Skocz do zawartości

Czyżby Shaq do Suns?


Mich@lik

Rekomendowane odpowiedzi

co by nie mowic o tradzie Shaqa to jednak brak Mariona będzie widoczny i to bardzo. Uwazam, że Shaq jeszcze troche pary w silniku ma i pewnie szybko sie o tym przekonamy, ale Matrixa oddawac nie powinni, ale ta sprawa ciagnęla się zbyt długo i do tego dojśc musiało.

Owszem wzmocnienie LAL jest zdecydowanie wieksze, w tej chwili obiektywnie patrzac Lakers zyskali duzo więcej i jeśli miałoby dojśc do pojedynku tych ekip stawiał bym na LAL, ale spisywanie Suns po tradzie na pożarcie to przeinaczanie faktów, bo to jest Shaq, owszem stary, ale wciąż Shaq, który poza sts i faulami daje cholernie duzo swobody wariatom z obwodu i tego nie doceniać nie wolno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wszystko podsumowal Mr. 0 na swoim blogu. Te wszystkie trady, Gasola, Shaqa... Polecam.

 

http://my.nba.com/forum.jspa?forumID=400032200

 

Ladies and gentlemen, they have Darko and Kwame at the four and the five. That’s all I’m going to say.

Shaq is back in the West and Kobe’s got Gasol - the two teams that hate each other with the two players that hate each other. Wow, how the NBA works.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam prawie regularnie jego blog (czasem zapomne) i on swietnie pisze. Swietnie sie go czyta, wszytko klarownie, z poczuciem humoru i prosto z mostu co ja osobiscie bardzo cenie. Bez owijania w bawelne. To jest dobre:

 

The Lakers stole Pau Gasol. They hi-jacked him. That should be a crime.

PS. A tak przy okazji polecam: http://www.gilbertology.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm. Mimo, ze nie znosze pana Waltona musze przyznac, ze w tej wymianie zdan to on ma racje. Shaq nagle cudownie ozdrowial??? i mean c'mon :lol: To, ze Snaq odgryzl sie w swoim stylu jest nawet zabawne ale niestety..... nie na temat. Bo kontuzje Waltona i jego osiagniecia nijak sie maja do stawianych Snaqowi "zarzutow" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.azcentral.com/sports/suns/ar ... riors.html

 

IDEALNA OPCJA dla Suns!

 

Tylko za co... Mamy co prawda trade exception, mamy tez pick atlanty, ktory bylby wystarczajacym wynagrodzeniem dla Pietrusa, tyle ze nie mamy kasy, wiec jesli daliby kase do niego to bylo good :D

 

Kasa + Pietrus -> trade exception + atlanta pick

 

Nie wiem jak to jest z tym trade exception, czy sie je traduje, czy zuzywa w takiej umowie, no ale tak mniej wiecej wygladaloby to z mojej strony. Rookas w okolicy 15 miejsca mysle, ze malo sie Phoenix przyda, a Pietrus - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm. Mimo, ze nie znosze pana Waltona musze przyznac, ze w tej wymianie zdan to on ma racje. Shaq nagle cudownie ozdrowial??? i mean c'mon :lol: To, ze Snaq odgryzl sie w swoim stylu jest nawet zabawne ale niestety..... nie na temat. Bo kontuzje Waltona i jego osiagniecia nijak sie maja do stawianych Snaqowi "zarzutow" :mrgreen:

Bez kitu. Magia medykow Phoenix :lol:

 

Nie wiem za co tu go kochac bo robi z siebie coraz wiekszego palanta odwracajac kota ogonem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze przyznać że kiedyś Shaqa nie znosilem. Teraz darze go duza sympatią :wink: . A nie wiem o co wy tu go obwiniacie. Przecież wyświadczył Heat duuuuuuuuuuuużą przysługę przystając na ten transfer. Bo jak większość pisze to właśnie Heat mają być zwycięzcami tej wymiany. Czy aby napewno ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze przyznać że kiedyś Shaqa nie znosilem. Teraz darze go duza sympatią :wink: . A nie wiem o co wy tu go obwiniacie. Przecież wyświadczył Heat duuuuuuuuuuuużą przysługę przystając na ten transfer. Bo jak większość pisze to właśnie Heat mają być zwycięzcami tej wymiany. Czy aby napewno ? :wink:

