Skocz do zawartości

Konkursy na ASW


karl

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy chyba pierwszego uczestnika konkursu wsadów. Będzie nim (jeśli nic się nie zmieni) Jamario Moon. Mówi, że ma prawdopodobnie parę paczek, których jeszcze wcześniej nikt nie widział. Trzymam za niego kciuki i jego za słowo ;) Zobaczymy z kim mu pójdzie rywalizować.

 

http://www.thestar.com/Sports/article/293532

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon jest idealnym kandydatem to prawda. Green'a bardzo lubię i myślę, że w tamtym roku nie pokazał wszystkiego co umie, więc też mógłbym jeszcze spróbować :wink:

Osobiście chętnie bym zobaczył w SDC rookasa z Wizards, który zwie się Nick Young. Koleś jest naprawdę dobry w te klocki i pokazał to już w kilku akcjach z tego sezonu. Poza tym na youtube widziałem jego 360 z przełożeniem piłki za plecami( :shock: ) a to już nie byle co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NEW YORK, Jan. 21, 2008 – The Minnesota Timberwolves’ Gerald Green will defend his crown in the 2008 Sprite Slam Dunk competition to be held on NBA All-Star Saturday Night Feb. 16, at New Orleans Arena (8 p.m. ET on TNT). Green will compete against two first-time entrants – the Memphis Grizzlies’ Rudy Gay and former D-Leaguer Jamario Moon of the Toronto Raptors – as well as the Orlando Magic’s Dwight Howard, who competed in the 2007 contest.

Jednak Howard bedzie uczestniczyl. Ogolnie bez wiekszych niespodzianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs wsadów obsadzony:

 

GERALD GREEN - Minnesota Timberwolves - obrońca tytułu

RUDY GAY - Memphis Grizzlies - po raz pierwszy w konkursie

DWIGHT HOWARD - Orlando Magic - po raz drugi w konkursie

JAMARIO MOON - Toronto Raptors - po raz pierwszy w konkursie

 

ja oczywiście stawiam na człowieka z księżyca Jamario Moona, który jest niesamowity i potrafi robić cuda w powietrzu, a kreatywności na pewno mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sercem jestem oczywiście za Dwightem który znowu zapewne szybko odpadnie ponieważ jego grubo ponad 2 metry nie jest tu atutem. Jury woli dawać "dychy" graczom pokroju Nate'a Robinsona... więc nie liczę zabardzo na euforię...

 

Patrząc na to że Howard ma małe szanse na sukces chciałbym żeby wygrał Gay. To może być dobry konkurs, ciekaw jestem także co pokaże młody Raptor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fans Will Decide Winner of the Sprite Slam Dunk

 

NEW YORK, Jan. 21 – The Minnesota Timberwolves’ Gerald Green will defend his crown in the 2008 Sprite Slam Dunk competition to be held on NBA All-Star Saturday Night Feb. 16, at New Orleans Arena (8 p.m. ET on TNT). Green will compete against two first-time entrants – the Memphis Grizzlies’ Rudy Gay and former D-Leaguer Jamario Moon of the Toronto Raptors – as well as the Orlando Magic’s Dwight Howard, who competed in the 2007 contest.

 

For the first time, fans will have the final say in deciding the winner of the Sprite Slam Dunk competition. Following the concluding round of dunks, fans will be able to cast their votes via SMS TXT message and at NBA.com to determine this year’s winner. The dunker with the most fan votes will be named the winner of the Sprite Slam Dunk. A panel of judges will continue to play a key role by determining which two participants advance to the final round. During the final round, each judge’s vote will count the same as a fan vote.

 

Last year in Las Vegas, Green, then a member of the Boston Celtics, outlasted defending champion Nate Robinson of the New York Knicks for the Sprite Slam Dunk championship. Green tallied the three highest scores of the night, including a perfect score of 50 on his final dunk as he windmilled while hurdling an All-Star table.

 

Golden State’s Jason Richardson was the last player to win back-to-back Sprite Slam Dunk titles, capturing the 2002 and 2003 competitions. The only previous repeat Slam Dunk champion was Chicago’s Michael Jordan, who won the 1987 and 1988 contests.

 

The dunker with the lowest total score from the first round will compete first in the final round. Dunks then will alternate until each player has completed two. Time limit rules still apply. After the four finals dunks are completed, fan voting polls will open via SMS TXT message and at NBA.com. Each judge will then provide commentary on the dunkers and hold up a placard with his vote for the winner. The judge’s votes will be combined with the SMS TXT and NBA.com votes to determine the champion.

 

As with all of this year's All-Star participants, Gay, Green, Howard and Moon will join over 2,500 members of the NBA Family for the NBA Cares All-Star Day of Service on Friday, Feb. 15. The volunteers will participate in a variety of service projects at 10 different sites throughout New Orleans.

