Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

IMO większość z tych graczy, jeśli oferty nie zostaną znacznie podniesione, od ręki by je odrzucała i brała nawet niższe ale 1+1PO. Za rok u Nas kasy będzie mnóstwo, tam co najmniej 1/3 ligi (jak nie lepiej czyści salary na kolejny rok) i gracze braliby to pod uwagę. Podoba mi się postawa @ozzy110(Trent, Markaanen)  czy @Eld (Powell), którzy nie próbują dymać swoich FA i dają im godziwe oferty. Ale już wieloletnie umowy dla takich Duncanów, Capeli czy innych Boucherów , znaczenie poniżej tego co podpisali w realu albo poniżej ich realnej wartości, nie powinno przejść. Jeśli mamy oddać realizm to oni (i jeszcze kilku innych)  by brali 1+1PO i liczyli na grubą kasę za rok, gdzie będzie o to duuużo łatwiej. @january tak się rzuca o ofertę Younga (swoją drogą, nie wiem co chce @karpik osiągnąć takimi ofertami, skoro Young już raz mu powiedział że bez PO nie podpisze), a sam napluł Capeli w twarz proponując mu po bardzo dobrym sezonie 10 mln/rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Regis napisał:

IMO większość z tych graczy, jeśli oferty nie zostaną znacznie podniesione, od ręki by je odrzucała i brała nawet niższe ale 1+1PO. Za rok u Nas kasy będzie mnóstwo, tam co najmniej 1/3 ligi (jak nie lepiej czyści salary na kolejny rok) i gracze braliby to pod uwagę. Podoba mi się postawa @ozzy110(Trent, Markaanen)  czy @Eld (Powell), którzy nie próbują dymać swoich FA i dają im godziwe oferty. Ale już wieloletnie umowy dla takich Duncanów, Capeli czy innych Boucherów , znaczenie poniżej tego co podpisali w realu albo poniżej ich realnej wartości, nie powinno przejść. Jeśli mamy oddać realizm to oni (i jeszcze kilku innych)  by brali 1+1PO i liczyli na grubą kasę za rok, gdzie będzie o to duuużo łatwiej. @january tak się rzuca o ofertę Younga (swoją drogą, nie wiem co chce @karpik osiągnąć takimi ofertami, skoro Young już raz mu powiedział że bez PO nie podpisze), a sam napluł Capeli w twarz proponując mu po bardzo dobrym sezonie 10 mln/rok. 

c***owa oferta dla Capeli nie ma znaczenia w obliczu traktowania swojej gwiazdy bez należytego szacunku. Tam faktycznie mogłoby pójść wkurwienie się gwiazdy, z którymi w Real NBA obchodzi się jak z jajkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Regis napisał:

IMO większość z tych graczy, jeśli oferty nie zostaną znacznie podniesione, od ręki by je odrzucała i brała nawet niższe ale 1+1PO. Za rok u Nas kasy będzie mnóstwo, tam co najmniej 1/3 ligi (jak nie lepiej czyści salary na kolejny rok) i gracze braliby to pod uwagę. Podoba mi się postawa @ozzy110(Trent, Markaanen)  czy @Eld (Powell), którzy nie próbują dymać swoich FA i dają im godziwe oferty. Ale już wieloletnie umowy dla takich Duncanów, Capeli czy innych Boucherów , znaczenie poniżej tego co podpisali w realu albo poniżej ich realnej wartości, nie powinno przejść. Jeśli mamy oddać realizm to oni (i jeszcze kilku innych)  by brali 1+1PO i liczyli na grubą kasę za rok, gdzie będzie o to duuużo łatwiej. @january tak się rzuca o ofertę Younga (swoją drogą, nie wiem co chce @karpik osiągnąć takimi ofertami, skoro Young już raz mu powiedział że bez PO nie podpisze), a sam napluł Capeli w twarz proponując mu po bardzo dobrym sezonie 10 mln/rok. 

Na szczęście jest punkt w regulaminie mówiący, że zawodnik może ofertę odrzucić. Nie może jej odrzucić tylko w ostatniej, V turze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Eld napisał:

Na szczęście jest punkt w regulaminie mówiący, że zawodnik może ofertę odrzucić. Nie może jej odrzucić tylko w ostatniej, V turze.

O tym piszę, wiadomo że trzeba poczekać na ostateczne oferty ale póki co to dla mnie sporo odrzuceń tutaj może pójść. Już lepiej coś w okolicach mle/1+1po niż wiązać się wieloletnią umową o mocno zaniżonej wartości.

 

10 minut temu, MMM2121 napisał:

c***owa oferta dla Capeli nie ma znaczenia w obliczu traktowania swojej gwiazdy bez należytego szacunku. Tam faktycznie mogłoby pójść wkurwienie się gwiazdy, z którymi w Real NBA obchodzi się jak z jajkami. 

