Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2018/2019


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy lepsza defensywa Sixers to fluke związany z rywalami słabszymi w ataku, czy trend.

Jak to drugie to się może pościg za Raps zacząć :smile:

 

być może trochę, jednak co jest fajne, że oni zmuszają rywali do sporej liczby rzutów z połdystansu przy tym dobrze broniąc łuk i pod koszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jakieś studnio po trejdzie Butlera i SVG wypowiedział się o Philly tak: 
Atak nadal nie będzie ich najlepszą bronią - przez brak strzelców, ale oni będą spotkania wygrywać obroną. 

 

Wcześniej ta obrona wyglądała naprawdę kiepsko, a może po prostu ustawiono schemat i dopiero zaczyna to 'klikać'? Trudno powiedzieć, ostatnio widziałem grafikę jak bronią zespoły w lidze i Sixers są chyba w top3 at rim i top5-7 jeśli chodzi o skuteczność trójek - można więc założyć, że z założenia mają odpuszczać midrange - jako, że to najmniej efektywny rzut, a analityka od początku processu jest bardzo istotnym elementem gameplanu. 

 

Wreszcie jednak za sprawą obrony byliśmy w stanie wygrać dość łatwo kilka spotkań, zrobić blowout Wizards, czy Knicksom, gdzie te zespoły wcale nie były w jakiejś beznadziejnej formie. To mega istotne, żeby się nie zajechać przeciwko słabeuszom, móc uciąć minuty do 20-25min w meczu od czasu do czasu.

 

Poprawił się trochę Simmons - chyba zszedł się z Kendall i jakby nowe siły w niego wstąpiły - jest dużo bardziej agresywny, wdziera się pod obręcz, gra sporo w post i domaga się tam piłki - 10 rzutów może chluby nie przynosi, ale sporo wymuszonych FT także usage przypuszczam mu podskoczył. Co dziwne technika FT dużo płynniejsza, a skutecznośc niestety kiepska.

Jimmy jest świetny, bo przez większosc spotkania gra bardzo pasywnie w ataku, czasami wykończy jakiegos gorącego kartofla , czy kontrę, ale już w 4Q zamiast grać wszystko na Embiida jest reliable 1st option i jego klasyczne izolacje i wcale nie jakies super efektywne wg analityki rzuty robią dużą różnicę. Zamykamy spotkania, które wcześniej regularnie przegrywaliśmy. 

 

Po raz kolejny - kocham grę JJ Redicka - kiedy nie zmusza się go do bycia pierwszą opcją w końcówkach to po prostu pure joy. Wyjścia po zasłonach na trójkę, czy na wysokie mid range, błyskawiczny release, laserowa precyzja rzutu, ruch bez piłki, chemia z Embiidem - podpisanie z Sixers było chyba jego najlepszym ruchem w karierze - zgarnął dobry hajs, no i wszedł do zespołu gdzie z jednej strony ma sporo do powiedzenia, z drugiej odpowiedzialność jest na innych ludziach, a do tego ma kto ukrywać jego braki w obronie. 

 

Pierwsza piątka Sixers ma najlepszy net rtg w lidze w tej chwili. TJ fajny mecz z Grizz - w sumie już kolejne niezłe spotkanie w jego wykonaniu, nie zmienia to faktu, że gdybyśmy mieli jakieogś PG z rzutem, to Simmons tam w post dopiero miałby prawo poszaleć - uważam, że to powinien być priorytet nr 1 przed deadline, bo na deskach Biid/Mus/Chandler/Ben sobie poradzą, tylko trzeba zrobić tak, żeby Ben tego PF mogl efektywnie grać. Broniący PG z dobrą tróją, czy daj Boże potrafiący grać picki i robić z tego dobre rzeczy.

 

Zobaczymy jak będzie dalej, ale ewidentnie widać pozytywny trend, w końcu wyglądamy trochę bardziej jak zespół, który potrafi wykozystać swoje atuty i to wcale nie na tle samych ogórków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądam 76ers a trochę tego jest to wydaje mi się że Ben jest dużo lepszy w tym sezonie jeśli chodzi o grę w post.