 

The Sprite Slam Dunk is part of NBA All-Star 2008 , which also includes the T-Mobile Rookie Challenge & Youth Jam; Foot Locker Three-Point Shootout; PlayStation® Skills Challenge; Haier Shooting Stars; NBA All-Star Jam Session presented by adidas; and the 57th NBA All-Star Game.

 

Below is a list of previous winners:

 

1984—Larry Nance, Phoenix

1985—Dominique Wilkins, Atlanta

1986—Spud Webb, Atlanta

1987—Michael Jordan, Chicago

1988—Michael Jordan, Chicago

1989—Kenny Walker, New York

1990—Dominique Wilkins, Atlanta

1991—Dee Brown, Boston

1992—Cedric Ceballos, Phoenix

1993—Harold Miner, Miami

1994—Isaiah Rider, Minnesota

1995—Harold Miner, Miami

1996—Brent Barry, L.A. Clippers

1997—Kobe Bryant, L.A. Lakers

2000—Vince Carter, Toronto

2001—Desmond Mason, Seattle

2002—Jason Richardson, Golden State

2003—Jason Richardson, Golden State

2004—Fred Jones, Indiana

2005—Josh Smith, Atlanta

2006—Nate Robinson, New York

2007—Gerald Green, Boston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to bez niespodzianek. Liczę, że będzie to jeden z lepszych konkursów jakie widziałem :D ale na to liczę co rok :wink:

 

Mam nadzieję, że Howard pokaże tym wszystkim bezmyślnym sędziom, że oceny jakie mu dawali rok temu to jakieś nieporozumienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to że Howard ma małe szanse na sukces chciałbym żeby wygrał Gay. To może być dobry konkurs, ciekaw jestem także co pokaże młody Raptor :wink:

ten młody Raptor to jest akurat z nich najstarszy :wink: (i to aż o 5 lat od najstarszego z reszty Howarda)

 

ale fakt, że już po stylu w jakim choćby tylko zbiera piłki widać, że nie tylko nazwisko sugeruje, że gość jest nie z tej ziemi i jestem bardzo ciekaw co pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc znamy uczestników kolejnego konkursu...

 

W Skills Challenge wystąpią:

 

:arrow: Dwyane Wade

:arrow: Jason Kidd

:arrow: Deron Williams

:arrow: Chris Paul

 

Wade jako obrońca tytułu jest faworytem ale teraz po kontuzji i z najgorszym bilansem w lidze może być zupełnie inaczej. Moim faworytem jest Paul który rok temu zawalił bodajże rzut (albo jedno z podań) i przez to nie wskoczył do finału. Teraz przy obecnej formie i dopingu publiczności nie widzę inni mozliwości. Czarnym koniem może okazac się Kidd którego nominacja trochę mnie zdziwiła - jednak imo będzie musiał uznać wyższość młodości. Ciekaw tez co pokaże Deron, nie wystapi w niedziele to może błyśnie dzień wcześniej. Szkoda że znowu brak Davis'a :x

 

Obstawiam finał: Paul - Williams

 

Czekam teraz na nominację Turkoglu lub Lewisa do konkursu trójek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final pomiedzy Williams'em a Paul'em moglby byc dosc ciekawy szczegolnie ze od momentu draftu zawodnicy sa caly czas porownywani. Ostatnia potyczka niestety Chrisowi wogole nie wyszla bo wczoraj przeciwko Jazz, Hornets pokazali sie ze swojej najgorszej strony. Wiec moze i Chris bedzie chcial cos udowodnic.

 

Wie ktos moze kiedy bedziemy znali zawodnikow ktorzy zagraja w konkursie rzutow za trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No jak dla mnie obsada bardziej interesująca była rok temu ... Kibicować będę Kidd'owi, właśnie dlatego że jest o wiele starszy od reszty ;) Myślę, że jedyne na czym może trochę stracić to drybling, bo cała trójka pozostałych zdaje się od niego jednak ciutke szybsza ;) Jeśli nie wygra Kidd, to stawiam na Derona ;) Paul choć jest świetny i i naprawdę go lubię (z racji tego, że gra w NOH, którym po Cavs w końcu najmocniej kibicuję ;) ) to jakoś nie przekonuje mnie jako najsprawniejszy koszykarsko gracz z tej 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwycięstwa typuję Derona. Umiejętnościami pasuję tutaj najlepiej, nie powinien się specjalnie podpalać, a i mimo sporej masy powinien szybko przemieszczać po slalomie. Najchętniej zobaczyłbym go w finale z Paulem, bo dodałoby to w jakimś stopniu smaczku temu konkursowi ze względu na ich nieustanną rywalizację jako dwóch najlepszych zawodników swojego draftu grających na tych samych pozycjach.

