Skocz do zawartości

Melo w OKC


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mi szkoda Hernangomeza, który wyglądał bardzo obiecująco jako rookie, a który dostanie teraz grube 18 minut na mecz?

Wade wtedy miał świetne playoffy za sobą.

To jest oczywiste, kolejny minus tego trade'u.

 

Hernangomez dostanie swoje minuty, spokojnie . 

 

Podciągać wymianę Melo , jako jakikolwiek minus dla Porzingisa, czy to w obronie czy w ataku, to trzeba upaść na głowę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Oklahoma dalej nie ma szans ze zdrowymi Warriors, bo nikt nie ma szans, a dalej Curry jest lepszy od Westbrooka, Durant od George'a, Klay od Melo, a Green z Iguodalą od Adamsa i Robersona - zupełnie inny poziom jednym słowem, ale pozytyw ruchów Rockets i Thunder jest taki, że te zespoły dosyć dobrze powinny się matchupować z Warriors w przeciwieństwie do Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę nie będę go bronił, ale nie ukrywam, że jestem ciekawy jego gry w drużynie, którą sam wybrał na udowodnienie czegoś całej NBA. Wiesz, trochę inaczej gra się z Rosem, Noah i Courneyem Lee, niż z Westbrookiem, Georgem, najlepszym obrońcą 1-1 ligi i Adamsem.

 

Tak czy inaczej już zaczynasz go bronić :] 

 

Żartuję oczywiście i też jestem ciekaw jak to będzie wyglądać, bo jeżeli Melo się ukorzy i zrozumie, że teraz sam nie musi ciągnąć tego na barkach, tylko zachowywać siły na końcówkę by wbić sztylet, to może pokazać palec całej lidze. 

 

Pierwszy mecz sezonu zapowiada się pięknie :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz podział minut na pozycjach 4 i 5 w knicks po odejsciu melo?

 

Musi być równowaga atak / obrona 

 

Kp z Noah / Koq 

Hernangomez / Noah Koq 

Kenter to samo 

 

dwie dziury pod koszem w obronie , to będzie złe rozwiązanie. 

 

Po dupie z minutami dostanie ktoś z 3jki Noah / Qok / Kenter - wszystko w zależności od formy i kontuzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartuję oczywiście i też jestem ciekaw jak to będzie wyglądać, bo jeżeli Melo się ukorzy i zrozumie, że teraz sam nie musi ciągnąć tego na barkach, tylko zachowywać siły na końcówkę by wbić sztylet, to może pokazać palec całej lidze. 

ale co on ma pokazać i komu? on będzie miał w playoffach prawie 34 lata, kiepsko broni, nawet zakładając best case scenario gdzie Melo dostosowuje się do roli trzeciej opcji w ataku to przez swoje ograniczenie w defensywie to będzie at his best efektywna trzecia opcja w ataku ze słabą defensywą, czyli ... ot co poziom średniego startera?

 

oczywiście to duży upgrade w porównaniu do Kantera, dobry ruch Oklahomy, bo znajduje (potencjalnie) wartościowego gracza do rotacji w miejsce mało użytecznego Kantera, ale mówimy o 33-latku bez obrony który w lottery teamie robił 22ppg na 53%ts, doszukiwanie się w Melo jakiegoś difference makera chyba nie ma oparcia w rzeczywistości, i nie piszę tego do Ciebie, a ogólnie do niektórych bardziej zachwyconych osób.

 

podstawowy plus dla Oklahomy to nie jest sam Melo, a to, że będą grali dużo smallballem co jest odpowiednim wyjściem zarówno na Rockets jak i na Warriors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co on ma pokazać i komu? on będzie miał w playoffach prawie 34 lata, kiepsko broni, nawet zakładając best case scenario gdzie Melo dostosowuje się do roli trzeciej opcji w ataku to przez swoje ograniczenie w defensywie to będzie at his best efektywna trzecia opcja w ataku ze słabą defensywą, czyli ... ot co poziom średniego startera?

 

oczywiście to duży upgrade w porównaniu do Kantera, dobry ruch Oklahomy, bo znajduje (potencjalnie) wartościowego gracza do rotacji w miejsce mało użytecznego Kantera, ale mówimy o 33-latku bez obrony który w lottery teamie robił 22ppg na 53%ts, doszukiwanie się w Melo jakiegoś difference makera chyba nie ma oparcia w rzeczywistości, i nie piszę tego do Ciebie, a ogólnie do niektórych bardziej zachwyconych osób.

 

podstawowy plus dla Oklahomy to nie jest sam Melo, a to, że będą grali dużo smallballem co jest odpowiednim wyjściem zarówno na Rockets jak i na Warriors.

