Mówimy o gościu który ma 37 lat na karku, przychodzi na te 15-20 minut i do tego ma dłuższa o rok umowę niż burks. Nie mówiąc o 2 pickach. (2nd round but still).

 

Dobry, fajny ruch ale nic więcej.

 

Niemniej, osobiście się jaram ;] Aż moze wykopie jakieś zdjęcie z nim z poprzednich czasow jazz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej wymiany tak nieśmiało zapytam: Grayson Allen niedomaga?

Nigdy nie byłem fanem tego wyboru i nawet studziłem zachwyty po test meczach. Więc moja wypowiedź będzie złośliwa. Facet jest słaby w obronie. W ataku ma problem z Kozłowskiego pewnym rzutem. Miał kilka szans i je spieprzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, uważam, że Cavs dostali mega dobrą cenę za Korvera.

50 letni shooter - fakt, że elitarny, ale 50 letni , do tego na 2 letniej wcale nie jakiejs super umowie.

2x 2nd rounder + spadający kontrakt to naprawdę dobry price.

 

BTW: Jazzmany pamiętacie jak broniliście tego kontraktu Burksa? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, uważam, że Cavs dostali mega dobrą cenę za Korvera.

50 letni shooter - fakt, że elitarny, ale 50 letni , do tego na 2 letniej wcale nie jakiejs super umowie.

2x 2nd rounder + spadający kontrakt to naprawdę dobry price.

 

Chyba żartujesz

 

Wiesz ,że 37 letni Korver od kilku lat utrzymuje średnią 45% za 3? A z rogów ok 50%

 

Jazz bardzo dużo kreuje rzutów za 3 właśnie z rogów tylko w tym sezonie zamiast z 40% skutecznością wpadają z 28%

 

KK wystarczy,że będzie tkwił w rogu i żaden obrońca go nie odpuści a jeśli do tego dodamy Inglesa , który zasadniczo też rzuca za 3 na poziomie ponad 40% to nagle może się zrobić pod koszem wiele przestrzeni dla wjazdów Mitchella

 

A cena wybór JAzz ok 50 miejsca i Alec , którego Jazz nie widzi w dalszej rotacji to raczej żadna cena

 

Tak naprawde ta wymiana to Korver za drugą rundę Wizards z 2021

 

Rzut za 3 w obecnej lidze to wartość bezcenna a Korver nie schodzi poniżej pewnego elitarnego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz

 

Wiesz ,że 37 letni Korver od kilku lat utrzymuje średnią 45% za 3? A z rogów ok 50%

 

W obecnej lidze jest multum takich graczy i z każdym rokiem pojawia się więcej, starsi gracze też poprawiają trójkę, bo oddają te rzuty zamiast long dwójek. Obecnie ta skuteczność Korvera to nie jest jakiś wielki game changer.

 

Po za tym Jazz mają ogólne problemy z atakiem i jeden Korver tu moim zdaniem, aż tak wiele nie zmieni.

 

Fair deal po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej lidze jest multum takich graczy i z każdym rokiem pojawia się więcej, starsi gracze też poprawiają trójkę, bo oddają te rzuty zamiast long dwójek. Obecnie ta skuteczność Korvera to nie jest jakiś wielki game changer.

 

Po za tym Jazz mają ogólne problemy z atakiem i jeden Korver tu moim zdaniem, aż tak wiele nie zmieni.

 

Fair deal po prostu.

A to wymień mi te multum graczy co 4-5 lat z rzędu mają trójke na poziomie 45% a z rogu na poziomie 50%?

 

Ba nawet w tym sezonie nie ma ich za dużo jak na razie

 

Chodzi mi generalnie o to że nie martwię się aż tak o wiek Korvera bo on nadal trzyma mega wysoki poziom a Julius podkreślał ,ze to dziadek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wymień mi te multum graczy co 4-5 lat z rzędu mają trójke na poziomie 45% a z rogu na poziomie 50%?

 

Ba nawet w tym sezonie nie ma ich za dużo jak na razie

 

Chodzi mi generalnie o to że nie martwię się aż tak o wiek Korvera bo on nadal trzyma mega wysoki poziom a Julius podkreślał ,ze to dziadek 

 

Ten wymóg 4-5 to typowo pod tezę, a wiadomo że koszykówka się zmieniła i trendy też, więc Korverów jest więcej.

 

Byle Snell czy nawet taki Blakeney to robi w systemie Bulls. Po prostu ta skuteczność Korvera nie robi takiego wrażenia, bo takich graczy z roku na rok jest więcej. A Korver, no nie da się ukryć ma te swoje 37 lat. Po prostu takich graczy można wyciągnąć z FA bez oddawania dwóch picków, chociażby latem długo do wyjęcia był Ellington i nikt się nie skusił.

 

Nie umniejszam Korvera, znam jego wartość, ale też dziwię się, że atakujesz post Juliusa, że Cavs też korzystnie zyskali.

 

W BeGM też jego wartość to był jeden 2nd rounder, taki jest jego obecny trade value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz

 

Wiesz ,że 37 letni Korver od kilku lat utrzymuje średnią 45% za 3? A z rogów ok 50%

 

Jazz bardzo dużo kreuje rzutów za 3 właśnie z rogów tylko w tym sezonie zamiast z 40% skutecznością wpadają z 28%

 

KK wystarczy,że będzie tkwił w rogu i żaden obrońca go nie odpuści a jeśli do tego dodamy Inglesa , który zasadniczo też rzuca za 3 na poziomie ponad 40% to nagle może się zrobić pod koszem wiele przestrzeni dla wjazdów Mitchella

 

A cena wybór JAzz ok 50 miejsca i Alec , którego Jazz nie widzi w dalszej rotacji to raczej żadna cena

 

Tak naprawde ta wymiana to Korver za drugą rundę Wizards z 2021

 

Rzut za 3 w obecnej lidze to wartość bezcenna a Korver nie schodzi poniżej pewnego elitarnego poziomu

Myślałem, że 2lata ma gwarantowane.

Korver miewał już ostatnio problemy zdrowotne, defensywnie mimo dobrego IQ odstawał zawsze fizycznie od typowych SG/SF, wiadomo było, że obie strony wolałby się rozstać i tak naprawdę blisko było bayoutu - w tym kontekscie 2x 2nd to bardzo dobre value dla Cavs, szczególnie że Burksa też mogą wrzucić do rotacji.

Nie twierdze, że Utah nie powinni robić tej wymiany, twierdzę, że Cavs dostali więcej niż się spodziewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.