Skocz do zawartości

Konkursy na ASW


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurs rzutów jak co roku nudnyyyyyy, ale i tak szkoda, że Chicago nie wygrało

 

Skills niezły, jedynie Wade po tym jak sobie piłkę wkozłował zawiódł

 

Trójki to jak wiadomo mój ulubiony konkurs, wygrac bym nie wygrał, ale procentowo ilością rzutów może bym w finale sie znalazł :P A powaznie Kapono zniszczył wszystkich, zawiódł mnie bardzo Peja, a sędziowe wkurzyli tym odjęciem pts Hamiltonowi. Przypomniała mi się od razu sytuacja z Dirkiem, kiedy ostatni rzut oddał zdecydowanie po czasie, a mu go zaliczyli dzięki czemu awansował do finału i wygrał cały konkurs... troche gdzieś tu obiektywizmu zabrakło. Ale czy by awansował czy nie to chyba raczej Kapono nie dałby rady, bo ten facet walił jak w transie- 25pts!!!

 

No i dunki. Pomysł z kibicami decydującymi o wygranej genialny. Troche te 5 min sie dłuzy, ale bardzo dobre rozwiazanie

Najlepszym dunkierem Howard został jak najbardziej zasłużenie, pomysłowość, kreatywność no i chęc pokazania ze w zeszłym roku jednak trochę go skrzywdzili. Dunk zza tablicy, gdzie jeden błąd mógł kosztowac kontuzje barku genialny- faktycznie jeden z najlepszych ever wg. mnie, superdwight ciekawy, bardzo mi sie podobał pomysł, cała oprawa tej próby naprawde fajna i choc faktycznie DH nie dotknął obręczy to jednak ja bym mu tez dał 50. A to co zrobił w finale tez wysokich lotów (choć gorsze). Dunk z asysta od tablicy bardzo dobry, a ostatni- hmmmm srednio mi sie podobał, choć stopien trudności i oprawa były naprawde mistrzowskie. Green mnie zawiódł, zwłaszcza w finale- pomysł ze zdjęciem butów jeszcze ok (ale juz nonszalanckie rzucenie butów na stolik sedziowski troche nie tego), z ciachem fajny, ale reszta to odgrzewane kluchy. Moon dał dupy po całości, spodziewałem sie ze bedzie w finale, ze pokaze cos oryginalnego, a on przeszedł obok konkursu bez nawet jednego dobrego dunka. Juz Gay przynajmniej jeden dunk miał pierwszej wody, mowa oczywiście o tym z odbiciem piłki od konstrukcji kosza.

 

Podsumowując- jak co roku twierdze ze sobota potrzebuje odświeżenia, shooting stars wogule mi sie nie podoba, bo co ma sie podobać? Co jest ciekawego jak trzy osoby walą zza połowy? Mnie to nie bawi (i niech ktoś mi wyjasni dlaczego zespół Sky chyba jako jedyny w WNBA ma barwy klubowe inne od "starszego brata" ze swojego miasta).

Skills mogliby juz troche zmienic, np inaczej ustawic tor toru

Trójki od lat to mój konkurs, na który zawsze czekam

Dunki jak to dunki, dla dzieciaków super widowisko, a ja tez chętnie obejżę, zwłaszcza jak widac ze ktos starał sie wymyslic cos ciekawego, a ze w tym roku sie postarali to nie załuję

 

Sobota udana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy dunk Moona był baaaardzo dobry. 360 w świetnym stylu. Za bardzo nie podobał mi się dunk ze zdmuchnięciem ale trzeba było docenić za pomysłowość Greena. Również spodziewałem się wiecej po Moonie ale chyba troszkę sędziowie go skrzywdzili - drugi dunk w półfinale Geralda był cieńki. Na meczu takie windmille się kręci a on miał ułatwione zadanie bo Rashad po prostu wyłożył mu elegancko piłkę. Szkoda, że Howard nie skończył lepieij tego Supermena ale mimo wszystko pokazał, że winde ma niesamowitą. W Finale raczej zasłużony win Dwighta.

 

Co do innych konkursów - po tej wygranej Nowika widać, że sędziowie tym razem zwracali uwagę na szczegóły. A Kapono może tą konkurencję zdominować na wiele przyszłych lat. Skills Challenge ogólnie na niskim poziomie - tylko Deron w Finale się przyłożył. Wade z Paulem mieli lepsze zajęcia podczas konkursów - sprawdzali funkcje swoich komóreczek :lol:

 

