Skocz do zawartości

BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z przejrzystej formuły zastosowanej przez MJ1 przyszedł czas na pewne podsumowanie również i w Nowym Yorku. Przy okazji pojawi się parę insiderskich newsów, z powodu których ujawnienia reszta graczy mam nadzieje, że się nie obrazi - ta gra to czysty fun, pozycji negocjacyjnej w tym momencie też nie osłabi.

 

Co udało się zrobić gm'owi Knicks?

 

1) Pozyskać w wymianach K.Leonarda, R.Rubio, B.Bogdanovicia, W.Chandlera, E.Udoha, J.Hermangomeza

    Koszt? K.Porzingis, C.Lee, T.Thompson, T.Johnson, Z.Pachulie 18 pick, pick Rockets 22' oraz prawo Wolves do swapu z moim lepszym z pickow pistons/pacers 20' 

 

 

 

175 Knicks-Kings-Sixers-Nuggets
NYK out:  T.Thompson, Z.Pachulia, #18
NYK in: Boj. Bogdanovic, W.Chandler, J.Hermangomez

#193 Rockets-Pistons-Knicks-Timberwolves-Jazz-Hawks

NYK out: T. Johnson, prawa do Ahmada Nivisa, HOU 2022 1st, prawa do swapu 2020 (dla NYK gorszy z lepszy z HEAT/NYK lub lepszy z DET/IND 2020 1st)

NYK in: R.Rubio, J.Lauvergne, prawa do Brada Newleya, gorszy z (lepszy z HEAT/NYK lub lepszy z DET/IND 2020 1st)

#203 Spurs - Nuggets - Knicks

NYK out: Kristaps Porzingis, Courtney Lee

NYK in: Kawhi Leonard

Udoh za Louvergn'a i 2rd 24'

 

 

 

W gruncie rzeczy każdy z transferów to było pewne wykorzystanie sytuacji i sprzyjających okoliczności. Nie chciałem podejmować nerwowych decyzji z Thompsonem i Johnsonem. Odrzuciłem za nich sporą liczbę propozycji, bo spodziewałem się z czasem lepszych okazji. 

 

Paradoksem jest, że w dealach z Wolves oraz Kings to nie ja wychodziłem z inicjatywą, negocjacje były dość szybkie i przyjemne (choć gwoli ścisłości Rubio przez Qcina był mi oferowany od stycznia, m.in za saricia+ellingtona, jednak rozmowy z uwagi na brak chęci z mojej strony nie przeszły w poważny etap) a pod względem zysku/straty wydaje mi się, że wyszły one najkorzystniej ze wszystkich.

 

Czyli z jednej strony ustabilizowałem finanse, z drugiej znacznie się wzmocniłem.

 

KP byłem gotów oddać tylko w sytuacji w której da mi to realną szansę na mistrzostwo. Tajemnicą poliszynela chyba już jest, że mógł odejść za Tatuma+dodatki (to samo Gobert). To co oferował DNC w kontekście samej wartości było baaardzo korzystne, natomiast na tym etapie budowy uznałem, że nawet mały krok w tył, gdy do celu (mistrzostwa) jest tak blisko, nie jest możliwy. W głowie chodził również cały czas pewien gracz, który w końcu miał pojawić się na rynku, no i jak się okazało, warto było być cierpliwym - na temat Leonarda już się pokrótce wypowiadałem. Dla mnie to jeden z zaledwie paru graczy, co do których liderowania w contanderze trudno mieć zastrzeżenia i dla którego warto sprzeniewierzyć się własnym sympatiom (Porzingis). Podjęciu decyzji pomogło, że trafił do Toronto, czyli organizacji z tych "dobrych", walczących realnie o wynik, z dobrym supportem. Dodam, iż obawiałem się, że z czasem wskoczą coraz lepsze oferty z konkurencji, za czym przemawiał ów transfer do Raptors.

 

Co do wartości papierowej transferu, kontuzję Leonarda równoważy kontuzja KP, dlatego trudno mówić tu o jakimś większym ryzyku. Z uwagi na pozycję negocjacyjną Ignazza nie zamierzałem do KP czegokolwiek dodawać. 

GM Spurs pewnie mocno teraz żałuje czekania, co w realu stanie się z Leo, bo w pewnym momencie możliwym było rozwiązanie 3-stronne z Tatumem w Spurs.

 

Deal z Chandlerem i Hermangomezem to efekt braku fajnych skrzydłowych na FA. Covington, jak pokazały PO lubi dawać dupy, więc nie zdziwi mnie w żadnym razie, gdy w kluczowych momentach, to Chandler (w contract year) będzie na boisku. 

 

Udoh miał być zabezpieczeniem na wypadek niepowodzeń na FA.