 

Co do wsadów to zupełnie nie rozumiem ochów i achów nad Moonem. Koleś gra efektownie i fajnie, ale do wygrania tego konkursu trzeba nieco więcej. Jamario nie ma wystarczającego wyskoku i sprawności, by móc robić jakieś nieprawdopodobne rzeczy. Na ile będzie kreatywny zobaczymy, ale ja się spodziewam po nim takiego warrickowato-thomasowego występu, czyli od tak, żeby się nie zbłaźnić, ale też niczym nie błysnąć. Wygra pewnie Green, który zdecydowanie rok temu nie wykorzystał w pełni potencjału i będzie miał jeszcze czym zaskakiwać. Co zrobią pragnący za wszelką cenę rewanżu za ubiegły rok Howard i liczący na pomysły fanów Gay to dość ciekawa zagadka. Obaj są dość sztywni jak na SDC, ale wyskoku i zasięgu im nie brakuje, więc może dadzą radę zrobić coś fajnego. Howard pewnie zademonstruje coś z tego, co widzieliśmy na filmiku z jego przygotowań do ubiegłego roku, czyli przede wszystkim pocałunek obręczy.

 

Jeszcze na koniec moje życzenia odnośnie konkursu, który rok temu stanął na naprawdę kapitalnym poziomie. Mający po latach wreszcie udany sezon Peja Stojaković, moje coroczne życzenie Michael Redd, zmieniający barwy Ray Allen, nawalający jeszcze lepiej niż przedtem Nash, którego dawno w tym konkursie nie było (może w tym roku wybiorą go zamiast do SC), mój człowiek Damon... tym razem Boobie Gibson i obrońca tytułu Jason Automat. Jako alternatywy Korver i Dirk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamario nie ma wystarczającego wyskoku i sprawności, by móc robić jakieś nieprawdopodobne rzeczy.

Akurat Jamario ma wyskok nie z tej ziemi, chyba jeden z najlepszych o ile nie najlepszy wyskok w lidze na chwile obecna. Ogladajac kilka meczy Raptors zastanawialem sie skad oni go wyszukali, bo to juz niemlody gracz :) Tylko zeby ten jego kosmiczny wyskok zostal polaczony z jakims fajnym trickiem i odpowiednio skoordynowany. No ale w konkursie wsadow co pokazuje historia nie zawsze najlepszy wygrywal. Przyklad Nate Robinson "dajcie mi 20 prob na dunka to sie ktoras uda" oszukany Howard rok temu, ktory nawet nie wszedl do finalowej serii.

 

Co do rywalizacji w Skills Challenge to stawiam na Paula, bedzie dodatkowo zmowytowany grajac w Nowym Orleanie :)

 

 

ps. Joe Mcnaull na C+ nie bedzie komentowal ASG bo ma mecz ligowy i z tego powodu bardzo byl nieszczesliwy podczas ostatniej transmisji :) Nawet Michalowicz zartowal zeby klub go zwolnil na ten weekend bo ASG trafia sie raz do roku. Oby nie dali Swiatka na komentowanie ASG :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nba.com/allstar2008/three_po ... 80206.html - no to niezła niespodzianka z tym Bryantem, który będzie zdaje się jedynym z udziałem we wszystkich trzech indywidualnych konkursach. W każdym tylko raz, ale jaka wszechstronność. ;) Trochę dziwi mnie mimo wszystko obecność Hamiltona mimo dobrej skuteczności. Kibicować będę oczywiście swojemu człowiekowi, a za faworyta uważam, obok Kapono, Peję, który wystąpi w końcu u siebie. Tylko co z tego, skoro wygra i tak Boobie. :twisted:

 

P.S. W której akcji dostrzegłeś ten najlepszy w lidze wyskok Moona? Bo mi aż tak nie zaimponował, a wyskok mierzony na obozie przed draftem akurat w jego przypadku nie jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super ze Peja bedzie mogl powrocic do tego komkursu, jak on rzuca te trojki to poprostu ciarki po plecach przechodza. Ja bym obstawial wlasnie Peje i Kapono jako final, chociaz ten Bryant mi sie wydaje moze tam troche naburzyc w czasie konkursu, moze byc calkiem ciekawie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dziwi mnie tylko nominacja Hamiltona i Bryanta ... Obaj rzucać potrafią, ale to nie są jacyś tam wybitni 3-pointerzy, ani też rzuty zza łuku nie są jakoś wyjątkowo częstow w ich repertuarze zagrań ... Hmm ... No cóż zobaczymy jak to tam wypadnie, bardzo cieszy mnie że dostrzeżono Boobiego ;) I oby pokazał się z najlepszej strony i zaszedł daleko, mimo że będzie najmłodszym uczestnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe? :|

Znowu Rip?

 

Ku**a no, znowu żadnego Magica. Po cichu też liczyłem na Kev Martina. A tu c**j :x

 

Mogli chociaż Korver'a dać.

 

Hmm bede kibicował Stojakowi przez sympatię i sentyment dla NOH (w sumie po Magic i Kings - ulubiona drużyna). Poza tym jak wygra wpisze się w historie jako trzeci grajek który wygra po raz trzeci... Heh same trójki :wink:

 

A cichym faworytem jest oczywiście Bobbie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.