Reasmując - nie było tak źle. Najbardziej nastawiałem się na SDC i był o wiele lepszy niż przed rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

howard prawda rewelacyjny konkurs w jego wykonaniu ale ten super man powinien byc powturzony przecierz on nie dotknal obreczy to nie jest w takim wypadku zaden dunk i tam jakos przepisy to nawet reguluja, mi jako fanowi jazz wiadomo czyj wystep podobal sie najbardziej, d will pokazal ze podchodzi do wszystkiego co na parkiecie robi z 100% zaangazowaniem to drugie podejscie lepiej chyba tego zrobic niemozna bylo dlatego po wszystkim wadeowi i paulowi zostalo tylko bawienie sie telefonikami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wielkim wrażeniem tego rocznego konkursu wsadów. Jak dla mnie jeden z lepszych w historii. Co prawda nie widziałem ich tak wiele, ale jest to najlepszy zaraz po 2000 r(vince) SDC jaki dane mi było obejrzeć. Ten superman i torcik rozwaliło wszystkie pozostałe :P Howard każdy dunk świetny. Zwłaszcza ten z piłką odbitą z tyłu tablicy i ten "podwójny alley-oop" :) Ogólnie zasłużona wygrana Howarda.

 

Reszta niestety nudno :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shooting Stars - no to dla mnie zawsze było żałosne widowisko, kompletnie nie emocjonujące i poprostu niepotrzebne - mogliby zamiast tego dać jakiś inny konkurs z wykorzystaniem dawnych gwiazd ligi ... Ale prawie wszyscy powtarzają to co roku i co roku SS mamy wtrakcie ASW więc to się pewnie już nie zmieni ...

 

3-point shootout - wynik do przewidzenia, cieszy mnie że Boobie pokazał że te trójki nie wpadają mu przypadkowo. Kapono to jednak jakiś wybryk natury i jak wejdzie w rytm to łupie trójkę jedną za drugą ... Pokpił sprawę Nash - sam zresztą o tym wiedział, no i jednak Peja to rozczarowanie, bo za jego sukcesem przemawiało naprawdę dużo, a on zdobył tylko połowę punktów ...

 

Skills Challenege - typowałem Derona i Deron wygrał ;) Szkoda Kidd'a, bo mimo że rzucał chyba 6 razy i niczego nie trafił, to miał czas poniżej 40 sekund - gdyby trafił chociaż za 3 razem, to moglibyśmy go zobaczyć w finale ;) Chris Paul podobnie jak Stojakovic - myślałem, że bardziej będzie mu zależało ;) Wade się zakręcił na dryblingu i później odpuścił - w sumie się nie dziwię - ale mógł zamiast dziwnych rzutów pod koszem zrobić chociaż coś fajnego z tą piłką - jakiś dunk albo coś - a tak to wyszedł obraz nędzy i rozpaczy.

 

SDC Hmmm... Konkurs rewelacyjny nie był, spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak nie ma co narzekać ;) Napewno lepszy niż rok temu był, choć to głównie zasługa Dwighta, który jako jedyny zasłużył na zwycięstwo. Jego pierwszy dunk, to najwyższa klasa. Widziałem go już wcześniej ale i tak podskoczyłem jak mu się udało. Super man - no pomysł był niezły, wyskok gigantyczny, jednak do tej obręczy zabrakło mu ze 20 cm jeśli nie więcej ... To chyba nie tak miało wyglądać ... Gdyby dotknął tej obręczy to 50 napewno, a tak to mam trochę wątpliwości, bo jak można oceniać wsad, którego poprostu nie było?

Green się powtarzał - cały konkurs niemal te same dunki (przypominające te z zeszłego roku), tylko nieco zmodyfikowane - ten ze świeczką był ciekawy, choć jak dla mnie Stick Dunk Howarda rok temu był 2x lepszy a Dwight i tak mniej punktów wtedy dostał ...

Moon - wielki zawód. O ile pierwszy dunk całkiem niezły, to drugi to już porażka. Wybił się metr za tym plastrem który sobie nakleił ... Mógł próbować tego co widzieliśmy (a właściwie nie) na tym jego promo video ... No cóż, trudno.

Gay - bez komentarza w sumie, niezły ten drugi dunk, ale to wszystko. Pierwszy - na meczach Rudy pakuje lepiej ...

 

Ogólnie sobota zła nie była ;) Nie zasnąłem, a to oznacza że się jakoś strasznie nie nudziłem ;)

 

O i tutaj taki ładny znalazłem

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Howard w tym konkursie zdeklasował rywali. Szkoda, że superman nie doleciał, bo tak trochę tandetnie to wyglądało, tak jakby chciał tą piłkę jak najmocniej rzucić.

Konkurs jako tako, chodź spodziewałem się czegoś więcej w szczególności po Greenie, w końcu to ubiegłoroczny zwycięzca.