 

2) podpisać na FA P.Gasola, M.Scotta, B.Wanamakera

 

Przed samym FA niezależnie od skutków, podstawą dla mnie było nieprzekroczenie progu luxury, skutkiem czego do wydania miałem 8.26 mln. Graczy do wyboru trochę pozostało, więc uznałem, że z tym założeniem w dalszym ciągu możliwym jest istotne wzmocnienie.

 

No i jakoś się ułożyło. Co prawda jak się okazało, dało się to zrobić mniejszym kosztem, natomiast przed samym upublicznieniem ofert, przyjąłbym zrealizowany scenariusz z satysfakcją. 

 

Zastanawiałem się, czy większy hajs sypnąć podkoszowemu i zabezpieczyć się na wypadek kontuzji Goberta, jako że Udoh nigdy nie grał większych minut i byłoby mi to wypominane w razie zaistnienia potrzeby, czy obwodowemu, gdzie wybór był większy (m.in Ellington, Belinelli) i zakładając zdrowie całej kadry, ławka z Ellingtonem zamiast Gasola (udoh w rotacji) byłaby po prostu lepsza. 

 

Wanamaker już w 3 turze, bo to najniższa umowa z możliwych, a dla mnie liczył się każdy $ przy pozostałych wzmocnieniach (dlatego nie burke, felton itd). 

 

3) podsumowanie

 

W NY znów zapanowało gorące lato. Jakkolwiek to brzmi, autentycznie jestem przeciw tak znacznym roszadom w składzie. Moich transferów nie da się jednak nazwać sztuką dla sztuki, stąd podjęte ruchy i poczucie słuszności decyzji w każdym z deali. 

 

Stworzyłem drużynę o której myślę śmiało można napisać, że są 2/3 drużyną w lidze (razem z Lakers). Do GSW brakuje na tyle mało, że do wygrania rywalizacji może starczyć indywidualna dyspozycja zawodników, jakieś pojedyncze absencje, a nie kontuzje skutkujące dłuższą nieobecnością.

 

Oczywiście jest ryzyko związane ze zdrowiem, ale bez niego nie byłbym w stanie zbudować teamu o takim potencjale.

 

Przy okazji zebrana kadra pozostaje w zgodzie z moimi sympatiami względem indywidualnych jednostek. Zachowałem zdrowy balans między defensywą a ofensywą - po obu stronach top5. Zgodnie z panującymi trendami, mam sporo kreatorów oraz strzelców dystansowych. Jest komu kończyć spotkanie w końcówkach - w tym względzie wydaje mi się, że jestem nr 1. Ławka w skali ligi być może odbiega od poziomu s5, ale to dalej chyba top10 względem reszty, a i plan grania Rubio z rezerwowymi ma być tu odpowiedzią na "problem".  

 

Jedyne czego żałuję, to że nie udało mi się zbudować drużyny w pewnym sensie na wzór Januarego, czyli multipozycyjnej, switc***ącej.  Nadarzające się co i rusz okazje wymogły jednak elastyczne podejście i odejście od pierwotnego schematu.

 

4) przyszłość

 

Może was zawiodę, ale nie mam motywacji do wykonywania większych ruchów. Teraz jedynym celem jest utrzymanie obecnego core'u i balansowanie na poziomie zysku w finansach.

 

Wbrew pozorom nie mam zamiaru rozstawać się z Rubio i Winslowem. Dla walki o wynik jestem gotów w następnym off-season ponieść stratę jednego z nich.

 

Ps. Oczywiście ruch na wielki minus to strata Kyle'a Andersona za free ze względu na brak znajomości przepisów i niedopatrzenie. Na pewno pozostawiłbym go w składzie na umowie, którą otrzymał od Suns (36/4). Szkoda, tym bardziej, że dalej uważam, iż w tym przypadku należało się kierować jednak pro-graczową interpretacją i rzeczywistymi intencjami gm'a. 

 

edit: co do KP i Leonarda jeszcze. Był już dogadany deal na mocy którego Porzingis miał trafić do drużyny ze wschodu, przy czym poprosiłem o parę h na podjęcie decyzji, jako że wolałem by trafił on na zachód. No i po godzinie odezwał się LBS a efekt wszyscy znamy. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godz. 11.11

 

Marc Berman z New York Post donosi, że w salonach managmentu NY Knicks prowadzone są intensywne rozmowy na temat możliwości ściągnięcia Jimmiego Butlera, przy czym nie do ruszenia są Kyrie Irving, Kawhi Leonard oraz Rudy Gobert.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12:51

 

jak donosi Zenon Płotkiewicz z beGMPudelek, Butler odrzucil mozliwisc dolaczenia do Knicks gdy dowiedział si, że Minnesota również bacznie przygląda się jego sytuacji.

