Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2018/2019


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie nie dają frajdy Sixersy w tym sezonie. 

Przyczyn jest kilka, ale chyba ta najgłówniejsza jest taka, że co innego wejść na poziom contendera, a co innego ten poziom trzymać przez wiele sezonów. 

 

To nie jest tak, ze coś się posypało bo oddaliśmy Roco i Saricia. Zrobiliśmy ten ruch bo od początku nie wyglądało to do końca dobrze. Przegralismy z bezposrednimi rywalami i trzeba było zrobić moves. Oczywiście Dario miał mega slump, ale wciąż... 

 

Kto wie, czy jakis kiepski machup w 1 rundzie to nie byłby dobry zimny prysznic i szansa na lepszego coacha? No własnie, tylko kto w miejsce Bretta, żeby nie zamienić przysłowiowej siekierki... ? 

 

Na pewno nie pomogło też Colangelo-gate i ten okres z Brettem jako GM latem... 

 

Trochę dzieje się to czego się od początku obawiałem - zbyt szybkie wejscie w 'win now', zapchanie sallary zanim nasi liderzy będą gotowi do wygrywania i zanim będzie wiadomo co są warci (Simmons). O ile Tobias Harris to człowiek, który fantastycznie wpasowuje się w to co bym w Sixers chciał widzieć, tak obiektywnie chyba było lepiej trzymać małe i elastyczne umowy RoCo i Dario i to widać już dziś. 

Ten zespół potrzebuje oczywiscie lepszego coacha i głębi, wartościowych rolesów, ale i ogrania - i razem i w lidze. To parcie na wygranie wschodu pojawiło się trochę przedwcześnie. To oddanie Granta za Ilyasovę było wg mnie pierwszym z kategorii "dziś za jutro". Oczywiście fuckup z Fultzem to coś niepowinszowanego pod względem utraty assetów, ale to już inna bajka. 

 

Dla mnie ten zespół powinien dostać przyzwolnie na jeszcze jeden sezon w środku tabeli i dopiero wtedy można byłoby łapać 'okazje'. A ja to odbieram jako próbę 'wykazania się' przez Colangelo, czyli oddanie projektu na za 2-3lata (Grant) za floor spacera na jeden sezon. No i ta wymiana po Fultza. W sumie to albo trzeba było zostawić Granta i iść po Fultza, albo zrobić ruch z tym wysokim pickiem po jakiegoś allstara. 

 

Zobaczymy jak to wyjdzie w PO, ale zieje aż dziura na PG/SG na ławie... Do tego Jonathon Simmons jest tak kurewsko fatalny, że przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Gość zmienił zespół na dużo lepszy i mimo, ze powinien mieć dużo łatwiej... jest równie c***owy co w Magic... i to w swoim CY! Jeśli Brand szukał w wymianie kogos gorszego niż Fultz to jakimś cudem mu się to udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to że w 1 rundzie nie powinni mieć problemów to raczej w miarę obiektywna ocena sytuacji

 

Czy ja wiem czy taka obiektywna? Zbyt wiele lat oglądam NBA by brać coś takiego jak RS za pewnik. :D

 

Z drugiej jednak strony życzę im jak najlepiej i liczę, że powalczą i za darmo drugiej rundy nie oddadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne psychologicznie W dzisiaj. Chyba pierwsze od 100 lat z kimś z top3 na wschodzie i to w hali rywala.

Jimmy w 4Q wyglądał bardzo dobrze, znakomity Embiid, który nastukał 40pkt mimo tylko 7fta.

 

4-0 odkąd wrócił Biid i powoli zaczyna to jakoś wyglądać. Co ważne Indiana dostała od Denver więc trzeba się skupić na dowiezieeniu tego 3 seedu do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kompletnie nie rozumiem, jak Philly mając w składzie prawdziwego superstara i 4 borderlane allstarów może robić sezon na ~50 win. Znaczy po części rozumiem i widząc przykłady GSW czy MIL, da się zobaczyć sens czekania z wymianą trenera dopiero na lato.

W MIL mi ciężko uwierzyć, przecież jeśli się wyjmie po najlepszym graczu, to w finałach mamy coś takiego:

Bledsoe, Lopez, Mirotic, Middleton vs Durant, Green, Klay i DMC.

Niby papier nie gra, ale jednak widząc taką dysproporcję, trudno mi powiedzieć, że ktokolwiek poza 76ers ma jakiekolwiek szanse z GSW, nawet biorąc pod uwagę to, że Green i Klay w tym RS nie grają nic, a i Curry i Durant daleko poniżej swoich najlepszych sezonów.

A 76ers dopiero w końcówce sezonu zdołało wyprzedzić Indianę bez Oladipo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem pytac, ile mają z Butlerem i z kwartetem Embiid-Butler-Harris-Simmons?

Każdy team ma kontuzje i inne mniej lub bardziej losowe zdarzenia.

W GSW wypadli na kilkanaście meczy Curry i Green, na kilka meczy Durant i Klay i DMC na prawie 50. 

Generalnie 76ers ma taki starpower, że im jakieś tam pojedyncze kontuzje nie powinny sprawiać, że mają SRS spoza top10 ligi.

Raczej nie będę oryginalny mówiąc kto powinien odejść. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem do coacha Nicka żeby zrobił filmik o Simmonsie i oto jest:

 

 

z Harrisem i Butlerem w składzie i tak można Simmonsa 'ukrywać' w HCO & clutch lepiej niż wcześniej, co nie znaczy że jest on tam jakoś szczególnie przydatny... więc... hmmm...tego

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bilansu - Sixers ewidentnie od początku sezonu szukają tożsamości. Dostali w dupe kilka razy na początku od jakichś Cavsów + te zmiany personalne po drodze - stąd do tej 60 kawałek brakuje. 

 

Co do filmiku rw30: 

Wszystko się zgadza.

 

Dlatego tak absurdalne jest dla mnie to, że wzmocniliśmy wszystkie pozycje właściwie, a tam gdzie była c***nia (rzucający backup PG) nie zrobiliśmy totalnie nic. Simmons jest nadal spoko w obronie i jest nadal dużo zespołów przeciwko którym jest dobry użyteczny (lub które nie potrafią go kryć jak choćby Blazers z tego filmiku)

 

Zastanawiam się jaki trade może być na horyzoncie, czy to będzie jakis star caliber player (czy potrzebujemy kolejnej 'gwiazdy'?) 

, czy raczej paru dobrych zadaniowców, albo starter + niezły pick? 

 

 

Russell, Walker, Lowry, Conley, Holiday, Lillard, Murray, Beverley to takie nazwiska co by mi pasowały, ale jakos mało realne nawet jesli spojrzymy na kontrakty wydają się te nazwiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko raczej robić trejdy z FA

nie wiem Julius co  Ty masz z tymi trejdami rodem z 2k, ale juz chyba z 15 propozycji wymiany Simmonsa od Ciebie widziałem = D

 

Jak maja go wymienic to za jakiegos Davisa a nie jakis Conleyo-Rusellow. Az tak słaby nie jest ;]

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.