 

Zgadzam się i słowo "jeżeli" jest tu kluczowe. Nie dam sobie brody ogolić, że on nagle odda grabki dwóm pozostałym a sam będzie siedział w kącie i czekać na podanie. 

 

Piszę tylko, że ta wymiana dała kolejny "smaczek" do nadchodzącego sezonu, którym obserwowanie Melo w nowym środowisku niewątpliwie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno chcę zobaczyć Melo grającego na czwórce, to może wypalić. Brakuje mi tylko jakiejś ciekawej opcji na dwójce. Szkoda, że nie włączyli w tę wymianę Lee z Knicks. W zamian można byłoby rzucić nawet pierwszą rundę draftu razem z jakimś Robersonem, bo efekt byłby zajebisty. 

 

OKC w najgorszym wypadku wyczyścili sobie salary z fatalnych kontraktów Dipo i Kantera, więc nie jest źle. A może być tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno chcę zobaczyć Melo grającego na czwórce, to może wypalić. Brakuje mi tylko jakiejś ciekawej opcji na dwójce. Szkoda, że nie włączyli w tę wymianę Lee z Knicks. W zamian można byłoby rzucić nawet pierwszą rundę draftu razem z jakimś Robersonem, bo efekt byłby zajebisty. 

 

OKC w najgorszym wypadku wyczyścili sobie salary z fatalnych kontraktów Dipo i Kantera, więc nie jest źle. A może być tylko lepiej. 

Nieźle popłynąłeś. Roberson plus pierwsza runda draftu za Lee? Polewa :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej wymiany cieszę się z jednego, obok LAL I Minnesoty znalazłem 3 drużynę do oglądania.

RW-PG13- Melo toć to będzie ogień w tym sezonie.Ale nie ma co się zapędzać bo koniec końców i tak wygra GSW. 

Co do przyszłości w OKC to już nie jestem taki pewien. George najpewniej wyląduje w LAL, Melo jest stary i w obronie już niczego się nie nauczy(o wyeliminowaniu ISO nie wspominam) a RW też ma kontrakt na stole i go nie podpisuje. 

Ale to się teraz nie liczy, liczy się  ten sezon i ogień w meczach GSW-OKC.  Już nie mogę się doczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George w LA chyba już nie jest taki pewny :playful:
Jak każą mi grać na PF to jeszcze w tym sezonie tam trafi :)

BTW. Naprawdę ktoś uważa że ten team na zachodzie coś więcej niż 2 rundę PO może osiągnąć? I to przy ogromie swojego szczęścia i... nieszczęścia rywali. Czy to jest warte chyba nawiekszego Tax luxury w tak małej ekipie?

 

Mind-boggling to think OKC turned: Victor Oladipo, Domantas Sabonis, Enes Kanter & Doug McDermott into Carmelo Anthony and Paul George

Dodaj na rok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs nei mieli szans, bo nie mieli az tak wujowych kontraktow do oddania, zeby wyrownac pensje : ) tylko Frye i Shumpert, wrzucanie dziadka Jeffersona to nadal za malo, a JR jest przydatny. Melo to jest taka zagadka, ze moze wypali, i caly misterny plan LAL legnie w pizdugruzach (PG i LBJ). 

generalnie wszyscy zadowoleni, zachod napchany, niech sie GSW uzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presti zrobił coś niesamowitego

 

 

oddał dwa słabe by nie powiedzieć tragiczne umowy i wymienił je na 1 jednego TOP15 i drugiego TOP35-40 gracza

 

Knicks oficjalnie chcą spieprzyć kariere Porzingisowi. Po co im ten Kanter?

 

Najlepszy Melo to ten grający jako PF bo wtedy jego obrona nie jest aż tak tragiczna w takiej opcji

 

Melo mający na obwodzie George'a koło siebie? Rewelacja. Jedyne co tam nie pasuje to styl gry Melo koliduje z Russellem ale moim zdaniem każdy z nich trochę zejdzie ze swojego egoizmu

 

Thunder są w tym momencie nr 2 w lidze - wymienili Ibakę i Payne;a na George i Melo

 

Super ruch. Mega silna piątka.