 

Podobał mi się pomysł z tym aby zwycięzce wyłoniły głosy kibiców, bo chociaż nie będzie już takich pomyłek jak zwycięstwo Robinsona z Iguodalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się rozwodzicie nad tym, że nie dotknał obreczy, a może mi ktoś wytłumaczyć co bylo takiego niesamowitego w tym "wsadzie" nawet, gdyby rzeczywiście doleciał? Bo oglądam go i ogladam i za cholere nie wiem, czym sie ludzie tak ekscytują. Poza tym jakieś pomysły ze swieczkami, tragedia... Nie tak pamietam SDC i nie takie "bajery" powinny być oceniane. Wiem, że kwestia gustu. Wiem, że coraz trudniej coś wymyslić. Ale z roku na rok jest to coraz bardziej dziwaczne i niefajne.

 

Już o wiele bardziej mi się podobało, jak Laimber z połowy rzucił piłkę w trybuny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do końca nie rozumiem tych zachwytów nad tym wsadem Howarda w pelerynie Supermana. To nie był jego najlepszy dunk w tym konkursie. Wygrał jednak zasłużenie, co do tego nie ma wątpliwości.

 

master, ten konkurs już odbywa się parę ładnych lat i naprawdę trudno jest coś nowego wymyślić, coś co nie byłoby plagiatem i jednocześnie było super wykonane, dlatego coraz częściej zawodnicy urozmaicają występy jakimiś gadżetami typu ciastko, peleryna, jakiś stół jak rok temu Green itp.

 

Według mnie tegoroczna sobota była bardzo udana, w trójkach wyrównano rekord - 25 punktów Kapono, konkurs wsadów tez bardzo fajny, nie było nudno i to cieszy. Było co oglądać i każdy fan koszykówki powinien być usatysfakcjonowany.

 

Zgadzam się, ze zamiast tego całego Shooting Stars powinni wymyślić coś innego bo to jest naprawdę nudne.

Ja dałbym jakieś pojedynki Gwiazd 1 na 1 czy 2 na 2, jakiś mini turniej pomiędzy najlepszymi graczami ligi czy coś w tym stylu. Obojętnie, niech po prostu wymyślą coś ciekawszego, możliwości nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuje tylko że ten Superman dunk został zaliczony bo gdyby go sedziowie nie uznali to wydaje mi sie że za drugim, góra trzecim razem Dwight by go w pełni wykonał... z włozeniem piłki do kosza i. I to mógłby być wspaniały dunk, a tak to było tylko kreatywne show. Oczywiście wygrał zasłużenie bo pierwszy i trzeci wsad miód - szkoda że bez większego zaskoczenia bo to juz wykonywał na jotubie :? .

 

SS nuuda.

3PS troche zawiodło (poza wystepami kapono).

SC niezłe... wielki respect dla Derona, i troche szkoda Paul'a

 

Dziś nareszcie finish - ASG a potem jeszcze bardziej nareszcie wracamy do rzeczywistości czyli RS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym supermanie chodzi o to że wybił się z dwóch nóg a nie z jednej jak to wszyscy robią, a odległość była taka sama.

Dla mnie to nie było coś świetnego, ale fajniej by było jakby to jemu wyszło, bo tak jak wcześniej napisałem, wyglądało to trochę tandetnie i w zasadzie nie powinni tego uznać. A jak zaliczyli to komuś w tym konkursie, nie chce mi się już sprawdzać komu, nie wyszedł wsad i piłka trafiła do kosza, to jemu tez to powinni zaliczyć. Tak jak to zrobili rok czy 2 lata temu jak komuś też nie wyszedł a piłka wpadła do kosza, to zaliczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A jak zaliczyli to komuś w tym konkursie, nie chce mi się już sprawdzać komu, nie wyszedł wsad i piłka trafiła do kosza, to jemu tez to powinni zaliczyć.

To był Jamario Moon. Jeśli chodzi Ci o ten dunk Moona z alleyoopa z prawie osobistych i porównanie z supermanem to ten alleyoop wogóle wsadu nie przypominał. A może sędziowie nie zauważyli że Howard tej piłki nie wsadził? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy , ale jak pierwszy raz z tyłu widziałem dunk supermana to myślałem ,że zapakował.Zrobił to tak energicznie i szybko , aż nie widziałem tego ,,wrzutu'' :wink: , dopiero na powtórkach zczaiłem. Możliwe że tak samo było z sędziami.

 

Co do samego konkursu SDC , zawiódł mnie strasznie Gay i Moon , widać było że się speszyli nieudanymi pierwszymi próbami i nerwy zrobiły swoje. Dunk za koszem lub z odbiciem i załadowaniem Howarda zdecydowanie 10/10 . Green jakoś mi nie zaimponował i Dwight zdecydowanie był lepszy.

 

Wiedziałem że Kapono da rade i dał rade :wink: . Szkoda troche Nasha , któremu ewidentnie nie wyszło. Kapono pokazał klase i raczej Boobie oraz Dirk nie mieli nic do powiedzienia.

