Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BMF napisał:

Akurat Lucas ma rację, ludzie głosujący na Hielda powinni też zagłosować na tak na Bogdanovicia, który w realu będzie swoją drogą jego zmiennikiem.

Sezon wcześniej było na odwrót, a sytuacje zmieniła kontuzja Bogdanovica.

Podobny poziom graczy przy czym jeden dostaje 27mln na sezon, a drugi 15mln.

Ja tu braku konsekwencji nie widzę, bo różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Płaski czy wznoszący kontrakt?

Płaski, korzystniejszy dla gracza

Teraz, polishllama69 napisał:

dałbyś Bogiemu 27 ? 

No przecież to jest WTF. 

Bardzo lubię Bogiego, zresztą ponoć tylko ja dałem za niego pick, a nagle pojawia się kwota gościa, którego Bogie jest zmiennikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze raz sprawa Greena :

Są to moje subiektywne odczucia i przemyślenia ale staram się podejść do tego jak najbardziej obiektywnie. 

zalety przejścia do blazers 

* pewne 2,5 mln więcej

 

gracz który niby dużo w życiu nie zarobił, wiec może być to rzeczywiście znaczący faktor dla niego. Ale spójrzmy w ten sposób. Jesli Green się nie połamie spokojnie za rok powinien dostać u kogoś minimum. Jest to taki typ gracza, który jest obecnie w cenie i jako zapychacz składu zawsze się przyda jakiemuś contenderowi. Green musiałby naprawdę nie wierzyć w siebie żeby tylko dla pewnego następnego roku zmienić miejsce zamieszkania i klub na słabszy. Jedyne ryzyko dla niego to jakas poważna kontuzja, a tak dostanie raczej angaż za rok. 

 

zalety pozostania w pacers:

* stablizacja 

nasi pacers to dla greena odpowiednik rockets. Gra od nas od poltora sezonu. W realu, po całkiem przyzwoitym sezonie zakładam ze miał inne oferty niż Rockets na jeden rok gry. Są to moje przypuszczenia, ale oczywiście jak taki Joe Johnson nawet dostał angaż, to zakładam ze tu jakieś propozycje się pojawiły. Green wybrał stabilizację i grę w tym samym klubie. Jesli były oferty z innych klubów, to był nawet i w pozycji żeby wynegocjować drugi rok z Houston. Zakładam ze nie zrobił tego, bo zawodnik w tym wieku może nie chcieć planować zbyt długo do przodu, może chcieć zdecydować co dalej po sezonie. Mnie Green zna już na wylot i wie, ze zakładam ze pogra dla Pacers do końca kariery. To gracz z wieloletnią historią w Indianie i my o takich zawodnikow dbamy. Nie oddam go nigdzie za assety, tego może być pewien. Po tym co mają Blazers w skladzie i jak rozebrali swoj skład w tym sezonie zakładam ze Gerald freakin Green nie będzie dla nich żadnym priorytetem i gdy tylko nadarzy się okazja GM blazers wyda go do kogos za młodych lub 2 rundę. Nie widzę innego powodu dla którego Blazers mieliby oferować mu kontrakt. Wiec głos na pacers to z pewnoscia stablizacja - którą wybrał w realu przypominam. 

* walka o wynik

w tym roku planem pacers jest oczywiście walka o playoffs, a nawet więcej. W blazers tego nie doświadczy, nie wiem czemu 34-letni green z taka historia w wielu klubach miałby się sprzedać za dwa miliony od tankera. Dwa miliony które lekko dostanie od kogos tak czy siak, jesli, się nie połamie.  

* chemia w zespole

green to typowy weteran. Oprócz tego ze zna już management pacers, zna również tutaj bardzo dobrze kolegów z zespołu. Jesli zostanie w pacers to zagra z dziewięcioma innymi zawodnikami z zeszłego sezonu. Nie wiem czy chciałby trafic do bandy młodziaków i odrzutkow z blazers, którzy o nic w tym roku nie graja dla marnych 1,5 mln dolarów po opłaceniu podatkow.

 

jesli green obawia się o swoja przyszłość i chce tylko kase, musi zastanowić się tez co go czeka w blazers. Granie o gruszki i być może w lutym kolejna przeprowadzka, nie wiadomo gdzie. 

 

Gdyby w realu podpisał na dwa lata, to byłaby zupełnie inna gadka, nie miałbym szans. Ja mu złożyłem identyczna ofertę jaka dostał w realu nie przypadkiem. Wydaje mi się ze on chciał kontraktu tylko na rok, aby na spokojnie przed następnym sezonem zdecydować do dalej ze swoim życiem. Wielu starszych zawodników tak robi przecież, nie wierze ze taki Wade na przykład  nie dostał propozycji na dłużej niż rok w zeszłym sezonie.

Jest 13-11 w głosach bo chyba namówiłem Lucasa do tego, ze blazers to niepewna przyszłość wiec zapraszam do refleksji. Płakać nie będę po nim i zrozumiem jak pójdzie za kasa, ale chciałem pokazać agentom ze zależy nam na greenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Regis napisał:

Jeszcze u Browna'a pozmieniajcie, przecież Bogdanovic zagrał dużo lepsze MS, a kasy dostaje o wiele mniej. Przypadek - nie sądzę. 

Ja mam na tak, ale to jednak #3 numer draftu i zawodnik wyraźnie młodszy od Bogdana (bardziej niż Bogdan od Bojana co niektórzy krytykowali) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lucas napisał:

Czemu miałbym podbijać? Moim zdaniem to dobra oferta, jeśli gracz woli sprawdzić rynek latem to jego wybór i jego pretensje do agenta, gdy coś pójdzie nie tak. 

bo jeden milion w ta czy w druga strone ci raczej nie zrobi.

z reszta, dziwne ze nie patrzycie wlasnie w ten sposob ludzie. czemu nie powiedziec "sprawdzam"? 

nikt nie broni lucasowi (w tym akurat przypadku, choc oczywiscie tyczy sie to kazdego) w nastpenej turze zlozyc takiej samej oferty. skoro sie wahasz, to odrzucasz i tyle. jak lucas znow zlozy ta sama oferte to wtedy pokminisz. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeweBiodroSmoka i @Principe przy cooku musicie jeszcze wybrać miejsce numer dwa dla niego. 

 

@Qcin_69 jeszcze nie zagłosowałeś przy Cooku.

 

tak rozkładają się głosy na Cooka narazie: 

7-5-8 pacers

7-2-11 Warriors 

6-13-1 bucks

nie brałem pod uwagę głosów lbsa i principe jeszcze. Czy przy załóżmy 8 pierwszych miejscach dla Warriors a 7

dla pacers liczą się tylko 1. Miejsca czy jakieś punkty tu liczymy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucas napisał:

^ma, Wooden powiedzial zeby dawac na nie i da mu z PO w kolejnej rundzie.

swoja droga a propo draymonda greena.

gdzie jest alonzo, naczelny bajkopisarz?

toz green powinien tera dac trade request, skoro gm go tak obraził brakiem PO (leonard i irving podobno chcieli odejsc, pomimo ze PO dostali). 

grubsza afera

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.