Ocena Thunder 5+ ( bo o ile Melo to już nie jest topowy gracz to jednak Kanter i McDermott to nawet nie są gracze z czołowej setki

 

 

Knicks

Kompletnie nie wiem co nimi kieruje. PRzepłacają przeciętnego Hardawaya. Biorą fatalnego obrońcę Enesa który dostaje 17 baniek

Może oni nie zrozumieli że z balastem się lepiej tonie a nie lepiej tankuje

 

Ocena- dwója,,,,Mam nadzieje że Doncic nie trafi do tej koszmarnej organizacji i oby Kristaps wział ofertę kwalifikowaną i spieprzył za 3 lata z tego klubu

ciekawe @Ely że tak wysoko cenisz te ruchy Prestiego jako fan Lindseya to powinieneś nim gardzić :P a ta serio to bardzo udany off, i pokazanie wszystkim tym typom co to wiecznie biadolom jak to smal market ogranicza możliwości, jak to wiecznie trzeba tankować żeby wyrwać wartościowych grajków etc. jakie to denne gadanie dla nieudaczników

 

to teraz thunder mogą grać smal ball z PP na środku i to będzie lineup, z którym nawet warriors będą mieć problemy. och, jakie to by było piękne, gdyby Westbrook skopał tyłek Durantowi w playoffs.

jeszcze jakby Lebronowi dedykował to zwycięstwo to by była pełnia szczęścia ;) Westbrook pewnie będzie bardzo chciał  skopać ten tyłek i zapewne dlatego OKC sami dostaną po dupie.

 

PS Ludzie są śmieszni w zeszłe lato tyle pomyj co się wylało na Prestiego to dziwne że się chłop nie utopił teraz nagle bóg itd. już lepiej zaczekajta z kilka miechów żebyście później znowu nie musieli zmieniać zdania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka D Melo z zeszłego sezonu , od 3.28 

 

 

W zamian dostaliśmy Enesa : 

 

 

 

Różnica ? 

 

Melo na parkiecie Knicks spędzał 34 minuty, nie wiem czy Enes dostanie połowę tego w Knicks .

Dodając jakiś tam jego wkład w ataku, tragedii nie ma. 

 

Z całym szacunkiem dla osób wypowiadających się o tym, że ofensywa Knicks ucierpi , a Kp będzie miał jeszcze gorzej. 

Po takich komentarzach zwrot "szukanie dziury w całym" nabiera nowego sensu...

Mogę brać każdą krytykę tego co piszę na klatę, ale Melo to zawodnik, którego oglądałem najczęściej przez ostatnie 7 lat (Live nie highlihtsy ) i coś o tym wiem, nawet jeśli to jest tylko mój ch....y eye test , który mówi mi, że po tej wymianie w ataku Knicks , nie będzie : 

 

- Iso / Melo 

- przytrzymywania piły po 15/20 sekund przez jednego grajka 

- koniec z przestrzelonymi jumperkami przez ręce

- koniec z niedostrzeganiem lepiej ustawionych partnerów na parkiecie (szczególnie w 4 kwarcie)

- koniec Melo z piłką w rękach, na kilka sekund do końca w CT 

 

a co będzie :

 

- ruch piły 

- brak jego 20 klika punktów, rozłoży się na większą ilość graczy

- więcej asyst 

- więcej zagrywek w ataku 

- więcej posiadań do Kristapsa 

- szybszy powrót do transition 

 

 

"Kristapsowi będzie trudniej po odejściu Melo" , cała obrona się skupi na nim" - nawet jeśli będą go potrajać, to się nauczy grać z resztą drużyny, bo z asystami u niego cieniutko jest. 

Nie ma już parasolu ochronnego, w postaci blokady Melo na boisku, w byciu numerem 1 w Knicks i innej możliwości jak odejście Melo, żeby to sprawdzić nie było. 

I albo okaże się że jest, tylko dobrym grajkiem , albo będzie All-Starem. 

 

 

Jest jeszcze więcej plusów odejścia Melo z Knicks, może ktoś w końcu o tym coś więcej napisze, na chłodno. 

Najlepiej po połowie sezonu. 

 

 

Ten początek sezonu to będzie bomba atomowa. 

Na początek KI kontra Lebron 

A potem za dwa dni, Melo z RW i Pg13 kontra Łotysz i nowi Knicks.

 

Czekam już na sierpy w ryj na forum :D , bo przypomniał mi się pierwszy mecz nowych Cavs po powrocie Lebrona, (Big 3 - LBJ, KI, Love) z Knicks z składem z D League (z Travisem Wearem na czele) - chyba 2014 , z Fisherem debiutującym na ławce i .... wygrana Knicks w Clavland :D 

 

Jak pięknie było by wygrać z Thunder, z niezgrany jeszcze super Trio z Melo na czele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czas by NBA zaadaptowała systemy z Europy, zachód należy nazwać pierwsza ligą a wschód drugą ligą, pierwszoligowcy graja ze sobą i wyłaniają spadkowicza, drugoligowcy analogicznie.

 

p.s. Prawie Bóg - Sam Presti to ten sam gość co miał Hardena, Westbrooka, Duranta, Ibake i to rozpuścił?

p.s.1. No dobra, jest dyskusja na ten temat w wątku Oklahomy wiec nie ma sensu tutaj o tym nawijać

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.