 

Przysługa? Hmm ja to widzę jako sytuację bez wyjścia dla Miami. Shaq postawił pod ścianą Rilesa. Zaczynał żądać buyoutu i jeśli to by się dostało do prasy to automatycznie byłby bez wartosći jeśli chodzi o potencjalny trejd. Dobrze, że pojawił się Kerr z Marionem i Banksem bo coś czuję, że wyszłaby niezła lipa w mediach z powodu buyoutu O' Neala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze przyznać że kiedyś Shaqa nie znosilem. Teraz darze go duza sympatią :wink: . A nie wiem o co wy tu go obwiniacie. Przecież wyświadczył Heat duuuuuuuuuuuużą przysługę przystając na ten transfer. Bo jak większość pisze to właśnie Heat mają być zwycięzcami tej wymiany. Czy aby napewno ? :wink:

 

Przysługa? Hmm ja to widzę jako sytuację bez wyjścia dla Miami. Shaq postawił pod ścianą Rilesa. Zaczynał żądać buyoutu i jeśli to by się dostało do prasy to automatycznie byłby bez wartosći jeśli chodzi o potencjalny trejd. Dobrze, że pojawił się Kerr z Marionem i Banksem bo coś czuję, że wyszłaby niezła lipa w mediach z powodu buyoutu O' Neala.

A ktos pytal czemu go nazwalem tchorzem ;-)

 

ps. niesamowita sprawa, Suns trafiaja na 86% skut. i przegrywaja. heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu o Suns, wiec zalozmy, ze ten nim bedzie. Z GSW spokojnie dalo sie wygrac, szkoda tej akcji Stoudemira z koncowki, bo zazwyczaj robi w takich sytuacjach 2+1, a tu zrobil 1.

 

Teraz grzechy glowne Suns przeciwko Warriors.

-nie mozna podwajac na post-upach - ich trojki to o wiele wieksza bron niz gra w pomalowanym

-ograniczyc jak sie tylko da straty - fastbreaki zlikwidowane oznacza dla Warriors praktycznie koniec

-atakowac kosz - tam nie ma gosci do blokowania, oprocz Pietrusa moze...

-jak najwiecej post-upow, uwazac na passing lanes przy podwojeniach

-wygrac zbiorke, bo to tragicznie zbierajacy zespol

-switchowac na pick and rollach, chyba ze je bronisz jak boston

-zwolnic tempo wiadomo dlaczego

-dawac im rzucac duzo jumpshotow, mozna im nawet dac troche miejsca do nich, ale oczywiscie nie za duzo, no i nie na trojkach... nawet jesli rzucac beda na skutecznosci 45% powiedzmy, to i tak przy dobrej grze w ataku powinienes miec okolo 10% wiecej

 

A tak poza tym to Pietrus do Suns!!

pick atlanty i trade exception -> Pietrus + 3mln $

 

To jest dla Suns BARDZO POTRZEBNY transfer. Po odejsciu Jamesa Jonesa i ograniczeniu trojek przez Hilla, po odejsciu Mariona, po tym w jakiej formie jest Bell w tym sezonie rzutowo wlasciwie zmusza Suns do wzmocnienia zespolu o jeszcze jednego shootera, jesli chca grac swoja koszykowke.

 

A z kolei sam Pietrus pasuje do Suns jak ulal - uniwersalny obronca, atletyczny, niezle broni, dobra troja, zajebiscie biega, i shot blocker co moze sie tez przydac!

