Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, january napisał(a):

 

  

 

To jak to wygląda w końcu? Bo ja chcę Strawthera podpisać po 2T na 3+1 TO, mogę już teraz dać mu two-way, w związku z potwierdzeniem jakie otrzymałem, ale jak niby tak nie można to poczekam z jego podpisem do końca 2T.

No właśnie szczerze mówiąc sam nie wiem :)

Jeśli w realu można przekonwertować two waya na umowę przy użyciu 2nd round exception, to u nas też tak można, tylko, że ja tego nie wiem. Jeśli nie, to zostaje opcja 2+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 15:23, karpik napisał(a):

No właśnie szczerze mówiąc sam nie wiem :)

Jeśli w realu można przekonwertować two waya na umowę przy użyciu 2nd round exception, to u nas też tak można, tylko, że ja tego nie wiem. Jeśli nie, to zostaje opcja 2+1.

liddell był rok na two-way w realu po czym podpisał 2+1

wiec jak mniemam można 3+1 camare

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdziwiłbym się gdyby z tego 2nd round exception można korzystać tylko bezpośrednio po wyborze a na tw musisz mieć warunek, ale to trzeba sprawdzić. Ja jeszcze poczytam czy jest opcja nieużywania innych wyjątków do 3+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Nie wiem o co chodzi, ale CM normalnie ma Full MLE i nie potrzebuje żadnego 2nd round exception I może na luzie podpisać swojego gościa na 4 lata z opcją

A nie był po prostu rok na stash, dlatego nie 3+1 a 2+1 zgodnie z regulaminem? Strzelam, że o to chodziło @karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Nie wiem o co chodzi, ale CM normalnie ma Full MLE i nie potrzebuje żadnego 2nd round exception I może na luzie podpisać swojego gościa na 4 lata z opcją

 

3 minuty temu, Tecu napisał(a):

A nie był po prostu rok na stash, dlatego nie 3+1 a 2+1 zgodnie z regulaminem? Strzelam, że o to chodziło @karpik

Chodzi mi o zapis w regulaminie:

5.11c: Jeśli GM zdecyduje się, że chce danego zawodnika na dłuższy czas, to musi dla niego znaleźć miejsce w 15 osobowym rosterze, a umowa gracza przechodzi na 1+1 TO (przy czym owe 1 to aktualny sezon) według minimum dla rookies lub 2+1 jeśli gracz jest w swoim pierwszym roku dwuletniej umowy two-way oraz jego klub ma odpowiedni wyjątek, aby móc tego gracza podpisać. Po zakończeniu takiej umowy zawodnik zostaje RFA.

Z którego jasno wynika, że max to 2+1.

Na 4 lata można go było podpisać latem.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy to troche bez sensu, bo lepiej sobie poczekać rok na two-way i w lato podpisać na 2+1. i wowczas masz gracza na 4 lata, a nie 3.

jak z tym liddellem w realu.

ten nasz zapis jest zgodny z CBA?

3 minuty temu, karpik napisał(a):

 

Chodzi mi o zapis w regulaminie:

5.11c: Jeśli GM zdecyduje się, że chce danego zawodnika na dłuższy czas, to musi dla niego znaleźć miejsce w 15 osobowym rosterze, a umowa gracza przechodzi na 1+1 TO (przy czym owe 1 to aktualny sezon) według minimum dla rookies lub 2+1 jeśli gracz jest w swoim pierwszym roku dwuletniej umowy two-way oraz jego klub ma odpowiedni wyjątek, aby móc tego gracza podpisać. Po zakończeniu takiej umowy zawodnik zostaje RFA.

Z którego jasno wynika, że max to 2+1.

Na 4 lata można go było podpisać latem.

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, człowiek...morza napisał(a):

ale wtedy to troche bez sensu, bo lepiej sobie poczekać rok na two-way i w lato podpisać na 2+1.

Latem będziesz mógł go podpisać 1+1.

2 minuty temu, człowiek...morza napisał(a):

ten nasz zapis jest zgodny z CBA?

Oczywiście, że nie jest. Jednocześnie jednak mamy możliwość podglądania równoległego świata, kluby NBA nie mają takiego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo bezsens, skoro to sprzeczne z CBA 

4 minuty temu, karpik napisał(a):

Jednocześnie jednak mamy możliwość podglądania równoległego świata, kluby NBA nie mają takiego komfortu.

no kluby są tym realem, wiec maja jeszcze lepiej xd

jaki jest sens twojego argumentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał(a):

imo bezsens, skoro to sprzeczne z CBA 

no kluby są tym realem, wiec maja jeszcze lepiej xd

jaki jest sens twojego argumentu?

 

Godzinę temu, january napisał(a):

To ja w zwiazku z sprzecznymi informacjami jakie tu podajecie olewam te two way Strawthera i podpiszę go na 3+1 z wyjątku dla 2nd  dopiero po 2T. IMO bezsens, ale celowo o to dopytywałem wcześniej czy tak można.

Ogólnie to jest ciekawa kwestia, gdyż czemu w tym momencie sezonu Camara, czy Strawther mieliby chcieć podpisywać 3+1 za min. skoro za pół roku taki Strawther mógłby podpisać jaki chcą kontrakt z kimkolwiek chcą? 

Przychylam się tu do tego co piszą @Tecu i @karpik - 3+1 to przed startem sezonu jak kluby ryzykują i nie znają jeszcze faktycznej wartości gracza, a teraz max to 2+1. Gracze pokazali już pewną wartość w rl i podpisując ich podczas sezonu kierując się rl mieliby możliwość jakiejś negocjacji przy kontrakcie. U nas - nie oszukujmy się - obaj skończą jako assety na niewolniczych kontraktach pod jakąś kolejną wymianę. 

Ale to juz niech ocenia Rada @karpik @Reikai @ozzy110 i w temacie Komunikaty rozgryzał to @Szulim

 

@ozzy110 @LAF nie wiem też, czy kontrakt Mamadi Diakite nie jest za niski - w zależności od tego jaki u nas ma staż (chodzi o drugi rok jego kontraktu). 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał(a):

przecież nie może, jeżeli został wybrany w drafcie

Po III turze FA by był jako stash FA - choć oczywiście wiadomo, że January by do tego nie dopuścił. 

Clue jest takie, że podpisując na 3+1 teraz promowane jest cwaniactwo zamiast gry fair, a tak nie powinno być. 

Zresztą ja podpisałem Jaqueza normalnie przed sezonem gwarantując mu od razu 3 sezony i nawet nie brałem pod uwagę tego fioletowego roku - pisze o tym dlatego, że później podczas FA takie rzeczy nie mają często u nas znaczenia, choć powinny. 

Tak swojego czasu u nas było z Derriciem Whitem, czy teraz Richardsem przerzucanym z klubu do klubu za assety (a on jest aktualnie podczas tego fioletowego kontraktu). 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.