Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2023 o 14:57, Tecu napisał(a):

Pytanie następujące:

Mam prawa do V. Micica. W jaki sposób drużyna, która ma do niego prawa, może go podpisać?

A. jakikolwiek kontrakt i podpisuje?

B.  proponuje mu umowę podczas okienek FA i następuje głosowanie czy przyjmuje czy zostaje w Europie?

C. Musimy mu dać taki sam lub wyższy kontrakt jak w realu i podpisuje bez głosowania?

Pytanie dodatkowe, czy mogę go przez rok dodatkowy stashowac, zgodnie z regulaminem, i wtedy podpisać zgodnie z A,B lub C?

 

Podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał(a):

Powinno być A

Zachowując realizm, za minimum on by nie przyszedł. Temat kiedyś już poruszany w jego przypadku. 

2 godziny temu, karpik napisał(a):

Ja bym obstawiał B 

Pytanie jak to ocenić, ile będzie ok itd., a mamy ściągę z rl, jaki kontrakt skłonił go do przyjazdu za ocean. Generalnie najprostsza opcja ta C, ok trzeba trochę sypnąć, ale mimo wszytko jest to raczej kwota warta ryzyka. Ale nie jest tak, że opcje B całkiem odrzucam. Tyle ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Zachowując realizm, za minimum on by nie przyszedł. Temat kiedyś już poruszany w jego przypadku. 

Zachowując realizm tak, ale regulamin który współtworzyłem miał w tej kwestii opierać się o równe zasady dla wszystkich graczy. Jak ktoś przystealował mocniej na stashu to nie powinno mieć znaczenia.

Oczywiście tu sprawa jest o tyle problematyczna, że Micic jest wyborem z 2014 roku czyli z przed powstania gry, ale po prawdzie to gdyby teraz przykładowo Issuf Sanon ( wybór z draftu 2018, który nigdy nie zagrał w NBA ) okazał się drugim Micicem i dostał w RL NBA kontrakt na 10 mln, to u Nas wg regulaminu powinien móc podpisać normalnie umowę na 1+1 PO. 

Regulamin teoretycznie stoi po stronie Tecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szulim napisał(a):

@MarcusCamby generalnie chyba ty tworzyłes zasady Stash - czy to nie jest tak że po prostu może mu dać jakakolwiek umowę wedle zasad CBA jeśli stash podpisał w rl NBA?

Tworzyłem pierwszą wersje, a także potem poprawkową, bo po pierwszej było sporo znaków zapytania. 

Nie będę mówił, że sam, bo pierwsza rada to ja, Tomek i BTPH, a potem była też mocna rada z @fluber i ktoś jeszcze, niech mi ta osoba wybaczy, że nie pamiętam i temat stashów wrócił na nowo, doczekał się nawet wpisu regulaminowego, ale widzę że zostało to usunięte albo jest w innym temacie niż oficjalny regulamin, bo tutaj też założyłeś nowy temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szulim napisał(a):

@MarcusCamby generalnie chyba ty tworzyłes zasady Stash - czy to nie jest tak że po prostu może mu dać jakakolwiek umowę wedle zasad CBA jeśli stash podpisał w rl NBA?

Przecież każdy wie jak działa system stash u nas, ale Micic to po prostu indywidualny, ciężki przypadek do rozpatrzenia pod tym kątem. Generalnie warto, żeby się więcej osób, mających rozeznanie wypowiedziało. 

@january @człowiek...morza @RonnieArtestics @fluber

jak myślicie? 

ps. Przepraszam, że nie oznaczyłem więcej osób, ale zachęcam, żeby się wypowiedzieć, jeśli ktoś zna Micicia i jego sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Tworzyłem pierwszą wersje, a także potem poprawkową, bo po pierwszej było sporo znaków zapytania. 

Nie będę mówił, że sam, bo pierwsza rada to ja, Tomek i BTPH, a potem była też mocna rada z @fluber i ktoś jeszcze, niech mi ta osoba wybaczy, że nie pamiętam i temat stashów wrócił na nowo, doczekał się nawet wpisu regulaminowego, ale widzę że zostało to usunięte albo jest w innym temacie niż oficjalny regulamin, bo tutaj też założyłeś nowy temat.

 

Wydawało mi się że wtedy ustalaliśmy że po roku możesz gościa wziąć na 2way/kontrakt albo zostaje fa, ale pamięć może mi szwankowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Wydawało mi się że wtedy ustalaliśmy że po roku możesz gościa wziąć na 2way/kontrakt albo zostaje fa, ale pamięć może mi szwankowac

Zdjęliśmy właśnie zapis, że po stashu można wziąć gracza na two-way. To była kluczowa reforma CambyGOATa, którą szczycę się po dziś dzień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA można chyba stashować ile się chce bez utraty praw, a @fluber to o czym mówisz Ty, czyli ten rok dotyczy tylko sytuacji gdy stashowany gracz x podpisze w realu a u nas ktoś chce jeszcze dłużej stashowac, wtedy może tylko rok dłużej. O to w tym chodziło, a nie o to, ze nie mozna w ogóle stashować dłużej niż rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał(a):

@MarcusCamby stashe są przepisane se starego regulaminu - zreszta start jest chyba w archiwum a tak nic nie usuwałem wiec można sprawdzić 

Szukałem i nie znalazłem.

Tam pod regulaminem były robione aktualizacje i chyba to zostało wycięte :)

Tak czy siak, omówić ten przypadek tak jak mówi @Braveheart22 indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra @MarcusCamby znalazłem 

musialo gdzieś umknąć przy przepisywaniu - poprawie to jutro w Regulaminie

 

3.6 STASH - Zawodnik stashowany w RL NBA może być podpisany przez ekipę wcześniej, jednakże "liczyć" się będzie w grze (a nie w salary) jedynie na zasadzie swej gry w NBA. Zawodnika, który nie został stashowany w RL NBA (podpisał umowę i jest w ekipie NBA) GM stashować może jedynie przez rok od startu debiutanckiego sezonu gracza w NBA - później albo go podpisuje podczas następnego FA (najpóźniej wraz z końcem 3 tury) , albo musi się zrzec do niego praw. Kontrakt podpisany na takiej zasadzie obowiązuje według rookie scale (dla picków z 1szej rundy 120% skali) lub maksymalnie trzyletniej umowy między min. a max. (dla picków z 2giej rundu). Zawodnik taki jednak zostaje już po drugim roku RFA, a ewentualny późniejszy rok zostaje UFA ( fioletowy kolor w arkuszu ). W przypadkach dłuższych stashów (kiedy rookie scale przepada lub 2nd rounder nie zostanie podpisany) kontrakt jest w wysokości pełnego MLE na minimum 3 lata.

 

Czyli według tego - pełne MLE na min 3 lata jeśli dobrze rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.