 

I tak na koniec jeszcze moze dodam, dlaczego Marion byl wytransferowany teraz, a nie wczesniej. Suns maja ten problem, ze Nash jest slabym obronca 1on1 i potrzebny jest uniwersalny obronca, ktory potrafi kryc ta cala mase swietnych, ofensywnych PG. Poki nie bylo tu Hilla, nie bylo mowy o takiej wymianie, bo zostalibysmy z Nashem broniacym Paulow, Parkerow, Baronow i innych Deronow. Teraz jest Grant, swietnie sie wpasowal i pokazal juz, ze potrafi spelnic ta role. Zazwyczaj w druzynach przeciwnych sa na SG/SF jacys spotup shooterzy, na ktorych mozna wtedy Nasha rzucic bez obawy, ze jego braki w obronie beda eksponowane. Kryjac PG moglby miec duzy problem, nie mowiac juz o zmeczeniu. Nastepnym powodem transferu Mariona jest Diaw. W zeszlym sezonie i wiekszosci tego, byl malo agresywny, jego repertuar zagran to byl stojacy ceglojumper, ktory zazwyczaj nie wpadal, gral tragicznie - nie zbieral, nie punktowal, nie stanowil zagrozenia w ataku. W obronie cos tam pokazuje, ale tylko 1on1, bo w zespolowej srednio sobie radzi. Teraz jest troche agresywniejszy, troche atakuje kosz i o ile nie spali sie po paru nieudanych wejsciach, rzutach, to gra calkiem przyzwoite mecze. No i teraz zblizamy sie do bezposredniej przyczyny transferu, czyli trade Gasola, ktory ustawial nas w takiej sytuacji w ew. rywalizacji z Lakers, ze mielibysmy mniej wiecej tyle samo wszystkich zbiorek, co jeziorany w ataku. Oczywiscie mimo wszystko mysle, ze jakies tam szanse bysmy mieli, ale szansa na spotkanie Lakers w PO to zbyt duze ryzyko, zeby nie zrobic nic. W tej sytuacji trade O'Neala nie jest taki zly, chociaz jeszcze trzeba bedzie poczekac, co pokaze, ale mysle, ze najgorzej nie bedzie. Jego debiut nastapi w meczu z Lakers, wiec ASW mam nadzieje, przepracuje porzadnie, zeby zamknac usta niedowiarkom. Dodatkowa motywacja to pewnie pojedynek z Kobe i w koncu nowym nabytkiem Lakers, Gasolem. Czekajmy, wiec na ten jakze cudownie zapowiadajacy sie pojedynek, chyba wiekszego wyzwania jako debiut Shaq nie mogl dostac. Pozostaje mi wierzyc, jako kibicowi Suns, ze bedzie przypominal tego starego Shaqa, a nie grubego z Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy co do straty Mariona w kontekscie krycia Nowitzkiego minely. Hill swietnie sobie z nim poradzil dzisiaj. Widzialem co prawda kawalek trzeciej i cala 4 kwarte, ale po tym co widzialem i po statach, wyglada to imponujaco 36 pkt Nowitzkiego przy 31 FGA - jak dla mnie moze tak rzucac cala serie z Suns, to nie bede mial obaw czy wygraja :)

 

Terry poszalal, ale to chyba na poczatku, wiec jak obejrze caly mecz to moze cos o nim napisze.

 

Na TNT fajna kwestie poruszyli. Shaq bedzie czesto faulowany. Phoenix jest w czolowce FT% i tu oczywiscie spadna, ale jest za to gdzies tam na koncu w FTA i Shaq na pewno zmieni to na lepsze. Bedzie to mialo takie przelozenie na gre, ze nie bedzie mozna faulowac Phx, bo bedac w penalty wiekszosc graczy oprocz Shaqa, to beda 80%,90% shooterzy.

 

Druga sprawa to spacing przy pick and rollach. Nie wiem jak D'Antoni zamierza to zorganizowac, ale kiedy normalnie Phx graja p&r to cala reszta siedzi gdzies na trojkach rozciagajac obrone. Shaq na trojki nie wejdzie i tu moze byc niemaly problem. Jest dalej wiele znakow zapytania, szkoda ze tyle trzeba czekac na ten debiut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TNT fajna kwestie poruszyli. Shaq bedzie czesto faulowany. Phoenix jest w czolowce FT% i tu oczywiscie spadna, ale jest za to gdzies tam na koncu w FTA i Shaq na pewno zmieni to na lepsze. Bedzie to mialo takie przelozenie na gre, ze nie bedzie mozna faulowac Phx, bo bedac w penalty wiekszosc graczy oprocz Shaqa, to beda 80%,90% shooterzy.

