Skocz do zawartości

Eurobasket 2017


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Doncic kozak. Jako ktoś kto lubi i ogląda europejską koszykówkę jestem pewny że Teodosic i Bogdanovic (Serbski, Bogdan) zrobią świetną robotę w Nba.

Może się mylę i będzie beka, ale to wybitne jednostki w Europie. Tylko Llull i De Colo prezentują podobny poziom, a tym do NBA się nie pali (jednemu do powrotu).

Nie będzie beki. Teodosic to wielki koszykarz. Jedynym minusem jest to, że powinien pójść do NBA znacznie wcześniej - to rodzi mój niepokój, czy przypadkiem nie przespał czasu, kiedy powinien to zrobić. Llull ze swoją trójką to by świetnie do Houston pasował, ale tam mają już Paula, więc siedzenie na ławce by mu pewnie nie odpowiadało.

No ale ten Dunn wyglądał w lidze letniej fatalnie . Zach jest po kontuzji po której może stracić swój atletyzm i tak naprawdę może się okazać że jeden Markannen coś wnosi..

 

Ale z tym 2015 to trochę pojechałeś bo poza trójką Porzingis, Turner Towns nie widać za bardzo talentu , który może sie zbliżyć do poziomu choćby All Star ( sorki fani Bookera ale on poza tym, że rzuca to jest leniwy i na dodatek nie patrzy na dobro drużyny) a w pierwszej 10 draftu masz conajmniej 5 kompletnych nieporozumień

Okafor-Hezonja-Mudiay-Stanley- Kaminsky a ja bym jeszcze do tego dorzucił Winslowa bo w dzisiejszej koszykówce nie ma miejsce na nową gorszą wersję Tony Allena

Moim zdaniem nie doceniasz Bookera. On się rozwija w kosmicznym tempie.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie doceniasz Bookera. On się rozwija w kosmicznym tempie.

Doceniam tylko mam wrażenie że jest zbyt leniwy i egoistyczny by drużyna miała z niego pożytek. W obronie się obija na maxa. W ataku jeśli jest broniony to nie chce mu się biegać po zasłonach by się uwolnić. Nie stawia zbyt często zasłon kolegom. To jest taki samolub, który niezbyt lubi się spocić na parkiecie. Indywidualnie wybitny talent strzelecki ale koszykówka to jednak gra zespołowa

 

A przynajmniej takie wrażenie odnosiłem w zeszłym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten Dunn wyglądał w lidze letniej fatalnie . Zach jest po kontuzji po której może stracić swój atletyzm i tak naprawdę może się okazać że jeden Markannen coś wnosi..

 

Ale z tym 2015 to trochę pojechałeś bo poza trójką Porzingis, Turner Towns nie widać za bardzo talentu , który może sie zbliżyć do poziomu choćby All Star ( sorki fani Bookera ale on poza tym, że rzuca to jest leniwy i na dodatek nie patrzy na dobro drużyny) a w pierwszej 10 draftu masz conajmniej 5 kompletnych nieporozumień

Okafor-Hezonja-Mudiay-Stanley- Kaminsky a ja bym jeszcze do tego dorzucił Winslowa bo w dzisiejszej koszykówce nie ma miejsce na nową gorszą wersję Tony Allena

Dunn może nawet skończyć w lidze chińskiej, ale nie zmienia to faktu, że Bulls byli krytykowani za trade Butlera - a teraz wygląda na to, że zamiast Butlera i średniej drużyny, będą mieli Markkanena, LaVine'a i topowego prospekta z przyszłorocznego draftu (bo to jest pewniak do top5) i potencjał na fajną przebudowę.

 

zaś co do draftu 2015... właśnie fakt, że w loterii poszli Porzingis, Towns, Booker, Turner + WCS czy Russell powoduje samo w sobie, że ten draft był bardzo mocny. w 2010 roku w top10 poszli Thabeet, Hill, Flynn, Evans czy Jennings - ale poszli też Blake, Harden i Curry. analogicznie tutaj.

A przynajmniej takie wrażenie odnosiłem w zeszłym sezonie

i to wszystko na podstawie grania w bardzo słabiutkiej drużynie? wystarczy sobie przypomnieć co mówiło się o starszym Irvingu gdy grał w parodystycznych Cavs.

 

No i facet w zaawansowanych statystykach jest w najgorszej 50 ofensywnych graczy drugi rok z rzędu. W izolacjach zdobywa ok 0,65 pkt na posiadanie w spotup ok 0,75 ( i to mówimy o tym lepszym roku bo miał w zeszłym po 0,5 ppp w obu) .

dobrze kojarzę, że Winslow zaczął ten sezon z kontuzją i wyleciał po kilkunastu meczach, więc ''drugi rok z rzędu'' to kilkanaście meczów kontuzjowanego graczza?

 

ale tylko tutaj się czepiam, bo jednak masz rację, Winslow miał w college'u 27% z półdystansu wiec ta jego trójka to raczej faktycznie odchył od normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i to wszystko na podstawie grania w bardzo słabiutkiej drużynie? wystarczy sobie przypomnieć co mówiło się o starszym Irvingu gdy grał w parodystycznych Cavs.

Ale co sie mówiło? Bo pamiętam, ze chwalono go za stalowe jaja w końcówkach ale ganiono za brak obrony i zbyt duże umiłowanie do iso

 

W sumie niewiele się zmieniło a czy bez Le Brona będzie skuteczny to się okaże bo przez ostatnie 3 lata bez Jamesa ma fatalny bilans w Cavs

 

 

zaś co do draftu 2015... właśnie fakt, że w loterii poszli Porzingis, Towns, Booker, Turner + WCS czy Russell powoduje samo w sobie, że ten draft był bardzo mocny. w 2010 roku w top10 poszli Thabeet, Hill, Flynn, Evans czy Jennings - ale poszli też Blake, Harden i Curry. analogicznie tutaj.