 

Nie mam za bardzo jak tego potwierdzić bo na nba.com są dane z siedmiu spotkań ale myślę że staty by przyznaly mi rację

 

Ogółem od tego trade'u Sarica Ben jest dużo lepszy w ataku

 

Te lineupy z nim na 4 wczoraj bardzo fajnie chodziły

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pompey potwierdza moje przypuszczenia dot. problemów z głową. Kontuzja barku odnowiła się w chwili, gdy zamiast Markelle do gry wszedł TJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompey potwierdza moje przypuszczenia dot. problemów z głową. Kontuzja barku odnowiła się w chwili, gdy zamiast Markelle do gry wszedł TJ.

Kontuzja odnowiła się wcześniej, co widać np po zmianie mechaniki rzutu, na starcie sezonu wyglądało to jednak lepiej niż w ostatnich meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądam 76ers a trochę tego jest to wydaje mi się że Ben jest dużo lepszy w tym sezonie jeśli chodzi o grę w post.

 

Nie mam za bardzo jak tego potwierdzić bo na nba.com są dane z siedmiu spotkań ale myślę że staty by przyznaly mi rację

 

Ogółem od tego trade'u Sarica Ben jest dużo lepszy w ataku

 

Te lineupy z nim na 4 wczoraj bardzo fajnie chodziły

Tak, wczoraj na 4 wyglądał niegłupio. Rzeczywiście częściej próbuje grać w post, ale on jeśli nie wjedzie pod obręcz to ma problem ze skończeniem tego hakiem, czy jakimkolwiek rzutem. Natomiast mam jakieś wrażenie, że jest w ostatnich spotkaniach agresywniejszy, gra z większym przekonaniem, ma lepsze parcie na kosz. Ta PFka jest też o tyle fajniejsza, że gra więcej off bal w HCO i inni ludzie mogą pokreować.

 

Nie zmienia to faktu że i w tym przypadku lepiej byłoby mieć PG z trójką, żeby zrobił mu dużo więcej miejsca Benowi, umozliwiłoby zagranie jakichś picków, w których możnaby wykorzystać szybkość i IQ Simmonsa. 

 

Czy Ben jest lepszy od Simmonsa bez Saricia? Ja tego nie zauważyłem, na pewno musi próbować grać inaczej , bo straciliśmy sporo firepoweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj na 4 wyglądał niegłupio. Rzeczywiście częściej próbuje grać w post, ale on jeśli nie wjedzie pod obręcz to ma problem ze skończeniem tego hakiem, czy jakimkolwiek rzutem. Natomiast mam jakieś wrażenie, że jest w ostatnich spotkaniach agresywniejszy, gra z większym przekonaniem, ma lepsze parcie na kosz. Ta PFka jest też o tyle fajniejsza, że gra więcej off bal w HCO i inni ludzie mogą pokreować.

Od zawsze piszę, że Ben to czwórka i tak powinien być ustawiany, to zaraz spotykam się z kontrami, że to marnowanie rozgrywającego. 

 

Przecież to może i powinien być prime Odom na sterydach. Niech tylko poprawi rzucanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ta obrona wyglądała naprawdę kiepsko, a może po prostu ustawiono schemat i dopiero zaczyna to 'klikać'? Trudno powiedzieć, ostatnio widziałem grafikę jak bronią zespoły w lidze i Sixers są chyba w top3 at rim i top5-7 jeśli chodzi o skuteczność trójek - można więc założyć, że z założenia mają odpuszczać midrange - jako, że to najmniej efektywny rzut, a analityka od początku processu jest bardzo istotnym elementem gameplanu. 

 

 

Jak robiłem ten wykres to sam się mega zaskoczyłem, ale skoro tak jest to muszą przyjść efekty, najbardziej zaskoczyło mnie Detoti więc tam to wrzuciłem ale 76ers są po jasnej stonie mocy więc należy się cieszyć, bodajże 35% rzutów rywale oddają z półdystansu. Zobaczymy, czy z mocniejszymi rywalami też to zadziała. 

 

Co do Simmonsa pełna zgoda, że PF to minimum przesunięcia go, ja bym nawet wykorzystywał go jako point centra w drugim unicie czasami.

 

Butler póki co zaskakuje mnie swoją pasywnością i małym USG ciekawe jak długo.

 

JJ i jego młodsze wcielenie Shamet wyglądają naprawdę super w tym systemie

 

Embiid i chwalenie go to tylko fomalność

 

i o dziwo da się oglądać TJ i Bena razem na boisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.