No juz bez przesady :) Nie poslugujmy sie takimi niuansami przy ocenie przydatnosci Shaqa do Suns. Wiem ze to nie Ty wymysliles tylko - z tego co rozumiem - podajesz calosc za TNT, ale imo temat bez glebszej dyskusji bo ta teoria nie bedzie miala praktycznie zadnego (albo bedzie ono ledwo zauwazalne) przelozenia na praktyke.

 

A co do matchupu Hill - Nowitzki to chyba za szybko te wnioski. Nie obawiasz sie serii po zaobczeniu jednego udanego spotkania :?: Nawet jesli Hill dalby rade zatrzymywac Nowika przez 6-7 spotkan (w co chyba nie tylko ja watpie, a inna sprawa zreszta ze przeciez go tak narpawde nie zatrzymal :P) to kto bedzie kryl Josha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-31 to nie jest wg ciebie zatrzymanie?

 

Z matchupami faktycznie bylaby ciezka sprawa, ale biorac pod uwage to jak mieliby nas bronic Mavs, to nie mamy zadnych problemow. Jesli Nowik ma bronic Amare, to Amare spokojnie moze bronic Nowitzkiego.

 

Shaq zrobil postepy odkad jest w Suns, skacze wyzej, szybciej sie rusza - przynajmniej tak mowia lekarze :) Bardziej nie moge sie doczekac meczu z Lakers niz ASG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz bez przesady :) Nie poslugujmy sie takimi niuansami przy ocenie przydatnosci Shaqa do Suns. Wiem ze to nie Ty wymysliles tylko - z tego co rozumiem - podajesz calosc za TNT, ale imo temat bez glebszej dyskusji bo ta teoria nie bedzie miala praktycznie zadnego (albo bedzie ono ledwo zauwazalne) przelozenia na praktyke.

Dlaczego tak łatwo to skreślasz? Jasne, że faulowanie Shaqa daje szansę na to, że on połowy okazji (czy o zgrozo więcej) nie wykorzysta. Ale jak sobie przeciwnik będzie w ten sposób ułatwiał sprawę w czasie meczu, to ogólnie szybciej będzie wyczerpywał limit dozwolonych fauli. I jak to się stanie, to niezależnie od tego czy Shaq będzie na boisku czy nie i kto zostanie faulowanie, to wskutek "penalty" od razu na linię powędruje któryś "Słońc", a że oni dobrze rzucają, to wtedy będzie fajnie. Choć zgadzam się, że może to mieć mniejsze znaczenie niż by sobie w teorii wyobrażać. Wymaga to większej aktywności Diesla, bowiem w tym sezonie tak często na linii rzutów wolnych nie stawał, przynajmniej w Miami, a i z powodu postępującego wieku z każdym rokiem rzadziej tam bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz bez przesady :) Nie poslugujmy sie takimi niuansami przy ocenie przydatnosci Shaqa do Suns. Wiem ze to nie Ty wymysliles tylko - z tego co rozumiem - podajesz calosc za TNT, ale imo temat bez glebszej dyskusji bo ta teoria nie bedzie miala praktycznie zadnego (albo bedzie ono ledwo zauwazalne) przelozenia na praktyke.

Dlaczego tak łatwo to skreślasz? Jasne, że faulowanie Shaqa daje szansę na to, że on połowy okazji (czy o zgrozo więcej) nie wykorzysta. Ale jak sobie przeciwnik będzie w ten sposób ułatwiał sprawę w czasie meczu, to ogólnie szybciej będzie wyczerpywał limit dozwolonych fauli. I jak to się stanie, to niezależnie od tego czy Shaq będzie na boisku czy nie i kto zostanie faulowanie, to wskutek "penalty" od razu na linię powędruje któryś "Słońc", a że oni dobrze rzucają, to wtedy będzie fajnie. Choć zgadzam się, że może to mieć mniejsze znaczenie niż by sobie w teorii wyobrażać. Wymaga to większej aktywności Diesla, bowiem w tym sezonie tak często na linii rzutów wolnych nie stawał, przynajmniej w Miami, a i z powodu postępującego wieku z każdym rokiem rzadziej tam bywa.