Minnesota,Brooklyn, Sacramento, miał powiedzieć Jimmy podczas wieczornego spotkania w gronie przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

According to Sam Amick of The Athletic, Jimmy Butler and his representatives "are increasingly frustrated with Lakers's handling of trade talks."
Butler is also questioning if the Lakers "are truly trying to find a deal." Amick notes that nearly half the NBA has varying interests in Butler, but Lakers's asking price is still "far too high." The Lakers have made it clear that they won't rush into a deal they don't like, so there's no telling when a trade will go down

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nichols: And he has two jobs here right? So he's the coach of the team, he's also the president of the team, so through the summers as you're also talking about contract stuff. They offered you an extension that would have given you four years, $110 million. The reports are that you wanted something else. That if they had moved some other pieces around, and freed up more money, that you would have gotten a renegotiation. It would have given you a shorter term contract, but more money. Is all that accurate?
 
Butler: It's accurate.(...) And when it came to that point, it was like I let y'all know what the deal was as soon as you traded for me. I told you the truth from Day 1 and I will continue to do it. And I did it. It's kinda like, I don't know, a slap in the face? I don't know how to put it, but it made me think like maybe I'm not that important to your organization. That is how I took it.

 

Czy Butler jest kutwa wystarczająco poważnym źródłem, żeby stwierdzić, że powodem tej dramy jest to, że nie zrobili z nim renegocjacji i że Butler urządza właśnie u Januarego w Lakers identyczną dramę jak w Wolves, czy to jednak jeszcze za mało? 

 

Oczekuję od Januarego przeprosin za nazwanie mnie kłamcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy Butler jest kutwa wystarczająco poważnym źródłem, żeby stwierdzić, że powodem tej dramy jest to, że nie zrobili z nim renegocjacji i że Butler urządza właśnie u Januarego w Lakers identyczną dramę jak w Wolves, czy to jednak jeszcze za mało? 

 

Oczekuję od Januarego przeprosin za nazwanie mnie kłamcą. 

 

Pewnie jeszcze link potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć też fakt, że pojawiły się również doniesienia, że Butler interesował się (z wzajemnością) dziewczyną Townsa. Gdyby grał w Lakers, byłaby to pewnie dziewczyna Ingrama, a co lepsze, Butler mógłby o tym opowiedzieć D'Angelo, który by to wszystko nagrał i puścił w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cały wywiad jednak..

Czy w innym miejscu tego wywiadu butlee zaprzecza ze chodzilo o kontrakt czy po prostu wynienia takze inne przyczyny?

Pewnie jeszcze link potrzebny.

Mam nadzieję że espn to wiarygodne zrodlo i chyba jest/ bedzie video:)

 

Przypomne tylko ze wolves nie mieli kasy na renegocjacje a january mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia inne przyczyny. Brak renegocjacji to duży błąd, tylko jakie to ma samo w sobie znaczenie, skoro za rok i tak Lakers mogą mu dać najwięcej?

Wolves w rl nba tez moga mu dac najwiecej. Przeciez butler mowi ze nie chodzi o sama kase tylko o brak szacunku okazany w ten sposob. A january mial kase i wolal ja dac olynykowi. Na pewno butler przyjalby to z wiekszym zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler wprost mówi, że powiedział o chęci odejścia 4 dni po zakończeniu sezonu, więc to nie brak renegocjacji umowy w lecie był kluczową kwestią. Albo nie przeczytałeś najwidoczniej wywiadu albo robisz to specjalnie, szczerze twoich tyrad nie rozumiem.

Ja chyba nie rozumiem angielskiego. Możesz zacytować fragment w którym o tym mówi? Bo mnie sie wydaje że mówi o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nichols: And he has two jobs here right? So he's the coach of the team, he's also the president of the team, so through the summers as you're also talking about contract stuff. They offered you an extension that would have given you four years, $110 million. The reports are that you wanted something else. That if they had moved some other pieces around, and freed up more money, that you would have gotten a renegotiation. It would have given you a shorter term contract, but more money. Is all that accurate?


Butler: It's accurate. But it's not about money. It's not.




Minnesota-general-manager-Scott-Layden-a


Minnesota general manager Scott Layden also received a verbal attack (Image: GETTY)


Nichols: So tell me what it's about.


Butler: It's about saying we need you. We want you here. We can't do this without you. And that was the disconnect all along. You're saying one thing and you're saying it, and you're saying it. I mean I've learned enough times in life that saying something is completely different than acting upon it. Actions speak louder than words, whatever quote you want to use. And when it came to that point, it was like I let y'all know what the deal was as soon as you traded for me. I told you the truth from Day 1 and I will continue to do it. And I did it. It's kinda like, I don't know, a slap in the face? I don't know how to put it, but it made me think like maybe I'm not that important to your organisation. That is how I took it.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.