Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Szulim napisał(a):

Dobra @MarcusCamby znalazłem 

musialo gdzieś umknąć przy przepisywaniu - poprawie to jutro w Regulaminie

 

3.6 STASH - Zawodnik stashowany w RL NBA może być podpisany przez ekipę wcześniej, jednakże "liczyć" się będzie w grze (a nie w salary) jedynie na zasadzie swej gry w NBA. Zawodnika, który nie został stashowany w RL NBA (podpisał umowę i jest w ekipie NBA) GM stashować może jedynie przez rok od startu debiutanckiego sezonu gracza w NBA - później albo go podpisuje podczas następnego FA (najpóźniej wraz z końcem 3 tury) , albo musi się zrzec do niego praw. Kontrakt podpisany na takiej zasadzie obowiązuje według rookie scale (dla picków z 1szej rundy 120% skali) lub maksymalnie trzyletniej umowy między min. a max. (dla picków z 2giej rundu). Zawodnik taki jednak zostaje już po drugim roku RFA, a ewentualny późniejszy rok zostaje UFA ( fioletowy kolor w arkuszu ). W przypadkach dłuższych stashów (kiedy rookie scale przepada lub 2nd rounder nie zostanie podpisany) kontrakt jest w wysokości pełnego MLE na minimum 3 lata.

 

Czyli według tego - pełne MLE na min 3 lata jeśli dobrze rozumiem 

Wg mnie wyszło na to, że to bardzo nieżyciowy przepis i wydaje mi się, że tworzony mógł być wtedy kiedy jeszcze nie można było głosować za odrzuceniem oferty.

Jeżeli przepisy mają być pro player, to te nie są. 

W realu podpisał za około 7 mln za sezon, tu zmuszony byłbym do dania 12 mln. Za rok tracę możliwość podpisania i idzie na FA gdzie ktoś może go podpisać za minimum, bo nie będzie już stash. Traci sporo pieniędzy.

Wg mnie uczciwe byłoby, że właściciel praw składa mu ofertę i on ją przyjmuje albo nie ,czyli tak jak w realu a u nas jak extension.

To oczywiście tylko moje zdanie, nie chodzi mi o wpływanie na zmianę czy coś, ale o pokazanie, że ten zapis, tworzony w innych realiach, nie ma sensu.

Rozumiem zamysł jaki towarzyszył tworzeniu go wtedy, czyli zablokowanie możliwości złożenia mu gorszej oferty niż w realu, ale teraz mamy instytucję umożliwiająca po prostu odrzucenia oferty przez gracza.

Czyjś stash podpisze za minimum w realu a u nas konieczne będzie MLE i nie trafi do NBA u nas.  Chyba bezsens i trudno taki zapis obronić z ręką na sercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy generalnie - możesz zrzec się jego praw i wbija jako UFA - wtedy już każdy - również ty - możesz złożyć mu jakąkolwiek ofertę

Ale fakt - @MarcusCamby co było motywem żeby to było pełne MLE? bo tu jestem w stanie zgodzić się z argumentacją Tecu, że jest to trochę ograniczające 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Szulim napisał(a):

Znaczy generalnie - możesz zrzec się jego praw i wbija jako UFA - wtedy już każdy - również ty - możesz złożyć mu jakąkolwiek ofertę

Jasne, ale jeżeli naśladujemy NBA to tam jest inaczej. To OKC jako właściciel praw mogło uzgadniać z Miciciem co i jak. Ja nie mogę.

Odwracając sytuację, jakiś mega gracz podpisuje za 20 mln a u nas można za MLE i nie ma nic do gadania. Sytuacja mało prawdopodobna oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

Mozna wykorzystac MLE podpisujac jednego grajka za cale 12.4 mln.

Ale mozna tez to MLE rozdzielic na dwoch/ wiecej grajkow. Czy jest cos takiego jak minimalna oferta na sezon wykorzystujac MLE? Nie wiem, to musi byc wiecej niz 4,5,6,7 mln czy nie ma czegos takiego?

Niczego takiego nie ma bo do zeszłego roku normalnie podpisywało się 2nd rounderów dzięki full mle na 4 letnie minima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie co do głosu @MMM2121, bo tak na szybko licząc, wydaje mi się, że może być decydujący w sprawie Crowdera a nie chcę późniejszego zamieszania.

Czy głos oddany po terminie liczy się czy też nie?

Jeżeli się liczy to dlaczego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. oczywiście zdaję sobie sprawę że nie jestem bezstronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Prawem zwyczajowym powinny się liczyć. Często głosowania były odbywane po terminie, bo zawsze wychodziliśmy z założenia że im więcej głosów tymbardziej miarodajny wynik. 

Przypomnisz taki zwyczaj? Z tego co pamiętam, bywały sytuację, że termin głosowania był przedłużany, tu przedłużenia nie było a frekwencja była całkiem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał(a):

Przypomnisz taki zwyczaj? Z tego co pamiętam, bywały sytuację, że termin głosowania był przedłużany, tu przedłużenia nie było a frekwencja była całkiem dobra.

Chyba były jednak z tego co pamietam zaliczane takie głosy, ale przyznawane punkty karne za spóźnienie. Więc nie byłby to imo precedens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie oddam miejsce w radzie komuś kto ma więcej czasu. Za miesiąc rodzi mi się pierwsze dziecko, wiec będę miał jeszcze mniej czasu niż teraz, a już teraz nie wiele robie dla rady. W tej turze było wiele fuck-upów wynikających z tego, że tak naprawdę tylko @karpik ogarnia na 100% CBA, a tez nie miał czasu. nikt nie miał czasu żeby wszystko posprawdzać i gołym okiem widać, że nie wszystko funkcjonuje tak jak byśmy chcieli, ze zwyczajnego braku czasu każdego z nas. Nie powinno być tak, że @Reikai który ma dobre chęci, ale jest tylko rok czasu w grze musi robić szablon na kolanie w pracy bo inaczej szablonu w ogóle nie będzie. Nie powinno być tak, że ozzy wyłapuje moją niezgodną z CBA ofertę dzień przed głosowaniem, zamiast tego, że ktoś z rady ją wyłapuje w momencie jej złożenia. 
 

nigdy nie chciałem być w radzie bo się do tego nie nadaje, ale Szulim nie mógł nikogo innego namówić. Uważam, że są osoby które maja dużo większa wiedzę na temat CBA, z tego co wiem maja też ciut czasu ale boja się jakiejś odpowiedzialności chyba.. naturalnym kandydatem powinien być @Tecu, jest zawsze miły dla wszystkich, z nikim nie ma konfliktu, jest bezstronny i uczciwy. Ale pewnie się nie podejmie jak go znam… i w najbardziej dyplomatyczny sposób jaki zna da mi do zrozumienia, żebym się odjebal :) 

 

dlatego proszę publicznie o znalezienie chociaż jednego chętnego za mnie, takiego gościa który się bedzie mógł zaangażować bardziej ode mnie, wtedy może nie bedzie tylu fuck-upów w każdej turze. 
 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.