Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Alonzo napisał:

Tak, ale sprawdzenie oznacza też możliwość wyboru.Dla mnie to jest sytuacja podobna do Ennisa - niestety znów Ty na tym tracisz. Była dyskusja o tym - po co Tolliver podejmuje tą opcję? Miał słaby sezon i nic nie wskazywało na to, że ktoś mu zaproponuje więcej. Zresztą sam go wypychałeś na FA ;) 

Ennis to IMO coś co pokazuje błąd systemu - w identycznej sytuacji (odrzucenie opcji i wzięcie minimum zamiast trochę lepszych ofert) został w RL w Philly. U nas oferty były dużo mniej lepsze a odszedł.

A Tolliver jest lojalnym gościem i przy podobnych ofertach historycznie wybiera "swój" team.

Już nie mówiąc o potencjalnie większej roli w Warriors - na ten moment ma w miarę pewne minuty jako backup PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wooden napisał:

Ennis to IMO coś co pokazuje błąd systemu - w identycznej sytuacji (odrzucenie opcji i wzięcie minimum zamiast trochę lepszych ofert) został w RL w Philly. U nas oferty były dużo mniej lepsze a odszedł.

A Tolliver jest lojalnym gościem i przy podobnych ofertach historycznie wybiera "swój" team.

Już nie mówiąc o potencjalnie większej roli w Warriors - na ten moment ma w miarę pewne minuty jako backup PF.

Wooden,

ja jestem przeciwko odrzucaniu przez gracza PO, jak raczej zakładamy że gracz dużo lepszej oferty nie dostanie - stąd takie a nie inne głosowanie z mojej strony. Traf chce, że dwukrotnie dotyczyło to Twojego nowego teamu. 

Odnośnie Tollivera - to ja go sprzedawałem po pozyskaniu od Cavs do Clippers, skąd trafił do Bulls i zapewne w lutym do Łorjorz ;) Zatem dość krótko był w Twoim nowym teamie i zapewne na walizkach, gdyż w poprzednim sezonie grał u nas w 4 klubach. 

Zagłosowałbym za Łorjorz, gdyby GM o niego walczył w czerwcu, żeby przyjął wtedy to PO, ale GM Łorjorz podczas playoffs zmieniał się dwukrotnie, a Ty sam głosowałeś przy nim żeby szedł na FA. 

Ennis u nas też nie powinien odrzucać PO - przy nim zresztą zagłosowałeś za przyjęciem PO. Teoretycznie już bardziej Ennis powinien został w Łorjorz niż właśnie Tolliver, choć odrzucenie PO przez gracza wg mnie nie licząc jakiś szczególnie uzasadnionych przypadków, powinno oznaczać jego odejście do innego klubu, jeżeli ma jakieś porównywalne propozycje. 

ale to tylko moje zdanie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets tak Fariedowi wyhamowali karierę, że sami udupili się jego kontraktem na długie lata, a i tak grali nim praktycznie do końca, nie licząc ostatniego sezonu. Gość może nie chcieć wracać na stare śmieci, ale na pewno powinien się wypowiadać o byłym klubie z szacunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się układa kwestia Cooka?

z informacji wynika ze jest tu dosyć ciekawa walka ale rozważam zmianę głosu. 

Na razie było tak 

Quinn Cook
-Warriors 1+1 PO min
-Pacers 1+1 PO min
-Bucks 1+1 PO min
Głos : 1. Warriors 2. Bucks 3. Pacers

ale jak wyglada realna sytuacja z czasem gry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Jak się układa kwestia Cooka?

z informacji wynika ze jest tu dosyć ciekawa walka ale rozważam zmianę głosu. 

Na razie było tak 

Quinn Cook
-Warriors 1+1 PO min
-Pacers 1+1 PO min
-Bucks 1+1 PO min
Głos : 1. Warriors 2. Bucks 3. Pacers

ale jak wyglada realna sytuacja z czasem gry 

A co tu kombinować - u mnie to backup PG. Nie wiem czy aż czy tylko. Pierwszej piątki nie dostanie ale z ławki grać będzie bo mam dużo top talentu i dużo nieogranych młodych a Cook to jeden z nielicznych ludzi po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ignazz napisał:

Jak się układa kwestia Cooka?

z informacji wynika ze jest tu dosyć ciekawa walka ale rozważam zmianę głosu. 