Zwroc uwage ze w tamtej teorii nie ma mowy o foul trouble a jedynie o sytuacji penalty w danej kwarcie. Jesli chodzi o foul trouble to nie ma problemu bo nawet jesli trzeba by faulowac Shaqa to - wezmy tu przyklad Lakers - robilby to glownie Mbenga na zmiane z Turiafem co by nas w konsekwencji jakos mocno nie zabolalo ;-) A co do styuacji penalty to chcesz mi powiedziec ze to ze pojda sobie 5 razy wiecej na linie FT znaczaco zmieni obraz meczu :?: Chyba nie... Juz bardziej zmieni ten obraz taktyka typu: Amare zbiera, podaje do Nasha, czterech biegnie do kontry, a tymczasem pod koszem Suns ktos fauluje bez pilki Shaqa i Shaq idzie na wolne :P Wtedy mamy 0 lub 1 pkt zamiast 2 lub 3 ;-)

 

12-31 to nie jest wg ciebie zatrzymanie?

Zwał jak zwał. Jakby nie było to machnął prawie 40, a z procentami bywalo juz u niego roznie niezaleznie od tego czy byl super kryty czy pozostawiany bez opieki. Ale oczywiscie klocic sie nie zamierzam bo tego meczu nie widzialem i tak naprawde nie wiem jak było. Moze rzeczywiscie Hill stal sie Dirk-stopperem ;-) Tak czy inaczej jednak wątpie by ktos oprocz Ciebie robil sobie nadzieje zwiazane z tym matchupem :)

 

Shaq zrobil postepy odkad jest w Suns, skacze wyzej, szybciej sie rusza - przynajmniej tak mowia lekarze

Moze po prostu przestał symulować kontuzje :twisted: ;-)

 

Bardziej nie moge sie doczekac meczu z Lakers niz ASG

O tym samym pomyslalem. Mysle ze to moze byc naprawde coś... moooocno emocjonującego. Powtarzam zatem juz teraz moje pytanie - gdzie jest ta cholerna opcja czatu w nowym layoucie? :P Moze bysmy przy okazji tego meczu zrobili spotkanko :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie luźne pytanie do osób zorientowanych z tych obecnych przepisach a dotyczących skądinąd samego Shaqa. Mianowicie te faule bez piłki na Shaq'u. czy to nie bedzie karane obecnie przewinieniem technicznym?

nie wiem moze błądze, ale w meczu Bulls była taka sytuacja że Bena Wallaec został faulowany bez piłki w końcówce i zespoł otrzymła przewinienie techniczne i rzut wolny. to jest uwarunkowane przepisami czy tylko dowolna interpretacja przepisów pasiaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi wierzyc, jako kibicowi Suns, ze bedzie przypominal tego starego Shaqa, a nie grubego z Heat.

na początku na pewno nawet ja w to wierzę zwłaszcza przeciwko Lakers i tym bardziej przeciwko Gasolowi, w sumie zabawny ten pojedynek bo będą grali przeciwko sobie a jeden drugiego w żaden sposób nie jest w stanie upilnować kwestia tego, który lepiej będzie wykorzystywał swoje przewagi :)

 

Druga sprawa to spacing przy pick and rollach. Nie wiem jak D'Antoni zamierza to zorganizowac, ale kiedy normalnie Phx graja p&r to cala reszta siedzi gdzies na trojkach rozciagajac obrone. Shaq na trojki nie wejdzie i tu moze byc niemaly problem. Jest dalej wiele znakow zapytania, szkoda ze tyle trzeba czekac na ten debiut...

no to jeden z problemów jakie przewidywałem Suns zawsze mieli na parkiecie na środku kogoś kto nie trójka, ale rzutem z pół dystansu groził, Shaq z jednej strony stworzy im miejsce a z drugiej go zabierze

 

Jeżeli chodzi o te osobiste to najważniejsze tu jest to, że częste faulowanie Shaqa będzie utrudniało Suns złapanie ich odpowiedniego rytmu, mniej kontr i szybkiego grania można to spokojnie stosować jak tylko limit fauli się przekroczy i tak aż do ostatnich dwóch minut czwartej kwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.