To prawda, zachowanie wobec Younga fatalne i nie wiem co chciał osiągnąć  @karpik

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Dlatego idzie z mojej strony dziś TR Younga. No ale to szerzej opiszę później w uzasadnieniu.

Czekamy.

W końcu coś się dzieje :D.

giphy.gif?cid=ecf05e47ablyf6d10berj6ahdw

 

3 minuty temu, Regis napisał:

Ale o top rolesów pokroju Capeli też należy dbać, on zarabiał ponad 20 mln na rok, teraz po swoim najlepszym sezonie dostaje od swojej drużyny mniej w ciągu dwóch lat. 

Nie zarabiał 20M na rok. Dostał 90/5 od Houston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ( a odnaleźć nie mogę, bo wątek z FA 2018 został chyba usunięty) to ja mu dawałem niewiele mniej per year, ale za to na rok albo dwa dłużej. Więc jak doliczymy mu do tamtej Twojej oferty te śmieszne 20/2 które mu teraz dajesz, to raczej nie wyjdzie więcej niż ja mu wtedy dawałem ( 85/5 lub 90/5 jeśli dobrze pamiętam). Zresztą ma to niewielki związek z tym, że go nieładnie potraktowałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to oferta Thunder snt Nurka jest nieprawidłowa i taka wymiana nie przechodzi wg CBA (BYC) jako że OKC operują ponad SC.

A z Trae to szerzej napiszę w temacie z argumentami, ale skoro u nas Mitchell mógł podpisać z Magic bez PO, a w Jazz z PO, to liczę na podobny ukłon ze strony Younga (zwłaszcza, że ma lepszy zespół od tego z reala). A jakieś wnioski o TR traktuję jako próbę nieczystej walki moich bezpośrednich rywali w konferencji. Jasiek to od dawna robi wszystko, żeby storpedować moje ruchy (jest to słabe, ale się przyzwyczaiłem), a Regis pokazuje piękne double standards po tym jak potraktował Adebayo w zeszłe lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Tak na szybko to oferta Thunder snt Nurka jest nieprawidłowa i taka wymiana nie przechodzi wg CBA (BYC) jako że OKC operują ponad SC.

 

W 2011 BYC został zmodyfikowany o ten zapis. 

A poza tym nie operuję ponad SC bo mam w payrollu 85M :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

W 2011 BYC został zmodyfikowany o ten zapis. 

A poza tym nie operuję ponad SC bo mam w payrollu 85M :).

The rules formerly known as BYC now apply under just one circumstance -- during sign-and-trade transactions (see question number 92). If a team re-signs its Larry Bird or Early Bird free agent in order to trade the player in a sign-and-trade transaction, the player's new salary is greater than the minimum, he receives a raise greater than 20%, and the team is at or above the cap immediately after the signing1, then the player's outgoing salary for trade purposes is either his previous salary or 50% of his new salary, whichever is greater. The team receiving the player always uses his new salary.

Operujesz nad SC mając cap holdy swoich FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak wygląda wiarygodność organizacji, która składa takie oferty zawodnikowi jak większość z II tury? Przecież tam jest multum propozycji, które są <2/3 tego co w realu. Skoro można wnioskować o TR, to imo niektóre organizacje, nawet w przypadku podniesienia swoich ofert, powinne być skreślone na późniejszych etapach negocjacji za brak szacunku/ ordynarną próbę orżnięcia. Jakbym na rozmowie z potencjalnym pracodawcą usłyszał na początku, że proponuje mi 60% płacy rynkowej, to grzecznie, acz stanowczo bym podziękował, myśląc sobie "frajera szukasz?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

The rules formerly known as BYC now apply under just one circumstance -- during sign-and-trade transactions (see question number 92). If a team re-signs its Larry Bird or Early Bird free agent in order to trade the player in a sign-and-trade transaction, the player's new salary is greater than the minimum, he receives a raise greater than 20%, and the team is at or above the cap immediately after the signing1, then the player's outgoing salary for trade purposes is either his previous salary or 50% of his new salary, whichever is greater. The team receiving the player always uses his new salary.

Operujesz nad SC mając cap holdy swoich FA.

The 2011 CBA mostly eliminated BYC -- in fact, the term "Base Year Compensation" was removed from the agreement entirely. The rules formerly known as BYC now apply under just one circumstance -- during sign-and-trade transactions (see question number 92). If a team re-signs its Larry Bird or Early Bird free agent in order to trade the player in a sign-and-trade transaction, the player's new salary is greater than the minimum, he receives a raise greater than 20%, and the team is at or above the cap immediately after the signing1, then the player's outgoing salary for trade purposes is either his previous salary or 50% of his new salary, whichever is greater. The team receiving the player always uses his new salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.