Natomiast w Skill Challange komentatorzy na canal + mówili cały czas o tym , że najważniejsze są podanie , lecz w mojej opinii jest ważniejszy rzut zza linii . Deron wziął konkurs na poważnie i pokazał klase , szkoda Kidda mógł nieźle się zaprezentować , Paul dobrze się zaprezentował , no ale musiał uznać wyższość Williamsa , co do występu Wade trochę widać już było tą frustrację i poddał się za szybko.

 

Shooting Stars słabe , ale bardzo mnie zaskoczył Amare rzucający za trzy i obecność Admirała , który wraz z Timmym dali rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu Slam Dunk mialem pozytywne odczucia. Ale już po godzinie poczułem pewien niesmak. Ogólnie chodzi o to, że nie do końca jestem przekonany do kierunku, w jakim zmierza ten konkurs. Dochodzimy do punktu, gdzie nie jest ważne jaki wsad kto wykona, tylko kto wymyśli bardziej kretyńskie przebranie, lub jakiś gadżet, a to co powinno być esencją czyli wsady schodzą na drugi plan. Właściwie to pewnie za rok już wszyscy będą poprzebierani i Bóg wie co jeszcze. Zatraca się powoli cała idea, gracze bedą wygrywać pozorami a nie umiejętnościami. Może to zbyt radykalne , ale takie mam odczucie. Dwight wygrał zasłużenie, pokazał co potrafi, nie mam zastrzeżeń co do jego zwycięstwa tylko ogólnie do konwencji, jaką przybiera konkurs. Powoli przekształca się to w cyrk kiczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego konkursu SDC , zawiódł mnie strasznie Gay i Moon , widać było że się speszyli nieudanymi pierwszymi próbami i nerwy zrobiły swoje.

Co do Gaya sie zgodzę, pierwszy dunk w jego wykonaniu nie powalał, lecz nie zgodze się z Tobą że Moon miał nieudaną pierwszą próbę. Te 360 z narzutu very nice, dostał za nie przyzwoite noty - 46 pkt, czyli miał szansę powalczyć z Greenem jeszcze. Fakt faktem spieprzył drugi wsad z taśmą i było po ptokach już. Gay drugi wsad miał też niezły, dostał aż 48 pkt i gdyby nie spieprzył pierwszej próby to miałby szanse na finał. Tyle co do postawy Gaya i Moona.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego konkursu SDC , zawiódł mnie strasznie Gay i Moon , widać było że się speszyli nieudanymi pierwszymi próbami i nerwy zrobiły swoje.

Co do Gaya sie zgodzę, pierwszy dunk w jego wykonaniu nie powalał, lecz nie zgodze się z Tobą że Moon miał nieudaną pierwszą próbę. Te 360 z narzutu very nice, dostał za nie przyzwoite noty - 46 pkt, czyli miał szansę powalczyć z Greenem jeszcze. Fakt faktem spieprzył drugi wsad z taśmą i było po ptokach już. Gay drugi wsad miał też niezły, dostał aż 48 pkt i gdyby nie spieprzył pierwszej próby to miałby szanse na finał. Tyle co do postawy Gaya i Moona.

 

Peace

Miałem na myśli oczywiście drugi dunk Moona , któremu nie wyszedł w pierwszej próbie , nie zgrał się z kapono podaniem i wykonał go zupełnie inaczej niż zamierzał (według filmiku z treningu najprawdopodobniej chciał sie odbić o wiele wcześniej , dalej polecieć i wykonać dunka inna ręka). Przy pierwszej próbie Gaya miałem wrażenie ,że chciał wykonać zupełnie innego dunka niż mu wyszedł , niestety nie było powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dunk Moona jak dla mnie ładny :) Rudy się nie popisał zresztą w sumie Jamario też.

 

Odnosnie Dwighta ten dunk Supermana musze sie zgodzic NIC ciekawego w sumie gdyby nie sam strój to pewnie by za ten niby dunk dostał mniej niz 40... Takze sama oprawda dunku dała mu punkty co jest z leksza smieszne. Mógł poprostu troche skrocic sobie dystans lub zrobic cos innego. Natomiast to z odbiciem od tablicy ( taki double alley ) oraz alley i i wsad po drugiej stronie tablicy tez masakra. Piekne normalnie sama reakcja Kobe'go wiele mówiła :)

BTW troche mnie wnerwia ,że się powtarzają dwie osoby z porpzednich SDC obronce tytułu rozumiem ale zeby jeszcze jeden... Licze ze w nastepnym wezmie udział ... moze Ariza w sumie on tez potrafi ładnie zapakowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli oczywiście drugi dunk Moona

Najpierw napisałeś że pierwsza próba Moona, a teraz że druga ;) ale spox. Zgodzę się z Tobą że możliwe że Gay chciał coś innego wykręcić, ale cóż, nie wyszło mu i tylko 37 dostał. Za to drugi dunk już niezły conajmniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.