 

Naprawde porównujesz Porzingisa czy Townsa do Hardena i Curry? z tym ,że chodziło Tobie o 2009 i przypominam ,że wtedy Tyreke wyglądał na bestie bo miał genialne statystyki w pierwszym roku a potem było coraz gorzej

 

Ale przede wszystkim mi chodzi że jest te kilka gwiazd nawet jak tam dorzucimy Bookera i WCS choć mam swoje wątpliwości to potem masz właściwie problem bo po nr 13 Bookerze nie masz żadnego startera . Tamten draft był strasznie płytki by go określić mianem takiego co zdominuje ligę

 

A wracając do tematu to Doncic powinien pójśc jako nr 1 bo chyba bym go nawet dał w tym roku z 1 - wydaje się lepszy od Fultza pod względem przeglądu pola, rzutu, obrony. Ogólnie kompletny gracz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 - mówiło się o Irvingu właśnie, że jest leniwym, egoistycznym scorerem który nikogo do niczezgo nie doprowadzi tylko dlatego, że grał w semi-poważnej drużynie. analogicznie Ty robisz z Bookerem - i żeby była jasność, Booker może okazać się przeceniany, ale ocenianie charakteru po grze w drugiej najgorszej drużynie w lidze nie ma sensu. a Ty w sumie, przywołując bilans młodziutkiego Irvinga przed przyjściem LeBrona grającego w zespole, gdzie drugą opcją był 22-letni Dion Waiters, dalej popełniasz ten błąd. nie wspomnę już, że Booker jest trzy miesiące starszy od Josha Jacksona i pół roku starszy od Markkanena.

 

ad. 2 - jest różnica między mocnym draftem - a draftem, który zdominuje ligę. draft 2015 był mocny, bo Towns i Porzingis to dwóch z czterech najbardziej utalentowanych podkoszowych ligi, Booker, Turner i Russell mają potencjał na allstarów - a z tych Hernangomezów, Holmesów, Winslowów, Cauley-Steinów, Osmanów, Portisów, Nance'ów, Jeffersonów czy Rozierów pewnie wyrośnie sporo starterów.

 

tak, chodziło mi o 2009 rok.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 - mówiło się o Irvingu właśnie, że jest leniwym, egoistycznym scorerem który nikogo do niczezgo nie doprowadzi tylko dlatego, że grał w semi-poważnej drużynie. analogicznie Ty robisz z Bookerem - i żeby była jasność, Booker może okazać się przeceniany, ale ocenianie charakteru po grze w drugiej najgorszej drużynie w lidze nie ma sensu. a Ty w sumie, przywołując bilans młodziutkiego Irvinga przed przyjściem LeBrona grającego w zespole, gdzie drugą opcją był 22-letni Dion Waiters, dalej popełniasz ten błąd. nie wspomnę już, że Booker jest trzy miesiące młodszy od Josha Jacksona i pół roku młodszy od Markkanena.

 

Nie jest, Markkanen i Jackson są z rocznika wyżej.

 

Choć oczywiście jest młodszy od wielu innych debiutantów(Donovan Mitchell), czy takiego Simmonsa chociażby.

Edytowane przez LukeMorrison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BMF

 

Ja sie powoluje na bilans Cavs za ostatnie 3 lata  Irving on a James off a nie za erę z Waitersem. I wydaje mi się ,że to wyraźnie zaznaczyłem

 

Wydaje mi się ,że Irving jak olewał obronę tak olewa i jak nie potrafił kreować tak nadal nie potrafi

I jak przychodził Le Bron to Irving był uważany za TOP10 gracza ligi dziś jest pomiędzy 25 a 30. Rozwojem bym tego nie nazwał ( choć kilka aspektów w sobie poprawił to całościowo jest tym samym graczem jak przed erą Le Brona- ciekawi mnie jak to będzie jak znów na nim się skupi obrona

 

Ale moim zdaniem i tak był lepszym graczem niż jest Booker. Mogę się mylić ale po prostu miałem takie wrażenie że facet  talent koszykarski ma ogromny ale etykę pracy dość średnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to Doncic powinien pójśc jako nr 1 bo chyba bym go nawet dał w tym roku z 1 - wydaje się lepszy od Fultza pod względem przeglądu pola, rzutu, obrony. Ogólnie kompletny gracz

Ja bym brał chłopaka w przyszłym roku z jedynką bez mrugnięcia okiem. Ciekawe kto na niego zapoluje? Bulls? Atlanta? Kings? Phoenix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z tych przypadkow, kiedy rzucasz teze kompletnie oderwana od realiow w celu wywolania dyskusji?

 

Cos jak z Lonzo Ballem w temacie Lakers, co do jego efektywnosci jako scorer w NBA

 

chcesz się założyć, że on będzie słabym scorerem (poniżej średniej ligowej w TS + więcej niż 10 PPG)?

 

poza tym o czym my tu rozmawiamy skoro jedne z czołowych postaci eurobasketu jak Shved, Bllineli czy Randolph, były w najlepszym przypadku rolesami w NBA?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy oczywiscie o rookie season? Zakladac sie nie bede, ze wzgledu na osobiste przekonania/zaszlosci w temacie hazardu. Co do dyskusji w temacie scoringu Balla odniose sie do tego w dniu jutrzejszym w odpowiednim temacie.

 

Rozumiem, ze przeanalizowales dleague pod katem jakosci gry w stosunku do eurobasketu, i rozrozniasz celowosc obu rozgrywek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.