Na razie było tak 

Quinn Cook
-Warriors 1+1 PO min
-Pacers 1+1 PO min
-Bucks 1+1 PO min
Głos : 1. Warriors 2. Bucks 3. Pacers

ale jak wyglada realna sytuacja z czasem gry 

Dla mnie sprawa jest prosta - Cook został oddany w tym sezonie przez Warriors i mając dwie inne oferty na stole na pewno nie powinien chcieć wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. W realu również nie przedłużył z Warriors, wiec dla mnie tutaj sprawa powinna tym bardziej rozstrzygnąć się pomiędzy Bucks i Pacers. Wydaje mi się ze zarówno w Pacers jak i Bucks może liczyć na minuty, więc nie wiem czemu miałby wybrać Warriors którzy go pół roku temu nie chcieli ponad „nowym startem”. Jesli chodzi o mnie, może liczyc na minuty na PG-SG jako „jedenasty” w rotacji, bo zamierzam grać szeroką kadrą w RS. Warto zwrócić też uwagę, że przed nim na PG będą Conley i Rose i żaden z nich do tytanów zdrowia nie zależy, więc poza pozycją „jedenastego” Cook może zakładać również naprawdę duże minuty w kilkunastu-kilkudziesięciu spotkaniach w sezonie. Wszystko też wiadomo jest zależne od formy w sezonie, nie wykluczam, że wygryzie Rose’a z pozycji back-upa i jesli pokaże ze jest lepszy wiadomo dostanie taką szansę jak najbardziej. 

 

Sytuacje naszego Cooka moznaby porównać do Russella w realu - ponoć lakers proponowali mu maxa, wybrał Warriors ponad nich, gdzie teoretycznie ma gorszą sytuację na PG ( Curry ). Jak widać jakiś uraz do lakers pozostał, mimo tego ze podobnie jak u nas w Warriors GM Lakers się zmienił to postanowił nie wchodzić po raz drugi do tej samej rzeki. U nas minęło jeszcze mniej czasu od transferu i warriors ledwo co mogą go znowu podpisać. Mysle ze to za wczesnie dla Cooka by wracac tam, gdy na stole ma dwie inne oferty. Co innego gdyby tych ofert nie było, to wiadomo, ale mysle ze pierwszeństwo powinni mieć Bucks i Pacers tutaj. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Regis napisał:

Proszę wszystkich, którzy zagłosowali na NIE przy moim  extension na zmianę głosu na TAK. 

Pozdrawiam. Jaylen. 

jak dla mnie ta oferta dla Browna jest idealna, nie kumam głosów na nie

również proszę o kontakt jeśli zagłosowałem gdzieś niesprawiedliwie/nielogicznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ma, Wooden powiedzial zeby dawac na nie i da mu z PO w kolejnej rundzie.

Bogdan widzący ostatnie głosy: 

QSN-wFnXoE-ZmKuCxtJP0A.jpg?width=620&mod

 

Zobaczycie, ze tym Nie (na razie 13-12 na NIE) go skrzywdzicie, bo z łatką zmiennika Hielda i po nie wiadomo jakim sezonie po MŚ (a i ostatnio miał trochę problemów zdrowotnych) będę mógł mu zaoferować/wyrównać mniejszą ofertę + możliwość niedopłacania w poprzedniej rundzie przy odrzuceniu extension (ten sam case w nowym klubie, też RFA) teraz jest mocno niesprawidliwe :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salary idzie w górę i jak dla mnie w miare mlodzi gracze widząc kto będzie na FA za rok nie podpisywaliby teraz.

Poza tym macie nauczke z DARem :tongue: poza tym pamietajcie ze my mamy wcielic się w gracza, a nie oceniac jego realną wartość. Taki błąd popełniono rok temu gdzie większość uważała go za kasztana nie wartego nawet 10 mln na sezon. Ja jakbym miał go wtedy wycenic to tez dalbym mniej wiecej to co january, ale wcielając się w DARa to w zyciu bym nie podpisal takiego extension i czekalbym na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

@Lucas gdyby nie to, że salary rośnie jak szalone i w przyszłym roku będzie na poziomie 116M i tax 141M to bym to klepnął. A tak? Za rok morze gotówki u nas i bieda na FA jak w Somalii.

No jak klepane są extension Murrayów i reszty to jest większa susza na rynku, czemu Suns mają na tym cierpieć, a np. Cavs zyskiwać? 

@SlaKB naprawdę darujmy sobie porównanie z DLO. DLO  to był wysoki numer draftu z ogromnym sufitem i rozegrał breakout year. Bogie jest od niego sporo starszy, u nas i RL do tej pory grał jako rezerwowy. Przy każdym topowym prospekcie istnieje "ryzyko" maksymalnej umowy (Brown, Ingram choćby), a Bogie to będzie kontrakt 12-18, więc albo trochę mniej/tyle samo/trochę więcej, w zależności od tego jaki rozegra sezon i jak będzie zdrowy (a trochę problemów z urazami już miał).

Głosujecie jak uważacie, ale z perspektywy gracza i jego dotychczasowej reputacji w lidze to jest jednak ryzyko, zwłaszcza po graniu w kadrze. 

Zresztą to, że głosowanie jest tak zacięte (13-12 na NIE, z czego część się waha jeszcze) pokazuje, że gracz ma dylemat, może wybrać bezpiecznie i coś zyskać/stracić, ale jak mu się dragiciowy sezon przydarzy to nawet MLE na rynku nie zobaczy. I na każego DLO przypada Markieff Morris przypominam, a biorąc pod uwagę wiek, osiągnięcia w lidze, adv staty i reputację to bliżej Bogiemu do tego drugiego niż potencjalengo przyszłego superstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.